Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρήγγειλα ένα G4 από το kaizerstore και τους είπα να μην είναι branded. Με πήραν και μου είπαν ότι αν δεν έχει κάτι στο κουτί δεν μπορούν να το ξέρουν, και θα κοιτάξουν να μην έχει κάτι για να είναι όσο σίγουροι γίνεται. Υπάρχει περίπτωση να είναι branded αλλά να μην γράφει το κουτί κάτι; Υπάρχει κάτι διαφορετικό στον αριθμό μοντέλου που να μπορώ να το ξεχωρίσω πριν το ανοίξω; Ευχαριστώ
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 45 λεπτα με το lg up εβαλα την πολωνεζικη 6.0 ....αργοτερα εντυπωσεις
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 45 λεπτα με το lg up εβαλα την πολωνεζικη 6.0 ....αργοτερα εντυπωσεις

 

Μπραβο φιλε ωραια μπραβο σου η αγωνια ειναι μεγαλη...:p Και το προγραμμα δειχνει πολυ απλο. Και εγω τωρα πριν λιγο την κατεβασα.

Η 6.0 Βρε παιδια ειναι ποιο μικρη απο την 5.1 ?? Eμενα την 20Α μου την βγαζει 1.643.898 kb σε σχεση με 1.732.405 της 10D ... Ναι πες μας εντυπωσεις αν ειναι να περνουμε σειρα ενας ενας να την βαζουμε και οταν με το καλο βγει η 6.0 της χωρας μας περναμε και αυτην...!!!! ;) Να φανταστω την εβαλες με clean install η οχι ??Και αν ναι τα apps σου και τα υπολοιπα τα εκανες save με το lg bridge οπως προτυνει ο φιλος στο xda ?? Θελει 45 λεπτα για να την περασει εεε... ειχες ενεργοποιηση και το το usb debuggingγια να ξεκινησει η διαδικασια του dowload mode η δεν εκανες τιποτα το συνδεσες ανοιχτο και τα εκανε ολα μονο του ?? Ευχαριστουμε για την βοηθεια ... ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη εικονα ειναι πολυ καλη.γρηγορο οπως ηταν ολα παιζουν οπως πριν. Upgrade εκανα οποτε δεν χρειάζεται clean install.μπορει να εκανα 45 λεπτα γιατι τραβαγα το kdz απο εξωτερικο δισκο...πολυ ετκολη διαδικασια παντως
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το g4 θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γίνεται να αντικαταστήσει το netbοοk. Δηλαδή θα μπορώ με αυτό το κινητό και με αυτό το λειτουργικό να κάνω πράγματα που έκανα σε ένα χαμηλών επιδόσεων σύστημα αλλά με windοws 7? υποστηρίζει flashplayer?
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εφαρμογές δουλεύουν τέλεια, έγινε πιο γρήγορο και βελτιώθηκε πολύ αισθητά το touch...η μπαταρία δείχνει κάποια πολύ καλά σημάδια.... Επενδυστε ;-)
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το g4 θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γίνεται να αντικαταστήσει το netbοοk. Δηλαδή θα μπορώ με αυτό το κινητό και με αυτό το λειτουργικό να κάνω πράγματα που έκανα σε ένα χαμηλών επιδόσεων σύστημα αλλά με windοws 7? υποστηρίζει flashplayer?

 

Φιλε μαλλον δεν τα εχεις καλα με την τεχνολογια για να ρωτας κατι τετοιο... Γενικα τα τελευταια χρονια ολα τα high end κινητα ναυαρχιδες κανουν σχεδον ολες της δουλειες ενος νετμπουκ.Τωρα η ερωτηση σου ειναι γενικη και αοριστη.Ναι παιζει και flash player και world, excel, pdf, βιντεο φωτο , τραγουδια , torrents, παιχνιδια κλπ. Αν θες κατι συγκεκριμενο ρωτα το αλλιως ετσι γενικα που ρωτας τι να σου πει κανεις...!!! Φιλικα παντα. ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να προτείνει τι είναι καλύτερο από τα 2?

και αν ναι ποια μάρκα - γίνεται ψιλοπόλεμος με τα πόσα υπάρχουν εκεί έξω για αγορά...

Edited by KofoE
Παρακαλώ να διαγραφεί....λάθος section
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εφαρμογές δουλεύουν τέλεια, έγινε πιο γρήγορο και βελτιώθηκε πολύ αισθητά το touch...η μπαταρία δείχνει κάποια πολύ καλά σημάδια.... Επενδυστε ;-)

 

για τσεκαρε την εκδοση της καμερας...και τι ακριβως ειναι το lg up?

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να προτείνει τι είναι καλύτερο από τα 2?

και αν ναι ποια μάρκα - γίνεται ψιλοπόλεμος με τα πόσα υπάρχουν εκεί έξω για αγορά...

