Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για θήκη προστασιας κατι σε διαφανη σιλικονη τι θα προτεινατε? Όσο γίνεται να είναι πιο μικρή και διακριτική

0.3mm σε smoke gray διάφανη αν η συσκευή σου είναι μαύρη ή γκρι. Είναι τσάμπα, απιστευτα λεπτή και εφαρμόζει τέλεια. Οι περισσότερες απλές διαφανές το άσπριζουν λίγο και το αισθητικό αποτέλεσμα δεν είναι τέλειο...γι'αυτό προτείνω smoke gray.

Αντιθετα σε συσκευές με λευκο, κόκκινο (και πιθανόν καφέ) καπακι, η εντελώς διαφανη tpu είναι προτιμότερη χρώματικα.

Στο skroutz θα βρείς πολλές επιλογές, απλά να είναι 0.3mm ή ultra thin στην περιγραφή.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

V10d έχω κι εγώ, αλλά αντι EUR έχω 202

 

Τι παρτίδα είναι η συσκευή σου; Είναι οι τρεις πρώτοι αριθμοί του S/N στο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω να διαβάσω κανένα νέο για το κινητό και διαβάζω 2 σελίδες για την μπαταρία ξανά. Ανακυκλώνεται το ίδιο θέμα ξανά και ξανά.

Έχεις δίκιο, αλλά επέστρεψε ο vag και το συγκεκριμένο θέμα είναι ο μόνιμος καημος του. Θα μας αμφισβητησει πάλι όλους, θα αποχωρήσει διαμαρτυρομενος και θα επιστρέψει εκ νέου μετά από μια εβδομάδα. Πιστεύω μέχρι την αρχή του νέου έτους το θέμα μπαταρία έχει καλυφθεί :)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβε κανένας από την προσφορά της βονταφον? Είναι unbranded τα δικά τους?

εγω πηρα απο vodafone 393 και δεν εχει τιποτα απο vodafone μεσα οποτε μια χαρα!!!

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Αφου το θέλει ο φίλος μου panosfc η μπαταρία του g4 είναι η καλύτερη και το τηλέφωνο βγάζει άνετα την ημέρα με ότι χρήση και να κάνει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

0.3mm σε smoke gray διάφανη αν η συσκευή σου είναι μαύρη ή γκρι. Είναι τσάμπα, απιστευτα λεπτή και εφαρμόζει τέλεια. Οι περισσότερες απλές διαφανές το άσπριζουν λίγο και το αισθητικό αποτέλεσμα δεν είναι τέλειο...γι'αυτό προτείνω smoke gray.

Αντιθετα σε συσκευές με λευκο, κόκκινο (και πιθανόν καφέ) καπακι, η εντελώς διαφανη tpu είναι προτιμότερη χρώματικα.

Στο skroutz θα βρείς πολλές επιλογές, απλά να είναι 0.3mm ή ultra thin στην περιγραφή.

 

Eυχαριστω. Και τον φιλο επισης πιο πριν που προτεινε την terrapin

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Αφου το θέλει ο φίλος μου panosfc η μπαταρία του g4 είναι η καλύτερη και το τηλέφωνο βγάζει άνετα την ημέρα με ότι χρήση και να κάνει κάποιος.

 

Εγώ θα έλεγα να σταματήσετε και κι δύο να τσακώνεστε σαν τα σκυλιά, μιας και το θέμα μπαταρία δεν ειναι κάτι απολυτο. Το έχω δει πολλές φορές κάποιοι να λένε ότι η μπαταρία είναι καλή και άλλοι να λένε το αντίθετο. Έχει να κάνει και λίγο με τις εφαρμογές που χρησιμοποιεί ο καθένας.

Σε γενικές γραμμές θα έλεγα ότι είναι μέτρια προς καλή, αλλά το σώνει ότι φορτίζει απίστευτα γρήγορα κι έτσι είσαι κομπλε.

Είναι μισό κλικ κάτω από του Note 4 για να βοηθήσω όσους το είχαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Γιάννη πυροσβέστη...χρήσιμη κ ολοκληρωμένη η γνώμη σου.Ευχαριστούμε!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τι παρτίδα είναι η συσκευή σου; Είναι οι τρεις πρώτοι αριθμοί του S/N στο κουτί.

 

505...Μάιος 2015 αν έχω καταλάβει σωστά.

Παίζει ρόλο στο software version?

Link to comment
Share on other sites

Αφου το θέλει ο φίλος μου panosfc η μπαταρία του g4 είναι η καλύτερη και το τηλέφωνο βγάζει άνετα την ημέρα με ότι χρήση και να κάνει κάποιος.

Συνεχίζω από χτες και δεν το έχω φορτίσει όπως βλέπεις ακομη...δες στην ώρα πάνω δεξιά.

