Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Παιδιά έχω βαρεθεί το 9000 (είναι και VODA V1640) πού λέτε να πάω?

7500???

Εχει τα 6αρια από την μάνα του ή θα πρέπει να τα περάσω μόλις το πάρω?

το 7500 δεν ειναι λιγο μεγαλο;:Oεδω με το ζορι κουβαλαμε το 9000:p
Link to comment
Share on other sites

molis ekana to update se full flavor ths kainourgias rom tou labrenth.eixa ena problhma me ta vista 64bit (@##^$^#%vista@$#%@%%#) alla entaksei to dior8wsa kai ola kala.sas afhnw kai paw gia olonyxtio testing

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

apogohteymenos apo thn ayth thn rom...isws perimena polla....leipoun polla basika oso gia to memory leak apo ta 27mb poy ksekina se 10min exei pesei sta 16mb

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που την έβαλα(greek lang. paragon) λειτουργούσαν τα πλήκτρα κανονικά αλλά μου κολούσε και το απεγκατέστησα. έχω wm6 os5.2.1413 build 17913.03.0
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα τη ρομ και τουλαχιστον εμφανισιακά ειναι τελειως πρωτότυπη!!!

την εχω πανω 10 λεπτα και δεν μπορω να πω τπτ για leak ακομα!! αλλα εχει πολλα χρησιμα προγραματα που οπως τα taskbar σε λιγες ωρες-μερες το report!!

Link to comment
Share on other sites

einai poly wraia kai pisteyw oti epese poly douleia gia to 8ema emfanishs kai telos.thn krathsa kana 40lepto kai ebala dokimastika apo ton Jwrightmcps aythn edw h**p://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=339526 thn ekdosh gia to qtec kai pros to parwn eimai poly eyxaristhmenos.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα κ εγώ την Jwrightmcps Crossbow ROM Update 2.12.04 WWE, για να δούμε τι θα δούμε!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε η καινούργια rom των B+L, σε πρώτη ματιά. Ειμαι όμως ακόμα στο testing.

Μου φαίνεται ότι η τελευταία rom του jwright είναι λίγο καλύτερη... αν διορθώσει και το memory leak τότε θα μιλάμε για την πιο ολοκληρωμένη wm6 rom!!!

 

EDIT:

Παρατήρησα ότι το memory leak της Β+L , είναι χειρότερο και απο του jwright!!

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 soft reset η μνημη πλεον δεν πεφτει κατακορυφα... και μενει σταθερη κοντα στα 19 ..

αλλα τα εχουν παραφορτωση μαλλον θα παω για τη vanila Που εχουν βγαλει γιατι η full εχει παρα πολλα αχρηστα εικονιδια και τα λοιπα....

Αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 soft reset η μνημη πλεον δεν πεφτει κατακορυφα... και μενει σταθερη κοντα στα 19 ..

αλλα τα εχουν παραφορτωση μαλλον θα παω για τη vanila Που εχουν βγαλει γιατι η full εχει παρα πολλα αχρηστα εικονιδια και τα λοιπα....

Αυτα :)

 

Ναι με τα soft reset βελτιώνεται κάπως η κατάσταση.

Και εγώ για vanila me βλέπω...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

meta apo 24 sxedon wres symbiwshs me thn rom tou Jwrightmcps (kai xwris reset)h mnhmh menei sta 20 mb.paei arketa grhgora kai den exw dei kapoio kollhma h bug.makari na synexistei etsi

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

meta apo 24 sxedon wres symbiwshs me thn rom tou Jwrightmcps (kai xwris reset)h mnhmh menei sta 20 mb.paei arketa grhgora kai den exw dei kapoio kollhma h bug.makari na synexistei etsi

 

Με κανονική χρήση προγραμμάτων/τηλεφώνου;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεχω αλλο με τις ρομ!! :D:D:D θελω μια σταθερη να τη κρατησω τουλαχιστον κανα 2μηνο!!! καθε βδομαδα και upgrade γμτ..

των B&L εχει και ενα καλο bug στο display οταν σε περνει καποιος τηλ με το που το σηκωνεις απλα δεν φαινετε με ποιον μιλας :(:(

και το memery leak καλα κρατει με χρηση 3-4 ωρων φτανει τα 15!!

και η παλια τους ηταν μια χαρα,τι τους επιασε να γεμισουν το τοπο εικονιδια και apps!!!

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το παμε με τις ρομ στο τελος θα βγαλουν ποδια τα 9000 και θα τρεχουν:p:p

χεχε:) Πάντως απ αυτά που γράφετε κατάλαβα οτι δεν λέει να αλλάξω την ρομ που έχω τώρα στο 9000 !!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω οι περισσότεροι είμαστε απογοητευμένοι σε κάποιο βαθμό με τις wm6 rom.

Όμως έχω να μεταφέρω ένα καλό νέο:

Αγόρασα σήμερα μια 8GB SDHC class 6 card της Transcend, η οποία δουλεύει άψογα με την καίνουργια rom των BeastyLeo (την οποία τεσταρω). Κάμερα και installation/running προγραμμάτων χωρίς κανένα πρόβλημα, μάλιστα έχω την εντύπωση ότι τα προγράμματα τρέχουν πιο γρήγορα από την καινουργια κάρτα.

Είμαι επίσης 99% σίγουρος ότι η κάρτα δουλεύει άψογα και στη rom του jwright, αφού οι Β+L χρησιμοποιούν το ίδιο driver.

 

EDIT:

Η κάρτα έχει διαθέσιμα 7686.50 MB

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

lepes, απλα έχω την rom των BeastyLeo μόνο για δοκιμή...

Δεν είναι μόνο φορτωμένη αλλά έχει και αρκετά bugs...

Μάλλον θα ξαναβάλω την rom του jwright.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

η δικια μου πάλι η 4gb sdhc δεν δουλεύει . Λέτε αν αλλάξω ρομ να δουλέψει? Του laurentius26 έχω την v07
Link to comment
Share on other sites

τάσο δοκίμασε την τελευταία του jwright 2.12.04,

και πες μας τι έγινε!

 

Πάντως νομίζω ότι έπρεπε να δουλεύει και με την v07!!!

Ίσως κάποιο incompatibility με την Kingston;; Περίεργο!!!!

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...