Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εχετε βαλει κανενα game που να το τρεχει καλα στην οθονη? και να μην παραμορφωνεται?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα. Μερικες ερωτησεις:

 

1)εχω βαλει wind plus non stop στο qtek9000,αλλα απο τοτε δεν μπορεσα να μπω ιντερνετ μεσω wifi στο σπιτι. ενω βρισκει κανονικα το δικτυο και το ρουτερ, κανει συνδεση,δεν μπαινει με τιποτα σε σελιδες ο εξπλορερ. Μηπως εχω λαθος ρυθμισεις; Authentication is OPEN and the Data Encryption is on WEP.

2)Υπαρχει κανενα προγραμμα που να μου δειχνει ποσο RAM τρωει καθε προγραμματακι που τρεχω; εχω απελπιστικη λιγη RAM. Τονιζω πως εχω το γνωστο ROM ver.7 VIdeocall update,απο το XDA.

3)Live Messenger που μπορω να βρω για το qtek? εχω βαλει το Agile Messenger...ειναι καλο;

 

Ευχαριστω πολυ παιδια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μερικες ερωτησεις:

 

1)εχω βαλει wind plus non stop στο qtek9000,αλλα απο τοτε δεν μπορεσα να μπω ιντερνετ μεσω wifi στο σπιτι. ενω βρισκει κανονικα το δικτυο και το ρουτερ, κανει συνδεση,δεν μπαινει με τιποτα σε σελιδες ο εξπλορερ. Μηπως εχω λαθος ρυθμισεις; Authentication is OPEN and the Data Encryption is on WEP.

2)Υπαρχει κανενα προγραμμα που να μου δειχνει ποσο RAM τρωει καθε προγραμματακι που τρεχω; εχω απελπιστικη λιγη RAM. Τονιζω πως εχω το γνωστο ROM ver.7 VIdeocall update,απο το XDA.

3)Live Messenger που μπορω να βρω για το qtek? εχω βαλει το Agile Messenger...ειναι καλο;

 

Ευχαριστω πολυ παιδια

Για το δευτερο θα σου απαντησω.Εχοντας βαλει το non stop το εχεις ρυθμισει να μπαινει μεσω proxy server.Οταν θελεις να μπεις μεσω wifi πρεπει να απενεργοποιεις την χρηση proxy server

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Giasas kai apo emena.

eimai katoxos enos qtek 9000 me windows mobile 5.

prosfata katebasa tin ekdosi windows mobile 6.

exei kanei kanenas edw anaba8misi?

na doume kata poso einai asfales na kaneis update.

na to dokimaso h oxi???

Link to comment
Share on other sites

Giasas kai apo emena.

eimai katoxos enos qtek 9000 me windows mobile 5.

prosfata katebasa tin ekdosi windows mobile 6.

exei kanei kanenas edw anaba8misi?

na doume kata poso einai asfales na kaneis update.

na to dokimaso h oxi???

εγω εχω κανει πριν δυο βδομαδες περιπου τα περασα !! τα βρισκω πολυ πιο σταθερα και πιο ωραια απ οτι τα 05 !!

Link to comment
Share on other sites

8a mporouses na mou dosis kapoies odigies min kano kamia patata kai dialiso to qtek?

opos poio arxio katebases kai pos htan h diadikasia tou update.

exw katebasi 1 wm6 kai leei na to kano setup sto pc mou kai na exw to usb.

kai leei na kano reset kai 8a mou kanei format to kinito.

einai ontos etc ta pragmata h epesa se kamia fola??

Apo tora thenks gia tin upomoni olon sas

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
απλα περιμενε να σου πει καποιος τι ακριβως κατεβασε,μην πας στα τυφλα και το κανεις τουβλο μετα,αμαρτια ειναι γιατι ειναι μια χαρα συσκευη
Link to comment
Share on other sites

nai akribos auto 8elo na gini.

An exei kapoios na mou kanei share ta wm6 kai kana text an ginete me odigies(oxi aparetita)Apla na exw to sosto arxrio 8elo kai ta upolipa 8a ta katafero.

