Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα καλό bt hands-free. Ποιό προτείνετε,που να έχει δυνατότητα αναγνώρισης κλήσεων και φωνητικών εντολών; Θα με ενδιέφερε η δυνατότητα αλλαγής μπαταρίας,επειδή μετά απο ενα χρόνο χρήσης,ένα Sony - Ericsson που είχα,δεν φόρτιζε πλέον και για αλλαγή μπαταρίας ήθελε service!Επίσης θα βόλευε να μην μένει πάνω στο αυτί,αλλά να είναι με καλώδιο και να μπαίνει στην τσέπη του πουκαμίσου...

:)

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Το συνέδεσα απλά και χωρίς προβλήματα με D-Link ασύρματα. Το συνέδεσα με κάποια προβληματάκια (συμβατότητας) με Linksys Wag54G. ΜΕ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ το SpeedTouch 585 modem μου που υποτίθεται είναι και το ακριβότερο από τα άλλα, δε συνδέεται με ΤΙΠΟΤΕ...

 

Ξέρει κανείς τπτ; Το g hack, είτε περασμένο είτε χωρίς... δεν έχει διαφορά. Με ή χωρίς ασφάλεια δεν έχει διαφορά. Απλώς βρίσκει το ssid, βάζω τον κωδικό, και αντί να συνδεθεί, τίποτα. Τα έσβησα όλα, τίποτα. Πέρασα την AKU 3 ROM, το ίδιο... Δοκίμασα με DHCP, τίποτα.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

κανένα πρόγραμμα για να βλέπουμε τα notes απο το κινητο στο pc υπάρχει?

 

Ευχαριστώ

 

 

Αν κανεις συγχρονισμο με outlook τα εχεις κανονικα στο outlook (εκτος αν τα σωνεις στην memory card), οποτε θα πρεπει να τα βαλεις στην κυρια μνημη.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εβαλα και εγω την 13 αλλα αλλες φορες χτυπαει οταν με καλουνε αλλες οχι.εμενα με την μπαταρια μου κανει το αλλο,απο την ωρα που θα βγαλει οτι η μπαταρια ειναι χαμηλη μεσα σε 10 λεπτα το κινητο κολαει!!αφου το βαλω στον φορτιστη τοτε παιρνει τα ισια του.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εβαλα και εγω την 13 αλλα αλλες φορες χτυπαει οταν με καλουνε αλλες οχι.εμενα με την μπαταρια μου κανει το αλλο,απο την ωρα που θα βγαλει οτι η μπαταρια ειναι χαμηλη μεσα σε 10 λεπτα το κινητο κολαει!!αφου το βαλω στον φορτιστη τοτε παιρνει τα ισια του.

 

βγηκε η 14 χθες.:D

Εγω συνεχιζω να μην εχω ΚΑΝΕΝΑ προβλημα με την 3.2 της Jasjar.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..Θελω να βαλω τη beta14 γιατι με τη 13 ειχα καποια μικροproblems..Απλα την περναω σωστα?Δε χρειαζεται να κανω κατι ακομα? :)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..Θελω να βαλω τη beta14 γιατι με τη 13 ειχα καποια μικροproblems..Απλα την περναω σωστα?Δε χρειαζεται να κανω κατι ακομα? :)

 

Σωστα. Απλα πρεπει να ξαναστεισεις τα παντα!

Link to comment
Share on other sites

Νεα Beta Rom Jasjar

 

ROM Details:

 

Vendor: i-mate

Model: JASJAR

CE: 1.90.96 WWE

Ext: 1.95.05

Radio: 1.13.00

 

ftp://x@a:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/Jwrightmcps/JASJAR/JASJAR_WWE_19096_19505_11300_AKU_3_2_ship.zip

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο ερωτησεις ενος ασχετου:

1) Το qtek 9000 σταματαει να "βγαινει"; Ετσι μου'παν στο πλαισιο.

2) Το qtek TyTN εν συγκρισει με το 9000 πως το "βλεπετε";

 

Παρακαλω αν ειναι ευκολο απαντηστε συντομα!

Carpe Diem
Link to comment
Share on other sites

1)Απ οσο ξερω ναι σταματαει απ την αποψη οτι πλεον βγαινουν οι συσκευες ως HTC :)

2)Το TyTN ειναι HTC οχι Qtek :D Εγω προσωπικα προτιμω το 9000 λογω της οθονης :p Aλλα το TyTN ειναι μικρο :) Aμα δε σε νοιαζει ιδιαιτερα το μεγεθος go for 9000 :)

Link to comment
Share on other sites

Νεα Beta Rom Jasjar

 

ROM Details:

 

Vendor: i-mate

Model: JASJAR

CE: 1.90.96 WWE

Ext: 1.95.05

Radio: 1.13.00

 

ftp://x@a:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/Jwrightmcps/JASJAR/JASJAR_WWE_19096_19505_11300_AKU_3_2_ship.zip

Προτείνω να μη γίνει η αλλαγή. Η τουλάχιστον χωρίς αλλαγή και της Radio. Η 1.90.94 είχε Radio 1.11 που είναι πιο σταθερή από την 1.13 που έχει η 1.90.96 τώρα.

