Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως θα γινω αμμεσα beta tester :):)(οχι πως τωρα δεν ειμαστε)

αντε μακαρι να βγει κανεαν update :)

 

Τα γεγονοτα μαλλον προλαβαν το ποστ μου !! χεχε:) περιμενω να την βαλει καποιος να μας πει εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ την εβαλα καμερα μια χαρα ,video κληση δεν δοκιμασα αλλα το κουμπι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΖ!!!

μνημη γυρω στα 20 free με resco today ,aek map,sbp weather..

το μονο μειον που εχω δει οτι εχει τα sms/mms μαζι και δεν εχω καταφερει να τσεκαρω τους servers για mms(περιμενω απαντηση απο το xda)

Link to comment
Share on other sites

απο ταχυτητα παει σφαιρα.... απο μνημη ειναι πανω απο 20 free ΔΕΝ παιζει video call!!δεν εχει το touch για τα contacts μεσα σε μια μερα κουσουρι δεν εχω βρει.για τη καθυστερηση στη κλιση ακομα δεν το εχω δει...

και μολις μπηκα να σου δωσω το λινκ και διαβασα το παρακατω

 

 

Sorry for the inconvenience all, we have detected some corrupted modules in the Rom, the link will be back tomorrow with the rom updated.

 

αρα αυριο παλι hard reset.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αλλη δουλεια απο hard δεν κανουμε....Πρεπει να εχουν μεγαλη υπομονη τα παληκαρια,μαζι και εμεις!

 

Αντε να φτιαξουν το link.H το εφτιαξαν?

Link to comment
Share on other sites

ακομα τπτ εχουν ανεβασει παλι τη παλια :( και οχι τιποτα αλλο μου εκανε ενα τρελο crash χθες το βραδυ και μαλλον πρεπει να ειναι απο τη ρομ :(:(:(

αντε να βγει η καινουργια!!!!!

αα και να πω οτι βρηκα ενα νεο παιχνιδι στιλ civilaization και λεγετε SpbAirIslands!! εχει και γ@μω τις πλακες εχεις εναν πολιτισκο και σιγα-σιγα τον ανεβαζεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλλη ιστορια, αυτη αυτο το παιχνιδι που λες μαζι με τοσα αλλα πραγματα για ppc συνολο 2,5DVD, καθονται στον υπολογιστη και μεχρι σημερα φδεν εχω ασχοληθει να δω τι ειναι και τι κανουν.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

το παιχνίδι ηταν μέσα στην ρομ η το βρήκες κάπου αλλού?

ειναι απο την SPB ... και αξιζει πιστευω περναει η ωρα στο τρενο το πρωι σε dt χαχα

Link to comment
Share on other sites

ακομα τπτ εχουν ανεβασει παλι τη παλια :( και οχι τιποτα αλλο μου εκανε ενα τρελο crash χθες το βραδυ και μαλλον πρεπει να ειναι απο τη ρομ :(:(:(

αντε να βγει η καινουργια!!!!!

αα και να πω οτι βρηκα ενα νεο παιχνιδι στιλ civilaization και λεγετε SpbAirIslands!! εχει και γ@μω τις πλακες εχεις εναν πολιτισκο και σιγα-σιγα τον ανεβαζεις!!!

 

exeis mipws link?:rolleyes:

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιτέλους έβαλα την update 3 της νέας AKU 0.7.0 ROM (γιατί το προηγούμενο update δεν έμπαινε σε G4 συσκευές), αναβάθμισα και τη radio ROM σε 1.18 και φυσάει! Πολύ πιο γρήγορη ανταπόκριση όσον αφορά στο τηλέφωνο, καλή ταχύτητα και στο υπόλοιπο σύστημα και μπόλικος ελεύθερος χώρος στη συσκευή!

 

Απορία μου (γενική, και στα WM5 το είχα αυτό το πρόβλημα): έχω βάλει το WiND Plus Non Stop με τα proxies του και τα όλα του και δουλεύει μια χαρά. Όταν συνδέομαι σε WiFi όμως, αν δεν αλλάξω το network που έχω ορίσει να χρησιμοποιείται κατά τη σύνδεση στο Internet σε κάποιο χωρίς proxy δε μου ανοίγει τίποτα - κι ας έχει γίνει κανονικά η ασύρματη σύνδεση/authentication.

