Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ένα nexus 5 που είχα και είχα πρόβλημα με την φόρτιση, μου ζήτησαν και το κινητό και τον φορτιστή με το καλώδιο. Ήρθε το courier το πήρε και σε 3 μέρες μου το γύρισαν με καινούργιο φορτιστή και καλώδιο.

Α καλύτερα να πάρω εγώ έναν παρα να μην έχω κινητό για 3 μέρες.Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι Αθηνα και πας απο procordia φανταζομαι θα στον αλλαξουν επιτόπου μωρε..Στειλε ενα mail να τους ρωτησεις,απαντανε αμεσα..
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι Αθηνα και πας απο procordia φανταζομαι θα στον αλλαξουν επιτόπου μωρε..Στειλε ενα mail να τους ρωτησεις,απαντανε αμεσα..

 

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι Αθηνα και πας απο procordia φανταζομαι θα στον αλλαξουν επιτόπου μωρε..Στειλε ενα mail να τους ρωτησεις,απαντανε αμεσα..

 

Σωστός. Εγώ είμαι επαρχία. Άμα είσαι Αθήνα πήγαινε από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μετα την 508 ολα ειναι οκ

 

Νομιζω εισαι λιγο υπερβολικος. Στην ουσια καμια παρτιδα δεν εχει προβλημα, ισως καποια πολυ λιγα τηλεφωνα απο την πρωτη παρτιδα 505 να ειχαν μικροπροβληματα και αυτα ηταν πολυ πολυ λιγα.

Link to comment
Share on other sites

10 μερες με το g4 σημερα ανακαληυψα οτι εχει 4 καμμενα pixel. με εφτιαξε παλι το καρμα

 

Πως το ανακάλυψες έβαλες κάποια εφαρμογή ή τώρα άρχισαν να φαίνονται?? :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως το ανακάλυψες έβαλες κάποια εφαρμογή ή τώρα άρχισαν να φαίνονται?? :confused:

 

εβαλα deadpixel μονο στο μαυρο χρωμα φαίνονται

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσα πριν 3 βδομαδες νομιζω..Συμπληρωνεις ολα τα πεδια σωστα; Μου κανει φοβερή εντυπωση.

Ευχαριστώ. Έκανα νέο λογαριασμό και μου ήρθε άμεσα το αρχείο στο email.

Τώρα με twrp τι κάνω backup για να είμαι ok; Ρωτάω γιατί πρώτη φορά βλέπω να έχει system και system image στις επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπάρχει κάποιος που να είχε s6 να μου πει αν αξίζει η μετάβαση?

Αξίζει! Θα χαρείς πολύ με την μπαταρία του και πολλές φορές θα τρομάζεις με το multitasking.Θα βρίσκεις εφαρμογές ανοιχτές που ούτε θα το περιμένεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπάρχει κάποιος που να είχε s6 να μου πει αν αξίζει η μετάβαση?

 

Και εγώ την ίδια ερώτηση κάνω στον εαυτό μου. Αξίζει ή όχι;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Να πας απο s6 σε g4 η το αντίθετο;

 

Από s6 σε g4. Να ξεκαθαρίσω ότι από το s6 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι είναι λόγω μεγέθους οθόνης.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Από s6 σε g4. Να ξεκαθαρίσω ότι από το s6 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι είναι λόγω μεγέθους οθόνης.

Όχι εκτός και αν το βαρέθηκες.Τώρα αν θες μέγεθος πάρε note 5 άμα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κυρίως αυτονομία κάμερα είναι το ίδιο καλό από ότι διάβασα. Παίρνει sd που είναι μεγάλο + για μένα και παίζεις εύκολα με ροοτ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κυρίως αυτονομία κάμερα είναι το ίδιο καλό από ότι διάβασα. Παίρνει sd που είναι μεγάλο + για μένα και παίζεις εύκολα με ροοτ

Να συμπληρώσω και το multitasking που το G4 είναι βασιλιάς μπροστά στην βελάκια που κάνανε στο s6

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειπε ο panosfx ειναι λογος αλλαγης,τιποτα αλλο..Βρισκεις εφαρμογες 2 ημερων πριν και απλα ειναι ανοιχτες στο ιδιο σημειο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση ....όταν είσαστε σε κλειστό χώρο....και έχετε την οθόνη στον αυτόματο φωτισμό ....κάνει αυξομειώσεις έτσι στο άκυρο ...? Διορθώνεται κάπως αυτό....?

Μια να είναι σκοτεινό ...μια φωτεινό ...αν εχει καμία πηγή φωτός στο δωμάτιο ή φώτα σε μπαρ να τρώει γερή φρίκη .....έχω θέμα ...?

Σε ανοιχτό χώρο ως το απόγευμα μια χαρά λειτουργεί ο αυτόματος φωτισμός.

Τώρα όταν πέσει το φως ή σε φως δωματίου έχει αρκετές αυξομειωσεις γι αυτό και γω επιλέγω χειροκίνητη ρύθμιση φωτισμού γύρω στο 50% και είμαι οκ.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπάρχει κάποιος που να είχε s6 να μου πει αν αξίζει η μετάβαση?

 

Αυτονομια: λιγο καλυτερη το S6 edge

Οθονη: ισοδυναμες, αν και προσωπικα προτιμω την amoled

Καμερα (φωτο και βιντεο): συνολικα λιγο καλυτερη του S6

Multitasking: τραγικο στο S6, εκπληkτικο στο G4

Ηχειο: καλυτερο του G4

Ακουστικο: καλυτερο του S6

Eμφανιση: υποκειμενικο, αλλα νομιζω οτι S6 edge ειναι κοσμημα. Το G4 εχει ωραιο πισω μερος, αλλα αδιαφορο και βαρετο εμπρος.

Επισης στο G4 εχεις αποσπωμενη μπαταρια και micro sd card slot.

 

Ζυγιζεις και διαλεγεις!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Σε κάμερα & οθόνη προσωπικά προτιμώ G4.(Προφανώς μιλάμε για μικροδιαφορές)

Σε μπαταρία το G4 είναι χειρότερο(πάλι μιλάμε για σχετικά μικρές διαφορές)αλλά πλεονεκτεί στο ότι είναι αποσπώμενη ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ανοιχτό χώρο ως το απόγευμα μια χαρά λειτουργεί ο αυτόματος φωτισμός.

Τώρα όταν πέσει το φως ή σε φως δωματίου έχει αρκετές αυξομειωσεις γι αυτό και γω επιλέγω χειροκίνητη ρύθμιση φωτισμού γύρω στο 50% και είμαι οκ.

Οκ μια από τα ίδια.... Απλά δεν περίμενα να επηρεάζεται τόσο από τις εσωτερικές αλλαγές.... Ειδικά αν έχεις σομπα πίσω σου και πιάσει ο αισθητήρας το θερμό φως... Δείτε το και θα καταλάβετε.... Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.. Καλημέρα και καλή εβδομάδα παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Πάρε G4 να παθεις πλάκα...!! Μην το σκεφτεσε άλλο.!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...