Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε halki εμένα από το 2cc μου έφεραν και μία σκληρή διαφανή θήκη που με κάλυψε όπως και tempered glass που ακόμη δεν το εβαλα..

 

Tora ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Είσαι θεουλης!

Το chrome όταν πάω να κατεβάσω κάτι ανοίγει τον browser του κινητού παρόλο που το εβαλα default όπως είπες..

 

Κάτι ακόμη..λέει shake to change wallpaper στο lockscreen αλλά δεν ξέρω πως να βάλω κ αλλά wallpaper και επίσης όταν κάνω shake μου βγάζει κάτι κινεζικά γράμματα που είναι λίγο ακαλαίσθητα;Ρ

 

Later!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα παιδια χρόνια .δευτερη μερα με την ρομ του cuoco92 (8s)..

η ρομ ειναι μια χαρα,σταθερη,γρήγορη.χωρις κολληματα ή κρασσαρίσματα..γενικα την θεωρω πολυ καλη σε όλα,εκτος της μπαταριας που σε σχεση π.χ με το xiaomi mi3 που ειχα πριν κρατα αρκετα πιο λιγο.

εβαλα το wakelock detector ,δεν εχει καποιο ιδιατερο θεμα .τιποτα δνε τρεχει εκτοε το google.

αρα εχει να κανει με τον προγραμαμτισμο της ρομ.το ειχα κι σε κατασταση χαμηλης ενεργειας ολο το βραδυ παλι εχασε παραπανω αοτι επρεπε..

θα ξαναδοκιμασω την flyme.να δω εαν αυτη την φορα μπει σωστα και δνε εχω θεματα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρκεί να κρατάει από το πρωί ως το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι. με μέτρια χρήση δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Μονό αν το χρησιμοποιώ και το φορτίζω ταυτόχρονα καίει..αλλά αυτό το είχα με όλα τα κινητά στο παρελθόν.

Ακυρο-ξέρετε εφαρμογή να βγάζει soft keys μονο σε 180 rotation?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μια ερώτηση..Με singapore post το κινητό θα έρθει συστημένο? επειδή έχω ενα θεματακι με τα ταχυδρομικά κουτιά και φοβαμαι μην το ψάχνω απο δω και απο κει...

Link to comment
Share on other sites

@Quakers , Κάνει η Handy soft keys ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=ca.yesoft.handysoftkeys&hl=el

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μια ερώτηση..Με singapore post το κινητό θα έρθει συστημένο? επειδή έχω ενα θεματακι με τα ταχυδρομικά κουτιά και φοβαμαι μην το ψάχνω απο δω και απο κει...

Συστημένο ερχεται. Όσο για την μπαταρία με έχει ενθουσιάσει με την απόδοση της δεν τον περίμενα για 2k οθόνη να κρατάει τόσο. Έκανα 3 ώρες sot και ειχα ακομα 50%, σερφαρισμα, βίντεο κτλ, 2 sim πάνω, με auto brightness αλλά βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είναι κορυφή

 

0f0095ab4ea71a9cae1b072ed74f8293.jpg

 

Εδώ φτάσει και 5.5 ώρες SOT

 

Συστημένο ερχεται. Όσο για την μπαταρία με έχει ενθουσιάσει με την απόδοση της δεν τον περίμενα για 2k οθόνη να κρατάει τόσο. Έκανα 3 ώρες sot και ειχα ακομα 50%, σερφαρισμα, βίντεο κτλ, 2 sim πάνω, με auto brightness αλλά βράδυ.

με ποιες ρομ παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να φτιαξετε ενα Θεμα με της Rom του Letv s1 pro x800? Παρακαλω για να βγαλουμε και εμεις ακρη που το αγοραζουμε τωρα.. Ζητησα απο Vickmall την Flyme 4th edition και μου απαντησαν "we will install our multi-language rom" αρα οτι θελουν θα βαλουν anyway το θεμα ειναι οτι ψαχνω reviews και bugs για Cuoco92 και flyme και δεν βρισκω τιποτα.. Φτιαξτε ενα Θεμα να σχολιαζουμε μονο της ROM
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να φτιαξετε ενα Θεμα με της Rom του Letv s1 pro x800? Παρακαλω για να βγαλουμε και εμεις ακρη που το αγοραζουμε τωρα.. Ζητησα απο Vickmall την Flyme 4th edition και μου απαντησαν "we will install our multi-language rom" αρα οτι θελουν θα βαλουν anyway το θεμα ειναι οτι ψαχνω reviews και bugs για Cuoco92 και flyme και δεν βρισκω τιποτα.. Φτιαξτε ενα Θεμα να σχολιαζουμε μονο της ROM

