Jump to content

Αγορα κινητού απο vickmall


vitvit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλους. θα ήθελα να ρωτησω για αγορά απο το συγκεκριμένο site με free shipping πόσο καιρό περίπου κάνει να έρθει. Λεω να παω για το jiayu s3που το έχει στα 184$.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. θα ήθελα να ρωτησω για αγορά απο το συγκεκριμένο site με free shipping πόσο καιρό περίπου κάνει να έρθει. Λεω να παω για το jiayu s3που το έχει στα 184$.

 

Ευχαριστώ.

διαλεξε singpost

περιπου 20 μερες

Link to comment
Share on other sites

Eξαιρετικό και ταχύτατο το Vickmall... 2 φορές έχω παραγγείλει από εκεί και έχω να πω μόνο τα καλύτερα... Εξυπηρετικότατοι και μόλις πληρώσεις, στέλνουν άμεσα το τηλέφωνο και σου δίνουν tracking num και φώτος του πακέτου... Τις 2 φορές που παρήγγειλα γύρω στις 15 μέρες έκαναν μέχρι να τα έχω στα χέρια μου, αλλά αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες... Το βασικό είναι ότι στένουν γρήγορα και είναι απόλυτα αξιόπιστοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ!! Αφού το παραγγείλω πρέπει να τους γραψω να μου το στείλουν σαν δώρο για τον φόρο ή το κάνουν ούτως ή άλλως? Απλα διαβάζω σχόλια σε κάθε κινητό απο κάτω στο site τους για την κάθε παραγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ!! Αφού το παραγγείλω πρέπει να τους γραψω να μου το στείλουν σαν δώρο για τον φόρο ή το κάνουν ούτως ή άλλως? Απλα διαβάζω σχόλια σε κάθε κινητό απο κάτω στο site τους για την κάθε παραγγελία.

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Συνήθως το κάνουν από μόνοι τους και στέλνουν και ευρωπαϊκό αντάπτορα για τον φορτιστή ανάλογα τη χώρα αποστολής, αλλά για καλό και για κακό πες τους το και εσύ είτε στο chat αναφέροντας τον αριθμό της παραγγελίας, είτε όταν κάνεις την παραγγελία... ;)

Link to comment
Share on other sites

Eξαιρετικό και ταχύτατο το Vickmall... 2 φορές έχω παραγγείλει από εκεί και έχω να πω μόνο τα καλύτερα... Εξυπηρετικότατοι και μόλις πληρώσεις, στέλνουν άμεσα το τηλέφωνο και σου δίνουν tracking num και φώτος του πακέτου... Τις 2 φορές που παρήγγειλα γύρω στις 15 μέρες έκαναν μέχρι να τα έχω στα χέρια μου, αλλά αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες... Το βασικό είναι ότι στένουν γρήγορα και είναι απόλυτα αξιόπιστοι... ;)

 

Τις φοτο τις δίνουν και για δική τους ασφάλεια, οτι έφυγε σωστά η συσκευή για να τη σθγκρίνουν με όταν φτάσει. Αλλά ναι, είναι πολύ αξιόπιστοι.

“I feel a little dizzy," said Orion. "But also wonderfully elated. I feel that I am on the verge of finding a rhyme for the word orange."
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπερα σε ολους,

θελω να κανω μια αγορα απο Vickmall και θελω να ρωτησω , ειναι αξιοπιστο?

επισης επειδη δεν μπορω να περασω χρηματα απο την prepaid καρτα μου στην paypal σκεφτομαι να πληρωσω με western union ,εχει κανει κανεις καποια αγορα με αυτην την μεθοδο? αιναι αφαλες?

 

Σας ευχαρηστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

θελω να κανω μια αγορα απο Vickmall και θελω να ρωτησω , ειναι αξιοπιστο?

επισης επειδη δεν μπορω να περασω χρηματα απο την prepaid καρτα μου στην paypal σκεφτομαι να πληρωσω με western union ,εχει κανει κανεις καποια αγορα με αυτην την μεθοδο? αιναι αφαλες?

 

Σας ευχαρηστω.

 

Όσον αφορά το Vickmall, είναι απολύτως αξιόπιστο και ταχύτατο σε επεξεργασία-αποστολή της παραγγελίας... Αν έχεις βρει αυτό που θες σε καλή τιμή, προχώρα άφοβα... :)

 

