Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπα δεν την αλλάζω !! ασε αυτή που έχω είναι αρκετά σταθερή. Εκλεισα να την πουλήσω την κάρτα αλλά ούτε που βρήκα χρόνο ακόμα για να συνενοηθώ.
Link to comment
Share on other sites

entypwsh mou einai h o jwright thn 2.12.04 thn ebgale twra?giati xtes proxtes pou katebasa ayth pou htan panw sto xda prepei na einai h 2.12.00 h 2.12.02

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

entypwsh mou einai h o jwright thn 2.12.04 thn ebgale twra?giati xtes proxtes pou katebasa ayth pou htan panw sto xda prepei na einai h 2.12.00 h 2.12.02

 

Κυκλοφόρησε πριν μια βδομάδα...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

δεν μαζευομαστε καπου να φτιαξουμε τη myphone rom ??? χαχαχα

ρε τι εχουμε παθει.Παντως μερα με τη μερα τη συνιθιζω εβαλα και το της ο2 το skin για το τηλεφωνο και τωρα πλεον βλεπω με ποιον μιλαω...

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξουμε το phone skin της τελευταίας rom των BeastyLeo με το default και επομένως να βλέπουμε με ποιον μιλάμε , κάνουμε το εξής:

 

Ανοίγουμε το regedit και πάμε στο HKLM\Security\Phone\Skin, κάνουμε διπλό κλικ στο Enabled και αλλάζουμε το Value Data σε 0.

Soft reset και είμαστε έτοιμοι.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αυτή η ρομ; Να τη βάλω, γιατί ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί. Ουσιαστικά θέλω μια απλή ρομ που να δουλεύει το wifi και το 3g και ας μην δουλεύει η βιντεοκλήση, αν είναι δυνατόν χωρίς τραγικό memory leak. Υπάρχει κάποια τέτοια; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ρε λεβέντες, το PocketCM πώς το βγάζω από default contacts manager στην τελευταία Full Flavor των B&L;
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αξίζει αυτή η ρομ; Να τη βάλω, γιατί ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί. Ουσιαστικά θέλω μια απλή ρομ που να δουλεύει το wifi και το 3g και ας μην δουλεύει η βιντεοκλήση, αν είναι δυνατόν χωρίς τραγικό memory leak. Υπάρχει κάποια τέτοια; :wacko:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325466 η http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=339526 ριχτες στο καπακι και δες ποια σου αρεσει πιο πολυ;)
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη την είχα, καλή αλλά κράσαρε το τηλέφωνο (αν και κάπως το είχα βολέψει με καρφωτό το δίκτυο). Το άλλο πρόβλημά της δεν το χα λύσει, με το που έβαζα δόνηση ή έκλεινα εντελώς τον ήχο, άντε γεια το κουδούνισμα. Ήθελε hard reset ή registry restore και δεν τα μπορώ αυτά. Θα δοκιμάσω και την δεύτερη. Thnx!

edit: δεν μπορώ να συνδεθώ με wifi στο ρούτερ μου με την δεύτερη. :cry: Μήπως τελικά δεν παίζει το wifi με αυτήν;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την 2.12.04 συνδέομαι κανονικά στο ρουτέρι :) Αν και υπάρχουν ακόμα προβλήματα στην κάμερα :(

 

btw την επόμενη εβδομάδα μάλλον θα έχουμε new release του jwright βασισμένη στο φρέσκο 5.2.1933 core που λογικά θα λύνει πολλά υπάρχοντα προβλήματα ;)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την full και όλα καλά, wifi, ήχος εισερχομένων οκ. Κράσαρε το τηλέφωνο μια φορά και έτσι του ξανάβαλα καρφωτό το δίκτυο, νομίζω ότι βοηθάει. Το πρόγραμμα του τηλεφώνου βελτιωμένο, μπορείς και παίρνεις τηλέφωνο χωρίς να πας στο ιστορικό μόνο που δεν δουλεύει με ελληνικά το smartdialing...;)
Link to comment
Share on other sites

γενικα παντως υπαρχουν προβληματακια σε αυτες τις ρομ,εχουν ακομα δουλεια για να πουμε οτι ειναι καλες,υπομονη.......

πολύυυ υπομονήηηηηη!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε λεβέντες, το PocketCM πώς το βγάζω από default contacts manager στην τελευταία Full Flavor των B&L;

 

Ανοίγουμε το regedit και πάμε στο HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shell\Rai\:MSCONTACTS , κάνουμε διπλό κλικ στο \Windows\PocketCM.exe και αλλάζουμε το Value Data σε ":MSPOUTLOOK contacts"

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγουμε το regedit και πάμε στο HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shell\Rai\:MSCONTACTS , κάνουμε διπλό κλικ στο \Windows\PocketCM.exe και αλλάζουμε το Value Data σε ":MSPOUTLOOK contacts"

Είσαι γίγαντας!:)

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει μία άλλη sim που έχει και επαφές μέσα και μου βγάζει τις επαφές του τηλεφώνου και τις sim.Ξέρει κάποιος πως γίνεται να βλέπω μόνο τις επαφές του τηλεφώνου;έχω os5.2.1413 build 17913.0.3.3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...