Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι αν σας πω ότι δεν παρατήρησα καμία διαφορά... τί θα μου πείτε; Ίσως (λέω ίσως γιατι ακόμη το έχω μισή μερα με την "αναβάθμιση" πάνω) να σταματήσει να κολλάει σε άσχετες στιγμές, αλλά κατά τα άλλα, το ίδιο αργό.

 

ΕΠΙΣΗΣ παρατήρησα ότι πριν την επαναφορά του Backup (ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΩ ΤΑ SMS ΜΟΥΥΥ???) το μενού άνοιγε κανονικά και αμέσως. Μετά το Restore, ξανακολλάει ένα λεπτό όταν το ανοίγω πρώτη φορά, ΑΡΑ φταίει λογικά είτε το Wisbar, είτε το Pocket Plus!

 

Αν είναι έτσι, τότε δε την κάνω την αναβάθμιση, καθώς ούτε κολλήματα είχα μέχρι τώρα (με την αρχική έκδοση λογισμικού!), ούτε τίποτα άλλο. Το μόνο που μου τη δίνει είναι η ταχύτητα. Ελπίζω κάποτε να διορθωθεί. Επίσης, πιστεύω ακράδαντα ότι τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι χρήστες οφείλονται κατά ένα πολύ μεγάλο μέρος στα bugs τρίτων προγραμμάτων που έχουν εγκαταστήσει και όχι στο ίδιο το 9000. Νομίζω ότι όσο περνάει ο καιρός, οι εταιρίες software θα διορθώνουν αυτά τα bugs (βγάζοντας νέες εκδόσεις) και το μηχανάκι θα λειτουργεί καλύτερα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση που πιθανόν να έχει ξανατεθεί αλλά δεν το βρήκα πουθενά.

Είμαι χρήστης ενός Μιο 168 με destinator. Θέλω να πάρω το 9000 για να έχω και τηλέφωνο μαζί για να μην κουβαλάω και δεύτερη συσκευή. Θέλω να ρωτήσω αν σε συνδυασμό με το destinator κολλάει. Τι γίνεται εάν την ώρα της πλοήγησης χτυπήσει και τηλέφωνο; Λειτουργεί;

Βγαίνει από πάνω το τηλέφωνο; Συνεχίζει η πλοήγηση και οι φωνητικές λειτουργίες; Ακούγονται ταυτόχρονα;

Όποιος χρησιμοποιεί το 9000 ή παρόμοιο πχ S100 με αυτόν τον τρόπο ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ.

 

Λοιπον, κατα την ωρα της πλοηγησης αν χτυπησει τηλεφωνο συμβαίνουν τα εξης:

Ερχεται στο foreground το dialpad, σταματανε οι φωνητικες εντολες να ακουγονται και ακους το τηλεφωνο (κ μεσα απο το handsfree), η πλοηγηση βεβαια συνεχιζεται και επιπλεον μπορεις να κλείσης το dialpad ενω μιλας με το γνωστο Χ επανω αριστερα και να βλεπεις ΜΟΝΟ την πλοηγηση του DEST.

 

αυτα

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, τότε δε την κάνω την αναβάθμιση, καθώς ούτε κολλήματα είχα μέχρι τώρα (με την αρχική έκδοση λογισμικού!), ούτε τίποτα άλλο. Το μόνο που μου τη δίνει είναι η ταχύτητα. Ελπίζω κάποτε να διορθωθεί. Επίσης, πιστεύω ακράδαντα ότι τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι χρήστες οφείλονται κατά ένα πολύ μεγάλο μέρος στα bugs τρίτων προγραμμάτων που έχουν εγκαταστήσει και όχι στο ίδιο το 9000. Νομίζω ότι όσο περνάει ο καιρός, οι εταιρίες software θα διορθώνουν αυτά τα bugs (βγάζοντας νέες εκδόσεις) και το μηχανάκι θα λειτουργεί καλύτερα.:)

Να τονίσω ότι στο παραπάνω εννοούσα το ότι Κολλάει (αργεί ουσιαστικά) το Μενού Έναρξης να εμφανισθεί, αφού πατήσω στην Έναρξη. Όχι ότι κολλάει η συσκευή. Παράλειψή μου...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου του δινει...ειναι οτι σε πολλα προγραμματα & games που βαζουμε, δεν γινεται σωστα απεγκατασταση οταν θελησουμε, και παραμενουν μεσα...ενω...δειχνει οτι τα αφαιρεσαμε! Κανεις κανενα tip...?
Link to comment
Share on other sites

Έφερε ένας φίλος ένα XDA Exec (jasjar/9000 κτλ...) και έχει δύο προβλήματα τώρα που γύρισε Ελλάδα.

1. Πώς θα αφαιρέσει μόνιμα το Ο2 Active;

2. Κανένα Ελληνικό πληκτρολόγιο που να παίζει υπάρχει; Δοκίμασα το SPB keyboard αλλά δεν γράφει άπό το κανονικό πληκτρολόγιο, αλλά μόνο από την οθόνη αφής.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το εξής... επειδή καίγομαι τώρα... :-( Λογικά το Backup Manager έχει κρατήσει όλη τη δομή αρχείων, Βάσεων Δεδομένων και Registry στο backup file. Δεν μπορώ κάπως χειροκίνητα να επαναφέρω τα sms/mms? Άντε έστω τα sms. Αφού ΕΙΝΑΙ στο αρχείο του backup. :(

 

Φιλε BrokenPhonez μια φορα δοκιμασες να κανεις restore ?

