Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξεκλειδωσα εγω το δικο μου πριν απο καμια βδομαδα, δεν ειναι τπτ τραγικο...

το βραδυ που θα μπω απο το σπιτι θα σου δωσω κ λινκ.

 

ΥΓ: ρε παιδες, μια ρομ wm5 με οσο το δυνατον λιγοτερα progs (με ενδιαφερει παρα πολυ η ραμ) εχει να προτεινει κανεις? εβαλα χτες μια (του KDSkamal) αλλα σημερα διαπιστωσα οτι δεν παιζει gprs/3g :()

κ μου εδινε 28-29mb free γμτ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς μόνος μου δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω. Δεν γνωρίζω αγγλικά . Όποτε αν δεν μπορεί να μου προτείνει κανείς κάποιο μαγαζί η κάποιον τεχνικό που να μπορεί να το αναλάβει, θα περιμένω μέχρι να μπορέσει ένας φίλος που ξέρει κάτι παραπάνω από μένα να προσπαθήσει να το κάνει.

Πάντως ευχαριστώ για της πληροφορίες, αν μη τι άλλο δίνουν μια ελπίδα. Γιατί ομολογώ ότι είχα απελπιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σε μαγαζι δυσκολα θα σου περασουν ελληνικη ρομ γιατι βασικα ειναι παρανομο(εκτος αν σε ξερουν),σιγουρα μπορει να γινει αυτο που θελεις,και ισως και τωρα που μιλαμε η συσκευη σου να ειναι ξεκλειδωμενη αλλα ας ειμαστε σιγουροι,σε ποια περιοχη μενεις;παντως η ρομ που θελεις υπαρχει αυτη την στιγμη
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το θεμα ειναι οτι δεν ειμαι σιγουρος με ποιο αρχειο ξεκλειδωνει η συσκευη του,μετα ειναι ευκολα ολα,εχει καιρο να μπει και ο lepes-akpe να μας δωσουν ενα χερακι
Link to comment
Share on other sites

Στο 9volto πήρα τηλ αλλά δεν αναλαμβάνουν.

Σταυρό αγ. Παρασκευής Γλυκά νερά μένω.

Η συσκευή μάλλον θα έπρεπε να είναι ξεκλείδωτη γιατί είχε ελληνικό λογισμικό, αλλά μετά την αναβάθμιση στην ACE μπορεί και να είναι κλειδωμένη

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν ειμαι σιγουρος με ποιο αρχειο ξεκλειδωνει η συσκευη του,μετα ειναι ευκολα ολα,εχει καιρο να μπει και ο lepes-akpe να μας δωσουν ενα χερακι

εξαφανίστηκαν όλοι απο το forum !! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Στο 9volto πήρα τηλ αλλά δεν αναλαμβάνουν.

Σταυρό αγ. Παρασκευής Γλυκά νερά μένω.

Η συσκευή μάλλον θα έπρεπε να είναι ξεκλείδωτη γιατί είχε ελληνικό λογισμικό, αλλά μετά την αναβάθμιση στην ACE μπορεί και να είναι κλειδωμένη

σιγουρα ηταν ξεκλειδωτη,αλλα τωρα δεν ξερω τι εγινε μετα την ace:Oνα το επιχειρησουμε;τι λες;και ο θεος βοηθος:O
Link to comment
Share on other sites

κρεπαααλλληηη καλη χρονια να εχουμε :):):)

δεν το εχω ξαναδει να ειναι Lock το κινητο ΑΛΛΑ καπου διαβασα οτι....

κανεις το rom upgrade με το παρακατω αρχειο MaUpgradeUt_noID.exe(οι παλιες ρομ το ειχαν ενσωματομενο)

Οταν λεμε Lock δηλαδη προσπαθησες να του περασεις αλλη ρομ αλλα αυτο τιποτα??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίδες ποιός έχει την πιο πρόσφατη, και ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΑ Rom?

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Διερωτώμαι αν πήγαινα τη συσκευή μου άραγε, σε ένα μαζί servis όχι για να μου περάσουν λογισμικό απλά για να ελέγξουν αν είναι κλειδωμένο, και αν είναι κλειδωμένο να το ξεκλειδώσουν, δεν θα μου το κάνουν? Είναι και αυτό παράνομο?

