Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες. Έχανε 20% πως? Με ανοιχτό WiFi, δεδομένα ή σε flight Mode. .;

Και σε airplane mode το βράδυ με όλα κλειστά, αλλά και σε αναμονή με όλα ανοιχτά. Δεν υπήρχε διάφορα. Εν τω μεταξύ στην χρήση τύχαινε να πέφτει ανάμεσα στο ποσοστό 80-100, ακόμα και ανά δύο ποσοστιαιες μονάδες. Για να καταλαβαιτε, screen on time από 100% σε 78%, είχα περίπου 35 λεπτά, εννοείται χωρίς να παίζω παιχνίδια ή βαριά χρήση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Galaxy s6 , μπαταρια στο 95% το βαζω flight mode(γιατι εχει πολυ κακο σημα το σπιτι),μεχρι το πρωι να εχει χασει 1-2% , αλλα οταν ανοιξω wifi και απενεργοποιησω fligh mode λες και παθαινει σοκ το κινητο που παιρνει μπρος και ρουφαει καμια 10% πολυ γρηγορα και μετα παει νορμαλ.... ειναι λογικο?

 

Oταν το φορτιζω ομως το πρωι και ξεκιναω τη μερα μου,κατεβαινει νορμαλ και χανει μονο οταν δεν εχει καλο σημα,δηλαδη βγαζω 4 ωρες οθονη μεχρι να γυρισω βραδυ με φωτεινοτητα μετρια καθως δε χρειαζομαι παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κράτησε η χαρά (μόλις μία ημέρα), σήμερα πάλι από βράδυ σε πρωί με flight mode -15% στο κεφάλι.......

 

Πηγαινε το σερβις asap!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε το σερβις asap!

 

Θα το πήγαινα αλλά Δευτέρα φεύγω εξωτερικό, μη μείνω χωρίς συσκευή. Δε νομίζω ότι θα είναι ιδιαίτερα γρήγοροι στο service

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πολλά κρούσματα με ελαττωματικές παρτίδες.

Για τα πανηγύρια το quality control της Samsung.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν από λίγο με το service στη Θεσσαλονίκη. Ευγενέστατος ο άνθρωπος δε λέω, αλλά όταν του ανάφερα το -15% μέσα σε ένα 7ωρο και μάλιστα σε flight mode, μου είπε ότι δεν είναι και κάτι τραγικό!!!!!!! αλλά αν θέλω να το πάω να το δούνε.

Δηλαδή το τραγικό τι θα ήταν?? 50% πτώση???

Θα το πήγαινα σήμερα κιόλας αλλά θέλουν να το κρατήσουν τουλάχιστον 2 ημέρες και δυστυχώς Δευτέρα φεύγω εξωτερικό για δουλειά και το χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν από λίγο με το service στη Θεσσαλονίκη. Ευγενέστατος ο άνθρωπος δε λέω, αλλά όταν του ανάφερα το -15% μέσα σε ένα 7ωρο και μάλιστα σε flight mode, μου είπε ότι δεν είναι και κάτι τραγικό!!!!!!! αλλά αν θέλω να το πάω να το δούνε.

Δηλαδή το τραγικό τι θα ήταν?? 50% πτώση???

Θα το πήγαινα σήμερα κιόλας αλλά θέλουν να το κρατήσουν τουλάχιστον 2 ημέρες και δυστυχώς Δευτέρα φεύγω εξωτερικό για δουλειά και το χρειάζομαι.

 

Τραγικος και ασχετος απλα. Πηγαινε πες του οτι απαιτεις αλλαγη συσκευης διοτι ειναι καθαρα ελαττωματικη.

Κανενα φυσιολογικο κινητο (οχι μονο το s6) δε χανει τοσο πολυ και μαλιστα σε flight mode.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τραγικος και ασχετος απλα. Πηγαινε πες του οτι απαιτεις αλλαγη συσκευης διοτι ειναι καθαρα ελαττωματικη.

Κανενα φυσιολογικο κινητο (οχι μονο το s6) δε χανει τοσο πολυ και μαλιστα σε flight mode.

 

Δυστυχώς έχεις δίκιο ως προς το ελαττωματικό της συσκευής αλλά έλα που είμαι πιεσμένος και δε μπορώ. Με το που θα γυρίσω όμως 5/10 έξω από το μαγαζί θα είμαι να τους περιμένω να ανοίξουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχεις δίκιο ως προς το ελαττωματικό της συσκευής αλλά έλα που είμαι πιεσμένος και δε μπορώ. Με το που θα γυρίσω όμως 5/10 έξω από το μαγαζί θα είμαι να τους περιμένω να ανοίξουν ;)

 

Σωστος.