Εννοείται tempered glass και από τα καλύτερα είναι της nilkin (amazing H+) εχει απίστευτη αίσθηση τελεια κομμένο δεν χαράζει με τιποτα και το 2.5D ειναι καταπληκτικό.

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα 4.70.23

 

Το lg up είμαι το πρόγραμμα που βάλανε στο xda για φλασαρισμα kdz tot χωρίς root ξεκλείδωμα κλπ

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

1) Όλα είναι λίγο πολύ τα ίδια. Μπορείς να διαβάσεις και αξιολογήσεις των καταστημάτων στο skroutz.

2) Λογικά είναι η 510 (Οκτ 2015)

3) Το promo ισχύει για αγορές κινητών μέση LG Hellas.

 

Ευχαριστώ !!!

 

Άλλη ερώτηση, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μεταφέρει τα δεδομένα απο το παλιό τηλέφωνο (Iphone 4s) στο Lg εύκολα και γρήγορα?

 

Όπου δεδομενά = τηλεφωνα, φωτογραφίες, δεν την ενδιαφέρουν τα sms

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα 4.70.23

 

Το lg up είμαι το πρόγραμμα που βάλανε στο xda για φλασαρισμα kdz tot χωρίς root ξεκλείδωμα κλπ

 

εχεις καποιο Link? δε βρισκω κατι

Link to comment
Share on other sites

http://mustshop.gr/tilefonia/kiniti-tilefonia/kinita-tilefona/lg-g-flex-2-h955-16-a-14-0-sr-lg-g-flex-2-h955-silber.html?desktop=

Αξίζει λέτε;

Out of stock κατευθείαν

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο Link? δε βρισκω κατι

 

Απο εδω το κατεβαζεις φιλε μου ειναι μικρο και ελαφρυ!! Καλα φλασαρισματα ;) ;)

http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Συστήνεται η μέθοδος... Έφτιαξα ήδη αλλά 2 χώρος κανένα πρόβλημα
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο εδω το κατεβαζεις φιλε μου ειναι μικρο και ελαφρυ!! Καλα φλασαρισματα ;) ;)

http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

 

ωραιος...δε μου δινεις κι ενα link για το kdz με την πολωνικη 6.0...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι http://forum.xda-developers.com/g4/development/android-6-0-update-kdz-h815-t3232240

Root ομως δεν νομιζω να μπορεις να κανεις με locked bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να προτείνει τι είναι καλύτερο από τα 2?

και αν ναι ποια μάρκα - γίνεται ψιλοπόλεμος με τα πόσα υπάρχουν εκεί έξω για αγορά...

 

Tempered glass προφανώς και πας σε nillkin

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι http://forum.xda-developers.com/g4/development/android-6-0-update-kdz-h815-t3232240

Root ομως δεν νομιζω να μπορεις να κανεις με locked bootloader.

 

ωραια την περασα...απλουστατο το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το lgup πανεύκολα πέρασα και εγώ την mm από χτες χωρίς να χάσω τίποτα.Μια αλλαγή που είδα η αυτόματη φωτεινότητα παίζει σε πραγματικό χρόνο τώρα, μπαταρία και υπόλοιπα θα δειξει στο υπόλοιπο της μέρας.Αν βρισκαν και τρόπο να περνάγαμε ρουταρισμενη ρομ με τον ίδιο τρόπο χωρίς ξεκλείδωμα θα ήταν τέλεια
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το lgup πανεύκολα πέρασα και εγώ την mm από χτες χωρίς να χάσω τίποτα.Μια αλλαγή που είδα η αυτόματη φωτεινότητα παίζει σε πραγματικό χρόνο τώρα, μπαταρία και υπόλοιπα θα δειξει στο υπόλοιπο της μέρας.Αν βρισκαν και τρόπο να περνάγαμε ρουταρισμενη ρομ με τον ίδιο τρόπο χωρίς ξεκλείδωμα θα ήταν τέλεια

 

για πες μου λιγο την διαδικασια...!!

κατεβαζουμε το kdz και τι αλλο.??

 

o seven ετοιμαζει εκδοση με xposed μεσα..!

http://imgur.com/a/MpGqA

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

για πες μου λιγο την διαδικασια...!!

κατεβαζουμε το kdz και τι αλλο.??

 

o seven ετοιμαζει εκδοση με xposed μεσα..!

http://imgur.com/a/MpGqA

http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

Τι μόνο που με χαλάει που δεν εχω ρουτ είναι γιατί δεν μπορώ να βάλω adblock.Είναι μεγάλο σπάσιμο οι διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς;.... αν περάσω την 6.0 με LGUP σε - μη - πολωνικό LG G4, θα συνεχίσω να λαμβάνω ΟΤΑ κανονικά τα πολωνικά updates;
Link to comment
Share on other sites

Τι μόνο που με χαλάει που δεν εχω ρουτ είναι γιατί δεν μπορώ να βάλω adblock.Είναι μεγάλο σπάσιμο οι διαφημίσεις.

δοκιμασε το adguard :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...