 

Επίσης geovass, εδώ προκύπτει το πρόβλημα που σου είπα. ΛΟΓΙΚΑ μιλώντας, η αλλαγή σε 1.90.94, στην 1.90.96 είναι ΤΟΣΟ μικρή, που Υποθέτω ότι το κινητό δε θα είχε κανένα πρόβλημα με την επαναφορά ενός Backup που έγινε από την 1.90.94 στην 1.90.96

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

1)Απ οσο ξερω ναι σταματαει απ την αποψη οτι πλεον βγαινουν οι συσκευες ως HTC :)

2)Το TyTN ειναι HTC οχι Qtek :D Εγω προσωπικα προτιμω το 9000 λογω της οθονης :p Aλλα το TyTN ειναι μικρο :) Aμα δε σε νοιαζει ιδιαιτερα το μεγεθος go for 9000 :)

Πρώτον, ουδέποτε ανακοινώθηκε ότι σταματάει η παραγωγή ή η διάθεση του Qtek 9000.

 

Δεύτερον, η HTC ΕΙΝΑΙ η Qtek. Απλώς ως τώρα τα προωθούσε στην Ευρώπη υπό αυτό το brand name. Πλέον τα δίνει (τα νέα της) υπό το όνομα HTC.

 

Σύνδεση των 2 παραπάνω. Το Tytn ήταν κίνηση της HTC για να βγάλει το πρώτο Qtekοειδές κινητό της στην αγορά για διαφήμιση. Υπολογίζοντας ότι δεν έχει παρά μόνο 320x240 ανάλυση, όπως των απλώς PPC, παρόλο που η τιμή του δεν κυμμένεται και χαμηλά, συν ότι έχει 3G, το κάνει μια προσπάθεια εμφάνισης κάποιων από τα στοιχεία του 9000 σε μια πιο "ήπια" συσκευή. οι συσκευές, πέραν αυτού, δεν συγκρίνονται. Ούτε το ύφος τους, ούτε το κοινό που απευθύνονται.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να μη γίνει η αλλαγή. Η τουλάχιστον χωρίς αλλαγή και της Radio. Η 1.90.94 είχε Radio 1.11 που είναι πιο σταθερή από την 1.13 που έχει η 1.90.96 τώρα.

 

Επίσης geovass, εδώ προκύπτει το πρόβλημα που σου είπα. ΛΟΓΙΚΑ μιλώντας, η αλλαγή σε 1.90.94, στην 1.90.96 είναι ΤΟΣΟ μικρή, που Υποθέτω ότι το κινητό δε θα είχε κανένα πρόβλημα με την επαναφορά ενός Backup που έγινε από την 1.90.94 στην 1.90.96

 

Χμ... εγω ειμαι με radio 1.13 απο την πρωτη στιγμη με την 1.90.94 χωρις κανενα προβλημα.:p

Συμφωνω οτι οι διαφορες ειναι μικρες (τουλαχιστον σε built number) και δεν ξερω ουτε εαν θα την βαλω και εγω.;)

Συνεχισω ομως και λεω οτι ΠΟΤΕ δεν περναμε παλιας εκδοσης backup.:D

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, ουδέποτε ανακοινώθηκε ότι σταματάει η παραγωγή ή η διάθεση του Qtek 9000.

 

Δεύτερον, η HTC ΕΙΝΑΙ η Qtek. Απλώς ως τώρα τα προωθούσε στην Ευρώπη υπό αυτό το brand name. Πλέον τα δίνει (τα νέα της) υπό το όνομα HTC.

 

Σύνδεση των 2 παραπάνω. Το Tytn ήταν κίνηση της HTC για να βγάλει το πρώτο Qtekοειδές κινητό της στην αγορά για διαφήμιση. Υπολογίζοντας ότι δεν έχει παρά μόνο 320x240 ανάλυση, όπως των απλώς PPC, παρόλο που η τιμή του δεν κυμμένεται και χαμηλά, συν ότι έχει 3G, το κάνει μια προσπάθεια εμφάνισης κάποιων από τα στοιχεία του 9000 σε μια πιο "ήπια" συσκευή. οι συσκευές, πέραν αυτού, δεν συγκρίνονται. Ούτε το ύφος τους, ούτε το κοινό που απευθύνονται.

nai kai go to da se magazi,kai ne xenerose ligo.... to megethos:lol: se sxesh me to qtek kamia sxesh.gia mena to 9000 einai to apoluto ppc pou exei bgei EEEEEEEEEEEEEEEEVER:D
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Χμ... εγω ειμαι με radio 1.13 απο την πρωτη στιγμη με την 1.90.94 χωρις κανενα προβλημα.:p

Συμφωνω οτι οι διαφορες ειναι μικρες (τουλαχιστον σε built number) και δεν ξερω ουτε εαν θα την βαλω και εγω.;)

Συνεχισω ομως και λεω οτι ΠΟΤΕ δεν περναμε παλιας εκδοσης backup.:D

Σου έχω νέα geovass...