26+,ώρες χρήσης, 28% υπόλοιπο μπαταρίας, 4.5 ώρες οθόνη με προοπτική μέχρι και 5.5-6 ώρες. Το κινητό δεν έχει κλείσει ποτέ, όλοι οι λογαριασμοί μου συχρονιζουν, 4G & WiFi μόνιμα ανοιχτά, location επιλογή στα δίκτυα, φωτεινότητα αυτόματη στο 60-70%. Η τελευταία φορά που ανεβάζω αποδείξεις γιατί το θέμα μπαταρία έχει ξεχυλωσει

Το μοντέλο μου είναι το 818p.

http://s14.postimg.org/kxfsi6j6p/Screenshot_2015_12_26_16_43_32.png

upload image

 

http://s14.postimg.org/p2qp43gyp/Screenshot_2015_12_26_16_44_09.png

adult image hosting

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα απο vodafone 393 και δεν εχει τιποτα απο vodafone μεσα οποτε μια χαρα!!!

Είχαν απόθεμα στα 393; πότε το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

ΗΜΑΡΤΟΝ με το θεμα μπαταρία.

Σαν την χήρα στο κρεβάτι κανετε μερικοί.

Η μπαταρία ειναι μια χαρα και καλο ειναι να κοιτάξετε τις εφαρμογές που χρησιμοποιειτε και οχι οτι φταίει το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές θα έλεγα ότι είναι μέτρια προς καλή, αλλά το σώνει ότι φορτίζει απίστευτα γρήγορα κι έτσι είσαι κομπλε.

Είναι μισό κλικ κάτω από του Note 4 για να βοηθήσω όσους το είχαν.

Τα ίδια πράγματα υποστηρίζουμε Γιάννη, αν δεις τα γραφόμενα μου. Απλά καλό είναι να προστατεύουμε αυτους που θέλουν να ενημερωθούν από την παραπληροφορηση

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρόσεξα ότι έχει το δικαρτο. Παίζει να έχει και διαφορετική διαχείριση στην μπαταρία και γι αυτό να πετύχαινε καλύτερους χρόνους.

Το έχει κανείς άλλος?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

505...Μάιος 2015 αν έχω καταλάβει σωστά.

Παίζει ρόλο στο software version?

 

Δεν έχω ιδέα και δεν έχουμε ίδια παρτίδα για να μπορέσω να βγάλω συμπέρασμα με βάση τα τηλέφωνά μας.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ειναι μια χαρα και καλο ειναι να κοιτάξετε τις εφαρμογές που χρησιμοποιειτε και οχι οτι φταίει το τηλεφωνο.

Συμφωνω και επαυξάνω

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας το κουτί που έχει το αυτοκόλλητο με το imei, το s/n και διάφορες άλλες πληροφορίες

κάπου γράφει CSM και μάλλον πρέπει να είναι branded cosmote.

Εσάς που δεν είναι branded τι γράφει? Μάλλον GRC...?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρόσεξα ότι έχει το δικαρτο. Παίζει να έχει και διαφορετική διαχείριση στην μπαταρία και γι αυτό να πετύχαινε καλύτερους χρόνους.

Το έχει κανείς άλλος?

Δεν παίζει κάτι τέτοιο. Και με το μονοκαρτο που είχα πριν λίγο καιρό τους ίδιους χρόνους έβγαζα. Κάντε 2-3 ρυθμισεις σε WiFi, location κτλ και έλεγχο εφαρμογων που τυχόν ξεζουμιζουν την μπαταρία. Γιατί κατά τα άλλα σε standby, ομιλία κτλ το τηλέφωνο είναι βράχος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ρωτησα κ πιο πριν αλλα δεν πηρα απαντηση. Το 4G κλείνει καπως ευκολα? Η μπαταρια κραταει περισσοτερο αν ειμαστε μονο με 3G? Σε stand by εννοω
In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Αφου το θέλει ο φίλος μου panosfc η μπαταρία του g4 είναι η καλύτερη και το τηλέφωνο βγάζει άνετα την ημέρα με ότι χρήση και να κάνει κάποιος.

 

σε πουλαω το lumia 625 αν θελεις. βγαζει 3-5 μερες ανετα ( με κλειστα δεδομενα παντα )

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε κ εμενα που εχω περιπου 3.5 μηνες το τηλεφωνο. Οσο ειχα το λολιποπ το τηλεφωνο φυσαγε σε θεμα μπαταριας 1.5 μερα περιπου μ εβγαζε... 3ς μερες τωρα με μμ με την ιδια χρηση κ λιγοτερες εφαρμογες μ βγαζει 24ωρο με 28 ωρες το πολυ...πριν ετρωγε 1.7 μαξιμουμ ραμ τωρα μ τρωει 2με 2.1 για πλακα... Δεν ξερω τι μπορει να φταει απλα ετσι πως αλλαξε το σκηνικο με τις ρυθμισεις που εχει για τις τελευταιες 3ς ωρες και οχι εκεινη την στιγμη ποσο μνημη τρωει καθε εφαρμογη δεν με βοηθαει καθολου.... Κ γενικα μπορει να φταει οτι πολλες εφαρμογες δεν εβγαλαν updates για να ανταποκρινονται στην μμ... Edited by rufere
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ρωτησα κ πιο πριν αλλα δεν πηρα απαντηση. Το 4G κλείνει καπως ευκολα? Η μπαταρια κραταει περισσοτερο αν ειμαστε μονο με 3G? Σε stand by εννοω

 

Τι εννοείς κλείνει κάπως εύκολα?

Σε αναμονή είναι το ίδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...