Jump to content

Μαθητές - Καθηγητές: Μια περίεργη σχέση


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω ρε παιδά εγω τελειώνω φέτος το λύκειο, (αυριο γράφω έκθεση) και μου φένεται πάξενο να λένε νέοι σας εσας τέτοια πράγματα σε ένα παιδί που πάει 1η γημνασίου, και εγώ τότε τα ίδια και χειρότερα έκανα όπως και όλοι, σιγά το περίεργο, εσείς δηλαδή τώρα στα 17,18... έχετε μεγαλώσει;; Δεν νομίζω οτι η συμπεριφορά σου σε τέτοια ηλικία μπορεί να σε χαρακτηρίσει ως χαρακτήρα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 284
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να πω ρε παιδά εγω τελειώνω φέτος το λύκειο, (αυριο γράφω έκθεση) και μου φένεται πάξενο να λένε νέοι σας εσας τέτοια πράγματα σε ένα παιδί που πάει 1η γημνασίου, και εγώ τότε τα ίδια και χειρότερα έκανα όπως και όλοι, σιγά το περίεργο, εσείς δηλαδή τώρα στα 17,18... έχετε μεγαλώσει;; Δεν νομίζω οτι η συμπεριφορά σου σε τέτοια ηλικία μπορεί να σε χαρακτηρίσει ως χαρακτήρα...

 

Σαφώς και η συμπεριφορά σου σε αυτή την ηλικία δεν σε χαρακτηρίζει. Απλώς τα παιδιά αυτά φαίνεται να παραείναι ανώριμα για την ηλικία τους. Όχι τόσο ως προς τις πράξεις τους όσο ως προς το γεγονός ότι δεν μπορούν να δεχτούν τις συνέπειες και ανοίγουν πόλεμο με τους καθηγητές τους. Όλοι υπήρξαμε παιδιά και όλοι κάναμε μ...κίες, αλίμονο. Αλλά τουλάχιστον ας καταλαβαίνουν τι κάνουν και ας δείξουν λίγο σεβασμό στους καθηγητές τους όχι στα ίδια τα άτομα αλλά στο ρόλο που επιτελούν ως εργαζ΄΄ομενοι άνθρωποι που προσπαθούν να τους μάθουν κάτι. Και μετά να μην παραπονιούνται οι γονείς για χαμηλό επίπεδο σχολείων και εκπαιδευτικών γιατι και εγώ αν ήμουν καθηγητής και έβλεπα παιδάκαι να με γράφουν και να μου γ...νε το μάθημα, θα τα έγραφα και εγώ! Γιατι ορισμένα παιδάκια το έχουν παραξηλώσει... Και δεν καταλαβαίνουν ότι αυτά στο μέλλον θα τους κοστίσουν. Και δεν θα έχουν μάθει τίποτα συν τις αποβολές, τις μειωμένες διαγωγές κ.λ.π. Εμένα δεν έγινε γνωστός μου και άριστος μαθητής δεκτός σε πανεπιστήμια των Η.Π.Α (και πιο συγκεκριμένα στο Princeton και στο Columbia) επειδή στη Γ' Γυμνασίου (!!!) είχε πάρει 3ήμερη αποβολή και είχε επίμεπτη διαγωγή...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ο αδελφος ενος φιλου μου ειχε πλακωσει φετος τον ιανουαριο μια καθηγητρια μπουνιες και τετοια μεσα στην ταξη και την εβριζε κιολας...εδω αθηνα στα νοτια προαστια καπου.....:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο αδελφος ενος φιλου μου ειχε πλακωσει φετος τον ιανουαριο μια καθηγητρια μπουνιες και τετοια μεσα στην ταξη και την εβριζε κιολας...εδω αθηνα στα νοτια προαστια καπου.....:

 

 

Θεωρείται μάγκας?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείται μάγκας?

 

οχι βεβαια το αντιθετο και στην δικια μου περιοχη εχει πολλους τετοιους "μαγκες"

δυστυχως...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο που μου έχει κάνει μια καθηγήτρια είναι στο 39 αθηνών η οποία διάβαζε τις χειρότερες εκθέσεις και μετά έλεγε ποιανου ήταν και μας έκανε ρόμπα σε όλους!Αλλά το πιο σημαντικό είναι οτι αν δεν τις άρεσαν τα γράματα έσκιζε το τετράδιο και σου έλεγε να τα ξαναγράψεις!Τι σκρ*φα?Είναι κανενας από το 39 να του πώ ποια?
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

ο αδελφος ενος φιλου μου ειχε πλακωσει φετος τον ιανουαριο μια καθηγητρια μπουνιες και τετοια μεσα στην ταξη και την εβριζε κιολας...εδω αθηνα στα νοτια προαστια καπου.....:

 

 

Εμένα οι μαθητές μου με αγαπούν (ακόμα και τα "*******ια" δεν κανουν κιχ στο μάθημα-τους βάζουν χέρι οι συμμαθητές τους οπότε γλιτώνουμε τα χειρότερα (δεν δίνω αποβολές,δεν πετάω εύκολα από την τάξη)

 

ΑΛΛΑ

 

αν καταλάθος το έκανε αυτό το παραπάνω κάποιος σε εμένα ή σε κάποια συνάδελφο θα τον έστελνα στο νοσοκομείο (με βοηθά και η σωματική μου διάπλαση) και ας έρχοταν ο οποιοσδήποτε γονέας να μου ζητήσει τον λόγο.

 

 

Να ξέρετε ήμασταν μαθητές (και σχετικά πρόσφατα) και καταλαβαίνουμε τι περνάει ο μαθητής αλλά και εμεις την δουλειά μας πάμε να κάνουμε και προσπαθούμε για το καλύτερο (οχι όλοι ειναι η αλήθεια αλλά όπως σε μια τάξη υπάρχει ο κακός μαθητής έτσι και στους καθηγητές κάποιος θα είναι κοπρίτης)

 

 

 

Και κάτι ακόμα:εμείς κάποτε είχαμε και κάποιον φόβο για τους καθηγητές μας και κάποιο σεβασμό από τους γονείς μας,τωρα πλέον αυτά ειναι ψηλά γράμματα

 

ΥΓ:η λέξη τ σ ο γ λ α ν ι είναι στα τούρκικα το παιδί αρα δεν ειναι τόσο προσβλητική για το ήθος της σελίδας ώστε να βάζουμε αστερίσκους

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
βρήκα κάτι βίντεο στο youtube με πολύ δυσάρεστα πράγματα που γίνονται στα σχολεία....:mad: :mad: :(

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Είχε ανέβει ένα και από το δικό μας λύκειο αλλά έφαγαν 7 άτομα 2ημερη για το γεγονός αυτό και το βίντεο φυσικά διαγράφηκε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...