Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3000 mAH Universal battery

 

http://www.gpsforless.co.uk/product_images/2980.jpg

PDA Accessories - Xda Exec/T-Mobile Mda Pro/i-mate Jasjar/Qtek 9000 High/Orange SPV M5000 capacity/Extended Replacement Rechargeable Secondary Battery. 3000 mAh.

 

Get more life out of your Xda Exec/T-Mobile Mda Pro/i-mate Jasjar/Qtek 9000/Orange SPV M5000 Handhelds with a high capacity lithium-ion extended battery. Lithium-Ion batteries are longer lived than conventional batteries and do not require replacement as often. There is no battery memory effect with a lithium-ion battery — you can charge the battery whenever you like without fear of reducing its charge capacity. Moreover, you do not need to drain a lithium-ion battery completely before recharging it. This extended battery allows you to work for longer periods without having to connect your handheld to a power outlet. This Lithium-Ion Secondary Battery has been tested and validated for your Xda Exec/T-Mobile Mda Pro/i-mate Jasjar/Qtek 9000/Orange spv m5000

 

Suitable for:

Xda Exec/T-Mobile Mda Pro/i-mate Jasjar/Qtek 9000/Orange spv m5000

 

Battery Type: Li-ion

Voltage: 3.7V

Capacity: 3000mAh

 

PLEASE NOTE THIS BATTERY INCREASES THE THICKNESS OF THE UNIT . REPLACEMENT BACK COVER IS INCLUDED

 

http://www.gpsforless.co.uk/product_details.php?id=2980

ΠΟΛΥ τέλειο το κόνσεπτ για τη μπαταρία αυτή, αλλά πραγματικά θα ήθελα να δω πώς είναι το καπάκι που δίνουν, πόσο πιο χοντρή είναι η μπαταρία και φυσικά, αν χοράει στην υπάρχουσα θήκη, αν τα "πατάκια" της συσκευής εξακολουθούν να πατάνε κανονικά κλπ... Η τιμή της πολύ καλή, η απόδοση της θεωρητικά Διπλάσια... για να δούμε!

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

sto qtek mporoume na pexoume java pexnidia?kai an oxi pios einai o java emulator gia ppc pou na nai kai sumbatos me 2005?ena link kapios gia na ton katebaso thanks

Ούτως ή άλλως υποστηρίζει παιχνίδια και εφαρμογές τέτοιου τύπου. Ίσως όμως όχι όλα τα πρότυπά τους. Δοκίμασε αυτά που έχεις.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

thanks broken to dokimasa kai pezei telika ala oxi ola:mad:

Τί εφαρμογές δοκίμασες; Των Nokia S60 π.χ.; Αν παίζει έστω και κάποιες από αυτές, είναι πολύ καλό...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα άρχισε να μου κάνει το εξής κουλό :wacko: . Όταν είμαι σπίτι και με παίρνουν τηλέφωνο, το κινητό απαντάει μόνο του μετά απο δυο δευτερόλεπτα και αυτός που μιλάει ακούγεται απο τα ηχεία του υπολογιστή :blink: . Μια εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι οτι βλέπει τον υπολογιστή σαν bluetooth handsfree. Τι μπορεί να γίνει εκτός απ' το να έχω κλειστό το bluetooth, οπου σε αυτή την περίπτωση η κλήση γίνεται κανονικά... :X

 

Υ.Γ Τα πιο περίεργα προβλήματα τα έχω εγω... :angry: :X

Link to comment
Share on other sites

Re paidia prospa8o na kano sunxronismo(proti fora)kai 2 fores pou to epixeirisa....ekane restart o upologistin monos tou.....!!!!!!!!!! :(
Link to comment
Share on other sites

Re paidia prospa8o na kano sunxronismo(proti fora)kai 2 fores pou to epixeirisa....ekane restart o upologistin monos tou.....!!!!!!!!!! :(

 

Για τέτοια συμπεριφορά έχει κατηγορηθεί το Kapersky Antivirus. Αν το έχεις απενεργοποίησέ το και αν φταίει πράγματι αυτό, ψάξε λίγο στο φόρουμ και θα βρεις τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα άρχισε να μου κάνει το εξής κουλό :wacko: . Όταν είμαι σπίτι και με παίρνουν τηλέφωνο, το κινητό απαντάει μόνο του μετά απο δυο δευτερόλεπτα και αυτός που μιλάει ακούγεται απο τα ηχεία του υπολογιστή :blink: . Μια εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι οτι βλέπει τον υπολογιστή σαν bluetooth handsfree. Τι μπορεί να γίνει εκτός απ' το να έχω κλειστό το bluetooth, οπου σε αυτή την περίπτωση η κλήση γίνεται κανονικά... :X

