Jump to content

Samsung Galaxy S6 Dual Sim (SM-G9200)


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό αναπαυεται από εχθές στα χέρια μου και έφτιαξα ένα βιντεο με το unboxing του.

 

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το κινητό αναπαυεται από εχθές στα χέρια μου και έφτιαξα ένα βιντεο με το unboxing του.

 

 

Αυτό το μοντέλο το φέρνει στην Ευρώπη η μόνο για Ασία το βγάζει; Ρωτώ για θέμα εγγύησης,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Είναι και οι δύο κάρτες 4g ?

 

Και οι 2 είναι 4G απλά δεν λειτουργούν ταυτόχρονα. Μόνο η κάρτα που χρησιμοποιείς για το INTERNET είναι 4G

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 είναι 4G απλά δεν λειτουργούν ταυτόχρονα. Μόνο η κάρτα που χρησιμοποιείς για το INTERNET είναι 4G

 

Δηλαδή δεν χρειάζεται να αλλάζω σλοτ αν κατάλαβα καλά. Διαλέγω κάθε φορά από ποια θέλω να έχω Internet από το menu

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν χρειάζεται να αλλάζω σλοτ αν κατάλαβα καλά. Διαλέγω κάθε φορά από ποια θέλω να έχω Internet από το menu

Ακριβώς...αλλάζεις από το μενού ποιο δίκτυο θες για ίντερνετ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικά οι γνώμες σας είναι ότι αξίζει; ή είναι πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει, συν ότι δεν υπάρχει εγγύηση;

 

Το κινητό το έχω ένα μήνα και αξίζει τα λεφτά του, πριν είχα το S6 με τη 1 sim, και είναι ακριβώς το ίδιο! Το μόνο που δεν έχει πάρει είναι ακόμα την αναβάθμιση σε 5.1.1. Το έχω πάρει από ελληνικό κατάστημα και μου είπαν ότι έχει εγγύηση και από την SAMSUNG εδώ στην Ελλάδα αλλά και από το κατάστημα που το αγόρασα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδιά SΟS, έχω πάρει το s6 duos, είχα lenovo δικαρτο και όταν έκανα κλήση μου έβγαζε την επιλογή (ερώτηση) από πια κάρτα να γίνει η κλήση κάτι που δεν μπορώ να το βρω στο s6 μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SΟS, έχω πάρει το s6 duos, είχα lenovo δικαρτο και όταν έκανα κλήση μου έβγαζε την επιλογή (ερώτηση) από πια κάρτα να γίνει η κλήση κάτι που δεν μπορώ να το βρω στο s6 μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Βάλε το Truedialer και ησύχασες! Ότι καλύτερο υπάρχει

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Έχει πάρει κανείς το δίκαρτο S6 SMG920FD να μας γράψει εντυπώσεις;

Είμαι κάτοχος του S6 duos blue topaz εδώ και 8 μήνες, το κινητό πάει σφαίρα δεν έχει κολλήσει ποτέ το μόνο θέμα που έχει είναι όπως όλα τα S6, με την μπαταρία του! Κατά τα άλλα όλα τέλεια! Μάλιστα προχθές αναβαθμήστικε και με την τελευταία έκδοση ANDROID 6.0.1 Marshmallow

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Εχω ένα S6 δίκαρτο με 5.0.2 Lolipop το οποίο έχει έρθει από Κίνα και δεν κάνει αναβαθμίσεις. Το τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά αλλά θα ήθελα να έχω την τελευταία αναβάθμιση Android 6 Marshmallow:p. Υπάρχει κάτι?? εννοώ κάποια έκδοση που να λειτουργεί σωστά στο S6 μου??
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα S6 δίκαρτο με 5.0.2 Lolipop το οποίο έχει έρθει από Κίνα και δεν κάνει αναβαθμίσεις. Το τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά αλλά θα ήθελα να έχω την τελευταία αναβάθμιση Android 6 Marshmallow:p. Υπάρχει κάτι?? εννοώ κάποια έκδοση που να λειτουργεί σωστά στο S6 μου??

