Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνωμη για να καταλαβω το hardware 1 ή το 1.1 δημιουργει το προβλημα. ?

Και απο που βλεπω ποιο hardware εχει η δικη μου παρτιδα. ? (508)

 

Δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένα... στο xda οι περισσότεροι έλεγαν για το 1.0 στον Βλάση βγήκε το πρόβλημα σε 1.1. Το βλέπεις στο κουτί απο πίσω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένα... στο xda οι περισσότεροι έλεγαν για το 1.0 στον Βλάση βγήκε το πρόβλημα σε 1.1. Το βλέπεις στο κουτί απο πίσω

 

Δεν υπαρχει παρτιδα 1.1 στις 505 έως 509 σειρές. Όλες η συσκευες πριν του οκτωμβρη είναι 1.0. Αν ελέγξεις το imei θα δεις ότι 1.0 revision είναι και το δικό σου.

Θα βάλω λινκ σε λίγο για τον έλεγχο. Και εμένα 1.1 λέει κάτω από το κουτί αλλα Ο έλεγχος imei δίνει revision 1.0

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου έγινε αντικατάσταση συσκευής καθώς ήταν μέσα στις 7 μέρες από την ημέρα αγοράς.

Τώρα έχω S/N 506KP******** & version MEZ (1.1).

Όλα καλά μέχρι στιγμής αλλά αποτυγχάνει να κάνει εγκατάση την αναβάθμιση V10c ΟΤΑ. Καμιά ιδέα για την αποτυχία? Δεν έχω κάνει εγκατάσταση οποιαδήποτε εφαμοργή ακόμα.

Πρέπει να περάσω την V10c και μετά να κάνω αναβάθμιση σε android 6.0 μέσω LG Bridge ή δεν έχει σημασία?

Edited by Jimmys83
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτήν έχω και λειτουργεί μια χαρά. Φαντάζομαι πατάς σε κάθε εφαρμογή μου το βάζεις να λειτουργεί πάνω πάνω που λέει ενεργοποίηση Ε;

 

Δεν σε καταλαβα. Δεν εχω πατησει καπου ενεργοποιηση παντως

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Λέτε η Vodafone να ξεστοκαρε τις προβληματικές παρτίδες?

Τυχαίο ή όχι πάντως εμένα μου ήρθε με μια γραμμή καμμένα πιξελ από πάνω ως κάτω. Vodafone 505 παρτίδα. Πίσω και αναμονή για αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

γενικά η vodafone την έχει ξανακάνει με το flex 2... ελπίζω αυτή τη φορά να μην έχουν θέμα...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γενικά η vodafone την έχει ξανακάνει με το flex 2... ελπίζω αυτή τη φορά να μην έχουν θέμα...

 

Και με το 1020 πιο παλιά είχε γίνει ντόρος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι παρτιδα 509 και hardware 1.0.πως γινεται σε παρτιδα 505 να ειναι 1.1?

 

Δεν ξερω για τα αλλα τα ελληνικα οπως αυτο που εχω ειναι 505 και. 1.1

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πήγα procordia σήμερα, αλλά είναι κλειστά λόγω απογραφής, οπότε παράταση για αύριο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω κατεβάσει το lg Bridge στον υπολογιστή αλλά δεν έχει το καινούργιο λογισμικό.6.Μου λέει ότι φοράει την τελευταία έκδοση.5.1
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία μέσα από το κρυφό μενού της συσκευής μου. Για Android 6.0 Ο κωδικός είναι *#546368#*815#*

 

http://s23.postimg.org/a9tjb3dvf/Screenshot_2016_01_04_17_16_39.png

 

 

Και όπως είπα το κουτί μου λέει mez 1.1

 

 

http://s23.postimg.org/bmu2fblrv/20160104_172203.jpg

 

Δεν υπάρχει hardware revision 1.1 σε παρτίδες 505-509 το ξαναλέω! Και η LG κάνει την πάπια παγκοσμίως. Καντε Backup καθημερινά γιατί κάποια στιγμή το καλό θα μας βρει όλους.

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία μέσα από το κρυφό μενού της συσκευής μου. Για Android 6.0 Ο κωδικός είναι *#546368#*815#*

 

http://s23.postimg.org/a9tjb3dvf/Screenshot_2016_01_04_17_16_39.png

 

 

Και όπως είπα το κουτί μου λέει mez 1.1

 

 

http://s23.postimg.org/bmu2fblrv/20160104_172203.jpg

 

Δεν υπάρχει hardware revision 1.1 σε παρτίδες 505-509 το ξαναλέω! Και η LG κάνει την πάπια παγκοσμίως. Καντε Backup καθημερινά γιατί κάποια στιγμή το καλό θα μας βρει όλους.

 

καλα και σε μενα που ειναι 512 παρτιδα στο κουτί γραφει 1.1 και μεσα στο μενού γραφει 1.0

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι να πιστεψω; Τι λέει η συσκευή μέσα στο κρυφό μενού της ή αυτό που λεει το κουτί;

Και στο κάτω κάτω πως να πιστεψω ότι κατασκευάσθηκαν συσκευές τον Μάιο με 1.1revision

και μετά σαν βλάκες στην LG κατασκεύασαν παρτιδες Ιούνιου,Ιούλιου, Αυγούστου και σεπτεμβρη με revision 1.0 που ήξεραν ότι είναι προβληματικο.