 

Υ.Γ Τα πιο περίεργα προβλήματα τα έχω εγω... :angry: :X

Λογικα οταν εκανες pair το κινητο με το pc επελεξες το pc να ειναι και bt hands free. μπες στις ρυθμισεις του bt στην συσκευη σου επελεξε το pc σου και αμεσως θα σου δειξει ποια profiles εχεις ενεργοποιησει. αφαιρεσε την επιλογη hands free και θα σταματησει να να σου δημιουργει αυτο το "προβλημα"

Link to comment
Share on other sites

Για τέτοια συμπεριφορά έχει κατηγορηθεί το Kapersky Antivirus. Αν το έχεις απενεργοποίησέ το και αν φταίει πράγματι αυτό, ψάξε λίγο στο φόρουμ και θα βρεις τη λύση.

 

Tin souita tis norton exo(antivirus2006,internet security2006,systemworks2006)

 

Katafera kai perasa to spbpocketplus....mporei kapoios na dosei ta fota tou....giati den bgazo akri.....????

Link to comment
Share on other sites

Tin souita tis norton exo(antivirus2006,internet security2006,systemworks2006)

 

Katafera kai perasa to spbpocketplus....mporei kapoios na dosei ta fota tou....giati den bgazo akri.....????

 

 

Μου το έκανε κι εμένα αυτό όταν έβγαλα το Norton και έβαλα το Kaspersky. Τελικά με δυο επανεγκαταστάσεις του Kaspersky μου δούλεψε κανονικά. Με τον Norton δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Προσπάθησε να απενεργοποιήσεις πρώτα το firewall για να δείς μήπως λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε κι εμένα αυτό όταν έβγαλα το Norton και έβαλα το Kaspersky. Τελικά με δυο επανεγκαταστάσεις του Kaspersky μου δούλεψε κανονικά. Με τον Norton δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Προσπάθησε να απενεργοποιήσεις πρώτα το firewall για να δείς μήπως λυθεί το πρόβλημα.

 

8a to prospa8iso....thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα άρχισε να μου κάνει το εξής κουλό :wacko: . Όταν είμαι σπίτι και με παίρνουν τηλέφωνο, το κινητό απαντάει μόνο του μετά απο δυο δευτερόλεπτα και αυτός που μιλάει ακούγεται απο τα ηχεία του υπολογιστή :blink: . Μια εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι οτι βλέπει τον υπολογιστή σαν bluetooth handsfree. Τι μπορεί να γίνει εκτός απ' το να έχω κλειστό το bluetooth, οπου σε αυτή την περίπτωση η κλήση γίνεται κανονικά... :X

 

Υ.Γ Τα πιο περίεργα προβλήματα τα έχω εγω... :angry: :X

Ει.... ΠΟΛΥ καλό αυτό! :-Ρ Στερεο ήχος.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera se olous kai tin tapeinh mou sygnwmh gia ta Greeklish :O . Eimai katoxos tou 9000 edw kai 1 evdomada peripou (prwin katoxos 2020 kai 2020i)

Se genikes grammes eimai poly efxaristhmenos..alla antrimetopizw ena sovaro provlhma apo tin defterh mera!

Na epishmanw pws sthn syskevh den exei eggatasta8ei tipota alo ektos apo ton Resco Explorer.

Exw ry8misei h syskevh an mhnei ananargh na svinei meta apo 5 lepta (kai pistevw pws einai logiko mias kai h katanalosh tis pistevw pws einai idi megalh mias kai an exeis to kinhto anoixto egw den exw dei parapanw apo mia mera aftonomia!)

Peripou stis 3 me 4 fores loipon pou 8a pathsw to Power gia na anapsei h syskevh kolaei! Den kanei apolytos tipota kai afto lynetai mono me Soft Reset! Dokimasa tin wra pou einai kolhmenh na valw kapoion na me kalesei sto kinhto kai enw ston kalounta dixnei oti kalei emena den kanei tipota!

Me apotelesma na xanontai klhseis kai SMS!

Exei to teleftaio Firmware perasmeno (me afto tin phra)

 

Na ypo8esw pws exei kapoio provlhma h syskevh mou? :blink: :worry: :confused:

"Ολυμπιακός τε και αιγάλεω αεί νικάν, έτεροι δε γαμησθώσιν" :D

Μητροπουλέων ο Παράγκιος 330 BC

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Kalhspera se olous kai tin tapeinh mou sygnwmh gia ta Greeklish :O . Eimai katoxos tou 9000 edw kai 1 evdomada peripou (prwin katoxos 2020 kai 2020i)

Se genikes grammes eimai poly efxaristhmenos..alla antrimetopizw ena sovaro provlhma apo tin defterh mera!

