Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ετσι οπως εκατσε το μοτερ πανω στο dinamic ειναι ολα τα λευτα δεν το περιμενα κ δεν το πιστευα μεχρι που το ειδα.και λογικα στο δρομο θα γ@μαει και θα πηγαινει.αλλα παντα φιλικα και χωρις παρεξηγηση τα φουσκοματα δεν με ενθουσιασαν και πολυ.αλλα γουστα ειναι αυτα σε αλους θα αρεσει και σε αλους οχι δεν χρειαζετε να αρπαζεσαι.παντως εισαι ο πρωτος λογικα που καταφερε να βαλει στο modenas τετοιο εργαλειο
http://www.bikepics.com/pics/icon/modenas-dynamic125-06-bikepics-590056.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη παρεξηγηθηκα και ειπωθηκαν πραγματα περι ζηλειας...''dmkias_46'' τοσα ξερεις τοσα λες...καταλαβαινω οτι θελουμε να κανουμε το μπαμ μπροστα στα z και ειμαι μαζι σας...καλο το μπαμ αλλα απο αξιοπιστια?

 

Φιλε Rossi_46

 

1ον Δεν σου μιλησα με αυτον τον τροπο...σου ειπα ξεκαθαρα την γνωμη μου!!!Εσυ αν θες κρατησε την η αν θες απορριψε την!!!Δεν ειναι λογος αυτος να αρχιζουμε να βριζουμε...

 

2ον Αν ξερανε οι περισσοτεροι απο μηχανακια δεν θα πηγαιναν να φτιαξουμε το 125αρι τους(μην πειτε οχι γιατι ειναι στατιστικη μεγαλου μοτοσυκλετιστικου περιοδικου) και θα εριχναν τοσα λεφτα αλλα θα επαιρναν ενα μανισιο μεγαλυτερο.Ειπες οτι θα κουνιεσαι μεχρι και σε GSX-R400,Cagiva κ.α. στα 400m.Το θεμα ειναι να κρατησεις τις επιδοσεις αυτες...εκει ειναι το μυστικο!!!Αυτες οι μηχανες μπορουν εσυ(εμεις) οχι,αυτες θα ειναι αξιοπιστες εσυ(εμεις) οχι!!!Οπως ειχε πει ενας φιλος σε προηγουμενο post(Yoshimura τον λενε αν θυμαμαι καλα) οτι το φτιαξιμο σε μικρα κυβικα ειναι πεταμενα λεφτα και χασιμο αξιοπιστιας και αυτος εχει μια GSX-R1000...Μηπως κατι ηξερε και τα ελεγε...???

Θα σου πω εγω την δικη μου αποψη...εγω δεν θα επεμβαινα σε εναν κινητηρα των 125 κυβικων!Ξερεις τι ειναι να αλλαζεις κινητηρα σε ενα μικρο μηχανακι...πιστευω να βλεπεις MotoGp εκει οι μηχανικοι αλλαζουν μια ρυθμιση στην μοτοσυκλετα και βγαζει μερικες φορες προβλημα αν οχι μεγαλο εστω μικρο φαντασου χωρις την εμπειρια αυτων την παρεμβαση σε εναν κινητηρα μολις 125 κυβικων!Αν επεμβεις σε μεγαλη μηχανη να το καταλαβω γιατι θα αντεξει και η μηχανη και ο σκελετος και γενικα ολο το συνολο...

 

Αυτα απο μενα...δεν ξερω ρε παιδια αν συμφωνειτε αλλα ετσι θα ενεργουσα εγω...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κανα καλο λαστιχαδικο Θεσσαλονικη,θελω να βαλω μαλακη γομα...Τι να βαλω Dunlop η Pirelli???Γιατι τα μανισια ειναι μαπα...
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

tos ksero tosa leo, alla ego ksero perisotera apo esena giro apo mixanakia, kai min peis oxi, giati ego exo megalosei mesa stis kontres, kai odigao mixanaki apo triti dimotikou...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

tos ksero tosa leo, alla ego ksero perisotera apo esena giro apo mixanakia, kai min peis oxi, giati ego exo megalosei mesa stis kontres, kai odigao mixanaki apo triti dimotikou...

