Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μωρέ κ εγώ εκεί βλέπω συνήθως, αλλά έλεγα για κάτι πιο κατατοπιστικό, σε ότι αφορά τη συμβατότητα με το 9000. Είδατε τι αργό που είναι... και με λάθος μνήμη είναι βασανιστικό και κολλάει...

 

Exo mia Kingston Elite pro 512(high speed)kai den exo kanena problima....

 

 

Spb Pocket Plus.....pos douleuei??? Kai pos bgazeis ekso sintomeuseis kserei kaneis???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sos...θέλω οπωσδήποτε κάτι αρχεία pdf στο ppc μου (9100)...kai δυστυχώς ο acrobat reader δεν μου τα ανοιγει....κανένας άλλος viewer για pdf...

 

 

Edit: Βρηκα το Acrobat Reader που τα ανοίγει, το pda είχε ενα clear value που δεν τα ανοιγε

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω μια καρτούλα sdio με ραδιόφωνο. Ξέρετε καμία καλή; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω μια καρτούλα sdio με ραδιόφωνο. Ξέρετε καμία καλή; :confused:

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ??? Καλό!!! Παίζει τπτ;;; (Είχα στο νου μου το απλό της Prolink, αλλά και μεγάλο είναι... και δεν έχει μνήμη...)

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Να αυτη της Prolink:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_137&products_id=1797

 

Το προβλημα ειναι οτι δεν αναφερει τπτ για windows... μονο για palm :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να αυτη της Prolink:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_137&products_id=1797

 

Το προβλημα ειναι οτι δεν αναφερει τπτ για windows... μονο για palm :worry:

Θα στείλω να τους ρωτήσω αν κάνει. Επειδή είμαι λίγο άσχετος...για να το "δει" το 9000 θα πρέπει να εγκατασταθεί κάποιο software έτσι; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε Radio Verison 1.08.00:cool: ht@p://buzzdev.net/component/option,com_remository/Itemid,0/func,download/id,245/chk,f591b2e6d03ade7ce6681bbbc7563b3a/

Λενε οτι ειναι πιο σταθερη και δεν υπαρχει πια η αναμονη 1-2 δευτερα πριν απαντησεις σε τηλεφωνημα!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω μια καρτούλα sdio με ραδιόφωνο. Ξέρετε καμία καλή; :confused:

 

Αυτό θα με ενδιέφερε και μένα. Πιστεύω όποια είναι συμβατή στο 9000 θα είναι και στο 9100 σωστά ;

Αυτή στο Play247 για να λέει ότι υποστηρίζει μόνο palm os θα έχει τον λόγο της..Δε μπορεί να μην υπάρχει και για εμάς μία.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα με ενδιέφερε και μένα. Πιστεύω όποια είναι συμβατή στο 9000 θα είναι και στο 9100 σωστά ;

Αυτή στο Play247 για να λέει ότι υποστηρίζει μόνο palm os θα έχει τον λόγο της..Δε μπορεί να μην υπάρχει και για εμάς μία.

Δεν θα σ'ενδιέφερε γιατί το 9100 δεν έχει SDIO.:p

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε Radio Verison 1.08.00:cool: ht@p://buzzdev.net/component/option,com_remository/Itemid,0/func,download/id,245/chk,f591b2e6d03ade7ce6681bbbc7563b3a/

Λενε οτι ειναι πιο σταθερη και δεν υπαρχει πια η αναμονη 1-2 δευτερα πριν απαντησεις σε τηλεφωνημα!:rolleyes:

to link den douleuei.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

to link den douleuei.

Δουλεύει... Στρώνεις το παπάκι που έχει στην αρχή, μπαίνει σε σελίδα που θέλει ΕΓΓΡΑΦΗ. Εγγράφεσαι, κάνεις επικύρωση με e-mail, μετά login και μετά ξαναδοκιμάζεις το link.

 

Κατεβαίνει ένα αρχείο zip που μέσα του περιέχει ΜΟΝΟ το κομμάτι της αναβάθμισης του Radio 1.08 χωρίς ούτε το πρόγραμμα εγκατάστασης. Υποθέτω ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτό που είχε η 1.06, αντικαθιστώντας το μεγάλο αρχείο της, με αυτό που κατέβασες μόλις.

