Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Not again...

Διαφορές έχουμε?

 

Beta11 changes/additions/features List:

 

New Camera 3.00 22764 (recommended in thread)

CompactFramework 2.0 SP1

Removed Battery icon on top

Added New Battery Icon at bottom

Pocket MSN works with "non hotmail"(for example example@gmx.com) adresses

No Extended Rom needed anymore

New MMS Client 3.5.1.5

IA Zip upgedatet

PagePool increased to 6MB

New Ringtone Plugin

New WlanManager

Pocket MSN works with non hotmail adresses

 

New A2DP Driver

Video Call Support enabled

AVi files should play again

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το παραδεχομαι ηταν λαθος.... αλλα ευτηχως το καταλαβα,εκανα το σφαλμα να δωσω το 9000 μου για ενα Ν80(πριν 2 μηνες) αλλα ευτηχως το παλικαρι που το πηρε δεν το βρηκε και τοσο χρησιμο και ειπαμε να ξανακανουμε τη τραμπα και ετσι απο αυριο 8α το εχω παλι στα χερια μου....

Ειναι μακραν οτι καλυτερο υπαρχει ακομα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααα και πάλι.

 

Λοιπόν,

1ον: Παρατηρήσατε ότι αν ανοίξετε το Gmail από το κινητό, και φορτώσετε ένα link στο forum του myphone.gr π.χ. από την καθημερινή ενημέρωση για μηνύματα, αυτό ανοίγει σε ειδική "googleoειδή" σελίδα με minimal όψη του vBulletin; Πλάκα έχει, αλλά για να κάνω login κλπ χρειάσθηκε να φορτώσω χειροκίνητα το link για το forum.

 

2ον: Χρειάζομαι βοήθεια στο εξής:

ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΕΒΑΛΑΝ ΤΗΝ AKU 3.2 από το Xda-Developers...

Πώς κάνετε χρήση Ελληνικών; Σκέφτομαι ότι είναι καιρός να βάλω Μόνιμα την Beta 11 και όποια πρόκειται να ακολουθήσει. Η λύση είναι αυτό το AEKmap??? Εναλλακτικά, δοκίμασε κανείς αν "παίζει" η "πειραγμένη" έκδοση των Ελληνικών 2.0.9 που υπάρχει στο Xda???... Η ακόμη καλύτερα, λέτε να δοκιμάσω μήπως γίνεται να εξάγω τα κόλπα πληκτρολογίου κλπ (εφαρμογών) που έχει το Ελληνικό πακετάκι μήπως και παίξουν; Δεν θέλω απαντήσεις τύπου "αχ κάντο να δούμε" αλλά καλύτερα από άτομα που ήδη το έχουν ψάξει.

 

3ον: Με αυτό το Bluetooth PAN κλπ, ή ακόμη καλύτερα γενικότερα με το Internet Sharing, ξέρει κανείς αν σε αυτά τα Beta AKU 3.2 μπορώ να κάνω χρήση της WiFi σύνδεσης (π.χ. σε HotSpot) και μέσω Bluetooth πετυχημένα να δώσω Internet σε Series 60 Nokia συσκευή; ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΠΕΡΑ, ξέρει κανένας αν μπορώ πάλι από WiFi HotSpot να δώσω μέσω USB ΣΤΟΝ υπολογιστή (laptop) σύνδεση στο Διαδίκτυο, και εκεί με Sharing από τα XP, στο τοπικό δίκτυο; Δηλαδή αν τα firmware αυτά δοκιμασμένα μπορούν να κάνουν το κινητό Internet Gateway για WiFi σύνδεση.

 

θενκς...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

New ROM - AKU 3.2 BETA12

 

f@p://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/Ivan/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta12.rar

 

-------------------

Beta12 changes/additions/features List:

 

New Camera 3.00 22764 (recommended in thread)

CompactFramework 2.0 SP1

Removed Battery icon on top

Added New Battery Icon at bottom

Pocket MSN works with "non hotmail"(for example example@gmx.com) adresses

No Extended Rom needed anymore

New MMS Client 3.5.1.5

IA Zip upgedatet

PagePool increased to 6MB

New Ringtone Plugin

New WlanManager

Pocket MSN works with non hotmail adresses

 

New A2DP Driver (modded in beta12 again compared to beta11)

Video Call Support enabled (Although no options screen ATM)

AVi files should play again (Thanks to venusforu)

 

Autorun only supported if "autorun.exe" is renamed to "ivanrun.exe" to avoid bug reports that are the result of misuse of extended roms.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Το παραδεχομαι ...... εκανα μεγαλη κοτσανα εχω καταφερει και εχω σβυσει τη Rom :(

Την εχει πατησει κανεις αλλος απο εδω να δωσει κανα ινφο γιατι εχω απελπιστει....οταν κανω hard reset και με βγαζει στην οθονη να επιλεξω εαν θελω τις αρχικες ρυθμισεις του παταω 0 και μετα σβυνει το φως και μενει κολλημενο γραφοντας πανω SERIAL και κατω V1.00.

