Jump to content

[S6] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 322
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

 

θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει ένα αξιόπιστο link με οδηγίες και

downloads για να rootάρουμε το s6 ?

Δε με πειράζει να χάσω την εγγύηση...

 

Ευχαριστώ.

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/galaxy-s6-root-5-1-1-variants-t3147074

 

Για τους ενδιαφερομενους γραφει ο knox.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.

Έχω αγοράσει το Samsung galaxy s6 από τον Ιούλιο και σήμερα κάνοντας μια βόλτα από δύο καταστήματα με ηλεκτρονικες συσκευές διαπίστωσα ότι στις ρυθμίσεις της συσκευής μου και συγκεκριμένα στο "οθόνη κλειδ. και ασφάλεια" δεν υπάρχει η επιλογή "εφέ οθόνης κλειδώματος". Βασικά δεν ήξερα καν ότι υπάρχει αυτή η επιλογή. Η πρώτη φορά που είδα αυτήν την επιλογή είναι στις συσκευές σε αυτά τα 2 καταστήματα.

Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι συμβαινει;

 

 

ουτε σε εμενα υπαρχει ...Γερμανικη ρομ DDE

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ουτε σε εμενα υπαρχει ...Γερμανικη ρομ DDE

 

και προσθετω οτι μολις το βρηκα.....αν βαλω ξεκλειδωμα κυλισης εμφανιζονται τα εφε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .κάτοχος s6 από χτες.μπορω να το ρουταρω με το ping pong root χωρίς να γράψει ο knox?έχω έκδοση G920FXXU1AOE3.απο ότι είδα μπορώ. Αλλά ρωτάω για να είμαι σίγουρος. Και μετά αν θέλω να βγάλω το root μπορώ? Για να κάνω ας πούμε επίσημη αναβάθμιση. Ευχαριστω
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .κάτοχος s6 από χτες.μπορω να το ρουταρω με το ping pong root χωρίς να γράψει ο knox?έχω έκδοση G920FXXU1AOE3.απο ότι είδα μπορώ. Αλλά ρωτάω για να είμαι σίγουρος. Και μετά αν θέλω να βγάλω το root μπορώ? Για να κάνω ας πούμε επίσημη αναβάθμιση. Ευχαριστω

 

Ναι μπορείς. Δεν γράφει o knox, το είχα κάνει και εγω.

 

Μετα αν θες κάνεις unroot και μπορείς να πας σε αλλη εκδοση.

 

απλά για καλο και για κακό, εγώ είχα μπλοκάρει το ota

Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταιες αναβαθμισεις δεν υπαρχει κανενας τροπος να ρουταρεις χωρις να γραψει ο knox.Το εχουμε πει πολλες φορες.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς. Δεν γράφει o knox, το είχα κάνει και εγω.

 

Μετα αν θες κάνεις unroot και μπορείς να πας σε αλλη εκδοση.

 

απλά για καλο και για κακό, εγώ είχα μπλοκάρει το ota

 

Ναι και εγω το εχω μπλοκαρει το ΟΤΑ γιατι μου εβγαζε ειδοποιηση για την αναβαθμιση.

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταιες αναβαθμισεις δεν υπαρχει κανενας τροπος να ρουταρεις χωρις να γραψει ο knox.Το εχουμε πει πολλες φορες.

 

Ναι απλώς ο φίλος δεν έχει πάρει ακόμα αυτές τις αναβαθμίσεις οπότε μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους.ειμαι με 5.0.2 γερμανικη.μπορω να φλασαρω custom rom χωρις να γραψει ο knox?
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους.ειμαι με 5.0.2 γερμανικη.μπορω να φλασαρω custom rom χωρις να γραψει ο knox?

 

Αν κάνεις root με τον engineering bootloader και με UniKernel μπορείς να φλασάρεις ότι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις root με τον engineering bootloader και με UniKernel μπορείς να φλασάρεις ότι θέλεις.