Και αμα σου ξαναπουνε "μα και μου" πες τους οτι θα μιλησεις με το ΙΝΚΑ (ινστιτουτο καταλωτων) για να φοβηθουν.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλος αγόρασε το edge 64, το σετάρει, το φορτίζει το βράδι στο 100% και το βάζει σε flight mode. Ξυπνάει το πρωί 20% κάτω τουτέστιν 80%. Φεύγει να πάει Γιάννενα και στις 13:00 που το ξαναβλέπει χωρίς να το έχει χρησιμοποιήσει έχει πάει στο 1%. Φρίκη......

Πακετάκι πίσω στη samsung από τη προηγούμενη Τετάρτη και ακόμη περιμένει. Αντικατάσταση είπαν αλλά από εκεί που θα γινόταν Παρασκευή, έγινε Δευτέρα και αισίως Τετάρτη.

Έχει γίνει Τούρκος

Να επανέλθω για ενημέρωση, μετά από μια εβδομάδα & μια ημέρα επιτέλους του ήρθε το κινητό. Αντικατάσταση πλακέτας και πίσω καλύμματος έγραφε το χαρτί του service.

 

Υγ. Άντε να δω και τα δικά μου από εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω οποτε και να το βγαλω μου λεει ότι εχω 7 ωρες μεχρι να το ξαναφορτισω...και μου βγαζει μιση μερα... επισης στο 70% μου λεει 40 λεπτα...και παντα κανει κοντα 1:30 ωρα,ειναι λογικο?λεω να το παω samsung
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στη νυχτα με flight mode μου εφαγε 14% , απο 100% στις 23:00 σε 86% στις 06:30. Απαραδεχτο. Λεω να το παω smartec τη δευτερα μη μεινω χωρις κινητο το ΣΚ. MAkis_m μετα το service ειδες διαφορα στην μπαταρια η τα ιδια?
Link to comment
Share on other sites

μα καλα ομαδικο προβλημα;

Περιεργα πραγματα θα ελεγε κανεις οτι εχουν μεγαλο θεμα.

Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.

 

Ελπιζω να βρειτε ολοι ακρη

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μα καλα ομαδικο προβλημα;

Περιεργα πραγματα θα ελεγε κανεις οτι εχουν μεγαλο θεμα.

Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.

 

Ελπιζω να βρειτε ολοι ακρη

Δημήτρη το δικό σου πως πάει?

Μεσα στη νυχτα με flight mode μου εφαγε 14% , απο 100% στις 23:00 σε 86% στις 06:30. Απαραδεχτο. Λεω να το παω smartec τη δευτερα μη μεινω χωρις κινητο το ΣΚ. MAkis_m μετα το service ειδες διαφορα στην μπαταρια η τα ιδια?

Σίγουρα πρέπει να το δεις. Με όλα ανοικτά wifi Data συγχρονισμούς στο 8ωρο μέχρι 4% έχω δει. Κάποιες φορές και 2-3%.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στη νυχτα με flight mode μου εφαγε 14% , απο 100% στις 23:00 σε 86% στις 06:30. Απαραδεχτο. Λεω να το παω smartec τη δευτερα μη μεινω χωρις κινητο το ΣΚ. MAkis_m μετα το service ειδες διαφορα στην μπαταρια η τα ιδια?

 

O συνάδελφος λείπει με άδεια σήμερα οπότε δεν έχω feedback, θα σας πω από Δευτέρα. Με ασύρματη φόρτιση πάντως ξεφορτίζει πιο αργά. Εχτές και πριν 2 ημέρες που έκανα φουλ φόρτιση με το wireless μου έπεσε μόνο 5-7% κατά τη διάρκεια της νύχτας σε flight mode. Νομίζω ότι η αργή φόρτιση έχει νόημα πλέον

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

το δικό μου με ανοιχτό wi-fi, gps, 2 λογαριασμούς email, viber, skype, fcbk, tapatalk και messenger όταν κάθεται τρώει περίπου 2% μπαταρία /ώρα.

