Jump to content

Καλώς σας βρήκα! 2GB RAM + >4000mAh + έως €150;;;


ereynitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ψαχνω να κανω φλειμ αλλα το ποσο κραταει η μπαταρια δεν εχει να κανει (μονο) με το ποσα μιλιαμπερωρια γραφει στο χαρτακι...

Καλά εννοείται... Αν ήταν έτσι οι μπαταρίες του ebay θα ήταν θεικες... ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ, φαίνεται πολύ ενδιαφέρον! Βέβαια όπως είδες, έχω ήδη παραγγείλλει το «ΤΗΛ» (:p) 5000, με όλα τα παρελκόμενα του πακέτου προσφορας του tinydeal, αλλά η πληροφορία σου στο συγκεκριμμένο θέμα πιθανότατα να ενδιαφέρει και άλλο κοσμάκη. :-)

 

Οι tinydeal-ήτες μου έστειλαν μέιλ με κωδικό εντοπισμού εχθές κατά τις 20:15 και ότι έστειλαν το δέμα με την «nl» - την οποία προτίμησα από την εντελώς δωρεάν επιλογή - και με ενημερώνουν ότι το δέμα θα φτάσει εδώ σε 10 με 15 εργάσιμες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε ψαχνω να κανω φλειμ αλλα το ποσο κραταει η μπαταρια δεν εχει να κανει (μονο) με το ποσα μιλιαμπερωρια γραφει στο χαρτακι...

 

Κάντο αυτό λίγο πιο λιανά, φίλε rayman και για εμάς που δεν ξέρουμε. :-)

Ποιοί είναι οι παράγοντες και τα χαρακτηριστικά, τα οποία επηρεάζουν τη διάρκεια λειτουργίας της μπαταρίας εκτός από τα χιλιοαμπερώρια;

Edited by ereynitis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, φαίνεται πολύ ενδιαφέρον! Βέβαια όπως είδες, έχω ήδη παραγγείλλει το «ΤΗΛ» (:p) 5000, με όλα τα παρελκόμενα του πακέτου προσφορας του tinydeal, αλλά η πληροφορία σου στο συγκεκριμμένο θέμα πιθανότατα να ενδιαφέρει και άλλο κοσμάκη. :-)

 

Οι tinydeal-ήτες μου έστειλαν μέιλ με κωδικό εντοπισμού εχθές κατά τις 20:15 και ότι έστειλαν το δέμα με την «nl» - την οποία προτίμησα από την εντελώς δωρεάν επιλογή - και με ενημερώνουν ότι το δέμα θα φτάσει εδώ σε 10 με 15 εργάσιμες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάντο αυτό λίγο πιο λιανά, φίλε rayman και για εμάς που δεν ξέρουμε. :-)

Ποιοί είναι οι παράγοντες και τα χαρακτηριστικά, τα οποία επηρεάζουν τη διάρκεια λειτουργίας της μπαταρίας εκτός από τα χιλιοαμπερώρια;

 

ελπίζω να μην βρίσκεσαι βόρεια Ελλάδα γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα περάσει τελωνείο στην θεσσαλονικη με nl post

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να μην βρίσκεσαι βόρεια Ελλάδα γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα περάσει τελωνείο στην θεσσαλονικη με nl post

 

Αθήνα είμαι. Με το ΤΗΛ 4000 δεν είχα θέμα. Βέβαια απ' την άλλη δε θυμάμαι εάν είχα επιλέξει nl. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Θα ενημερώσω για τις εξελίξεις. Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως. :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ, οπότε κατά πάσα πιθανότητα να καταλήξω σε Mi3+τράπεζα ενέργειας (ελληνιστί :p ).

 

Μία τελευταία ερώτηση για σιγουριά. Επειδή εγώ δε σκαμπάζω από mtk και root και τέτοια, αλλά καταλαβαίνω ότι παίζουν σημαντικό ρόλο στην ομαλή λειτουργία του τηλεφώνου, δε θα αντιμετωπίσω τίποτα προβλήμματα λογισμικού, αναβαθμίσεων κλπ με το Xiaomi, έτσι; Εάν υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα εκ των προτέρων, παρακαλώ τα φώτα σας.

 

Μόνο άλλη μία εμπειρία έχω με κινέζο (THL4000 - πολύ ευχαριστημένος!), τώρα ξεκινώ να μαθαίνω σιγά-σιγά. :wacko:

 

Α! Και ποιόν ιστότοπο να προτιμήσω για την αγορά τους;

 

Για αυτα που ζητας η προταση ειναι μια και μοναδικη με μπαταρια 5650mah...to Elephone P5000 με τιμη 189,9$ απο GearBest (ειχε και κουπονι EP5000 στα 171,89$)

Εδω και το νημα του στο φορουμ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404992

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Για αυτα που ζητας η προταση ειναι μια και μοναδικη με μπαταρια 5650mah...to Elephone P5000 με τιμη 189,9$ απο GearBest (ειχε και κουπονι EP5000 στα 171,89$)

Εδω και το νημα του στο φορουμ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404992

 