Ευχαριστω τον geovass για την αμμεση απαντηση στο πμ μου.Μου ειπε να τρεξω το update απο την τελευταια ρομ που κατεβασα αλλα τζιφος μου λεει οτι δεν ειναι for my device :(

Οπως καταλαβενετε εχω τρελαθει καθε βοηθεια θα ηταν χρησιμη!!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Το παραδεχομαι ...... εκανα μεγαλη κοτσανα εχω καταφερει και εχω σβυσει τη Rom :(

Την εχει πατησει κανεις αλλος απο εδω να δωσει κανα ινφο γιατι εχω απελπιστει....οταν κανω hard reset και με βγαζει στην οθονη να επιλεξω εαν θελω τις αρχικες ρυθμισεις του παταω 0 και μετα σβυνει το φως και μενει κολλημενο γραφοντας πανω SERIAL και κατω V1.00.

Ευχαριστω τον geovass για την αμμεση απαντηση στο πμ μου.Μου ειπε να τρεξω το update απο την τελευταια ρομ που κατεβασα αλλα τζιφος μου λεει οτι δεν ειναι for my device :(

Οπως καταλαβενετε εχω τρελαθει καθε βοηθεια θα ηταν χρησιμη!!!

 

Τρεχεις το MaUpgradeUt_noID.exe ??

ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΡΟΜ!

Κανε παλι hard reset, κανε ενα reboot το PC σου, συνεδεσε το PPC με το USB και τρεξε το MaUpgradeUt_noID.exe.

Link to comment
Share on other sites

MaUpgradeUt_noID.exe αυτο δεν ειναι μεσα στο ζιπ με το ρομ????

πρεπει να το κατεβασω απο το φτπ παλι??

Link to comment
Share on other sites

MaUpgradeUt_noID.exe αυτο δεν ειναι μεσα στο ζιπ με το ρομ????

πρεπει να το κατεβασω απο το φτπ παλι??

(Sorry gia ta Greeklish) Stis teleftaies Beta ekdoseis, to exei to _noid.exe se upofakelo nomizw me to onoma "language problems". tha petakseis ola ta arxeia apo ekei, ston proigoumeno antikathistwntas opoia rwtisei. Tha kaneis reset sto kinito patwntas to POWER, to LIGHT kai to RESET, kai tha valeis meta ti USB, trexontas meta apo afta to MaUpgradeUT_noID.exe

 

An thes na peraseis pisw to Elliniko firmware, mporeis na kaneis akrivws ta idia, me eksairesi to oti ekei de xreiazetai to _noID.exe ara aplws kaneis to POWER+LIGHT+RESET, sundeeis USB kai trexeis.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

νεα απο το μετωπο...το τρεχω και μετα το Update μου λεει να κανω cold boot to pda το κανω αλλα τιποτα :( παλι στην οθονη εχω το serial V1.00

μηπως κανω κατι λαθος ??και το αλλο που μου λεει ειναι This Rom Upgrade utility Does not design for your device!Please get proper Rom Upgrade utility and try again.Εχω κατεβασει απο το φτπ την 10 και την 11 ...(παω τωρα να κατεβασω τη 12 ) και να ξαναδοκιμασω

Ρε τι επαθα!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο acern30 που εχω υπαρχει και διαδικασια update απο την sd την οποία βρισκω και πιο εύκολη . Δεν ισχυει κατι αντιστοιχο για το δικό σου;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε νεα !!! τελικα ηταν το ΚΑΛΩΔΙΟ!!!! εβαλα αλλο mini usb και ξεκινησε το restore ......αλλα μετα κανει παλι το ιδιο :( ενω βλεπω τη διαδικασια οτι παιρνει τη ρομ μετα με βγαζει παλι σε boot screen :( καμοια ιδεα???

..........

ειναι γεγονος....εβαλα την 1η ρομ απο expansys και μολις ξεκινησε.....ουφ παω τωρα να βαλω την 11 παλι (χιχιχιχι)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σωστο να το βγαζει αυτο ??? γιατι μετα απο αυτο μπαινει παλι σε bootscreen και απλα δεν κανει τπτ :(
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σωστο να το βγαζει αυτο ??? γιατι μετα απο αυτο μπαινει παλι σε bootscreen και απλα δεν κανει τπτ :(

 

 

Είναι απολύτως σωστό, αλλά αν κάνεις τη διαδικασία απ'ευθείας με ανοικτό το κινητό. Σου είπα να το κάνεις όταν είσαι σε bootloader.