Na epishmanw pws sthn syskevh den exei eggatasta8ei tipota alo ektos apo ton Resco Explorer.

Exw ry8misei h syskevh an mhnei ananargh na svinei meta apo 5 lepta (kai pistevw pws einai logiko mias kai h katanalosh tis pistevw pws einai idi megalh mias kai an exeis to kinhto anoixto egw den exw dei parapanw apo mia mera aftonomia!)

Peripou stis 3 me 4 fores loipon pou 8a pathsw to Power gia na anapsei h syskevh kolaei! Den kanei apolytos tipota kai afto lynetai mono me Soft Reset! Dokimasa tin wra pou einai kolhmenh na valw kapoion na me kalesei sto kinhto kai enw ston kalounta dixnei oti kalei emena den kanei tipota!

Me apotelesma na xanontai klhseis kai SMS!

Exei to teleftaio Firmware perasmeno (me afto tin phra)

 

Na ypo8esw pws exei kapoio provlhma h syskevh mou? :blink: :worry: :confused:

 

Έχεις βάλει κάρτα μνήμης στη συσκευή? Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το resco στη μνήμη του κινητού (αν δεν το έχεις κάνει ήδη).

Σε μένα συνήθως μικροκολήματα κάνει όταν φορτώνει πολλα πράγματα από την κάρτα SD αλλά ποτέ δεν κρατάει πάνω απο 3-4 sec ενώ με τις εισερχόμενες κλήσεις ανταποκρίνεται αμέσως! Πάντως αν συνεχίσει με το πρόβλημα, πέρνα μια βόλτα απο την ACE όσο είναι ακόμη εντός 2 εβδομάδων από την ημερομηνία αγοράς!

:)

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera se olous kai tin tapeinh mou sygnwmh gia ta Greeklish :O . Eimai katoxos tou 9000 edw kai 1 evdomada peripou (prwin katoxos 2020 kai 2020i)

Se genikes grammes eimai poly efxaristhmenos..alla antrimetopizw ena sovaro provlhma apo tin defterh mera!

Na epishmanw pws sthn syskevh den exei eggatasta8ei tipota alo ektos apo ton Resco Explorer.

Exw ry8misei h syskevh an mhnei ananargh na svinei meta apo 5 lepta (kai pistevw pws einai logiko mias kai h katanalosh tis pistevw pws einai idi megalh mias kai an exeis to kinhto anoixto egw den exw dei parapanw apo mia mera aftonomia!)

Peripou stis 3 me 4 fores loipon pou 8a pathsw to Power gia na anapsei h syskevh kolaei! Den kanei apolytos tipota kai afto lynetai mono me Soft Reset! Dokimasa tin wra pou einai kolhmenh na valw kapoion na me kalesei sto kinhto kai enw ston kalounta dixnei oti kalei emena den kanei tipota!

Me apotelesma na xanontai klhseis kai SMS!

Exei to teleftaio Firmware perasmeno (me afto tin phra)

 

Na ypo8esw pws exei kapoio provlhma h syskevh mou? :blink: :worry: :confused:

Μου έκανε και εμένα ακριβώς το ίδιο, μέχρι που απενεργοποίησα το today plugin του resco explorer. Δοκίμασε το και πες μας ;)
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει μία Kingstone Ultimate 1Gb (133x) και οντος το Resco το εχω βάλει στιν κάρτα και όχι στιν συσκευη. Η κάρτα ζήτημα να έχει 4 mp3 μεσα . to Resco και 3-4 φοτο. Δλδ σχεδόν άδεια!

Στο 2020 και στο 2020ι το Resco δεν είχε κανένα πρόβλημα που έτρεχε απο την κάρτα. Λές να φταιει αυτο? θα το δοκιμάσω και ελπίζω να λυθει το πρόβλημα μιάς και κάνω τουλάχιστον 5 με 6 Soft Reset την μέρα!

Εντομεταξυ έχω ξεκινήσει και διαβάζω όλο το topic του 9000 απο την αρχή για να βρώ που είναι αυτο το αρχείο που βάζεις για να μπορεις να γραψεις SMS απο το πληκτρολόγιο στα Ελληνικα και μου έχουν βγει τα μάτια¨:lol:

 

Το PlugIn του Resco το έχω βγάλει απο προχθές γιατι θέλω να βλέπω την φοτο που έχω βάλει για background :) hehehe Ημερομηνία και Owner εχω μόνο στην επιφάνεια!