 

Καλημέρα και Χρονιά πολλά,

Δεν υπάρχουν και τόσες πολλές rom για να μπερδεύεσαι, βασικά υπάρχει η Rom η Κινέζικη που υποστηρίζει Ελληνικά, του Couoco και τώρα παίζει η Flyme 4 beta που δεν ξέρω ποσό σταθερή είναι και γι’ αυτό οι περισσότεροι έχουμε μείνει στου Ιταλού. Εγώ προσωπικά από την μαμίσια στου Ιταλού δεν είδα κάτι διαφορετικό, σε αυτό που βλέπω διαφορά είναι στην Flyme αλλά επειδή δεν είμαι εξπερτ στο είδος περιμένω να δω να αναφέρουν ότι δουλεύει σωστά και μετα θα ζητήσω βοηθει για να την περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μέχρι χθες έκανα κλήση στο σκαιπ και δούλευε άψογα, σήμερα που το ξαναανοιξα δεν λειτουργεί η μπροστινή κάμερα. Το έκανα restart, τίποτα, το απεγκατεστησα και το επανεγκατέστησα, πάλι τίποτα. Πάω στη φωτογραφική μηχανή, πατάω να γυρίσει σε selfie και λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με την κάμερα. Κάθε βοήθεια δεκτή.
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε την flyme..θεωρήται οτι πράγματι η μπαταρία είναι καλλυτερη απο μαμισια ,ειτε του cuoco?ποια gapps εχετε μέσα?
Link to comment
Share on other sites

Tora thanks για την πρόταση.

 

 

Bugs που εχω μέχρι στιγμής στην cuoco 8s είναι

1. Οταν πάω να κατεβάσω από chrome η να πατήσω εφαρμογή googleplay από chrome μου ανοίγει το internet browser του συστήματος παρόλο που εχω ορίσει τον chrome default

2. Οταν είμαι στο chrome η ώρα και το σήμα χάνονται στο υπόβαθρό. Αυτό μπορεί να έχει να κάνει με το gravitybox. Γενικά η ρυθμίσεις ρολογιού από το gravitybox δεν δουλεύουν.

3. Κάθε φορά που ξεκινώ την συσκευή με ρωτάει ποιο launcher θέλω ενώ εχω βάλει default to nova. Με τον google launcher δεν είχε θέμα.

4. Ο χειρισμός του lockscreen wallpaper είναι λίγο δύσκολος γιατι γίνεται από μία εφαρμογή που είναι στα κινέζικα..

5. Αντιμετωπίζω προβλήματά συγχρονισμού με εφαρμογές chat. (Εκανα αυτό που είπες tora33 αλλά πάλι μερικές φορές δεν δουλεύει. Θα δοκιμάσω και κάποιο bootup manager μήπως φτιάξει. Αν φτιάξει θα σας πω)

 

Ακόμη γενικά για το κινητό, το control center παρόλο που είναι εύχρηστο και χρήσιμο, δεν επιδέχεται καμία απολύτως παραμετροποίηση εκτός από την σειρά των εικονιδίων και την απενεργοποίηση του σε κλειδωμένη οθόνη.

Επίσης μου φαίνεται ότι έχει πολλά bloatware τν κινητό..κάτι ακόμη που μοιάζει στο iOS :P

 

 

Επιπλέον το GPS 1η φορά που το πήρα στο αυτοκίνητο μου φάνηκε λίγο ασταθές σε σύγκρισή με του coolpad f1 που είχα παλιά. Πρέπει να το χρησιμοποιήσω κ άλλες φορές ομως για να πω σίγουρα. Ακόμη θα δω μήπως με το beta maps δουλεύει καλύτερα γιατι χρησιμοποίησα google maps.

 

Γενικά το κινητό πετάει και δεν κολλάει ποτέ.(εκτός από μία φορά που πήγα να βγάλω φωτογραφία παράνομα..τυχαίο? :Ρ)

Link to comment
Share on other sites

Tora thanks για την πρόταση.

