Jump to content

[S6 Series] Φωτογραφίες & βίντεο


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις -εφαρμογές -διαχείρισης εφαρμογών -όλα και κατέβα προς τα κάτω για να βρεις την εφαρμογή κάμερα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρυθμίσεις -εφαρμογές -διαχείρισης εφαρμογών -όλα και κατέβα προς τα κάτω για να βρεις την εφαρμογή κάμερα

Σε ευχαριστώ πολύ !!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χαίρετε παιδιά. Ερώτηση κυρίως για κατόχους Edge plus. Εάν πέρασε κανείς την dev 6 MM μπορεί να μου πει τι ρυθμίσεις έχει στο manual mode? Shutter speed ISO κλπ? Και το εύρος της κάθε παραμέτρου. Ουσιαστικά εάν πιάνει λίγο το G4 με το manual mode του με ενδιαφέρει. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι κι εγω σχετικά με την κάμερα. Παρατηρω πως σε βραδινές ληψεις με φωτισμό λαμπας-φωτιστικου μεσα σε σπίτι χρησιμοποιεί πολυ λιγες φορές το φλας. Παλιότερα ειχα το s3 και σε συνθηκες χαμηλού φωτισμου χρησιμοποιουσα την εφαρμογη για "χαμηλό φωτισμό" οπως την έλεγε και εβγαιναν οι φωτογραφίες μια χαρά.. Υπαρχει καποια τέτοια εφαρμοφη ή πρεπει να παιξω με το wb?

 

Γενικά τι ρυθμίσεις κάνετε με χαμηλό φωτισμό; Δεν πολύ ξέρω απο φωτογραφία και χρησιμοποιώ κυρίως auto..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, πηγα να τραβηξω με κοντρα τον ηλιο και ειδα αυτο:

24960322135_e7210ff56f_n.jpg20160211_163902 by Nikos Bletas, on Flickr

την κουκιδα εννοω που κανει πανω στο νησακι. Αυτο δεν το εβγαζε παρα μονο οταν μες το πλανο ειχα τον ηλιο, και δεν ηταν σταθερο, οσο εφερνα τον ηλιο στο κεντρο τοσο πλησιαζε αυτο προς τον ηλιο, οσο πηγαινα μακρυα αυτο κατεβαινε. Σαν μια αντανακλαση. Αλλα δεν το εχω ξαναδει, ειναι φυσιολογικο??

 

Πχ εδω πηγα πιο κατω την καμερα -αρα πιο ψηλα τον ηλιο και αυτο πηγε πιο χαμηλα.

24592710409_b0617cce12_n.jpg20160211_163917 by Nikos Bletas, on Flickr

 

εδω τιποτα:

24960339925_678590a714_n.jpg20160211_164152 by Nikos Bletas, on Flickr

εχω και αλλες στο αλμπουμ.

Καμια ιδεα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι κι εγω σχετικά με την κάμερα. Παρατηρω πως σε βραδινές ληψεις με φωτισμό λαμπας-φωτιστικου μεσα σε σπίτι χρησιμοποιεί πολυ λιγες φορές το φλας. Παλιότερα ειχα το s3 και σε συνθηκες χαμηλού φωτισμου χρησιμοποιουσα την εφαρμογη για "χαμηλό φωτισμό" οπως την έλεγε και εβγαιναν οι φωτογραφίες μια χαρά.. Υπαρχει καποια τέτοια εφαρμοφη ή πρεπει να παιξω με το wb?

 

Γενικά τι ρυθμίσεις κάνετε με χαμηλό φωτισμό; Δεν πολύ ξέρω απο φωτογραφία και χρησιμοποιώ κυρίως auto..

 

Έχει κάποιος καμία άποψη για το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σε εβγαλε ειναι απο την ακτινα του ηλιου. Δεν ειναι προβλημα του φακου :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πατησεις κατω δεξια λεει Λειτουργια. Απο εκειπηγαινε στο προηγμενη λειτουργια και μπορεις να μεγαλωσεις το izo και λιγο το φωτισμο.

Ή αλλιως μπορεις απλα να βαλεις το φλας να ειναι on ������

Edited by ilie
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα απο την αναβαθμιση σε 6.01 ειδα σημαντικη διαφορα στο αυτοματο σε βραδυνες, σε ιδιες συνθηκες στο ιδιο μερος πριν ειχε πολυ περισσοτερο θορυβο (ανεβαζε το iso στο θεο), ενω τωρα ελαχιστο. Εχω isosell. Πριν για να βγει ετσι η φωτογραφια κατεβαζα iso... τωρα το κανει στο auto

 

https://goo.gl/photos/WrCdm6YXZZpVorN38

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την αναβαθμιση σε 6.01 ειδα σημαντικη διαφορα στο αυτοματο σε βραδυνες, σε ιδιες συνθηκες στο ιδιο μερος πριν ειχε πολυ περισσοτερο θορυβο (ανεβαζε το iso στο θεο), ενω τωρα ελαχιστο. Εχω isosell. Πριν για να βγει ετσι η φωτογραφια κατεβαζα iso... τωρα το κανει στο auto

 

https://goo.gl/photos/WrCdm6YXZZpVorN38

 

Λένε ότι στην 6άρα ο isocell έχει καλύτερα αποτελέσματα από τον Sony.