"Ολυμπιακός τε και αιγάλεω αεί νικάν, έτεροι δε γαμησθώσιν" :D

Μητροπουλέων ο Παράγκιος 330 BC

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μου έκανε και εμένα ακριβώς το ίδιο, μέχρι που απενεργοποίησα το today plugin του resco explorer. Δοκίμασε το και πες μας ;)

 

Εγώ το έχω ενεργοποιημένο το today plugin του resco και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει μία Kingstone Ultimate 1Gb (133x) και οντος το Resco το εχω βάλει στιν κάρτα και όχι στιν συσκευη. Η κάρτα ζήτημα να έχει 4 mp3 μεσα . to Resco και 3-4 φοτο. Δλδ σχεδόν άδεια!

Στο 2020 και στο 2020ι το Resco δεν είχε κανένα πρόβλημα που έτρεχε απο την κάρτα. Λές να φταιει αυτο? θα το δοκιμάσω και ελπίζω να λυθει το πρόβλημα μιάς και κάνω τουλάχιστον 5 με 6 Soft Reset την μέρα!

Εντομεταξυ έχω ξεκινήσει και διαβάζω όλο το topic του 9000 απο την αρχή για να βρώ που είναι αυτο το αρχείο που βάζεις για να μπορεις να γραψεις SMS απο το πληκτρολόγιο στα Ελληνικα και μου έχουν βγει τα μάτια¨:lol:

 

Το PlugIn του Resco το έχω βγάλει απο προχθές γιατι θέλω να βλέπω την φοτο που έχω βάλει για background :) hehehe Ημερομηνία και Owner εχω μόνο στην επιφάνεια!

ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, ΑΦΟΥ ΤΟ 9000 ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ACE, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ CAPS LOCK ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΠΟ ΤΟ SOFTWAREΑΚΙ ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ (ΜΕ ΜΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ) ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΟΝΟ ΚΕΦΑΛΑΙΑ, ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΩΣ ΩΣ 160 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ.

 

Ουπς... :( Σορυ για τα κεφαλαία, τώρα το πήρα χαμπάρι... χεχε...

 

Όσο για το άλλο, κι εμένα έχει αρχίσει να μου τη δίνει με τα κολλήματά του! Κολλάει αρκετά, δε στρώνει χωρίς soft-reset και υποθέτω πως φταίει η 256ΜΒ ATP MMC Mobile (Reduced Size) που του έχω μέσα... και είναι και γεμάτη.

 

Ξέρετε που παίζει στο myphone thread με οικονομικές και γρήγορες κάρτες (π.χ. του 1GB) για τον υπολογιστή-κινητό μας; Ποιά τεχνολογία είναι καλύτερη (από τα είδη των SD κλπ);

 

Θενκς...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis pou douleuei to spb pocketPlus den mporo oxi sintomeuseis na bgalo TIPOTA....an mporei kapoios xristinaos as dosei kamia odigia....
Link to comment
Share on other sites

 

Όσο για το άλλο, κι εμένα έχει αρχίσει να μου τη δίνει με τα κολλήματά του! Κολλάει αρκετά, δε στρώνει χωρίς soft-reset και υποθέτω πως φταίει η 256ΜΒ ATP MMC Mobile (Reduced Size) που του έχω μέσα... και είναι και γεμάτη.

 

Ξέρετε που παίζει στο myphone thread με οικονομικές και γρήγορες κάρτες (π.χ. του 1GB) για τον υπολογιστή-κινητό μας; Ποιά τεχνολογία είναι καλύτερη (από τα είδη των SD κλπ);

 

Θενκς...

koitakse sto http://www.play247.gr best;)

Link to comment
Share on other sites

koitakse sto http://www.play247.gr best;)

Ναι μωρέ κ εγώ εκεί βλέπω συνήθως, αλλά έλεγα για κάτι πιο κατατοπιστικό, σε ότι αφορά τη συμβατότητα με το 9000. Είδατε τι αργό που είναι... και με λάθος μνήμη είναι βασανιστικό και κολλάει...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε βρεί καμία βάση αυτοκινήτου της προκοπής που να μπορείς να το λειτουργείς και με τους δύο τρόπους?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε βρεί καμία βάση αυτοκινήτου της προκοπής που να μπορείς να το λειτουργείς και με τους δύο τρόπους?

 

Εχει αναφερθει και στο παρελθον. Please use the SEARCH button.

http://www.brodit.com/?main=searchbrodit.jsp&showModell=D2559B77-BB07-4E35-A42E-FEFC9EB2C970&showTypeHidden=0&parent=s405&showID=12

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δει αυτήν την βάση αλλά δεν υπάρχει στην Ελλάδα δυστηχώς. Τίποτα άλλο υπόψιν?

 

Την παραγγελνεις και ερχεται...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...