 

Λοιπόν, πατάς POWER, LIGHT, RESET και μπαίνει σε bootloader λέμε και ΜΕΤΑ συνδέεις καλώδια και τρέχεις το update. Στην αντίστοιχη εικόνα, ΔΕΝ θα εμφανίσει πάνω τιμές, θα εμφανίσει μόνο το 2.50 κάτω. Κανένα πρόβλημα. Αν πάλι δεν παίξει, προσπάθησε να εντοπίσεις ένα update του bootloader που κυκλοφορεί κάπου, έκδοσης 1.01 ... πάντως δε βρίσκω λόγο να μην παίξει αν το κάνεις ΜΕΣΩ bootloader, με σωστό καλώδιο, και με το _noid.exe αρχείο...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες προσπαθώ να περάσω την Rom Beta 12 και μου βγάζει το εξής Error.Έχει κανείς καμία ιδέα.

Νόμιμος κάτοχος Imate Jasjar :superman:

 

http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=20539

Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβασα τη ρομ απο την ΧΔΑ ειχε μεσα και εναν φακελο (δεν θυμαμε το ονομα ) αλλα ειχε μεσα παλι το εχε που τρεχει το update και θελει ενα copy paste των αρχειων στο κυριο φακελο και μετα επαιξε!!

 

BrokenPhonez said :

 

(Sorry gia ta Greeklish) Stis teleftaies Beta ekdoseis, to exei to _noid.exe se upofakelo nomizw me to onoma "language problems". tha petakseis ola ta arxeia apo ekei, ston proigoumeno antikathistwntas opoia rwtisei. Tha kaneis reset sto kinito patwntas to POWER, to LIGHT kai to RESET, kai tha valeis meta ti USB, trexontas meta apo afta to MaUpgradeUT_noID.exe

 

An thes na peraseis pisw to Elliniko firmware, mporeis na kaneis akrivws ta idia, me eksairesi to oti ekei de xreiazetai to _noID.exe ara aplws kaneis to POWER+LIGHT+RESET, sundeeis USB kai trexeis.

--------------------

Link to comment
Share on other sites

Σας κάνω paste ένα ερώτημά μου στο xda, μήπως και γνωρίζει κανείς.

 

I seem to have been having a problem with the Cyberon software. I have installed some applications and want to access them via voice commands. I see ALL my contacts correctly when i access Start-Settings-Voice etc, but i Only get 5-6 applications (Media Player, Help, Internet Explorer, Contacts, Calendar) which as I understand are the ones on Start menu, and NOT in Programms menu.

 

What can I do about that? I want to access the PZPshortcuts which are on Start/Programs/PZPlinks.

 

Cyberon Voice Speed Dial was supposed to find all applications on tha Start Menu list. Does anyone know Why it doesn't?

 

Thanks.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβασα τη ρομ απο την ΧΔΑ ειχε μεσα και εναν φακελο (δεν θυμαμε το ονομα ) αλλα ειχε μεσα παλι το εχε που τρεχει το update και θελει ενα copy paste των αρχειων στο κυριο φακελο και μετα επαιξε!!

 

BrokenPhonez said :

 

(Sorry gia ta Greeklish) Stis teleftaies Beta ekdoseis, to exei to _noid.exe se upofakelo nomizw me to onoma "language problems". tha petakseis ola ta arxeia apo ekei, ston proigoumeno antikathistwntas opoia rwtisei. Tha kaneis reset sto kinito patwntas to POWER, to LIGHT kai to RESET, kai tha valeis meta ti USB, trexontas meta apo afta to MaUpgradeUT_noID.exe

 

An thes na peraseis pisw to Elliniko firmware, mporeis na kaneis akrivws ta idia, me eksairesi to oti ekei de xreiazetai to _noID.exe ara aplws kaneis to POWER+LIGHT+RESET, sundeeis USB kai trexeis.

--------------------

 

thx αλλά και πάλι τα ίδια :(

Νόμιμος κάτοχος Imate Jasjar :superman:

 

http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=20539

Link to comment
Share on other sites

Beta13 changes/additions/features List:

 

New Camera 3.00 22764 (recommended in thread)

CompactFramework 2.0 SP1

Removed Battery icon on top

Added New Battery Icon at bottom

Pocket MSN works with "non hotmail"(for example example@gmx.com) adresses

No Extended Rom needed anymore

New MMS Client 3.5.1.5

IA Zip upgedatet

PagePool increased to 6MB

New Ringtone Plugin

New WlanManager

Pocket MSN works with non hotmail adresses

 

New A2DP Driver (restored to beta 10 state to get it working again)

Video Call Support enabled (Although no options screen ATM)

AVi files should play again (Thanks to venusforu)

 

Phonepad included

Smartdialing included

Wireless Manager VGA icon again

 

Pushmail should work

 

f@p://ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/Ivan/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta13.rar

