Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω Φιλιππε. Αρκουσαν οι φωτο για να πεσει παραγγελια. 64αρι χρυσο. Για να δουμε γιατι την πρωτη φορα που το πηρα δεν το ειδα σχεδόν καθολου...

Εγώ Βαγγέλη με το συγκεκριμένο έγινα fanboy της εταιρίας ακόμα δεν την είδαμε. Εχω ξενοιασει από θέμα μπαταρίας, ομαλότητας και γενικότερα εμπειρία χρήσης. Μπορεί να μην είναι Note5 σε οθόνη και λειτουργιες, μπορεί να είναι μια έκδοση πίσω από τα Nexus αλλά έχω ότι θέλει ένας power User χωρίς υποχωρησεις και σε λογική τιμή.

 

Περιμένω 5 Ιανουαρίου να δω τι θα παρουσιάσει η εταιρία και μάλιστα Αμερική. Κάτι καλό θα είναι, ελπίζω το Pro2. Το μόνο που λείπει είναι ένα βιομετρικο σύστημα ξεκλειδωματος

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά είμαι λίγο άσχετος από κινητά ( το λίγο μου άρεσε) την πρώτη φορα με βοήθησε μέσω skype o Δημήτρης από Ιταλία, αυτό που με βοηθάει πολύ είναι πως είμαι (πολύ) καλός στα κομπιούτερ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Βαγγέλη με το συγκεκριμένο έγινα fanboy της εταιρίας ακόμα δεν την είδαμε. Εχω ξενοιασει από θέμα μπαταρίας, ομαλότητας και γενικότερα εμπειρία χρήσης. Μπορεί να μην είναι Note5 σε οθόνη και λειτουργιες, μπορεί να είναι μια έκδοση πίσω από τα Nexus αλλά έχω ότι θέλει ένας power User χωρίς υποχωρησεις και σε λογική τιμή.

 

Περιμένω 5 Ιανουαρίου να δω τι θα παρουσιάσει η εταιρία και μάλιστα Αμερική. Κάτι καλό θα είναι, ελπίζω το Pro2. Το μόνο που λείπει είναι ένα βιομετρικο σύστημα ξεκλειδωματος

 

Σωστος Φιλιππε, φαντασου ημουν ετοιμος να ριξω το Μαξ, αλλα διστασα γιατι ηθελα 64GB μίνιμουμ... Το touch της οθονης πως σου φαινεται, ακουει καλα?

Link to comment
Share on other sites

Σωστος Φιλιππε, φαντασου ημουν ετοιμος να ριξω το Μαξ, αλλα διστασα γιατι ηθελα 64GB μίνιμουμ... Το touch της οθονης πως σου φαινεται, ακουει καλα?

Δεν είναι κορυφαίο επιπέδου Note5/6s/s6 αλλά είναι μισό σκαλοπατι πίσω. Με (ποιοτικό non the less) τζαμακι για κάποιο λόγο χάνει περισσότερο. Είμαι στο τσακ να το βγαλω.

Θα το χαρακτήριζα ανεκτο παρότι είμαι ψειρας

 

Edit

Το καλο με την οθόνη είναι ότι έχει διαθέσιμη όση ram χρειάζεται στην διάθεση της για άμεση απεικόνιση και είναι ddr4 η τελευταία με αποτέλεσμα να έχει κορυφαίο refresh rate

Edited by narta

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια του εκανα Flash και μου βγαζει Failed τι μπορει να φταιει, τσεκαρουμε τα δυο κουτακια που εχει απο κατω.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια του εκανα Flash και μου βγαζει Failed τι μπορει να φταιει, τσεκαρουμε τα δυο κουτακια που εχει απο κατω.

reboot recovery κ ξαναπερνας

Link to comment
Share on other sites

reboot recovery κ ξαναπερνας

 

Όλα περάστηκαν, Ελληνικά δεν βλέπω τι κάνω;;

Απλά χρησιμοποιείς το Ελληνικό πληκτρολογεί ;;

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Όλα περάστηκαν, Ελληνικά δεν βλέπω τι κάνω;;

 

δεν έχει ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια δεν μου άρεσε το interface της Flyme οπότε έκανα ένα restore και επανήλθα στην 8S του Cuoco. Εδώ βέβαια έχω ένα πρόβλημα με τα Ελληνικά δεν μου τα διαβάζει όλα καλά, μου τρώει κάτι τελικά ς.

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια, η αλήθεια είναι πως απέκτησα εμπειρία, πολύ σπουδαία δουλειά για κάποιον που μαθαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κορυφαίο επιπέδου Note5/6s/s6 αλλά είναι μισό σκαλοπατι πίσω. Με (ποιοτικό non the less) τζαμακι για κάποιο λόγο χάνει περισσότερο. Είμαι στο τσακ να το βγαλω.