Για το άλλο που ρωτάς, δυστυχώς δεν έχω ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παιδιά ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ από το vickmall. Είχα αγοράσει πέρυσι τρία κινητά redmi xiaomi 3 και ήταν κομπλέ οπότε πίστευα μέχρι και σήμερα ότι είναι αξιόπιστο και πολύ καλό κατάστημα. Έτσι είπα φέτος να αγοράσω ένα redmi xiaomi 4 για την κοπέλα μου αφού έμεινα ευχαριστημένος λόγω των χαμηλών τιμών του. Το κινητό όμως ήταν προβληματικό. Απ' όταν το άνοιξα, από τα πρώτα 10 λεπτά λειτουργίας του, έκανε reboot μόνο του χωρίς λόγο. Εκτός από αυτό έλειπε και το tempered glass που είχα αγοράσει από το κουτί. Φυσικά δεν θα κρατούσα ένα κινητό που κάνει reboot χωρίς λόγο σε άτακτα χρονικά διαστήματα και τους είπα ότι θέλω να μου το αντικαταστήσουνε (αφού πρώτα δοκίμασα να το φτιάξω έτσι όπως μου είπανε αλλά δεν φτιαχνόταν). Το έστειλα πίσω (δεν πλήρωσα μεταφορικά γιατί τους καλύπτει η paypal) και μου είπανε ότι θα το αντικαταστήσουνε με άλλο. Τώρα μου λένε ότι δεν θα το κάνουνε και ότι μπορούν μόνο να το επισκευάσουν γιατί λέει έχει μια γρατζουνιά (injury at the frame μου είπαν οπότε αυτό εννοούσαν)!!! Αποκλείεται να είναι από εμένα γιατί το κράτησα 2 ώρες στα χέρια μου και το είχα μέσα σε προστατευτική θήκη (γι αυτό κι όλας δεν πρόσεξα αν είχε κανα χτύπημα όταν το παρέλαβα, που να το φανταζόμουνα). Πράγμα που σημαίνει ότι πιθανότατα μου πουλήσανε second hand κινητό για καινούριο.

 

Το εμπιστευόμουνα τυφλά μέχρι σήμερα και το χω προτείνει σε πάρα πολύ κόσμο γιατί δεν είχα πρόβλημα ως τώρα ούτε εγώ ούτε οι φίλοι μου. Μετά από αυτό όμως δεν πρόκειται να ξαναγοράσω ποτέ απ το συγκεκριμένο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ας στο επισκευάσουν λοιπόν και ας στο στείλουν πίσω να δεις και εσύ τη γρατζουνιά.

Επίσης ζητά τους φωτογραφία να σου στείλουν.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας στο επισκευάσουν λοιπόν και ας στο στείλουν πίσω να δεις και εσύ τη γρατζουνιά.

Επίσης ζητά τους φωτογραφία να σου στείλουν.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο τους ειπα και θα μου στειλουν και βιντεο. Επισης ειχα διαβασει ενα παρομοιο ποστ με το δικο μου περυσι σε αυτο το φορουμ (ενας τυπος παρελαβε ενα κινητο που χε γρατζουνιες και δν λειτουργουσε καλα). Οπότε καταλήγω ότι όλο αυτο δεν έγινε καταλάθος ή είναι ένα μεμονωμένο γεγονός.

 

Το θεμα ειναι οτι η γρατζουνια δν παιζει να εγινε απο μενα γιατί το επιασα στα χερια μου λιγες ωρες να το τεσταρω(αφου του εβαλα και την προστετευτικη nillkin θηκη!!) και αρχισε αμεσως τα reboot. Επισης δεν μπορω να αποδειξω οτι δεν εγινε απο μενα γιατι ποιος βγαζει βιντεο το ανοιγμα του πακετου της παραγγελιας!! Ουτε περυσι το εκανα απλα ετυχε να ειμαι τυχερος και να μην ειχαν προβλημα τα κινητα. Απο δω και περα βιντεο σε οτι παραλαμβανω και ποτε αγορά ξανά απο vickmall ξανά... Καλύτερα να δώσω 20 ευρώ παραπάνω την επόμενη φορά και να ξέρω ότι θα πάρω ένα καινούριο κινητό που να δουλεύει σωστα παρά αυτή η ταλαιπωρία (15 μέρες να ρθει το κινητό, 13 για να φτάσει ξανα πίσω και άλλες 15 μέρες για να ξανάρθει ενα επισκευασμένο μεταχειρισμένο κινητό που το χω πληρώσει για καινούριο, έλεος...)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Update: Ακόμα περιμένω το κινητό. συνολικά από την αγορά του έχουν περάσει 2 μήνες και 20 μέρες.

 

Ανακεφαλαιώνοντας:

 

1) Παραλαμβάνω ένα κινητό το οποίο έχει προβλήματα. Επίσης δν πρόσεξα ότι είχε μια μικρή γρατζουνιά στο frame διότι δεν το χειρίστηκα καθόλου αφού δεν λειτουργούσε συνέχισα να χρησιμοποιώ το παλιό μου κινητό

2) Μου λένε ότι θα μου το αντικαταστήσουνε με καινούριο και μόλις τους το επιστρέφω μου λένε ότι απλά θα το φτιάξουνε γιατί έχει μια γρατζουνιά. Το κινητό το κράτησα σπίτι μόνο 2 μέρες, είναι αδύνατο να έγινε από μένα αφού του βαλα με τη μία τη θήκη και δεν το χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου. Συμπέρασμα: Μου πουλήσανε refurbished κινητό για καινούριο.

3)24/04 στείλανε το πακέτο και το κινητό ακόμα να έρθει. Συνολικά δηλαδή έχουν περάσει 2 μήνες και 20 μέρες για ένα refurbished κινητό που το πλήρωσα σα καινούριο. Και συνεχίζουμε... Θα ενημερώσω όταν το παραλάβω και για το ΑΝ δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...