An exei kapoios kai 8elei na helpari ligo tin katastasi euxaristos 8a to h8ela.

Nasaste kala re paides

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω μπηκα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=312519 και κατεβασα το ver 7 videocall !!πρωτα απ ολα ελπιζω να μην εχεις βιστα στο pc σου για να καταφερεις να περασεις την ρομ !! επισης καλο εινια πριν πας να την περασεις να ριξεις μια ματια εδω που λεει τι προβληματα μπορει να εμφανιστουν κατα το update ωστε να ξερεις τι να κανεις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=290234 !! τελος εδω http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Uni_ROM_Upgrade εχει αναλυτικες οδηγιες για το πως κανεις αναβαθμιση !! ριξε μια ματια !! εμενα με βοηθησαν αρκετα !!
Link to comment
Share on other sites

Dyo nea 8emata pou antimetopizo einai

1) Oloi me blepoun kanonika apo bluetooth ala den mporo na paro tipota apo kanenan.

episi otan 8eliso na stilo kati mou emfanizonte oles oi epiloges (opos mms,email,asirmata ktl) ektos apo tin epilogi gia ta bluetooth.ti prepi na kano

2) uparxi tropos na akouso radio apo to qtek 9000 kai an nai pou mporo na bro to katalilo prog.

Sorry re paidia ala eimai polu kainourgio me to qtek kai genika me ta pda kai me xalaei pou den mporo na kano kapoia pragmata pou 8elo.

Euxaristo kai eiste polu dunato team ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πέρασα την BSTYL26_WM6PRO_Bussiness_VC update_1 του Laurentius και μετά το (επιτυχές) φλασάρισμα προχωράω για hard reset, και με το που πατάω το 0 κάνει επανεκκίνηση και κολλάει στη splash screen της Qtek.

 

Άλλος με το ίδιο πρόβλημα; Τι κάνω;

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πέρασα την BSTYL26_WM6PRO_Bussiness_VC update_1 του Laurentius και μετά το (επιτυχές) φλασάρισμα προχωράω για hard reset, και με το που πατάω το 0 κάνει επανεκκίνηση και κολλάει στη splash screen της Qtek.

 

Άλλος με το ίδιο πρόβλημα; Τι κάνω;

στα σιτε που εδωσα πιο πανω το ενα λεει διαφορα προβληματα που μπορει να αντιμετωπισει καποιος !! δες μηπως εχει λυση και για το δικο σου !!

Link to comment
Share on other sites

στα σιτε που εδωσα πιο πανω το ενα λεει διαφορα προβληματα που μπορει να αντιμετωπισει καποιος !! δες μηπως εχει λυση και για το δικο σου !!

Λοιπόν, προκύπτει πως η ROM αυτή έχει πρόβλημα στις G4 συσκευές (με bootloader 2 και πάνω υποθέτω) και το παληκάρι το ψάχνει.

 

Για την ώρα έβαλα τη γνωστή Videocall V7 και είναι αρκετά καλή:)

 

Ερωτήσεις:

α) Ελληνικά στο hardware keyb πώς;

β) Ελληνική αναζήτηση επαφών στο Contacts (που πατάς τα κουμπάκια με τα γράμματα και σε πάει στο αντίστοιχο γράμμα - ελληνικά εκεί πώς βάζουμε; )

γ) Μήπως παίζει και το intellidialer που έχουν οι ROMS της ACE μέσα ή κάτι ανάλογο;:)

δ) Το σημαντικότερο: για την οθόνη του 9000 και SID πληκτρολόγιο με ελληνικά και ελληνικά για SMS, από όλες τις διαθέσιμες λύσεις τι προτείνετε οι παλιότεροι; Δοκιμάζω το PCM Keyboard, καλούτσικο μου φαίνεται.

ε) Υπάρχουν προβλήματα με το Bluetooth; Προσπαθούσε να μου στείλει ένας αρχείο (από WM5) και του έμενε στο pending, σε εμένα δεν έβγαζε τίποτα.