Νόμιμος κάτοχος Imate Jasjar :superman:

 

http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=20539

Link to comment
Share on other sites

thx αλλά και πάλι τα ίδια :(

Το θεωρώ Αδύνατο, αν μπήκες ΠΡΩΤΑ σε Bootloader mode, με το συνδυασμό πλήκτρων που σου λέω, και είδες την οθόνη με την ένδειξη "SERIAL" στην αρχή και "USB" όταν συνέδεσες το καλώδιο (άλλαξε και καλώδιο) όλα αυτά ΧΩΡΙΣ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙΣ το αρχείο στον υπολογιστή, και μετά αν έτρεξες το upgrade_noID.exe που πέρασες την τριάδα των αρχείων στον κεντρικό φάκελο, να Εξακολουθεί να μην παίζει, εκτός αν έχει κάτι άλλο το κινητό σου...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Beta13 changes/additions/features List:

 

New Camera 3.00 22764 (recommended in thread)

CompactFramework 2.0 SP1

Removed Battery icon on top

Added New Battery Icon at bottom

Pocket MSN works with "non hotmail"(for example example@gmx.com) adresses

No Extended Rom needed anymore

New MMS Client 3.5.1.5

IA Zip upgedatet

PagePool increased to 6MB

New Ringtone Plugin

New WlanManager

Pocket MSN works with non hotmail adresses

 

New A2DP Driver (restored to beta 10 state to get it working again)

Video Call Support enabled (Although no options screen ATM)

AVi files should play again (Thanks to venusforu)

 

Phonepad included

Smartdialing included

Wireless Manager VGA icon again

 

Pushmail should work

 

f@p://ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/Ivan/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta13.rar

Πάντως δε μπορώ να καταλάβω γιατί από τη Beta 10 και μετά, εώς και τώρα στην 13, βάζουν ακριβώς τα ίδια πραγματά στη λίστα. Το fix για τις διευθύνσεις hotmail το 'διαφημίζουν' στα τελευταία 4 Beta Revisions. Θα κάνουν καμιά δουλειά της προκοπής ή απλώς θα βγάζουν updates για μικροπροβλήματα και ως το Δεκέμβρη θα έχουμε φθάσει στην Beta 65? :-(

 

Αφήστε που εμένα τελικά η διαφορά μου φάνηκε αδιάφορη. Αυτό που χρειάζεται και το έχω ξανα-αναφέρει στο thread, είναι η ριζική αλλαγή ΟΛΟΥ του συστήματος Windows Mobile από τη Microsoft. Αν η Microsoft είχε το μυαλό του Γούγλη, τότε στα κινητά μας τώρα θα είχαμε την πιο εξελιγμένη εκδοχή των Windows XP για μικροϋπολογιστές, ενώ θα ήταν στα σκαριά ειδική έκδοση Windows Mobile Vista, για να την λανσάρουν μέσα 2007.

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ όμως Microsoft... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Από το 1999 βλέπουμε ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο λογισμικό να γίνεται ΟΛΟ και πιο αργό, απλώς με αλλαγμένο το σηματάκι στο Start. Βλέπετε αρχίσαμε με τα 64 χρώματα και είμαστε στα 16,7million. Καλά πάμε...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε μπορώ να καταλάβω γιατί από τη Beta 10 και μετά, εώς και τώρα στην 13, βάζουν ακριβώς τα ίδια πραγματά στη λίστα. Το fix για τις διευθύνσεις hotmail το 'διαφημίζουν' στα τελευταία 4 Beta Revisions. Θα κάνουν καμιά δουλειά της προκοπής ή απλώς θα βγάζουν updates για μικροπροβλήματα και ως το Δεκέμβρη θα έχουμε φθάσει στην Beta 65? :-(

 

Αφήστε που εμένα τελικά η διαφορά μου φάνηκε αδιάφορη. Αυτό που χρειάζεται και το έχω ξανα-αναφέρει στο thread, είναι η ριζική αλλαγή ΟΛΟΥ του συστήματος Windows Mobile από τη Microsoft. Αν η Microsoft είχε το μυαλό του Γούγλη, τότε στα κινητά μας τώρα θα είχαμε την πιο εξελιγμένη εκδοχή των Windows XP για μικροϋπολογιστές, ενώ θα ήταν στα σκαριά ειδική έκδοση Windows Mobile Vista, για να την λανσάρουν μέσα 2007.

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ όμως Microsoft... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Από το 1999 βλέπουμε ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο λογισμικό να γίνεται ΟΛΟ και πιο αργό, απλώς με αλλαγμένο το σηματάκι στο Start. Βλέπετε αρχίσαμε με τα 64 χρώματα και είμαστε στα 16,7million. Καλά πάμε...

 

την εβαλες ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...