 

 

Τελος παντων φιλαρακο εμενα με ενδιαφερει ο θεσμος ''μηχανακι-μοτοσυκλετα''και η ''οδηγικη συμπεριφορα'' και λογικο μου φαινεται να επηρεαζει η ολη υποθεση περι φτιαξιματος,δεν ειναι μονο οι κοντρες,τα φτιαξιματα κτλ κτλ που αντιπροσωπευουν αυτον τον κλαδο...θα τα κανουμε και αυτα αλλα οχι ετσι οπως το εχουμε καταντησει!!!

 

Τελος δεν μπορεις να κρινεις καποιον μονο οταν μιλας με μηνυματα γι'αυτο κρατα την γνωση σου για σενα η μετεφερε την χωρις να συγκρινεις καταστασεις...;)

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κανα καλο λαστιχαδικο Θεσσαλονικη,θελω να βαλω μαλακη γομα...Τι να βαλω Dunlop η Pirelli???Γιατι τα μανισια ειναι μαπα...
MICHELLEN PILOT TA KALYTERA VALTA k 8A ME 8YMI8EIS
Link to comment
Share on other sites

mpes sto thread me to glx. ekei o liapos dinei kapoio link. mpes ekei, anevase to, kai molis to anevaseis, tha sou dosei kapoio link to opoio ekei einai anevasmeno to video. auto pou sou leei to grafeis edo, kai emeis mpenoume ekei kai to vlepoume...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

h mal@kia file rossi einai oti theloune polu prosoxh giati an peseis se kamia lakouva paei h zanta..opws kai thn epatha kai ta ebgala meta...strabwse h zanta..k ksereis kiolas,,,an phgaineis apo xalikodromous gia na apofygeis tous zhtades :)....
Link to comment
Share on other sites

TO KSERW OTI MPOREI NA XASW KAI STIS 2 KONTRES

 

ALLA O TOLMON NIKA!!!!

 

PISTEUW OTI ME TO SOSTO TIMING KAI TUNING KAI SOSTO ODHGO DEN FOBAMAI TPT!!!

 

 

AMA NIKISW KAI TOUS 2 MIN ME PEITE TRELO!!!!

 

 

400ARA GSXR EIXA NIKISEI TO KALOKAIRI

Link to comment
Share on other sites

djrashjj, anevazeis stin dieuthinsi pou sou dosame to video, kai stin dieuthinsi pou einai to grafeis sto minima sou.rossi, an valeis kapoion kalo odigo, tha nikiseis, simasia exei na vreis kanenan trelo, na psarosei stin sela... :p enas gnostos mou pou eixe sinergeio, eixe ena z250 :devil: diaolos!!! kai psarone pano stin sela kai ekane allages me to xeri...:wacko:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

MICHELLEN PILOT TA KALYTERA VALTA k 8A ME 8YMI8EIS

 

 

Φιλε εχω ακουσει καλα λογια για τα Pilot αλλα εχω ψαξει και για τα Μichelin M45!!!Πειτε γνωμες...!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ta kalitera einai michelin pilot!!! eixa ta m45 sto glx mou, kai tora evala ta pilot...mera me nikta... rossi ntaksei eipame exeis mixanaki, alla oxi min sou antigrapsoume kai to xroma... kikloforoun XILIADES papia prin apo to diko sou me auto to xroma...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

kala mhn malwnete.alla aytos me to lifan to eide sigoyra apo to rossi.alla oytos i allos oloi antigrafoyme kati poy eidame apo kapoion allo kai den apagoreyetai..alloste ayto poy tha to poyne antigrafh einai to mhxanaki poy paei xeirotera kai to lifan den exei kamia sxesh me to 200ari to dinamik.exo adiko???

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...