Jump to content

lg g2 vs meizu m1 ή;;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω ένα κινιτό για την αδερφή μου. Αρχικά κοιτούσα μόνο από Ελλάδα, οπού όλοι οι δρόμοι στα 200-250 οδηγούν στο lg g2. Ρίχνοντας μια ματιά κ απο Κίνα μερία, μου τράβηξε το ενδιαφέρον κυρίως το meizu m1 note, και λιγοτερο το lenovo k3 note. Δεν έχω αγοράσει κάτι απο Κίνα, έτσι είμαι λίγο επιφυλακτικός. Κυρίως λόγο του ενός έτους εγγύηση και την διαδικασία (αν υπάρξει κάποιο πράβλημα) αποστολής για service. Δυστυχώς δεν βρήκα κάποιο καλό συγκριτικό ανάμεσα στα 2 οπότε θα ήθελα τα φώτα σας...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ αν με ενδιέφερε αγορά από Ελλάδα θα έπαιρνα το G2 με κλειστά μάτια, από Κίνα θα σου πρότεινα το Lenovo K3 Note που είναι στα 165€ περίπου http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html αλλά αν το πάρεις από το κατάστημα τους θα πρέπει να περιμένεις 15-30μερες αλλιώς δίνεις 30€ παραπάνω και το παίρνεις από την αποθήκη τους που είναι εδώ στην Ελλάδα στην Θεσσαλονίκη και το πολύ σε 3μερες το έχεις στα χέρια σου http://www.vickmall.com/europe-warehouse-original-lenovo-k3-note-k50-t5-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφερει dual sim παρε το μ1, πολυ αξιολογη συσκευη με καλη υποστηριξη(προτεινω την 32gb εκδοση)

αν χρησιμοποιεις μονο μια σιμ lg g2 απο ελλαδα με 2 χρονια εγγυηση,την επομενη μερα θα το εχεις και πιο compact σε μεγεθος..πολυ ομορφη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

LG G2 μείνε στην αξιοπιστία και σιγουριά της LG. Τρομερή αυτονομία, πολύ καλή κάμερα και σταθερό λειτουργικό. :)
Link to comment
Share on other sites

αν σε νοιάζει dual sim σε καλή συσκευη χωρίς πολλά πολλά τότε στο m1 αν σε ενδιαφέρει η εγγύηση πας στο g2 που μεν είναι μια συσκευη που έχει βγάλει άπειρα προβλήματα........ αλλα έχουν άψογη εγγύηση στην Ελλάδα..........

 

διαλέγεις και παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει το dual sim. Απο κίνα μεριά κοιτούσα για να δώ κάτι διαφορετικό- φρέσκο, να μείνει και κανα γιούρο:). Αλλά κυρίως λόγο εγγύησης με βλέπω για g2
Link to comment
Share on other sites

αν σε νοιάζει dual sim σε καλή συσκευη χωρίς πολλά πολλά τότε στο m1 αν σε ενδιαφέρει η εγγύηση πας στο g2 που μεν είναι μια συσκευη που έχει βγάλει άπειρα προβλήματα........ αλλα έχουν άψογη εγγύηση στην Ελλάδα..........

 

διαλέγεις και παίρνεις

 

Άπειρα προβλήματα :blink:

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Άπειρα προβλήματα :blink:

 

το είχα.........

στην αρχή έτρεχα για μικρόφωνο (2 αλλαγές του dock)(το ιδιο και ενας φιλος μου για dock διο φορές το στειλε λογο προβληματικού μικροφονου), μετά έτρεχα για gps (3 αλλαγές mb) μετά έτρεχα μια φορά για οθονη (κιτρίνισε στην γωνιά)......... το mic και το gps το είχαν πάρα μα πάρα πολύ άκοσμος.......... οθονη εγώ ο γκαντέμης μονό............. στο τελος χάλασε μπαταρία (ένας άχρονος πέρασε) αγόρασα μια από ebay......... έδωσα την συσκευή στην μάνα απο τοτε κιχχχχχχχχ δεν εχει κάνει ρολόι πάει

 

στο τεράστιο συν η άψογη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα που χωρίς πολλά πολλά κάνανε της αλλαγές (και της 6 φορές που το ει χα πάει ούτε 1 βδομάδα δεν το κράτησαν) εκεί τους κατευαζω το καπέλο.......... δεν ξέρω ποιος ευθύνεται για την καλή αντιπροσωπεία είτε lg είτε η ιδια η αντιπροσωπεία......... αλλα είναι πολύ καλά........

Link to comment
Share on other sites

...... αλλιώς δίνεις 30€ παραπάνω και το παίρνεις από την αποθήκη τους που είναι εδώ στην Ελλάδα στην Θεσσαλονίκη και το πολύ σε 3μερες το έχεις στα χέρια σου http://www.vickmall.com/europe-warehouse-original-lenovo-k3-note-k50-t5-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

 

Δεν ήξερα ότι έχει εδώ σε μας αποθήκη το vickmall.

To k3 είναι έτοιμο προς χρήση out of the box ή έχει κινεζιές μέσα και θέλει πείραγμα;;

Αξίζει τα 200 ευρώ;;

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια 2 άτομα το έχουν πάρει από το φόρουμ και δεν έχουν βρει κάποιο πρόβλημα αν θες ρίξε μια ματιά στο νήμα της συσκευής. Το σκέφτομαι και εγώ πολύ για το K3 Note αλλά βλέπω ότι βγαίνει και το Xiaomi Mi4i.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Lg g2 προτεινω..αριστη συσκευη και θα παρει και lollipop..σε μια μερα θα το εχεις και εγγυηση 2 χρονια..αν σε ενδιαφερει dual sim το μ1 αναγκαστικα.
Link to comment
Share on other sites

Το LG G2 δεν έχει βγάλει άπειρα προβλήματα. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ αξιόπιστη συσκευή. Τώρα αν κάποιος έπεσε στην περίπτωση αυτό είναι άλλο θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Το LG G2 δεν έχει βγάλει άπειρα προβλήματα. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ αξιόπιστη συσκευή. Τώρα αν κάποιος έπεσε στην περίπτωση αυτό είναι άλλο θέμα...

 

Εχω 2 συσκευες και θα συμφωνησω οτι τα οποια προβληματα υπηρχαν στις καινουριες παρτιδες εξαληφθηκαν.. Προχωρησε το αφοβα..

Link to comment
Share on other sites

Απότι φαίνεται μέσα στην εβδομάδα θα παραγγείλωτο G2! Ευχαριστώ πολύ για το χρνόνο και την βοήθεια σας.

 

Χαίρομαι που μπορεσαμε να σε βοηθησουμε.. Εκανες πολυ καλη επιλογη.. Θα το χαρεις, προχωρα το αφοβα..περιμενουμε εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...