 

Πριν τελειώσω δουλειά δε μπορώ να το δοκιμάσω ως αύριο, αν δοκιμάσει κανείς και το περάσει, ας μας πεί...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σ'ενδιέφερε γιατί το 9100 δεν έχει SDIO.:p

 

Δεν έχει;! Προφανώς παρεξήγησα την όλη SDIO φάση :p

Κρίμα, καλό θα ήταν ένα ραδιοφωνάκι στο 9100 .

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πριν τελειώσω δουλειά δε μπορώ να το δοκιμάσω ως αύριο, αν δοκιμάσει κανείς και το περάσει, ας μας πεί...

 

Την έχω περάσει εγώ και όλα είναι πολύ καλά.

Από σήμα είδα καποια διαφορά και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι στο ίδιο σημείο που μιλούσα πριν την αναβάθμιση και είχε σχεδόν μηδενικό σήμα έκανε διακοπές στην ομιλία ή έπεφτε τελείως, ενώ τώρα πλέον έχει κάπως καλύτερο σήμα και ακούγεται καμπάνα.

 

Επίσης άτομο που έκανε περισσότερες δοκιμές από μένα μου είπε πως όταν σε καλούν και απαντήσεις, μιλάς σε κλάσμα δευτερολέπτου, χωρίς δηλαδή καμία καθυστέρηση πλέον.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που μπορω να βρω τις ρυθμισεις για MMS και GRPS για το JASJAR??

Οι ρυθμίσεις που υπάρχουν στο tips and tricks δεν μου κάνουν αποστολή

e-mail / mms

καμιά ιδέα??

 

Αν μπορείτε λίγο σύντομα μια απάντηση λόγω του οτι τα χρειάζομαι επειγόντως για αύριο.

 

Ευχαριστώ

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AKYRO!!!!!! TO VRIKA..........

THANKS ANYWAY

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις τα settings για 3g ή GPRS σε Vodafone CU???

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει... Στρώνεις το παπάκι που έχει στην αρχή, μπαίνει σε σελίδα που θέλει ΕΓΓΡΑΦΗ. Εγγράφεσαι, κάνεις επικύρωση με e-mail, μετά login και μετά ξαναδοκιμάζεις το link.

 

Κατεβαίνει ένα αρχείο zip που μέσα του περιέχει ΜΟΝΟ το κομμάτι της αναβάθμισης του Radio 1.08 χωρίς ούτε το πρόγραμμα εγκατάστασης. Υποθέτω ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτό που είχε η 1.06, αντικαθιστώντας το μεγάλο αρχείο της, με αυτό που κατέβασες μόλις.

 

Πριν τελειώσω δουλειά δε μπορώ να το δοκιμάσω ως αύριο, αν δοκιμάσει κανείς και το περάσει, ας μας πεί...

 

Ακριβως ετσι οπως τα λες ειναι. Εγω την εχω βαλει απο χθες το μεσημερι και παει σφαιρα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι οπως τα λες ειναι. Εγω την εχω βαλει απο χθες το μεσημερι και παει σφαιρα.:)

Έχω κατεβάσει την 1,08 radio.

1. Τι ακριβώς, βήμα-βήμα, κάνω μετά (χρειάζεται να βρω κάτι επιπλέον).

2. Έχω το 9000 'Ελληνικό'. Θα αλλάξει κάτι στα Ελληνικά;

3. Υπάρχουν προβλήματα κατά την αναβάθμιση; Αν ναι πώς τα αντιμετωπίζουμε;

Η βοήθεια σου θα ήταν πολύτιμη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει την 1,08 radio.

1. Τι ακριβώς, βήμα-βήμα, κάνω μετά (χρειάζεται να βρω κάτι επιπλέον).

2. Έχω το 9000 'Ελληνικό'. Θα αλλάξει κάτι στα Ελληνικά;

3. Υπάρχουν προβλήματα κατά την αναβάθμιση; Αν ναι πώς τα αντιμετωπίζουμε;

Η βοήθεια σου θα ήταν πολύτιμη

 

Καλο θα ειναι εαν δεν το εχεις ξανακανει να μη το προσπαθησεις. Σε ξενα φορουμ εχουν αναφερθει προβληματα κατα την αναβαθμηση με αποτελεσμα να "παγωσει" το HTC Universal στην boot screen. Λυνεται βεβαια και αυτο εαν ξανακανεις την αναβαθμηση.

