Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η Jwrightmcps στην 2.12.00 σε σχεση με του laurentius ειναι χαλια :( εχει τρελο memory leak!!! 2 ωρες χωρις να κανω τπτ και εχει πεσει στα 16ΜΒ.... :(:(:(

σε 1 με 2 βδομαδες θα βγει η νεα του laurentius και θα την βαλω αμμεσως!!!!

οσο για την καμερα εμενα παιζει μια χαρα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η Jwrightmcps στην 2.12.00 σε σχεση με του laurentius ειναι χαλια :( εχει τρελο memory leak!!! 2 ωρες χωρις να κανω τπτ και εχει πεσει στα 16ΜΒ.... :(:(:(

σε 1 με 2 βδομαδες θα βγει η νεα του laurentius και θα την βαλω αμμεσως!!!!

οσο για την καμερα εμενα παιζει μια χαρα ;)

 

Πολύ περίεργο! Εγώ επι περίπου μιάμιση ώρα που ήμουν βάλε-δοκίμασε-βγάλε δεκάδες προγράμματα, και με την today screen τίγκα στα apps (pocketmusic bundle, spb weather, spb insight, spb pocket plus, wifi plugin, internet calling plugin, sbsh pocketbreeze, phoneweaver κλπ) δεν έπεσε ποτέ κάτω από 17-18, και στο soft reset ξεκινά με 22-24mb ram!

 

Απο την άλλη η κάμερα δεν δουλεύει σχεδόν καθόλου :cry:

 

Υποθέτω πως κατέβασες την 9000_WWE_21200_21207_11500 eh;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λύση στο θέμα με το proxy του GPRS και το WiFi, η λύση αναλυτικά εδώ στο blog μου:)

 

Στην update 3 του WM6PRO Business AKU 0.7 που έχω περάσει υποτίθεται ότι υπάρχουν κάποια κολλήματα, κυρίως όσον αφορά στο Bluetooth, αν και δεν πρόσεξα κάτι. Είναι ταχύτατη, έχει πολύ χώρο ελεύθερο στη μνήμη της συσκευής, αν και της λείπει java virtual machine, και με την 1.18 radio ROM το τηλέφωνο έρχεται στο προσκήνιο ταχύτατα, απαντάει ταχύτατα και η πληκτρολόγηση των αριθμών γίνεται (μαντέψτε) ταχύτατα. Έχω την αμυδρά αίσθηση πως κάποιες φορές που με έπαιρναν τηλέφωνο δεν κουδούνιζε αλλά δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό - θα το ψάξω.

 

Πάντως από θέμα ταχύτητας έχω περασμένο το Εορτολόγιο για Today Screen του WindowsNT, το Resco Today Plugin και το AEKmap και από ταχύτητα πάει αρκετά καλά. Μόνο πρόβλημα πως όταν πρωτοανοίγω το Programs μενού για πρώτη φορά μετά από εκκίνηση θέλει αρκετά δευτερόλεπτα (καμιά 5άρα με 8άρα) για να ξεπαγώσει και να το δείξει πλήρως, αυτό μπορεί να έχει σχέση με το WM5torage που έχω βάλει - αλλά δεν παίρνω και όρκο.

 

Αυτά για τη νέα ROM:D

 

 

πολυ καλη δουλεια Flareman, ειχα το ιδιο προβλημα με το proxy. επισης πολυ καλο μπλογκ, αφησα σχολιο και εκει

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη δουλεια Flareman, ειχα το ιδιο προβλημα με το proxy. επισης πολυ καλο μπλογκ, αφησα σχολιο και εκει

Ευχαριστώ:) Βασικά δεν είναι δική μου ανακάλυψη, στα fora των XDA το βρήκα, απλώς είπα να το αποδώσω στα Ελληνικά και με απλά λόγια.

 

Περιμένουμε τη νέα έκδοση των Leo και Beast αρχές Νοεμβρίου, λέει είναι η καλύτερη δουλειά τους και θα έχει φοβερές βελτιώσεις. Ίδωμεν...