Πολύ ωραία περίπτωση φαίνεται αυτό το Elephone! Για του λόγου το αληθές το σύγκρινα εδώ με αυτό που παρήγγειλα και το Elephone «χάνει» για πολύ-πολύ λίγο (η μπαταρία του Elephone εδώ λέει ότι είναι 5350mAh)! Εάν είχες απαντήσει νωρίτερα, θα το χτυπούσα, έτσι για να δω και καμιά άλλη μάρκα εκτός από THL!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Καλώς εχόντων των πραγμάτων, αύριο πρωί παραλαμβάνω... δε βλέπω την ώρα! Σύμφωνα με το σύστημα εντοπισμού, το συστημένο βρίσκεται από το πρωί στο Κέντρο Διαλογής των ΕΛΤΑ. Θα επανέλθω εκ νέου μόλις έχω νεότερα. Καλό σας απόγευμα! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εντέλη το κινητό παρελήφθη στις 6 του Μαΐου σε άριστη κατάσταση και με όλα τα αναφερόμενα παρελκόμενα, στην τελική πληρωτέα τιμή των €216,46. Το μόνο προβληματάκι που έχω είναι ότι ενώ υποστηρίζει κανονικά ελληνικά, από όταν αποπειράθηκα να αλλάξω τη γραμματοσειρά του συστήματος - και αυτό πριν γίνει root κλπ. - σταμάτησε να δείχνει στη οθόνη το τελικό σίγμα «ς». Δεν έχω κατορθώσει μέχρι τώρα να το διορθώσω αυτό, αλλά από τη στιγμή που φαίνεται το «ς» στα μηνύματα που στέλνω σε άλλους, δε με πειράζει και πολύ. Μόνο που δεν το βλέπω εγώ. Αυτά, ακολουθούν φωτογραφίες :-)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ενημέρωση μετά ενός έτους και κάτι.

 

Περίπου στο 6-μηνο το κουμπί ενεργοποίησης/απενεργοποίησης άρχισε τα νάζια. Ποτέ έκανε επαφή, πότε όχι. Όσο περνούσε ο καιρός αναγκαζόμουν να το πατώ με περισσότερη δύναμη για να λειτουργήσει, ώσπου κάποια στιγμή σταμάτησε να λειτουργεί. Ρώτησα και πήγα σε ένα μαγαζί στο Αιγάλεω που αναλαμβάνει επισκευές κινέζικων. Πλήρωσα €25 για την αλλαγή του κουμπιού με καινούριο (απ'ό,τι είπε ο μάστορΗς τουλάχιστον), και σε 2 μήνες περίπου είχα ξανά το ίδιο πρόβλημα. Ενεργοποίησα τις Smart Gestures στην Προσβασιμότητα, για να μη χρειάζεται να χρησιμοποιώ το κουμπί και φροντίζω να μην απενεργοποιηθεί η συσκευή από μπαταρία, γιατί δε θα μπορώ να την ενεργοποιήσω μετά.

 

Το 2ο μείον είναι ότι ανακάλυψα στην πράξη ή μάλλον στην πορεία, ό,τι το μικρό του αδελφάκι THL4000, έχει πολύ καλύτερο σήμα GPS από το THL5000! Και η δοκιμή έγινε στα βουνά και τα λαγκάδια της δυτικής Ελλάδας. Οπότε, το 5000 το χρησιμοποιώ πλέον μόνο ως ταμπλετάκι για παιχνίδια και σερφάρισμα και το 4000 ως κανονικότατο, δοκιμασμένο και γερό smartphone!

 

Συμπέρασμα, το THL4000 όποιος το ζαχαρώνει να το πάρει αβλεπεί! Μοναδικό του μειονέκτημα η κακή κάμερα. Καθ'όλα τα υπόλοιπα είναι πραγματικά ΑΡΙΣΤΟ!!!

 

Το THL5000, να ΜΗΝ το πάρετε, βρείτε κάποιο άλλο στην κατηγορία και τα λεφτά του. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, πολυ καλο το 4000, το δουλευω ακομα αν και σε αυτο το κουμπι ον οφ εχει αρχισει και τα φτυνει.

Παλιωσε ομως πια! :(

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, πολυ καλο το 4000, το δουλευω ακομα αν και σε αυτο το κουμπι ον οφ εχει αρχισει και τα φτυνει.

Παλιωσε ομως πια! :(

 

Κανε το ίδιο που ανέφερα για το 5000. Ρυθμίσεις συσκευής / Προσβασιμότητα / Smart Gestures στο ΟΝ και μπορείς να ενεργοποιείς την οθόνη από την οθόνη και όχι το κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, πολυ καλο το 4000, το δουλευω ακομα αν και σε αυτο το κουμπι ον οφ εχει αρχισει και τα φτυνει.

Παλιωσε ομως πια! :(

 

Έχω πάρει δύο THL4000 και εδώ και 1,5 χρόνο δεν έχουν βγάλει σχεδόν τίποτα. Μόνο η κάμερα έχει αρχίσει να μην βγάζει σωστές φωτογραφίες (ποτέ δεν έβγαζε και τις φοβερές βέβαια) και η μπαταρία του έχει πέσει από την μια φορά την εβδομάδα φόρτιση στις 2-3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...