 

Πλέον, φεύγω από το σπίτι με 100% μπαταρία κατά τις 08:00, και επιστρέφω το βράδυ κατά τις 21:00 με ~40%...όπου στο ενδιάμεσο έχω ακούσει περίπου 1μιση ώρα μουσική και έχω χρησιμοποιήσει για 1μιση ώρα το runtastic και το "couch to 5k" ταυτόχρονα (και εννοείται το S Health όλη την ημέρα να μετράει βήματα). Οθόνη, δεν πολυχρησιμοποιώ κατά τη διάρκεια της ημέρας (το πολυ 3 ώρες+ ), αλλά πριν το βάλω για φόρτιση μπαίνω και χαζεύω μέχρι να με πάρει ο ύπνος...

 

Εννοείται όμως έχω Greenify και Adguard!!

S8+
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

το δικό μου με ανοιχτό wi-fi, gps, 2 λογαριασμούς email, viber, skype, fcbk, tapatalk και messenger όταν κάθεται τρώει περίπου 2% μπαταρία /ώρα.

 

Πλέον, φεύγω από το σπίτι με 100% μπαταρία κατά τις 08:00, και επιστρέφω το βράδυ κατά τις 21:00 με ~40%...όπου στο ενδιάμεσο έχω ακούσει περίπου 1μιση ώρα μουσική και έχω χρησιμοποιήσει για 1μιση ώρα το runtastic και το "couch to 5k" ταυτόχρονα (και εννοείται το S Health όλη την ημέρα να μετράει βήματα). Οθόνη, δεν πολυχρησιμοποιώ κατά τη διάρκεια της ημέρας (το πολυ 3 ώρες+ ), αλλά πριν το βάλω για φόρτιση μπαίνω και χαζεύω μέχρι να με πάρει ο ύπνος...

 

Εννοείται όμως έχω Greenify και Adguard!!

Το greenify για να δουλέψει πλήρως δεν θέλει root?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Ειδάλλως και να παγώσει ο χρήστης εφαρμογές,μετά από λίγο ξεκινούν και πάλι.

Εγώ την πέταξα την εφαρμογή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Ειδάλλως και να παγώσει ο χρήστης εφαρμογές,μετά από λίγο ξεκινούν και πάλι.

Εγώ την πέταξα την εφαρμογή.

 

Όχι ακριβώς...απλώς πολλές αφαρμογές τις κάνει παγώνει αυτόματα, ενώ λίγες άλλες θέλουν manual πάγωμα με το Greenify...και δεν ξανανοίγουν από μονες τους εκτός αν τις ξαναχρησιμοποιήσουμε...τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει πως γίνεται μέχρι τώρα! :)

S8+
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη το δικό σου πως πάει?

 

Σίγουρα πρέπει να το δεις. Με όλα ανοικτά wifi Data συγχρονισμούς στο 8ωρο μέχρι 4% έχω δει. Κάποιες φορές και 2-3%.

 

σημερα το πρωι το εβαλα να φορτισει.

http://i.imgur.com/R2Cr0kd.jpg?1

 

χρησιμοποιω τον φορτιστη του Nexus5 για να το φορτιζω.

ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα.

 

το wifi ειναι παντα ανοικτο αλλα δεν ειμαι παντα σε συνδεση.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

EDGE PLUS

Πως τα βλεπετε τα νουμερα??

[/img]

 

Επανερχομαι στο θεμα μπαταριας.Βλεπω παντου οτι το 5ωρακι ειναι μεσος ορος χρησης του κινητου.Σαν πρωην κατοχος του iphone plus ειμαι λιγο απογοητευμενος.Στο iphone ειχα κοντα στις 8 ωρες χρησης σαν μεσο ορο και εφτανα και 9 ωρες με 2 μερες αναμονη. Βεβαια σε αλλα θεματα δεν συγκρινεται το edge plus και δεν το μετανιώνω.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα μπαταριας.Βλεπω παντου οτι το 5ωρακι ειναι μεσος ορος χρησης του κινητου.Σαν πρωην κατοχος του iphone plus ειμαι λιγο απογοητευμενος.Στο iphone ειχα κοντα στις 8 ωρες χρησης σαν μεσο ορο και εφτανα και 9 ωρες με 2 μερες αναμονη. Βεβαια σε αλλα θεματα δεν συγκρινεται το edge plus και δεν το μετανιώνω.

 

Μη συγκρινεις τους χρονους με αυτον τον τροπο γιατι το android μετραει διαφορετικα απο το iOS.

Σαν αυτονομια iphone 6 και S6/edge ειναι στα ιδια επιπεδα πανω-κατω!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...