στ) Τέλος, στις κλήσεις, η ανταπόκριση της συσκευής με τα 6 πώς είναι; (ας υποθέσουμε με τη Videocall). Μου αργεί αρκετά, και στην κλήση και στην απάντηση, όπως και στα 5. Σε εσάς πώς ανταποκρίνονται τα 6 στο τηλέφωνο;

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

New WM6PRO Business AKU 0.5 (update 1 ready)

 

OS Version : 5.2.1607

Build Version: 18159.0.5.0

AKU: 0.5

 

Radio : 1.17

μολις τη περασα...γρηγορη καλη αυριο και αλλες Ιnfo..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, προκύπτει πως η ROM αυτή έχει πρόβλημα στις G4 συσκευές (με bootloader 2 και πάνω υποθέτω) και το παληκάρι το ψάχνει.

 

Για την ώρα έβαλα τη γνωστή Videocall V7 και είναι αρκετά καλή:)

 

Ερωτήσεις:

α) Ελληνικά στο hardware keyb πώς;

β) Ελληνική αναζήτηση επαφών στο Contacts (που πατάς τα κουμπάκια με τα γράμματα και σε πάει στο αντίστοιχο γράμμα - ελληνικά εκεί πώς βάζουμε; )

γ) Μήπως παίζει και το intellidialer που έχουν οι ROMS της ACE μέσα ή κάτι ανάλογο;:)

δ) Το σημαντικότερο: για την οθόνη του 9000 και SID πληκτρολόγιο με ελληνικά και ελληνικά για SMS, από όλες τις διαθέσιμες λύσεις τι προτείνετε οι παλιότεροι; Δοκιμάζω το PCM Keyboard, καλούτσικο μου φαίνεται.

ε) Υπάρχουν προβλήματα με το Bluetooth; Προσπαθούσε να μου στείλει ένας αρχείο (από WM5) και του έμενε στο pending, σε εμένα δεν έβγαζε τίποτα.

στ) Τέλος, στις κλήσεις, η ανταπόκριση της συσκευής με τα 6 πώς είναι; (ας υποθέσουμε με τη Videocall). Μου αργεί αρκετά, και στην κλήση και στην απάντηση, όπως και στα 5. Σε εσάς πώς ανταποκρίνονται τα 6 στο τηλέφωνο;

 

 

gia to (a) an einai agorasmeno apo ace hellas pata duo fores to cap lock

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

για ελληνικο πληκτρολογιο εγω εχω βαλει το interkey !! οσο για το bluetooth δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα !! μια καθυστερηση με τις κλησεις ακομα υπαρχει !!
Link to comment
Share on other sites

για το Bt πας στο beam και του λες accept incoming ;)

 

καλα η ρομ που φορεσε εχει μεσα τρελο πακ-μαν!!!

Link to comment
Share on other sites

για το Bt πας στο beam και του λες accept incoming ;)

 

καλα η ρομ που φορεσε εχει μεσα τρελο πακ-μαν!!!

ααααα το θελω κι εγω :)

Link to comment
Share on other sites

gia to (a) an einai agorasmeno apo ace hellas pata duo fores to cap lock

 

Μιλάω για WM6 πάντα, επί του προκειμένου στη συγκεκριμένη ROM:(

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για WM6 πάντα, επί του προκειμένου στη συγκεκριμένη ROM:(

 

a ok lathos mou...den eixa proseksei oli ti suzitisi,apla ekeino pou eida sto teleutaio mnm sou.

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

a ok lathos mou...den eixa proseksei oli ti suzitisi,apla ekeino pou eida sto teleutaio mnm sou.

:) Δεν τρέχει τίποτα, απλώς στα 6 δεν έχω Ελληνικό πληκτρολόγιο και έχω ξεβολευτεί απίστευτα.

 

Προτάσεις κανείς;:hmm:

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

το 1ο bug στη rom που εβαλα ειναι το ξυπνητιρη!!!!! γ@μτ... αργυσα το πρωι στη δουλειααα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οσο για το pac man απο κατω.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...