Θα το χαρακτήριζα ανεκτο παρότι είμαι ψειρας

 

Edit

Το καλο με την οθόνη είναι ότι έχει διαθέσιμη όση ram χρειάζεται στην διάθεση της για άμεση απεικόνιση και είναι ddr4 η τελευταία με αποτέλεσμα να έχει κορυφαίο refresh rate

 

Μαλιστα, η ιδια ιστορια δηλαδή με πχ το lg g4. Με tempered glass η ευαισθησια παει περιπατο. Οκ , το πολύ πολύ βαζουμε ένα απλο screen protector (η και τιποτα και τελειωνει η ιστορια).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ακούω πολλούς για το απαράδεκτο WiFi!! με την τελευταία cuoco (έτσι το πήρα από τον ιταλό) τουλάχιστον δεν είναι καθόλου δυνατό και ακόμα και δίπλα στο WiFi κάνει διακοπές δοκιμασία και το ζιπ που υποτίθεται τι φτιάχνει του καμία διαφορά δοκιμασα και φλαιμ ελάχιστη διάφορα αλλά τα ίδια !! Έχει βρει κάποιος καμία λύση ακόμα και το σήμα κινητής είναι χαλιά σε σύγκριση με lg g3 Sony xperia z3 δίπλα δίπλα με την ίδια εταιρία έχει πολλά θεματακια δυστυχώς κτήμα γτ είναι ταχύτατο (κ ή μπροστά κάμερα .....)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλα παιδια,μερες τωρα με την cuoco rom,ολα καλα αλλα η μπαταρια δυστυχως χάλια.οποτε ειπα να ξαναδοκιμασω την flyme.αυτη την φορα περασα αλλα gapps,βρηκε το δικτυο της wind..

εκει βλεπω οτι εχει επιλογη για 2g δικτυο.εαν το επιλεξω,τοτε το κινητο χανει παντελως το σημα.και ποτε επανερχεται μετα απο λιγο εαν διαλεξω αλλο mode(3g,4g),ειτε με επαννεκινηση..εσας πας εχετε τη flyme.σας επιτρεπει την επιλογη 2g?εχετε το ιδιο προβλημα?

επίσης βλέπω οτι στο supermode,to γυρναει σε 2g αυτοματα και δουλευει τοτε κανονικα..καμια λυση να το εχω 2g,διαρκως απο το μενου,και να επιλεγω 3g οταν θελω data?

Edited by giannisgr41
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ακούω πολλούς για το απαράδεκτο WiFi!! με την τελευταία cuoco (έτσι το πήρα από τον ιταλό) τουλάχιστον δεν είναι καθόλου δυνατό και ακόμα και δίπλα στο WiFi κάνει διακοπές δοκιμασία και το ζιπ που υποτίθεται τι φτιάχνει του καμία διαφορά δοκιμασα και φλαιμ ελάχιστη διάφορα αλλά τα ίδια !! Έχει βρει κάποιος καμία λύση ακόμα και το σήμα κινητής είναι χαλιά σε σύγκριση με lg g3 Sony xperia z3 δίπλα δίπλα με την ίδια εταιρία έχει πολλά θεματακια δυστυχώς κτήμα γτ είναι ταχύτατο (κ ή μπροστά κάμερα .....)

 

Σε αντιπαράθεση με το Sony Z3 που έχω δεν βλέπω τις διάφορες που λες ,μήπως είναι κάπου αλλού το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τουλάχιστον δεν έχω προβλήματα με το WiFi και με το σήμα. Σε σχέση με το redmi note που είχα είναι καλύτερο και το WiFi και το σήμα. Σε συγκεκριμένο σημείο που το redmi note δεν έπιανε καθόλου, με το LETV εχω 3g.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκίμα να περασω τη Ρομ ξανά μήπως κ φταίει κάτι άλλο το σήμα εντάξει δεν έχει τόσο μεγάλη διάφορα αλλά το WiFi έχει θέμα κ είναι πολύ εκνευριστικο έχω δίπλα ταμπλετ κ αλλά 2 κινητά π είπα κ όλα λειτουργούν εκτός απ το χ800 που συνέχεια χάνει το WiFi
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκίμα να περασω τη Ρομ ξανά μήπως κ φταίει κάτι άλλο το σήμα εντάξει δεν έχει τόσο μεγάλη διάφορα αλλά το WiFi έχει θέμα κ είναι πολύ εκνευριστικο έχω δίπλα ταμπλετ κ αλλά 2 κινητά π είπα κ όλα λειτουργούν εκτός απ το χ800 που συνέχεια χάνει το WiFi

 

ουτε εγω ειχα θεμα με το wifi..ειχα περασει και το φιξ..μαλιστα ηταν πιο γρηγορο απο το xiaomi mi3

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις (ιδανικα εκτος Αθηνας, Θεσσαλονικης, για να μπορει να εκτιμησει αν υπαρχει διαφορα στην πραξη) αυτό που αναφέρεται σε ξενα φορα για την ενεργοποιηση της 800mhz band (20)?

