Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κολλημα με το μενου των προγραμματων το παρατηρησα και εγω αλλα επειδη συνηθιζω να φτιαχνω τα μενου οπως με βολευουν σε νεους καταλογους στο start,εχω αφησει καμια 10αρια στα programs οποτε δεν κολλαει πουθενα :D

 

Κατι αλλο.Οταν ενεργοποιειτε το τηλεφωνο απο com. manager σας ανοιγει παντα?

Γιατι εμενα αρκετες φορες ,παταω το ακουστικο και μετα που κανει κατι σαν τρεμουλιασμα παραμενει γκριζο το ακουστικο και το αεροπλανο πρασινο και δεν ανοιγει το τηλ και του κανω reset... :confused:

εχετε περατηρήσει κόλλημα με το bluetooth? Έχω την εντύπωση οτι ενώ εγώ μπορώ να στείλω οι άλλοι δεν μπορουν να μου στειλουν !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω πλέον στα χέρια μου το O2 exec xda και έχω πάθει πλάκα. Κορυφαίο!!!

Είχε την official rom της ACE, αλλά μην μπορώντας να αντισταθώ εβάλα την WM6PRO Business v3.

 

tasosvel, παρατήρησα ακριβώς το ίδιο με το bluetooth...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Mε τι συσκευες το δοκιμασατε.εγω πηγα να στειλω απο απο ενα SPV M1000 και απο τον resco explorer ελεγε οτι δεν μπορει να σταλει λογω ασυμβατοτητας κλπ ,ενω απο τον δικο του file explorer την στιγμη που παταω send χανεται!!

 

Παρολο που εχω ενεργοποιησει απο το μητρωο το OBEX στο BT.

Link to comment
Share on other sites

προσπάθισα να στείλω από το K750i στο pda, αλλά απέτυχε. Το αντίστροφο δουλεύει κανονικά.

ακριβωςςς!! ενω εγω εστελνα κανονικα ο αλλος δεν μπορει να μου στειλει ,παρολο που με βρισκει σαν συσκευη !!

Link to comment
Share on other sites

Μπααα και εμενα με ειχε ταλαιπωρηση....;);)

 

Φαντάζομαι θα με ταλαιπωρήσουν αρκετά ακόμη. . .

 

Μήπως γνωρίζετε, αν το GPRS/3G παίζει καλά με την τελευταία WM6PRO Business rom, ιδιαίτερα με Wind plus;

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

settings - connections - beam- receive all incoming beams :)

και στρωνει το bleutooth????? γιατι ειλικρινα αυτη η ρομ ειναι παρα πολυ σταθερη και το μονο που με ενοχλει ειναι αυτο με το bluetooth !!:)

Link to comment
Share on other sites

Με το μπλουτούθ πάρε/δώσε δουλεύει καλά γενικά (έχει στον νέο Comm Manager εικονίδιο για να ανοιγοκλείνει τα beams, που εξοικονομεί και ρεύμα από την υπέρυθρη), απλώς έχω την εντύπωση πως μου αποσυνδέει το bluetooth hands-free μόνο του σε άκυρες ώρες, μπορεί να κάνω και λάθος. Με το τηλέφωνο μου το έκανε παλιότερα το πρόβλημα που δεν το άνοιγε, με αυτή τη ROM δεν το έχει κάνει ακόμα.

 

Με WiND Plus Non Stop και με WiFi (με τις ρυθμίσεις που είχα δώσει λίγο παραπάνω) δουλεύουν όλα άψογα, και ο IE έχει περασμένο και το high resolution fix και πετάει. Σημειωτέον, με το ειδικό plugin μπορείτε πλεόν να παίξετε και Youtube videos απ' ευθείας στον TCPMP streaming, αλλά και να τα σώσετε τοπικά μέσα από τον PIE.

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

@flareman εχεις δικιο και μενα μου το κανει μερικες φορες με το hands free αλλα μολις παταω το κουμπι απο το hands free συνδεετε αμεσως(ακομα και οταν χτυπαει το τηλ)
Link to comment
Share on other sites

Με το μπλουτούθ πάρε/δώσε δουλεύει καλά γενικά (έχει στον νέο Comm Manager εικονίδιο για να ανοιγοκλείνει τα beams, που εξοικονομεί και ρεύμα από την υπέρυθρη), απλώς έχω την εντύπωση πως μου αποσυνδέει το bluetooth hands-free μόνο του σε άκυρες ώρες, μπορεί να κάνω και λάθος. Με το τηλέφωνο μου το έκανε παλιότερα το πρόβλημα που δεν το άνοιγε, με αυτή τη ROM δεν το έχει κάνει ακόμα.