 

Κλώνο έχεις ή αυθεντικό;

Link to comment
Share on other sites

Κλώνο έχεις ή αυθεντικό;

 

Είναι κλώνος το αγόρασα μεταχειρισμένο και τουλάχιστον αυτό μου είπε το παλικάρι που το αγόρασα. Είχε ένα Firmware Κινέζικο και τα menu ήταν όλα στα Κινέζικα απ ότι μου είπε. Του έβαλε μία Rom Ευρωπαική και τώρα όλα είναι στα Ελληνικά και λειτουργικό κατά 99% διότι από τότε που έβαλε την Ευρωπαική Rom δεν λειτουργεί η πίσω κάμερα. Αυτό είναι το ένα θέμα που έχω με τη συσκευή μου δηλαδή δεν δουλεύει η πίσω κάμερα και το δεύτερο θέμα είναι ότι δεν κάνει καθόλου αναβαθμίσεις.Τα υπόλοιπα λειτουργούν καλά. Αν υπάρχει κάποιος τρόπος θα ήθελα να το τροποποιήσω και να το βελτιώσω.

Link to comment
Share on other sites

Αμ αγόρασες κλώνο ,αμ το αγορασες και δευτερο χέρι!!!!:X

Αν δεν ξέρεις ποιο μοντέλο ακριβώς είναι μην ασχολείσαι καθόλου.

 

Ελπίζω να μην το πλήρωσες ακριβά.Ασε που το έχεις βάλει και σε λάθος θέμα,τι σχέση έχει με samsung και S6?

Link to comment
Share on other sites

Αμ αγόρασες κλώνο ,αμ το αγορασες και δευτερο χέρι!!!!:X

Αν δεν ξέρεις ποιο μοντέλο ακριβώς είναι μην ασχολείσαι καθόλου.

 

Ελπίζω να μην το πλήρωσες ακριβά.Ασε που το έχεις βάλει και σε λάθος θέμα,τι σχέση έχει με samsung και S6?

Δεν έχει καμία σημασία σε αυτό το νήμα η αξία του τηλεφώνου μου ούτε το πόσο το αγόρασα.Το μοντέλο είναι SM-G9200 και είναι Samsung S6 Dual Sim. Δεν κατάλαβα επειδή πουλιέται το συγκεκριμένο στην Κίνα δεν είναι Samsung??Τέλος πάντων στο θέμα μας αν κάποιος έχει γνώσεις πάνω σε αυτό που ρωτάω ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σημασία σε αυτό το νήμα η αξία του τηλεφώνου μου ούτε το πόσο το αγόρασα.Το μοντέλο είναι SM-G9200 και είναι Samsung S6 Dual Sim. Δεν κατάλαβα επειδή πουλιέται το συγκεκριμένο στην Κίνα δεν είναι Samsung??Τέλος πάντων στο θέμα μας αν κάποιος έχει γνώσεις πάνω σε αυτό που ρωτάω ας απαντήσει.

 

Είναι κλώνος το αγόρασα μεταχειρισμένο και τουλάχιστον αυτό μου είπε το παλικάρι που το αγόρασα. Είχε ένα Firmware Κινέζικο και τα menu ήταν όλα στα Κινέζικα απ ότι μου είπε. Του έβαλε μία Rom Ευρωπαική και τώρα όλα είναι στα Ελληνικά και λειτουργικό κατά 99% διότι από τότε που έβαλε την Ευρωπαική Rom δεν λειτουργεί η πίσω κάμερα. Αυτό είναι το ένα θέμα που έχω με τη συσκευή μου δηλαδή δεν δουλεύει η πίσω κάμερα και το δεύτερο θέμα είναι ότι δεν κάνει καθόλου αναβαθμίσεις.Τα υπόλοιπα λειτουργούν καλά. Αν υπάρχει κάποιος τρόπος θα ήθελα να το τροποποιήσω και να το βελτιώσω.

 

Τελικά τι ισχύει; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο είναι SM-G9200 και είναι Samsung S6 Dual Sim.