 

So first, go to the dialer and press the following code : *#*#9439#*#* (make 9434 for the China Telecom CDMA).

 

Then you should see the following line : "启动中国电信网络(CDMA)". tick the box and after that reboot your phone.

 

And now you should have the 800mhz band

 

@narta

Φιλιππε, εσυ που ασχολείσαι με το αθλημα, εχεις κατι επ'αυτου?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος την cuoco 8s ας μου πει όταν ανοίγει το chrome αν του χαλάει την γραμμή κατάστασης, γιατι αν εχω πειράξει εγώ κάτι θα πρέπει να κάνω install ξανά την rom...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος την cuoco 8s ας μου πει όταν ανοίγει το chrome αν του χαλάει την γραμμή κατάστασης, γιατι αν εχω πειράξει εγώ κάτι θα πρέπει να κάνω install ξανά την rom...

 

και σε μενα κανει το ιδιο και δοκιμασα και την official letv.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://opengapps.org/ -arm64-android 5- διαλεγεις Πακετο

η ρομ εδω

http://www.letv.re/topic/132-flymeos-4543r-beta-4th-edition-rogue-pigs/

ολα απο TWRP

ΑΝ ΕΙΝΑΙ καλη?εγω απλα δεν γυριζω στο ΕUI εως να βγει κατι χωρις θεμα H marshmallow...βεβαια ειναι προσωπικη γνωμη...

μετα το install τις ρομ και το πρωτο boot εκει στην επιλογη γλωσσα πεταει το σφαλμα "unfortunately,settings has stopped"και ειτε πατησεις οκ ειτε cancel δεν προχωρα στο επομενο βημα.Τα gapps ειναι τα μινι.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις (ιδανικα εκτος Αθηνας, Θεσσαλονικης, για να μπορει να εκτιμησει αν υπαρχει διαφορα στην πραξη) αυτό που αναφέρεται σε ξενα φορα για την ενεργοποιηση της 800mhz band (20)?

 

So first, go to the dialer and press the following code : *#*#9439#*#* (make 9434 for the China Telecom CDMA).

 

Then you should see the following line : "启动中国电信网络(CDMA)". tick the box and after that reboot your phone.

 

And now you should have the 800mhz band

 

@narta

Φιλιππε, εσυ που ασχολείσαι με το αθλημα, εχεις κατι επ'αυτου?

 

 

τελικα ισχυει?το δοκιμαασατε?αυτο γινετε και στο χ600?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα κανει το ιδιο και δοκιμασα και την official letv.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μετα το install τις ρομ και το πρωτο boot εκει στην επιλογη γλωσσα πεταει το σφαλμα "unfortunately,settings has stopped"και ειτε πατησεις οκ ειτε cancel δεν προχωρα στο επομενο βημα.Τα gapps ειναι τα μινι.

δοκιμασε με τα Letv-google-new.θα τα βρεις στο http://www.letv.re

και εμενα μου κολησε στο ιδιο σημειο με τα μινι και μικρο..με αυτα προχωρησε και επειτα περασα τα μινι ,χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις (ιδανικα εκτος Αθηνας, Θεσσαλονικης, για να μπορει να εκτιμησει αν υπαρχει διαφορα στην πραξη) αυτό που αναφέρεται σε ξενα φορα για την ενεργοποιηση της 800mhz band (20)?

 

So first, go to the dialer and press the following code : *#*#9439#*#* (make 9434 for the China Telecom CDMA).

 

Then you should see the following line : "启动中国电信网络(CDMA)". tick the box and after that reboot your phone.

 

And now you should have the 800mhz band

 

@narta

Φιλιππε, εσυ που ασχολείσαι με το αθλημα, εχεις κατι επ'αυτου?

Μπα εδώ δεν παίζει 800αρα ακόμα. Cote και Voda έχω κανονικά με band 3/7

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικα ισχυει?το δοκιμαασατε?αυτο γινετε και στο χ600?

 

Θα το δοκιμασω μολις το παρω στα χερια μου, αυτή τη στιγμη δεν εχω καποιο letv...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ακούω πολλούς για το απαράδεκτο WiFi!! με την τελευταία cuoco (έτσι το πήρα από τον ιταλό) τουλάχιστον δεν είναι καθόλου δυνατό και ακόμα και δίπλα στο WiFi κάνει διακοπές δοκιμασία και το ζιπ που υποτίθεται τι φτιάχνει του καμία διαφορά δοκιμασα και φλαιμ ελάχιστη διάφορα αλλά τα ίδια !! Έχει βρει κάποιος καμία λύση ακόμα και το σήμα κινητής είναι χαλιά σε σύγκριση με lg g3 Sony xperia z3 δίπλα δίπλα με την ίδια εταιρία έχει πολλά θεματακια δυστυχώς κτήμα γτ είναι ταχύτατο (κ ή μπροστά κάμερα .....)

 

το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το WiFi που από κάποια φάση και μετά μπενω μόνο από data :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...