Να δοκιμάσω λέω.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
κρεπαααλλληηη καλη χρονια να εχουμε :):):)

δεν το εχω ξαναδει να ειναι Lock το κινητο ΑΛΛΑ καπου διαβασα οτι....

κανεις το rom upgrade με το παρακατω αρχειο MaUpgradeUt_noID.exe(οι παλιες ρομ το ειχαν ενσωματομενο)

Οταν λεμε Lock δηλαδη προσπαθησες να του περασεις αλλη ρομ αλλα αυτο τιποτα??

καλη σου χρονια lepes:)ωραια η ρομ που εχω με τα ελληνικα για τον φιλο το εχει αυτο το αρχειο,οποτε θα κανει την δουλεια του:)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Διερωτώμαι αν πήγαινα τη συσκευή μου άραγε, σε ένα μαζί servis όχι για να μου περάσουν λογισμικό απλά για να ελέγξουν αν είναι κλειδωμένο, και αν είναι κλειδωμένο να το ξεκλειδώσουν, δεν θα μου το κάνουν? Είναι και αυτό παράνομο?

Να δοκιμάσω λέω.

φιλε ναυτιλος στειλε μου με pm το τηλεφωνο σου να την κανουμε την δουλεια,μετα απο την απαντηση του lepes;)
Link to comment
Share on other sites

και βεβαια βγηκε:)περασε ο φιλος απο το σπιτι και σε 15' ηταν οκ:up:σου εστειλα μαιλ χρηστο;)

 

Δηλαδή μπορώ να περάσω κι εγώ σε ένα XDA Exec που έχω την Ελληνική rom; Αν είναι έτσι μου στέλνεις κι εμένα τίποτις :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίδες ποιός έχει την πιο πρόσφατη, και ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΑ Rom?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=352203

εγω αυτη εχω και ειναι μια χαρα (σταθερη-μικρο memery leak)

 

@lagoudaki εισαι καταπληκτικος!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι χαρούμενος, χαρούμενος πολύ. Επιτέλους είδα φως στο τούνελ, δουλεύει άψογα. Καταλαβαινόμαστε επιτέλους μετά από ενάμισι χρόνο. Λαγουδάκι είμαι βαθύτατα υποχρεωμένος. Είχα απελπιστεί το ομολογώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι

έω ένα ξεκλειδωτο jasjar δοκίμασα πάρα πολλές ROM αλλά όσο και αν έψαξα δε βρήκα ελλήνική. Αν κάποιος έχει όταν μπορέσει να μου τη στείλει .

csoteria@yahoo.com

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Όπα γιατί χάνω επεισόδια (**** τις επισκευές της ACE που κάνουν χίλια χρόνια) - υπάρχει Ελληνική ROM για 9000 εκτός των βαρυφορτωμένων της ACE; WM 5 ή 6;

 

... και φυσικά, πού τις βρίσκουμε αυτές;:D

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Δηλαδή μπορώ να περάσω κι εγώ σε ένα XDA Exec που έχω την Ελληνική rom; Αν είναι έτσι μου στέλνεις κι εμένα τίποτις :rolleyes:.
χαλαρα και ανετα:Dσου στελνω pm απλα το βαζεις σε bootloader και τρεχεις το αρχειο
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Γεια σας φιλοι

έω ένα ξεκλειδωτο jasjar δοκίμασα πάρα πολλές ROM αλλά όσο και αν έψαξα δε βρήκα ελλήνική. Αν κάποιος έχει όταν μπορέσει να μου τη στείλει .

csoteria@yahoo.com

 

thanks

εχεις και εσυ pm,δεν σου εστειλα μαιλ γιατι ειμαι εκτος αθηνων και δεν το εχω ενεργο:)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=352203

εγω αυτη εχω και ειναι μια χαρα (σταθερη-μικρο memery leak)

 

@lagoudaki εισαι καταπληκτικος!!!

απλα εδωσες φιλε lepes εσυ τα φωτα σου με το που μας ειπες ποιο ειναι το αρχειο:):)γιατι δεν θα το επιχειρουσα ποτε σε ξενη συσκευη,την δικια μου να την καψω αλλα οχι του ξενου ανθρωπου:O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...