 

Με WiND Plus Non Stop και με WiFi (με τις ρυθμίσεις που είχα δώσει λίγο παραπάνω) δουλεύουν όλα άψογα, και ο IE έχει περασμένο και το high resolution fix και πετάει. Σημειωτέον, με το ειδικό plugin μπορείτε πλεόν να παίξετε και Youtube videos απ' ευθείας στον TCPMP streaming, αλλά και να τα σώσετε τοπικά μέσα από τον PIE.

πολυ καλο οτι δουλεύει και το wi-fi και το wind plus συγχρόνως γιατί μου είχε σπάσει τα νεύρα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!

Ειμαι κατοχος του qtek 9000 αλλα δεν εχω ασχοληθει πολυ με την συσκευη.Το εχω με τα ελληνικα windows της μαμας του.

θα ηθελα να μου πει καποιος αν μπορω να ριξω προγραμμα πλοηγησης οπως το Destinator 6 η 7.Χρειαζομαι extra hardware ? 'Η το qtek 9000 εχει τετοια δυνατοτητα?Αν υπαρχει καποιο link για να ανοιξω τα σταβα μου ακομα καλυτερα.....ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ναι μπορεις να βαλεις οποιο πλοηγο θελεις,αλλα για να σου δειχνει σημα πρεπει να παρεις ενα bt gps.αλλιως θα βλεπεις τους χαρτες απλα
Link to comment
Share on other sites

με γεια το νεο σου αποκτημα :) μπορεις να βαλεις οποιο προγραμμα πλοηγησης θες αλλα πρεπει να παρεις και ενα bluetooth GPS κοστος απο 70 - 120 ευρω.

στις πισω σελιδες γενικα θα βρεις τα παντα :)

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις να βαλεις οποιο πλοηγο θελεις,αλλα για να σου δειχνει σημα πρεπει να παρεις ενα bt gps.αλλιως θα βλεπεις τους χαρτες απλα

 

Αν καταλαβα καλα χρειαζομαι ενα gps που θα συνδεθει με το qtek 9000 μεσο bluetooth.Πρεπει να ειναι καποια συγκεκριμενα gps η' οτι να ναι? που μπορω να κοιταξω για μια τετοια αγορα εδω στην ελλαδα για να παρω μια ιδεα για το ποσο κοστιζουν?

ευχαριστω για τον χρονο σου!!!

 

τροποποιηση : φιλε Lepes τωρα ειδα και την δικη σου απαντηση ... οκ θα το ψαξω .. ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
προσωπικα εγω εχω το fortuna slim και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,ειναι πολυ καλο.λογικα πρεπει να παιζει κοντα στα 100 ευρω
Link to comment
Share on other sites

http://www.pda4u.gr

http://www.plau247.gr

εχω ψωνισει και απο τα 2 και ειναι αρκετα καλα για Ελλαδα..

επισης εχει και το πλαισιο gps

μπορει να βρεις και εδω στις αγγελιες κανα μεταχ.

Link to comment
Share on other sites

απο ταχυτητα τι λεει το εξωτερικο gps? ποση ωρα κανει να βρει δορυφορους? το fortuna slim ειναι πολυ καλο !! το ειχα δουλεψει κι εγψ καποια στιγμη με ενα αλλο τηλεφωνο !!
Link to comment
Share on other sites

Έχει μήπως δοκιμάσει κανείς 8GB SDHC κάρτα, με την τελευταία WM6Pro business rom ;

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω αυτήν: http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.554497

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

@flareman εχεις δικιο και μενα μου το κανει μερικες φορες με το hands free αλλα μολις παταω το κουμπι απο το hands free συνδεετε αμεσως(ακομα και οταν χτυπαει το τηλ)

ΟΚ, και σε μένα μπορώ να το κάνω αυτό... αν στο ενδιάμεσο δεν έχει κλείσει λόγω αδρανείας μόνο του το BT handsfree:D

 

Α, και μερικές φορές μου πετάει όλους τους ήχους στο BT handsfree αντί να στέλνει μόνο τα τηλεφωνήματα. Και μου αλλάζει και ήχο κλήσεως στα καλά καθούμενα μόνο του. Αλλά παραμένει αρκετά καλή ROM:)

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

@ flareman αυτο με τον ηχο κλησης μου το κανει και εμενα :):):) και φαντασου οτι τι λεμε καλη τη ρομ!!!

@Taso μεσα σε 2-3 λεπτα το πολυ εχει κλειδωσει..εγω εχω ενα ΟΕΜ με sirf2 1,5 xρονο τωρα και τα παει μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

@ flareman αυτο με τον ηχο κλησης μου το κανει και εμενα :):):) και φαντασου οτι τι λεμε καλη τη ρομ!!!

@Taso μεσα σε 2-3 λεπτα το πολυ εχει κλειδωσει..εγω εχω ενα ΟΕΜ με sirf2 1,5 xρονο τωρα και τα παει μια χαρα :)

Ευχαριστώ!! μετά έχει καλή απόκρισή? μέσα στο αυτοκίνητο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...