Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά το έχετε δει αυτό? υπάρχει πουθενά σε κανένα ελληνικό μαγαζί? είναι bumper με γραφίδα!!

http://www.amazon.com/Hi5Gadget-ZLDECO-Aluminum-T-Mobile-International/dp/B00Y1UQ7R0

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41Q8Go1OIZL.jpg

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51LX7EG6kUL.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το έχετε δει αυτό? υπάρχει πουθενά σε κανένα ελληνικό μαγαζί? είναι bumper με γραφίδα!!

Το εξογκωματακι στην κατω γωνία δεν είναι γραφιδα αλλα το κουμπωμα της θήκης. Επίσης από αυτά που είχα διαβάσει όταν την έψαχνα, μπλοκάρει την κεραία και το σήμα χάνεται και καταστρέφει τη δερμάτινη πλάτη.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παλιοτερα στο galaxy s3, τα κανει τα σημαδακια του και δεν ειναι και τοσο ωραιο, ουτε βολευει στο πιασιμο.

Εγω θα ελεγα η tpu η καθολου, ειναι πολυ αιχμηρο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση θέλω να κάνω. Το notification led του G4 είναι σχεδόν άχρηστο. Αναβοσβήνει κάθε δέκα δευτερόλεπτα το

οποίο δεν είναι πρακτικό. Δεν σε πληροφορεί άμεσα αν έχει κάποια κλήση ή mail. μπορούμε κάπως να ρυθμίσουμε τη συχνότητα

του αναβοσβήσματος?

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση θέλω να κάνω. Το notification led του G4 είναι σχεδόν άχρηστο. Αναβοσβήνει κάθε δέκα δευτερόλεπτα το

οποίο δεν είναι πρακτικό. Δεν σε πληροφορεί άμεσα αν έχει κάποια κλήση ή mail. μπορούμε κάπως να ρυθμίσουμε τη συχνότητα

του αναβοσβήσματος?

 

καθολου αχρηστο ...ισα ισα.. παρα πολυ εξυπηρετικο...στο δικο μου αναβοσβηνει οταν πρεπει. δηλ μονο οταν εχω ειδοιποιησεις...!! δουλευει μια χαρουλα...!!! μαλλον κατι κανεις λαθος..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δοκιμάσει το g4, αλλά στο g3 δουλεύει πολύ καλά το light manager

 

έχω βάλει διαφορετικό φως για αναπάντητες, sms , viber, mail για να καταλαβαίνω τι έχω (δε μου αρέσει να τα βάζω να αναβοσβήνουν παραμένουν μόνιμα αναμμένα , αλλά φυσικά μπορείς να ρυθμίσεις τη συχνότητα όπως θες)

 

σε κάθε κινητό μπορεί να δουλεύει καλύτερα άλλη εφαρμογή, στα lg έχω καταλήξει στο light manager

 

η στοκ λειτουργία είναι χρήσιμη δε λέω, αλλά όταν μπορείς να εκμεταλλευτείς περισσότερο τη λειτουργία του led καλό είναι να το κάνεις και εδώ μπορείς να την εκμεταλλευτείς πλήρως

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ρόλο παίζει και το καλώδιο (τι αντίσταση παρουσιάζει). Στο δικό μου, οταν συνδέω το original φορτίζει από το 25% στο 100% σε 1 ώρα περίπου. Με άλλο καλώδιο του εμπορίου (μεγαλύτερου μήκους όμως) μου φορτίζει σχεδόν πάντοτε σε αργή φόρτιση (πάνω απο 4 ώρες).

 

 

Ακριβως!

Το original καλωδιο του G4 ειναι fast charge

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Και το light flow επίσης πολύ καλό. Το είχα στο G2..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

καθολου αχρηστο ...ισα ισα.. παρα πολυ εξυπηρετικο...στο δικο μου αναβοσβηνει οταν πρεπει. δηλ μονο οταν εχω ειδοιποιησεις...!! δουλευει μια χαρουλα...!!! μαλλον κατι κανεις λαθος..!!

 

Άλλο εννοώ. Σε περιπτωση που ΥΠΑΡΧΕΙ

κάποια ειδοποιηση τοτε το λεντ αναβει με συχνοτητα 10 δευτερολεπτων. Αρα πρεπει να κοιτας το κινητο για 10 δευτερολεπτα για να καταλαβεις αν υπαρχει ειδοποιηση. Οποτε βολευει καλυτερα να ανοιξεις την οθονη ειναι πιο γρηγορο

Edited by tsahmatsis
Link to comment
Share on other sites

Αργά αλλά σταθερά ξέσπασε πόλεμος στα σκρουτζομάγαζα για μας που περιμένουμε να πέσει η τιμή του..
Link to comment
Share on other sites

Αργά αλλά σταθερά ξέσπασε πόλεμος στα σκρουτζομάγαζα για μας που περιμένουμε να πέσει η τιμή του..

Έχει τσιμπησει λίγο η τιμή του εδώ και τρεις εβδομάδες που έχει γίνει χαμός από παραγγελίες. Το βράδυ παραλαμβάνουν μέχρι τότε 12 το μεσημέρι έχουν ξεπουλησει

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες διαβασα ενα σχόλιο πιο πανω και αυτο επιβεβαιώνει μαλλον οτι οσο πιο αργα φορτίζει το κινητο τόσο περισσότερο κρατάει η μπαταρια ! Το συνδέω με ενα καλώδιο απο s3 και βέβαια κανει πολλές ώρες να φορτίσει αλλα μιλαμε η μπαταρία ειναι σκύλος μετα ! Εχω αυτονομία που ξεπερνάει και αυτη του g2 ! Εχω βέβαια ξεφορτωθεί αρκετη σαβούρα αφου ειμαι ρουτ αλλα και πάλι οθονη ανοικτή πόση ωρα !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες διαβασα ενα σχόλιο πιο πανω και αυτο επιβεβαιώνει μαλλον οτι οσο πιο αργα φορτίζει το κινητο τόσο περισσότερο κρατάει η μπαταρια ! Το συνδέω με ενα καλώδιο απο s3 και βέβαια κανει πολλές ώρες να φορτίσει αλλα μιλαμε η μπαταρία ειναι σκύλος μετα ! Εχω αυτονομία που ξεπερνάει και αυτη του g2 ! Εχω βέβαια ξεφορτωθεί αρκετη σαβούρα αφου ειμαι ρουτ αλλα και πάλι οθονη ανοικτή πόση ωρα !