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι στην 6άρα ο isocell έχει καλύτερα αποτελέσματα από τον Sony.

 

ετσι νομιζα και γω που τα βαλαμε διπλα διπλα με ενος φιλου με sony. Και παλι υπερτερει ο sony.Απλα εφτιαξαν ελαφρως και τον isocell

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ετσι νομιζα και γω που τα βαλαμε διπλα διπλα με ενος φιλου με sony. Και παλι υπερτερει ο sony.Απλα εφτιαξαν ελαφρως και τον isocell

 

Αυτό είναι το πιο δίκαιο (έτσι πως τα κάναν με τους αισθητήρες!), να τους φέρουν στο ίδιο επίπεδο.

 

Εν τω μεταξύ λένε ότι το S7 θα φοράει τον Sony IMX 260. Το βλέπω πάλι το καλοκαιράκι να αρχίσει να λανσάρει στη ζούλα τον BRITECELL!

Link to comment
Share on other sites

παιδια νομιζω οτι το εχουμε εξαντλησει το θεμα με τους αισθητηρες..ανεβαστε καμια φωτο που ολοι θελουμε εδω μεσα να χαρουμε!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

 

ωραιες αλλα υπερεπεξεργασια παντου, στισ ημερισιες, στα βραχια, στα φυτα..χαμος.

Οταν ζουμαρεις βεβαια δεν εχει τετοια αισθηση αλλα αν δεν ζουμαρεις φαινονται υπερβολικα.

Ασχετο, το google photos δε μαρεσε αλλα βλεπω οτι σε αφηνει να ζουμαρεις πολυ περισσοτερο απο το flickr Και σκεφτομαι να το υοθετησω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική βελτίωση στην κάμερα ο isocell. Έφτασε τον Sony ειδικά στις βραδινές όπου τα έβγαζε κίτρινα. Αν προλάβω θα ανεβάσω φωτογραφία αύριο
Link to comment
Share on other sites

https://goo.gl/photos/fnJjnpTvWmEG7JHP9

 

Εμενα με ικανοποιει αρκετα παντως η καμερα, και δεν νομιζω οτι κανει τοσο πολυ υπεροξινση, οπως το note 4 που ειχα πριν, ειναι σε σωστη ισορροπια κατα τη γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

https://goo.gl/photos/fnJjnpTvWmEG7JHP9

Εμενα με ικανοποιει αρκετα παντως η καμερα, και δεν νομιζω οτι κανει τοσο πολυ υπεροξινση, οπως το note 4 που ειχα πριν, ειναι σε σωστη ισορροπια κατα τη γνωμη μου.

Νομίζω οτι οι φωτό που ανεβασες είναι εξαιρετικές.Και στο λέω εγώ που δεν τραβάω πια νυχτερινές γιατί με τσαντίζει ο θόρυβος στο auto.Αλλά μετά τις δικές σου θα περιμένω την αναβάθμιση με λαχτάρα.

Οι νυχτερινές είναι στο αυτόματο;Δώσε μερικές πληροφορίες αν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

https://goo.gl/photos/fnJjnpTvWmEG7JHP9

 

Εμενα με ικανοποιει αρκετα παντως η καμερα, και δεν νομιζω οτι κανει τοσο πολυ υπεροξινση, οπως το note 4 που ειχα πριν, ειναι σε σωστη ισορροπια κατα τη γνωμη μου.

 

Πολυ ομορφες φωτο!! στο Πρινε πως βρεθηκες? χαχα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο τον Πρινε ειναι η μανα μου, και ειμουνα εκει το ΣΚ εκεινο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω οτι οι φωτό που ανεβασες είναι εξαιρετικές.Και στο λέω εγώ που δεν τραβάω πια νυχτερινές γιατί με τσαντίζει ο θόρυβος στο auto.Αλλά μετά τις δικές σου θα περιμένω την αναβάθμιση με λαχτάρα.

Οι νυχτερινές είναι στο αυτόματο;Δώσε μερικές πληροφορίες αν γίνεται.

 

Αυτες ειναι πριν την αναβαθμιση, οι νυχτερινες ειναι με κατεβασμενο το iso στην προηγμενη λειτουργια. Αν ηταν στο αυτοματο θα ηταν τιγκα στο θορυβο. Τωρα μετα την αναβαθμιση μπορει να τις εβγαζε καπως ετσι και στο αυτοματο... απο λιγες δοκιμες μου φαινεται οτι πλεον και το αυτοματο κατεβάζει αρκετα το iso.

Link to comment
Share on other sites

S6 στα κρύα και στα χιόνια

 

24286632826_9396272830_c.jpg2016-01-11_12-43-45 by V M, on Flickr

 

αλλά και παρέα με ένα ζεστό καφεδάκι

22819930429_84bf05f213_c.jpg2015-11-21_11-58-11 by V M, on Flickr

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Φωτογραφίες & βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...