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347775213 ειναι σωστο αυτο;

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/samsung-galaxy-s-6--s-6-edge-unified-development/kernel-stockmod-kernel-t3100395 καο εδω ο kernel.φλασαρω δηλαδη αυτα τα δυο και μετα το twrp καο μεσω αυτπυ οποοα ρομ θελω;

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347775213 ειναι σωστο αυτο;

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/samsung-galaxy-s-6--s-6-edge-unified-development/kernel-stockmod-kernel-t3100395 καο εδω ο kernel.φλασαρω δηλαδη αυτα τα δυο και μετα το twrp καο μεσω αυτπυ οποοα ρομ θελω;

 

Για να μην τα ξαναγράφω, ακολούθησε τις οδηγίες στο #99.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην τα ξαναγράφω, ακολούθησε τις οδηγίες στο #99.

καλη χρονια σε ολους.το sboot δε μπορω να το περασω μοy βγαζει fail με αγγλικη 5.1.1.το άλλο πρόβλημα που εχω τωρα ότι με την αγγλικη 5.1.1. που εχω δε μπορω να φλασαρω άλλη επισημη.θελω να φλασαρω την γερμανικη και δε γινεται.μου βγαζει fail στο nand write κατι τετοιο .με το που ξεκιναει η αναβαθμιση.ξερει κανεις να με βοηθησει?

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά και καλή χρονιά....

Μου τελειώνει πολύ γρήγορα η μπαταρία. Τι **** μπορώ να κάνω; υπάρχει κάποιος κερνελ που να το διορθώνει; ή κάτι άλλο.....;

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά να έχεις.Σε παρόμοια κατάσταση ήμουν και εγώ μέχρι που έκανα μία τελευταία ΟΤΑ αναβάθμιση της 5.1.1 έκδοσης,έπειτα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ως δια μαγείας η αυτονομία της μπαταρίας έχει φτάσει σε πολύ καλά επίπεδα(5+ ώρες λειτουργίας οθόνης).
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους.το sboot δε μπορω να το περασω μοy βγαζει fail με αγγλικη 5.1.1.το άλλο πρόβλημα που εχω τωρα ότι με την αγγλικη 5.1.1. που εχω δε μπορω να φλασαρω άλλη επισημη.θελω να φλασαρω την γερμανικη και δε γινεται.μου βγαζει fail στο nand write κατι τετοιο .με το που ξεκιναει η αναβαθμιση.ξερει κανεις να με βοηθησει?

Εξακολουθώ να μη μπορώ να φλασαρω άλλη ρομ επίσημη.ειμαι με την XXU3COI9.τι έχει αυτή η ρομ και δε μπορώ να αλλαξω;έψαξα στο ίντερνετ αλλά δε βρήκα λύση. Καμία ιδέα κανεις;μέχρι και Pit file άλλαξα αλλά τιποτα

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .κάτοχος s6 από χτες.μπορω να το ρουταρω με το ping pong root χωρίς να γράψει ο knox?έχω έκδοση G920FXXU1AOE3.απο ότι είδα μπορώ. Αλλά ρωτάω για να είμαι σίγουρος. Και μετά αν θέλω να βγάλω το root μπορώ? Για να κάνω ας πούμε επίσημη αναβάθμιση. Ευχαριστω

 

καλη χρονια σε ολους.το sboot δε μπορω να το περασω μοy βγαζει fail με αγγλικη 5.1.1.το άλλο πρόβλημα που εχω τωρα ότι με την αγγλικη 5.1.1. που εχω δε μπορω να φλασαρω άλλη επισημη.θελω να φλασαρω την γερμανικη και δε γινεται.μου βγαζει fail στο nand write κατι τετοιο .με το που ξεκιναει η αναβαθμιση.ξερει κανεις να με βοηθησει?