 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G9200/ αν είναι αυθεντικό

Περίμενε τι θα γράψουν και πιο έμπειροι στο θεμα γιατι αν κάνεις κάτι λάθος θα το χαλάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο είναι SM-G9200 και είναι Samsung S6 Dual Sim.
Το ότι γράφει SM-G9200 δε λέει κάτι, μπορούσε να έγραφε και Ολυμπιακός αν είναι αντίγραφο. Το θέμα είναι, αγόρασες κλώνο ή γνήσιο; Αρχικά λες ότι πήρες κλώνο και μετά μας λες άλλα. Αν πιστεύεις ότι είναι γνήσιο πάρε ένα τηλέφωνο στη samsung και δίνοντας το imei θα στο επιβεβαιώσει. Αν πάλι είναι κλώνος μην ασχολείσαι καθόλου με αλλαγές ρομ και ερωτήσεις στα θέματα της samsung. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Το ότι γράφει SM-G9200 δε λέει κάτι, μπορούσε να έγραφε και Ολυμπιακός αν είναι αντίγραφο. Το θέμα είναι, αγόρασες κλώνο ή γνήσιο; Αρχικά λες ότι πήρες κλώνο και μετά μας λες άλλα. Αν πιστεύεις ότι είναι γνήσιο πάρε ένα τηλέφωνο στη samsung και δίνοντας το imei θα στο επιβεβαιώσει. Αν πάλι είναι κλώνος μην ασχολείσαι καθόλου με αλλαγές ρομ και ερωτήσεις στα θέματα της samsung.

Ναι ναι φίλε μου έχω πολύ στενή συνεργασία με την Samsung και σήμερα το απόγευμα στο meeting που έχουμε θα τους το θέσω σοβαρά υπ όψιν γιατί ξέχασαν να βάλουν update στην δική μου συσκευή.Κάποια γάτα έχει βάλει firmware στην συσκευή που κρατάω στα χέρια μου και το τηλέφωνο είναι ένα τέλειο όσον αφορά την λειτουργικότητα,απλά έχει δύο θεματάκια και ρωτάω ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ κάποιος ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΑΩ ΟΛΟΥΣ δεν θέλω όλοι να μου πουν τις γνώμες τους μόνο αν κάποιος έχει άποψη και γνωρίζει κάτι περισσότερο από αυτό που μου έχει πει ο Bill 33 τότε ας γράψει σε αυτό το νήμα.

Edited by chipakos_origin
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Bill . Λοιπόν το πέρασα αλλά βλέπω να έχει ελλειπή στοιχεία. Δηλαδή γράφει ότι ο κατασκευαστής είναι η Samsung ¨οτι το μοντέλο είναι το SM-G9200 Device type είναι το SM-G9200 και Product Name SM-G9200 αλλά από εκεί και κάτω όλα τα άλλα είναι κενά. Country of Origin.........Manufacturing Date............Knox Warranty Void.............Color/Internal Storage.......και στην επιλογή Hardware/board γράφει......mt6582 / SM-G9200[32-BIT] νομίζω ότι αυτό το τελευταίο στοιχείο είναι σαν να λέει ότι δεν είναι Samsung αν καταλαβαίνω καλά και επίσης στο Android Serial Number γράφει 0123456789ABCDEF άλλο ένα στοιχείο της επέμβασης που έχει γίνει στο κινητό. Οπότε σαν να λέμε ότι είναι μαιμού Samsung σωστά??Αν έχω λοιπόν καταλάβει καλά μπορεί να γίνει κάτι σε αυτό το κινητό έτσι ώστε να αναβαθμίσω σε έκδοση 6 Marlsmarow??ή δεν υπάρχουν επιλογές?? Edited by chipakos_origin
Link to comment
Share on other sites

Πόσο το πλήρωσες;Εν τω μεταξύ το 9200 είναι για Χονγκ Κονγκ http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6-6849.php

Κοίτα ένα κλώνο δίπλα σε αυθεντικό http://www.devicespecifications.com/en/comparison/c93730e77

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Dual Sim (SM-G9200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...