 

Τι κάνω για να μη χρειάζεται να αλλάζω τα δίκτυα κάθε τόσο;

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Flareman δεν νομίζω να γίνεται κάτι καθώς αν και συνδεδεμένο στο wifi ψάχνει να βρεί proxies για να συνδεθεί... ας με διορθώσει κάποιος που ξέρει καλύτερα :)

 

Χμμ στην 2.02.02 του jwright έχω παρατηρήσει το εξής φαινόμενο. Αν και είναι υπερβολικά σταθερή, με φορτωμένη την today screen (spb pocket plus, pocketbreeze, pocketweather σε pb tab, phoneweaver) αν και ξεκινά με ~20mb ram, ψιλοσέρνεται. Έχει δοκιμάσει κανείς την 07 φορτωμένη ή είναι τόσο γρήγορη όσο μετά το hard reset;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δεν καταφερα οταν ειχα τις ρυθμίσεις της wind να μπω στο νετ μέσω wi-fi !!

Ξέρετε κανένα να δίνει το 9000 του? ενας φίλος μου ενδιαφέρεται .

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτη που ποσταρανε ειναι η V3?

Κοιτα στις αγγελιες φιλε ,τωρα τελευταια κυκλοφορουν αρκετα ειχα δει ενα γυρω στα 300€.Αλλιως υπαρχουν και αλλα site νατο βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτη που ποσταρανε ειναι η V3?

Κοιτα στις αγγελιες φιλε ,τωρα τελευταια κυκλοφορουν αρκετα ειχα δει ενα γυρω στα 300€.Αλλιως υπαρχουν και αλλα site νατο βρεις.

Εγώ δίνω ένα στα 400. Υπάρχει ακόμη η αγγελία μου στην Υπογραφή μου.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λύση στο θέμα με το proxy του GPRS και το WiFi, η λύση αναλυτικά εδώ στο blog μου:)

 

Στην update 3 του WM6PRO Business AKU 0.7 που έχω περάσει υποτίθεται ότι υπάρχουν κάποια κολλήματα, κυρίως όσον αφορά στο Bluetooth, αν και δεν πρόσεξα κάτι. Είναι ταχύτατη, έχει πολύ χώρο ελεύθερο στη μνήμη της συσκευής, αν και της λείπει java virtual machine, και με την 1.18 radio ROM το τηλέφωνο έρχεται στο προσκήνιο ταχύτατα, απαντάει ταχύτατα και η πληκτρολόγηση των αριθμών γίνεται (μαντέψτε) ταχύτατα. Έχω την αμυδρά αίσθηση πως κάποιες φορές που με έπαιρναν τηλέφωνο δεν κουδούνιζε αλλά δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό - θα το ψάξω.

 

Πάντως από θέμα ταχύτητας έχω περασμένο το Εορτολόγιο για Today Screen του WindowsNT, το Resco Today Plugin και το AEKmap και από ταχύτητα πάει αρκετά καλά. Μόνο πρόβλημα πως όταν πρωτοανοίγω το Programs μενού για πρώτη φορά μετά από εκκίνηση θέλει αρκετά δευτερόλεπτα (καμιά 5άρα με 8άρα) για να ξεπαγώσει και να το δείξει πλήρως, αυτό μπορεί να έχει σχέση με το WM5torage που έχω βάλει - αλλά δεν παίρνω και όρκο.

 

Αυτά για τη νέα ROM:D

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Το κολλημα με το μενου των προγραμματων το παρατηρησα και εγω αλλα επειδη συνηθιζω να φτιαχνω τα μενου οπως με βολευουν σε νεους καταλογους στο start,εχω αφησει καμια 10αρια στα programs οποτε δεν κολλαει πουθενα :D

 

Κατι αλλο.Οταν ενεργοποιειτε το τηλεφωνο απο com. manager σας ανοιγει παντα?

Γιατι εμενα αρκετες φορες ,παταω το ακουστικο και μετα που κανει κατι σαν τρεμουλιασμα παραμενει γκριζο το ακουστικο και το αεροπλανο πρασινο και δεν ανοιγει το τηλ και του κανω reset... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...