Περιμενε την official αναβαθμηση απο την Qtek για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.:)

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε την official αναβαθμηση απο την Qtek για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.:)
Έχουμε κανένα νέο για το πότε θα κυκλοφορήσει; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για το πότε θα κυκλοφορήσει; :worry:

Τον Μάρτιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για το πότε θα κυκλοφορήσει; :worry:

Μάρτη 2006

 

ΕDIT: Ουπς... απαντήθηκε.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι, ειναι γρηγορη η εναλλαγη απο landscape σε portrait?

Η αλλαγή του Radio (δηλαδή το κομμάτι που αφορά τις επικοινωνίες και τα δίκτυα που υποστηρίζει το κινητό) δεν είναι πολύ λογικό να επηρρεάζει το landscape ή portrait mode του κινητού.

 

Πιστεύω όμως ότι η επερχόμενη αναβάθμιση, προς Μάρτη όπως είπαμε, θα περιέχει και άλλα κομμάτια (ή αναβάθμιση και των Win Mobile 5 π.χ. για το 9000) ώστε γενικότερα να αυξηθεί η απόκριση του κινητού που είναι και το κύριο ζητούμενο.

 

ΠΑΝΤΩΣ, σήμερα μου κόλλησε 4 φορές απανωτά, με το που το άνοιγα και πήγαινα στην Έναρξη. Χρειάστηκε να βγάλω την κάρτα, και να την ξαναβάλω. Παράξενα πράγματα. Και πιστεύω πηγάζουν από την MMC.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που μπορω να βρω τις ρυθμισεις για MMS και GRPS για το JASJAR??

Οι ρυθμίσεις που υπάρχουν στο tips and tricks δεν μου κάνουν αποστολή

e-mail / mms

καμιά ιδέα??

 

Αν μπορείτε λίγο σύντομα μια απάντηση λόγω του οτι τα χρειάζομαι επειγόντως για αύριο.

 

Ευχαριστώ

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AKYRO!!!!!! TO VRIKA..........

THANKS ANYWAY

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με αφορμή αυτό, να ρωτήσω το εξής...

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ οι ρυθμίσεις δικτύου του 9000; Και γενικότερα φυσικά, όσων έχουν WiFi, αλλά ΙΔΙΩΣ σε αυτό που περιλαμβάνεται και το 3g.

 

- Ρυθμίσεις για το 3G. Μου πετάει σε άσχετες στιγμές αίτηση για κωδικό στο 3G *που ευτυχώς τον έβγαλα γιατί άλλως, συνδεόταν ΑΥΤΟΜΑΤΑ σε 3G)

 

- Ρυθμίσεις GPRS και MMS τα οποία μπλέκουν.

 

- Για το Cosmote MMS (και τα άλλα λογικά), ρύθμιση ενός δικτύου Cosmote MMS, και ενός "σημείου σύνδεσης" με το ίδιο όνομα, με αποτέλεσμα το μπέρδεμα.

 

- Ρυθμίσεις WiFi.

 

- Και στο καπάκι πέρα απο Bluetooth κλπ, αυτά τα Work/Internet settings (που δεν πολυκατάλαβα που διαφέρουν, λογικά με την "έκταση" των IP διευθύνσεων;;;...) ΣΥΝ μια περιοχή με 10 αντάπτορες και κάθε ρύθμιση ξεχωριστά, π.χ. στη ΜΗ ύπαρξη DHCP.

 

Ε ΜΑ! Μήπως αλήθεια κυκλοφορεί κανένας χάρτης, ή κανένα διάγραμμα με τις συνδέσεις που έχει, και τις ρυθμίσεις; Π.χ. όταν έχω WiFi ON, να μπαίνω παντού με WiFi εκτός των MMS που πηγαίνουν μέσω του αντίστοιχου σημείου πρόσβασης (και καλά αυτό το έκανα).

Το άλλο το ρημάδι το 3G, αν χρειασθεί μια στις τόσες να το χρησιμοποιήσεις, και όχι άλλωτε, χρειάζεται πακέτο 40 ρυθμίσεις;

 

Υ.Γ: Μου αρέσει ΠΟΛΥ η υποστήριξη των "Shared Folders" του τοπικού δικτύου. Ισχυρότατη χωρίς ιδιαίτερες ρυθμίσεις, και τα πάντα στο πιάτο.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...