 

Και γενικότερα όσοι κάνετε upgrade after upgrade, οι τύποι του Sprite Backup υποστηρίζουν ότι με τη διαδικασία τους δε θα έχετε κανένα πρόβλημα...

 

Γιααα δείτε εδώ (ΚΙ ΕΣΥ άπιστε geovass :-p :p )

https://spritesoftware.crmdesk.com/answer.aspx?id=328&back=search.aspx%3F

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έκανα ένα soft reset πάνω στη βάση του αυτοκινήτου και κάποιο πλήτρο πατήθηκε και μου έβγαλε στην οθόνη με τα συννεφάκια boot options...

Πώς γίνεται αυτό;

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έκανα ένα soft reset πάνω στη βάση του αυτοκινήτου και κάποιο πλήτρο πατήθηκε και μου έβγαλε στην οθόνη με τα συννεφάκια boot options...

Πώς γίνεται αυτό;

Του συγκεκριμένου αυτοκινήτου; Το Mazda φταίει... :p

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Οχι,δεν ήταν του Mazda,ήταν του παλιού μου αυτοκινήτου,του Ibiza.

:D

Το έψαξα λιγάκι και το βρήκα.Όταν κάνεις soft reset και πατήσεις ταυτόχρονα το κουμπάκι του φωτισμού, σου βγάζει μετά στα συννεφάκια επιλογές BOOT Options:

Enable KITL: yes / no

Clear Registry HIVE: yes / no

Format Storage: yes / no

Όταν το πρωτοείδα το πρωί που πατήθηκε καταλάθος, έπαθα πλάκα και νόμιζα οτι δεν θα γλυτώσω το πρώτο HARD RESET!!!

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παλι θα πω τα καλυτερα για το 9000 :) ...προχθες με ενα ασυρματο rooter που βρηκα σε μια καφετερια το εκανα ftp server και μοιραζα αρχεια σε κατι φιλαρακια ;) αλλα εκει το ειχαν ανοιχτο ,ξερετε πως μπορω να κανω συνδεση με αλλες ασυρματες συσκευες χωρις να εχω καποιο rooter για dchp?? δηλαδη γινετε να δωσουμε καπου καρφωτες ip για να παιξει ο ftp ???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παλι θα πω τα καλυτερα για το 9000 :) ...προχθες με ενα ασυρματο rooter που βρηκα σε μια καφετερια το εκανα ftp server και μοιραζα αρχεια σε κατι φιλαρακια ;) αλλα εκει το ειχαν ανοιχτο ,ξερετε πως μπορω να κανω συνδεση με αλλες ασυρματες συσκευες χωρις να εχω καποιο rooter για dchp?? δηλαδη γινετε να δωσουμε καπου καρφωτες ip για να παιξει ο ftp ???

Βεβαίως. Πηγαίνεις (με κλειστό το ασύρματο), Έναρξη, Ρυθμίσεις, Συνδέσεις, Ασύρματο Δίκτυο, καρτέλα Κάρτες Δικτύου (έχω τη Beta 96 οπότε σε εμένα είναι στο Wifi - Network Adapters) και στο tiacxwln Compatible Wireless Ethernet πατώντας επάνω του δηλώνεις αυτά που θέλεις. Πρόσεξε στη δεύτερη καρτέλα του DNS συνήθως βάζουμε τα στοιχεία του Gateway της πρώτης.

 

Σώζεις, κλείνεις τα παράθυρα και ενεργοποιείς το Ασύρματο.

 

Σημείωση: "Ανοικτό" δίκτυο, σημαίνει χωρίς κωδικό. Εννοούσες με αυτόματη ανάθεση.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγκείλει από πλαίσιο με 750 ευρώ.Να το πάρω?

 

Αξίζει τα λεφτά?Με destinator προγράμματα έχει προβλήματα?

 

Το καλυτερο PPC που υπαρχει μεχρι τωρα :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ξανά σήμερα την rom της Ace..Τελικά όντως είναι πολύ πιο αργή απο τις rom βασισμένες στο AKU3..Καμία σχέση...Το κακό όμως είναι οτι αυτές οι beta roms έχουν bugs :( Γι'αυτό και έβαλα πάλι της ace :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...