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορεί να είναι ελαττωματικά όλα....κάποιο παιχνίδι παίζεται νομίζω...
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι κουτί κάτω γράφει ΜΕΖ....(1.1)ΒL και στα πλάγια ΜΑΥ.....(1.0)ΗΜ.

 

Σωστά αν ανοίξεις το κάλυμμα του κουτιού μέσα υπάρχει αυτοκόλλητο που αναγράφει MAY...(1.0)BL

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβα. Δεν εχω πατησει καπου ενεργοποιηση παντως

 

Όταν μπεις μέσα στην εφαρμογή και πας ας πούμε στο gmail για να ρυθμίσεις το led, πάνω πάνω λέει ενεργοποίηση. Πρέπει να το τικαρεις για να δουλέψει για αυτήν την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρομοκρατουμε τον κόσμο το ότι εχει εμφανιστεί το πρόβλημα σε αρκετούς δεν σημαίνει οτι θα το πάθουν όλοι.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά χαρείτε τις συσκευές σας και αν γίνει κάτι έγινε... Το συζητάμε. Μην αρχίζει ο πανικός πάλι...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έφυγε σήμερα πίσω στην LG Γερμανίας. Πήρα τηλέφωνο, εξήγησα ότι δεν ανοίγει, σημείωσε τα στοιχεία μου και της συσκευής, έλεγξε το ιμει στην db τους :cry:, κι εντός μισής ώρας έλαβα E-Mail με όλα τα απαραίτητα έγγραφα για την επιστροφή. Πολύ ευγενικά, πολύ γρήγορα...

Για να δούμε τι θα γίνει...

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία μέσα από το κρυφό μενού της συσκευής μου. Για Android 6.0 Ο κωδικός είναι *#546368#*815#*

 

http://s23.postimg.org/a9tjb3dvf/Screenshot_2016_01_04_17_16_39.png

 

 

Και όπως είπα το κουτί μου λέει mez 1.1

 

 

http://s23.postimg.org/bmu2fblrv/20160104_172203.jpg

 

Δεν υπάρχει hardware revision 1.1 σε παρτίδες 505-509 το ξαναλέω! Και η LG κάνει την πάπια παγκοσμίως. Καντε Backup καθημερινά γιατί κάποια στιγμή το καλό θα μας βρει όλους.

 

Το hardware rev που βλέπετε στα hidden menu γιατί να είναι το ίδιο με αυτό που γράφει στο mez xxxxx Bl και από το κουτί;

 

Επειδή το γράφουν έτσι μερικοί στο redit και xda;

 

Δεν είναι κάποιος σίγουρος για το τι είναι το 1.1 και 1.0 στο mez στο κάτω μέρος του κουτιού

 

Από το Bl μέχρι και bootloader version το έχουν πει.

 

Επίσης κάποιοι από αυτούς που είπαν ότι έχουν hw bootloop τελικά είχαν sw bootloop.

 

Ότι κάτι γίνεται... Γίνεται αλλά δεν έχω βάλει άκρη τι και πως.

Link to comment
Share on other sites

βρήκα λύση χωρίς εφαρμογή. Μπήκα μέσα στον φάκελο που ήθελα και έβαλα κλείδωμα με μοτιβο! Και εξαφανίστηκε ολος ο φάκελος εντελος από τα άλμπουμ των φωτογραφιων!!!!!!

Δηλαδή κλειδωμα=αποκρυψη φακελου! Που να το φανταστώ.....

 

Για να το πω πιο σωστά πάτησα στην επιλογή "λουκέτο" ενώ ήμουν μέσα στον φάκελο που ήθελα.

 

Lock = κλείδωμα αυτό σου λέγαμε να κάνεις...

 

Είτε βάλεις μοτίβο είτε βάλεις κωδικό το ίδιο θα κάνει... Θα κλειδώσει και θα εξαφανίσει φωτογραφίες... Και θα τις ξεκλειδώνει είτε με μοτίβο είτε με κωδικό....

Link to comment
Share on other sites

Lock = κλείδωμα αυτό σου λέγαμε να κάνεις...

 

Είτε βάλεις μοτίβο είτε βάλεις κωδικό το ίδιο θα κάνει... Θα κλειδώσει και θα εξαφανίσει φωτογραφίες... Και θα τις ξεκλειδώνει είτε με μοτίβο είτε με κωδικό....

Νόμιζα ότι καλυφθηκα με αυτο! Είχα μέσα στον φάκελο του viber 3 φωτογραφίες και τον κλειδωσα και εξαφανίστηκε όπως ήθελα αρχικά. Αλλά μετά που μου στειλανε άλλες 2 φωτογραφίες δημιουργήθηκε νεος φάκελος με όνομα viber που πάλι φαινόταν !! Εγώ νόμιζα ότι όσες φωτο μου στείλουν από δω και πέρα στο viber θα μπαίνουν στον φάκελο που έκανα αποκρυψη. Μια τρύπα στο νερό έκανα στην ουσία

Link to comment
Share on other sites

Ρε Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Εχω 6.0 και ενώ έχω κανει παράληψη βελτιστοποιησ ης σε hangout whatsapp οι ειδοποιήσεις δεν έρχονται αν έχω κλείσει την εφαρμογή παρά μόνο αν την έχω ανοιχτή να τρέχει γενικά .καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...