 

Εξακολουθώ να μη μπορώ να φλασαρω άλλη ρομ επίσημη.ειμαι με την XXU3COI9.τι έχει αυτή η ρομ και δε μπορώ να αλλαξω;έψαξα στο ίντερνετ αλλά δε βρήκα λύση. Καμία ιδέα κανεις;μέχρι και Pit file άλλαξα αλλά τιποτα

 

Τελικά ποια φοράς? Την OE3 ή την OI9? Είπαμε, αυτός ο τρόπος για root δεν ισχύει για την IO9 και τις μεταγενέστερες ROM.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να μη μπορώ να φλασαρω άλλη ρομ επίσημη.ειμαι με την XXU3COI9.τι έχει αυτή η ρομ και δε μπορώ να αλλαξω;έψαξα στο ίντερνετ αλλά δε βρήκα λύση. Καμία ιδέα κανεις;μέχρι και Pit file άλλαξα αλλά τιποτα

Μονο αλλες τελευταιες 5.1.1 μπορεις να φλασαρεις.Ας πουμε αν εχεις την τελευταια Αγγλικη,μονο την τελευταια Ιταλικη,Ισπανικη,Γερμανικη μπορεις να φλασαρεις.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μονο αλλες τελευταιες 5.1.1 μπορεις να φλασαρεις.Ας πουμε αν εχεις την τελευταια Αγγλικη,μονο την τελευταια Ιταλικη,Ισπανικη,Γερμανικη μπορεις να φλασαρεις.

Ούτε τη γερμανική 5.1.1 μπορώ να φλασαρω το έχω δοκιμασει

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά και καλή χρονιά....

Μου τελειώνει πολύ γρήγορα η μπαταρία. Τι **** μπορώ να κάνω; υπάρχει κάποιος κερνελ που να το διορθώνει; ή κάτι άλλο.....;

 

Κάποιος με κάποια λύση;;;

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με κάποια λύση;;;

Οταν λες γρηγορα;Δωσε καμια πληροφορια..Πως θες να σε βοηθησει κανεις οταν μιλας τοσο γενικα..

Αν θες αλλον κερνελ γραφει ο knox και χανεις εγγυηση.

Επισης δοκιμασε να παιξεις και με την βελτιστοποιηση εφαρμογων και την εξοικονομηση ενεργειας

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς Marshmallow rom;

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/guide-android-6-0-marshmallow-beta-how-t3277533

 

Εγώ θα περιμένω κάποια custom γιατί είμαι και από τους τυχερούς που προλάβανε να ρουτάρουνε χωρίς να γράψει ο Knox.

 

Είδα επίσης ότι είναι και στα σκαριά CM13 αλλά με πολλά... πάρα πολλά bugs προς το παρών.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote=manthosffvll;6536222

φιλε μου καλος ηρθες στην παρεα!!αλλα αφου το ρουταρες γιατι δεν περασες την 6.0.1 marshmallow beta που ειναι φανταστικη??η xlite εχει να αναβαθμιστεί αρκετό καιρό και απο οτι ξερω ο dev δεν εχει πλεον την συσκευη!!

 

Σε ευχαριστώ :)

 

Δεν την περνάω επειδή ακριβώς, είναι beta.... Θα περιμένω να βγει η stable και βλέπουμε....

 

Επί του παρόντος, η xlite μου αρέσει πολύ, είναι αυτό ακριβώς που ήθελα: lite, όσο γινόταν πιο Lite! και να βάλω μέσα μόνο αυτά ακριβώς που θέλω εγώ και όχι h sammy :lol:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ :)

 

Δεν την περνάω επειδή ακριβώς, είναι beta.... Θα περιμένω να βγει η stable και βλέπουμε....

 

Επί του παρόντος, η xlite μου αρέσει πολύ, είναι αυτό ακριβώς που ήθελα: lite, όσο γινόταν πιο Lite! και να βάλω μέσα μόνο αυτά ακριβώς που θέλω εγώ και όχι h sammy :lol:

 

φιλε μου η ρομ ειναι αυτη http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/development/rom-aterminatorg920f3zpa1m-6-0-11-0b-t3295183 που εχω βαλει εγω και πραγματικα πεταει το τηλεφωνο και ας ειναι beta εχουν κανει φοβερή δουλεια!!κρατα ενα backup απο την xlite που εχεις τωρα και αν δεν σου αρεσει η marsmallow (που δεν προκειται να γυρίσεις :lol:) κανεις ενα restore και εισαι κομπλε!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...