Στείλε μας και ένα screenshot από μπαταρία και ost για να αντιληφθούμε τη διαφορά.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Στείλε μας και ένα screenshot από μπαταρία και ost για να αντιληφθούμε τη διαφορά.

 

Εικόνες απο οθονη ενεργή. Μερική χρήση οσο ήμουν εκτως σπιτιού 4g σπιτι μονιμα Wi-Fi ανοιχτο λιγο τηλέφωνο facebook instagram και chrome .

 

Παιδια λιγο βοήθεια γτ δεν θυμάμαι πως ανεβάζω φώτο απο κιν

Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν το φορτιζω με το φορτιστή του κινητού μου γράφει πανω οτι φορτίζει με usb και να συνδεσω ενα φορτιστή για γρήγορη φόρτιση. Οταν τον φορτισω με τον φορτιστή του ταμπλετ που ειναι 2A δεν γράφει τίποτα και φορτίζει σε μιάμιση ώρα.. Με του κινητού τον φορτιστή κάνει πανω απο 2,5 ωρες..
Link to comment
Share on other sites

Κατι εχει ο φορτιστης σου ή το καλωδιο..Με το μαμα δεν κανει πανω απο μιαμιση ωρα ποτε.

 

Μάλλον έχεις δίκιο γιατί εχω διαβάσει και απο αλλα παιδια εδω στο φόρουμ οτι και ο μαμα κανει 1,30 ωρα.. Για κάποιο λόγο μου το αναγνωρίζει σαν να κανω φόρτιση σε υπολογιστή.

Μόλις δοκίμασα με 2 ακομα φορτιστές αλλων κινητων και μου βγάζει το μήνυμα αργη φόρτιση και οντως αργεί.. Οταν βάλω τον φορτιστή που ειναι 2000 φορτίζει σφαίρα.. Περνει πανω απο 1% το λεπτό.

Edited by georgeapo34
Link to comment
Share on other sites

Άλλο εννοώ. Σε περιπτωση που ΥΠΑΡΧΕΙ

κάποια ειδοποιηση τοτε το λεντ αναβει με συχνοτητα 10 δευτερολεπτων. Αρα πρεπει να κοιτας το κινητο για 10 δευτερολεπτα για να καταλαβεις αν υπαρχει ειδοποιηση. Οποτε βολευει καλυτερα να ανοιξεις την οθονη ειναι πιο γρηγορο

Το ρυθμισα στα 2 δευτερολεπτα με Light manager και ειναι αψογο..Με χρωμα σε καθε εφαρμογη,μου θυμισε One+ :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν το φορτιζω με το φορτιστή του κινητού μου γράφει πανω οτι φορτίζει με usb και να συνδεσω ενα φορτιστή για γρήγορη φόρτιση. Οταν τον φορτισω με τον φορτιστή του ταμπλετ που ειναι 2A δεν γράφει τίποτα και φορτίζει σε μιάμιση ώρα.. Με του κινητού τον φορτιστή κάνει πανω απο 2,5 ωρες..

Κάτι παίζει. Μπορεί ο μαμά να μην είναι ταχύς αλλά όχι και έτσι. Εμένα με τον μαμά και με του note 4 μισή ώρα διαφορά πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

σημερα απεκτησα και εγω το G4 506 NLD απο citisshop με καφε δερμα πισω

αν καταλαβα καλα ειναι ολλανδικο ετσι; απο που το βλεπουμε αυτο;.

μολις το ανοιξα πηρε αμεσως την v 10d ota

πριν ειχα το g2 το οποιο μου το βουτηξε η κορη μου και πηρα για λιγο ενα lenovo s60 αλλα δεν αντεξα.

Link to comment
Share on other sites

Με υγεία φίλε! Ναί Ολλανδικό είναι. Για να δείς οποιαδήποτε άλλη πληροφορία θέλεις σχετικά με τη συσκευή σου, κατέβασε από το playstore την εφαρμογή lg phone from και τρέξε την.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Με υγεία φίλε! Ναί Ολλανδικό είναι. Για να δείς οποιαδήποτε άλλη πληροφορία θέλεις σχετικά με τη συσκευή σου, κατέβασε από το playstore την εφαρμογή lg phone from και τρέξε την.

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

σημερα απεκτησα και εγω το G4 506 NLD απο citisshop με καφε δερμα πισω

αν καταλαβα καλα ειναι ολλανδικο ετσι; απο που το βλεπουμε αυτο;.

μολις το ανοιξα πηρε αμεσως την v 10d ota

πριν ειχα το g2 το οποιο μου το βουτηξε η κορη μου και πηρα για λιγο ενα lenovo s60 αλλα δεν αντεξα.

Μεγεια σου φίλε μου!

Σχετικά παλιά πάντως παρτίδα........ μου κάνει εντύπωση!! Όχι ότι οι πρώτες παρτίδες είχαν πρόβλημα, αλλά υποτίθεται ότι το κινητό έχει ζήτηση κι όμως έχουν ακόμη απ' τις πρώτες παρτίδες!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...