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ:) Βασικά δεν είναι δική μου ανακάλυψη, στα fora των XDA το βρήκα, απλώς είπα να το αποδώσω στα Ελληνικά και με απλά λόγια.

 

Περιμένουμε τη νέα έκδοση των Leo και Beast αρχές Νοεμβρίου, λέει είναι η καλύτερη δουλειά τους και θα έχει φοβερές βελτιώσεις. Ίδωμεν...

μακραν η καλυτερη ρομ που ειχα βαλει...

 

οσο για τη ρομ του Jwrightmcps πηγα χθες να σεταρω τη καμερα και εφαγε τρελο κολλημα(3 soft reset για να συνελθει..)

Link to comment
Share on other sites

μακραν η καλυτερη ρομ που ειχα βαλει...

 

οσο για τη ρομ του Jwrightmcps πηγα χθες να σεταρω τη καμερα και εφαγε τρελο κολλημα(3 soft reset για να συνελθει..)

 

lepes, μήπως έβαλες το Signed Image Viewer Patch;

Μάλλον αυτό κάνει το πρόβλημα με την κάμερα.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το παλεψω... ;) θα περιμενω για τη "καλη" ρομ 1η νοεμβριου !!!!

thanks παντως για το ΤΙΡ :):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μακαρι να ειναι κατι καλο και να ησυχασουμε,γιατι σε καθε ρομ τρωμε 4 ωρες για να το φερουμε στα ισα του με τα προγραμματα-ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την όλη διαδικασία του setup την ευχαριστιέμαι :D

 

lepes όσο την λειτούργησες του Jwright, την είδες πιό αργή από του laurentius σε γενικές γραμμές;

 

btw, SPB Pocket Plus 4.0 is out :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

συνηθεια ειναι ,εγω πλεον σε 40 λεπτα το εχω ετοιμο ;) !!

 

40!!!!!

Μόνο μία κατηγορία προγραμμάτων που έχω(skyscape), χρειάζεται καμια ώρα. Πoυ να βάλω και τα άλλα utilities...

:mad:

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την όλη διαδικασία του setup την ευχαριστιέμαι :D

 

lepes όσο την λειτούργησες του Jwright, την είδες πιό αργή από του laurentius σε γενικές γραμμές;

 

btw, SPB Pocket Plus 4.0 is out :cool:

 

Είναι λίγο πιο αργή. Έχει και memory leak όπως αναφέρθηκε παραπάνω.

Τη χρησιμοποιώ μόνο για το γεγονός ότι έχω πλέον 3G σταθερό, ενώ με τη business είχα μόνο GPRS.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, σχετικά με το memory leak δεν έχω παρατηρήσει κάτι αξιοπερίεργο... σε εμένα στέκεται σταθερά στα 20-22mb (σε σχέση με τα 17-19 της 2.02.02) ακόμα και με μνημοβόρα προγράμματα. Για παράδειγμα τo SPB Time παλιότερα μου έτρωγε 5mb gια την πλάκα του χωρίς να τα επαναφέρει μετά ενώ τώρα με το που το κλείσω γυρίζω στα 20...

 

oh well, 2 εβδομάδες έμειναν :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
λετε να δουλευει η βιντεοκληση;και μια απορια που εχω,εχω ακουσει οτι δεν κανει απο 6αρια να πας παλι πισω στα 5αρια γιατι μπορει να εχεις προβλημα στην συσκευη;αληθευει αυτο;περιεργο το βλεπω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα απλο προγραμμα που να βλεπω ποσο ραμ ελευθερη εχω;

Τυραμολα τα εχετε κανει τα qtek με τις αλλαγες στη ρομ ρε παιδια! αμαν πια με αυτη την ταχυτητα, τι διαολο,κωδικους σε τραπεζες σπατε; :)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325466 απο οτι λενε οι ειδικοι ειναι μια απο τις καλες,αλλα περιμενε αρχες νοεμβριου που βγαινει νεα οπως λεει ο φιλος lepes,η βαλτην και οταν βγει η νεα την περνας αν εχεις χρονο
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μεταχειρισμένο πόσο περίπου κοστίζει :worry:??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...