 

 

Bugs που εχω μέχρι στιγμής στην cuoco 8s είναι

1. Οταν πάω να κατεβάσω από chrome η να πατήσω εφαρμογή googleplay από chrome μου ανοίγει το internet browser του συστήματος παρόλο που εχω ορίσει τον chrome default

2. Οταν είμαι στο chrome η ώρα και το σήμα χάνονται στο υπόβαθρό. Αυτό μπορεί να έχει να κάνει με το gravitybox. Γενικά η ρυθμίσεις ρολογιού από το gravitybox δεν δουλεύουν.

3. Κάθε φορά που ξεκινώ την συσκευή με ρωτάει ποιο launcher θέλω ενώ εχω βάλει default to nova. Με τον google launcher δεν είχε θέμα.

4. Ο χειρισμός του lockscreen wallpaper είναι λίγο δύσκολος γιατι γίνεται από μία εφαρμογή που είναι στα κινέζικα..

5. Αντιμετωπίζω προβλήματά συγχρονισμού με εφαρμογές chat. (Εκανα αυτό που είπες tora33 αλλά πάλι μερικές φορές δεν δουλεύει. Θα δοκιμάσω και κάποιο bootup manager μήπως φτιάξει. Αν φτιάξει θα σας πω)

 

Ακόμη γενικά για το κινητό, το control center παρόλο που είναι εύχρηστο και χρήσιμο, δεν επιδέχεται καμία απολύτως παραμετροποίηση εκτός από την σειρά των εικονιδίων και την απενεργοποίηση του σε κλειδωμένη οθόνη.

Επίσης μου φαίνεται ότι έχει πολλά bloatware τν κινητό..κάτι ακόμη που μοιάζει στο iOS :P

 

 

Επιπλέον το GPS 1η φορά που το πήρα στο αυτοκίνητο μου φάνηκε λίγο ασταθές σε σύγκρισή με του coolpad f1 που είχα παλιά. Πρέπει να το χρησιμοποιήσω κ άλλες φορές ομως για να πω σίγουρα. Ακόμη θα δω μήπως με το beta maps δουλεύει καλύτερα γιατι χρησιμοποίησα google maps.

 

Γενικά το κινητό πετάει και δεν κολλάει ποτέ.(εκτός από μία φορά που πήγα να βγάλω φωτογραφία παράνομα..τυχαίο? :Ρ)

Πάγωσε τις εφαρμογές Google launcher και ίντερνετ browser για να ανοίγουν αυτά που θες.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την παγωσα κ επιτελους το chrome αρχισε να δουλευει κανονικα. Τωρα ομως οταν παω να χρησιμοποιησω το qr code scanner απο το control center κρασαρει... Αλλα ειναι μια ανταλλαγη που ειμαι διατεθειμενος να κανω:Ρ θα κατεβασω αλλο scanner απο play store, απλα το εικονιδιο στο control center θα ειναι αχρηστο.

 

οσο για το nova launcer εφτιαξε! thx bro!

Link to comment
Share on other sites

@tresierra

Δύο θέματα έχει. Δεν έχει Ελληνικά και μερικές φορές κρασαρει το play store. Η διαδικασία είναι η γνωστή. Κάνεις wipe τα πάντα, εκτός από το internal storage. Μετά κάνεις ένα reboot to recovery το twrp. Περνάς μέσω twrp την ρομ και μετά φλασαρεις τα gapps. Τέλος κάνεις εγκατάσταση το super su από το play store και είσαι root.

 

ευχαριστω...εχω την 6ς και ξαφνικα αρχισε να τρωει πολυ μπαταρια,και δεν βγαζει γραμματα..δηλαδη πας ρυθμσεις και σε ορισμενα υπομενου βγαζει τετραγωνακια...η οταν πατας να σβησει ενα μνμ...βγαζει παλι τετραγωνακια..δεν γραφει delete..ξερει καποιος κατι?----Και ευχαριστω για την απαντηση--και χρονια πολλα σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά σε όλους!!σκέφτομαι να το αγοράσω το κινητό..έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες.το ερώτημα μ είναι από ποιο μαγαζί;όλες τις αγορές που έχω κάνει από Κίνα μεριά τις έχω κάνει απο to2c.το οποίο το έχει και στην καλύτερη τιμή.απλά δεν ξέρω ποια Ρομ έχει πάνω και επίσης μπορούμε να το αγοράσουμε από μαγαζί στην Ευρώπη για να γλιτωσω τον τόσο καιρό που θα κάνει. Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά σε όλους!!σκέφτομαι να το αγοράσω το κινητό..έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες.το ερώτημα μ είναι από ποιο μαγαζί;όλες τις αγορές που έχω κάνει από Κίνα μεριά τις έχω κάνει απο to2c.το οποίο το έχει και στην καλύτερη τιμή.απλά δεν ξέρω ποια Ρομ έχει πάνω και επίσης μπορούμε να το αγοράσουμε από μαγαζί στην Ευρώπη για να γλιτωσω τον τόσο καιρό που θα κάνει.