Εαν ναι,δοκιμασε αλλη μια φορα .Κατι δεν πηγαινει καλα στο 1ο restore απο

οτι θυμαμαι.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

2. Κανένα Ελληνικό πληκτρολόγιο που να παίζει υπάρχει; Δοκίμασα το SPB keyboard αλλά δεν γράφει άπό το κανονικό πληκτρολόγιο, αλλά μόνο από την οθόνη αφής.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Για το hardware keyboard δες το AEKmap.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω handsfree (οχι stereo), που να κανει για το 9000 χωρις adaptor. Ξερει κανεις κατι???? Εχω βρει μονο σε ενα μαγαζι στην αγγλια.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω handsfree (οχι stereo), που να κανει για το 9000 χωρις adaptor. Ξερει κανεις κατι???? Εχω βρει μονο σε ενα μαγαζι στην αγγλια.

des sto play 247 ena jabra poy exei

Link to comment
Share on other sites

des sto play 247 ena jabra poy exei

 

Μιλαω για απλο handsfree (καλωδιακι με κουμπι απαντησης - κλησης), σαν τα απλα της Nokia

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για απλο handsfree (καλωδιακι με κουμπι απαντησης - κλησης), σαν τα απλα της Nokia

GIA AYTO MILAO KAI EGO http://www.play247.gr/index.php?main_page=advanced_search_result&categories_id=&keyword=JABRA&inc_subcat=1

Link to comment
Share on other sites

pedia kalispera

to qtek 9000 einai VGA sosta? pos tha to tsekaro afou opio programa evala pou ipostirizi vga mou vgazi ta ikonidia terastia ke fisika ektos othonis, prepi na setaro tipota gia na girisi se vga i ohi , i aplos mono othoni tou Qtek einai 640 X 480 ke ohi to idio

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου του δινει...ειναι οτι σε πολλα προγραμματα & games που βαζουμε, δεν γινεται σωστα απεγκατασταση οταν θελησουμε, και παραμενουν μεσα...ενω...δειχνει οτι τα αφαιρεσαμε! Κανεις κανενα tip...?

 

Να ξαναθυμισω το ερωτημα....:)

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν κανει, ειναι 2.5μμ ενω το 9000 εχει 3.5μμ jack.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Δεν κανει, ειναι 2.5μμ ενω το 9000 εχει 3.5μμ jack.

 

Και πέρα από το ότι έχει μικρότερο βύσμα οι φωτογραφίες που εχουν ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ! Το παρήγγειλα και εγώ (είχα βρει και adapter για το βύσμα) αλλά όταν το έλαβα διαπίστωσα ότι στο μικρόφωνο δεν είχε κουμπί απάντησης!!! Όταν τους έστειλα mail στο play247 μου απάντησαν στέλνοντάς μου ένα url από το site της εταιρίας κατασκευής, όπου κάπου με μικρα γράμματα έλεγε ότι το μοντέλο με το βύσμα 2.5" ΔΕΝ έχει κουμπί απάντησης (σε αντίθεση με το μοντέλο 3.5").

 

Φυσικά ξενέρωσα τόσο που δεν θέλησα να τους κράξω περισσότερο! Απλά δεν θα παραγγείλω ξανά απο εκεί! :lol: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναθυμισω το ερωτημα....:)

Το ιδιο ακριβως προβλημα εχω και εγω με ορισμενες εφαρμογες.Μαλλον ειναι προβλημα καποιων εφαρμογων με τα wm5

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

:offtopic: Τελικα με το AEKmap τελικα μπορουμε να γραψουμε 160 χαρακτηρες σε σμσ???? γιατι μαλλον εχω χασει επεισοδια :offtopic:
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανα link με τις αλλαγές? :)

 

Οχι ακομα γιατι ειναι beta. Ξενα φορουμ γραφουν τα παρακατω.

 

Ειναι πολυ πιο γρηγορο!!

Εχει αλλαγες σε διαφορα εικονιδια και διαφορα Plug in!

Παιζει και το puch email !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, η μπαταρια (το εικονιδιο) εχει παει στην πανω μπαρα! Στο Plug in της οθονης που γραφη την ημερομηνια εχει και την ωρα !

Ακομα εχει lock και unlock device !!

 

Επισης εχει και τελειως διαφορετικο GUI για το Wireless Manager. τωρα λεγεται Comm Manager!

Αυτα για τωρα!:)

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΒ ΞΕΡΩ ΑΝ αναφερεσται στο ελληνικο αλλα εγω που το ειχα παρει απο πλαισιο ενα μηνα πριν ολα τα προαναφερθεντα ετσι ηταν στο κινητο.....:-)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΒ ΞΕΡΩ ΑΝ αναφερεσται στο ελληνικο αλλα εγω που το ειχα παρει απο πλαισιο ενα μηνα πριν ολα τα προαναφερθεντα ετσι ηταν στο κινητο.....:-)

 

Αυτα που εγραψα εγω ?

Τι εκδοση ROM εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που εγραψα εγω ?

Τι εκδοση ROM εχεις ?

 

 

 

ναι

δεν θυμαμαι γιατι το πουλησα....κ πηρα ενα αλλο που τωρα δεν τα εχει οποτε παω για αναβαθμα !!:(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...