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Αν θέλεις να σου περάσουν την ρομ του cuoco θα πας σε vickmall. Αν θέλεις να σου έρθει γρήγορα από την Ευρώπη με τη μαμά ρομ πας σε honorbuy από το οποίο το πήρα και εγώ και ήρθε σε τρεις μέρες. Αν τώρα θέλεις καλύτερη τιμή πας σε αυτό που γράφεις αλλά ίσως με κάποια αμφιλεγόμενη δική τους ρομ ή την μαμά στην καλύτερη.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Αν θέλεις να σου περάσουν την ρομ του cuoco θα πας σε vickmall. Αν θέλεις να σου έρθει γρήγορα από την Ευρώπη με τη μαμά ρομ πας σε honorbuy από το οποίο το πήρα και εγώ και ήρθε σε τρεις μέρες. Αν τώρα θέλεις καλύτερη τιμή πας σε αυτό που γράφεις αλλά ίσως με κάποια αμφιλεγόμενη δική τους ρομ ή την μαμά στην καλύτερη.

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση..κ εγώ ψηνομαι να το πάρω από honorbuy για να έρθει πιο γρήγορα. Ή Ρομ δεν με ενδιαφέρει.ας έρθει και μετά του βγάζουμε τα μάτια.από το honorbuy επιλέγουμε την αποστολή με ee warehouse?σωστά;και πληρώνουμε και φόρους;όχι έτσι;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση..κ εγώ ψηνομαι να το πάρω από honorbuy για να έρθει πιο γρήγορα. Ή Ρομ δεν με ενδιαφέρει.ας έρθει και μετά του βγάζουμε τα μάτια.από το honorbuy επιλέγουμε την αποστολή με ee warehouse?σωστά;και πληρώνουμε και φόρους;όχι έτσι;

 

χρονια πολλα...οτι γραφει πληρωνεις...εμενα μ ηρθε στην 2 μερα..ναι εε warehouse...θα στο πουν και σε μνμ..ειναι πολυ εξυπηρετικοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση..κ εγώ ψηνομαι να το πάρω από honorbuy για να έρθει πιο γρήγορα. Ή Ρομ δεν με ενδιαφέρει.ας έρθει και μετά του βγάζουμε τα μάτια.από το honorbuy επιλέγουμε την αποστολή με ee warehouse?σωστά;και πληρώνουμε και φόρους;όχι έτσι;

 

Δεν επιλέγεις τίποτα. Στη σελίδα του τηλεφώνου βγάζει Support Shipping From EU Warehouse οπότε προχωράς σου βγάζει τα μεταφορικά και πληρώνεις. Με τον κωδικό myphone που βάζεις στο vouchers στη σελίδα του καλαθιού έχεις και μία επιπλέον έκπτωση. Έτσι σου έρχεται χωρίς φόρους χωρίς επιπλέον ποσά κτλπ

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιλέγεις τίποτα. Στη σελίδα του τηλεφώνου βγάζει Support Shipping From EU Warehouse οπότε προχωράς σου βγάζει τα μεταφορικά και πληρώνεις. Με τον κωδικό myphone που βάζεις στο vouchers στη σελίδα του καλαθιού έχεις και μία επιπλέον έκπτωση. Έτσι σου έρχεται χωρίς φόρους χωρίς επιπλέον ποσά κτλπ

 

α τέλεια. Θα γίνει παραγγελία σήμερα η αύριο..ο κωδικός ποιος είναι γαι το voucher?α και κάτι τελευταίο έρχεται με θήκη μαζι στην συσκευασία όπως δείχνει το βίντεο στο site?

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει ενδιαφέρον απο κανένα να βοηθήσει στην σωστή μετάφραση του μενού των ρυθμίσεων?
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να τραβήξει μια φωτογραφία σε απόλυτο σκοτάδι?(με φλας)Γιατί εμένα μου τις κοκκινίζει.Φοράω 8s.Προχθές στα μπουζούκια ένα φιλαρακι με χ600 και 7s έβγαζε κανονικά κι έγινα ρόμπα με το χ800.Πείτε μου σας παρακαλώ αποτελέσματα και rom που φοράτε. Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...