Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Επεσε ενα τετοιο κινητο στα χερια μου και του εκανα wipe data/factory reset καθως και ολα τα format που εχει στο mounts and storage(system, data, cache, protece_f, protrct_s, data and /data/media(/sdcard) απο το μενου που βγαζει οταν παταμε τα πλαινα κουμπια.

Απο την ωρα που του τα εκανα δεν ξανανοιξε κ κολλαει στο λογοτυπο.Προσπαθησα με flash tool να του ξαναπερασω την αρχικη rom αλλα δεν γινετε με τιποτα.Μου βγαζει BROM-ERROR-SDL-GET-DRAM-SETTING-FAIL-5054 οταν εχω τικαρει μονο το recovery.Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει???

Να πω ακομη οτι δεν βλεπει την εξωτερικη sd.

Ευχαριστω

Διέγραψες όλα τα partitions, κάτι που δεν υπήρχε λόγος να κάνεις. Πρέπει με το flash tool να τα ξαναφλασαρεις ολα, με firmware upgrade.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διέγραψες όλα τα partitions, κάτι που δεν υπήρχε λόγος να κάνεις. Πρέπει με το flash tool να τα ξαναφλασαρεις ολα, με firmware upgrade.

Ολα καλα!Ευχαριστω!!

Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι παλι δεν βλεπει την εξωτερικη sd card.Μηπως ειναι θεμα ρυθμισης?Εχω 2 κ τις βαζω εναλλαξ αλλα δεν βλεπει καμια απο τις 2...

Edited by geos3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Σημερα κατα την φορτιση κανει διαδοχικους θορυβους connection και ,disconnection του charger.

Ποσπαθησα να το καθαρισω στις επαφες με οινοπνευμα καθαρο και πινελακι αλλα τιποτα.

Προφανως το charging port χρειαζεται αλλαγη.

Γνωριζει κανεις κατι σχετικο;

Λανενα λινκ για προμηθεια του ανταλλακτικου;;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν ανοίγει αν είναι μέσα sd card 64GB, όταν την αφαιρώ ανοίγει. Τι μπορώ να κάνω έχω αρκετές εφαρμογές πάνω στην κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει αν είναι μέσα sd card 64GB, όταν την αφαιρώ ανοίγει. Τι μπορώ να κάνω έχω αρκετές εφαρμογές πάνω στην κάρτα.

μήπως χάλασε η κάρτα μνήμης σου; Δοκίμασε άλλη κάρτα, καθώς κι αυτήν σε άλλη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Εδώ και λίγες εβδομάδες όταν φορτίζω το κινητό κάνει από μόνο του επανεκκίνηση και Android starting .... optimizing app μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να το απενεργοποιήσω.
Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνει optimisation τις εφαρμογές κάθε φορά που ανοίγει.

 

Την επανεκκίνηση κατά την φόρτιση δεν μπορώ να την σταματήσω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω αυτό είναι η αλήθεια. Μισό να ψάξω να δω αν θα βρω κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε ένα clear την cache και βλέπεις. Έχεις custom recovery?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω αυτό είναι η αλήθεια. Μισό να ψάξω να δω αν θα βρω κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε ένα clear την cache και βλέπεις. Έχεις custom recovery?

 

 

Custom recovery δεν έχω, clear cache έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω περασμένη την VIBEUI_V3.5_1623_7.103.1_DEV_K50-T5 και τώρα μου βγάζει να κάνω αναβάθμιση την VIBEUI_V3.1_1622_5.440.1_ST_K50-T5_MultiL :blink: . Αυτή είναι νεότερη :X ; Ρωτάω γιατί αυτή που έχω εγώ είναι η V3.5 και το update είναι V3.1 :confused: . Η δική μου βέβαια είναι η DEV ενώ το update ST. Είναι όντως νεότερη; Αξίζει να το κάνω ή η "αναβάθμιση" αυτή έχει προβλήματα; Με την V3.5 δεν έχω κανένα παράπονο - πρόβλημα. Όλα πηγαίνουν ρολόι.

Τι με συμβουλεύετε να κάνω; :O

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

η 1622 αφοβη ειναι. Κανε update αφοβα. Αξιζει και με το παραπανω. Επι 2 χρονια 1622 ειχα πανω. Βεβαια αν θυμαμαι καλα ειναι A 5.1 αλλα εχει παρα πολυ καλη διαχειρηση ram.
Link to comment
Share on other sites

η 1622 αφοβη ειναι. Κανε update αφοβα. Αξιζει και με το παραπανω. Επι 2 χρονια 1622 ειχα πανω. Βεβαια αν θυμαμαι καλα ειναι A 5.1 αλλα εχει παρα πολυ καλη διαχειρηση ram.

 

Ok, φίλε μου! Κατεβάζω τώρα το update. Ελπίζω να πάνε όλα καλά, γιατί την τελευταία φορά αν θυμάμαι καλά, μου έβγαζε σφάλμα σε ένα σημείο... :worry:

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Οοοκ. Και δεν είδες αποτέλεσμα? Δοκίμασε να κάνεις update όλες τις εφαρμογές που έχεις μέσα.

 

Άλλαξα την πρίζα που το φορτίζω και στην νέα πρίζα δεν έκανε επανεκκίνηση. Ελπίζω αυτό να ήταν.

Link to comment
Share on other sites

:wacko: αυτό το περίεργο με τις πρίζες. Τεσπά αφού είναι ντάξει τώρα πάλι καλά.

 

Όντως περίεργο, θα δείξει. Σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παίδες καλημέρα, εγκατεστησα πριν μια ωρα τη VIBEUI X2.7, ωστόσο δεν μπορώ να βρω πως να απενεργοποιησω το Pocket-dial prevention mode. Εψαξα ολο το ιντερνετ αλλα δεν το βρισκω για τη συγκεκριμενη ρομ. Αττο που λενε σε ολα τα site δεν το βρίσκω στις ρυθμισεις. Μπορεί να βοηθήσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα.εχω κι εγω ενα lenovo k3 note αγορασμενο απο Κινα.διαβαζω που γραφετε ολοι πως συνισταται η αλλαγη ρομ.Μιας και το κινητο μου αρχιζω να βλεπω οτι ψιλοκολλαει γενικα και εχω και ενα μεγαλο προβλημα με τη φορτιση..(σταματαει να φορτιζει πριν το 100% απο μονο του..αλλες φορες στο 35% αλλες φορες στο 75%.Επειδη ομως δεν κατεχω πολλα πραγματα και βλεπω οτι μερικοι απο εσας εχετε μαυρη ζωνη,σκεφτηκα μηπως υπαρχει καποιος στη Θεσσαλονικη που μπορει να με βοηθησει με την ρομ.ή μηπως ξερετε καποιο μαγαζι που μπορει να αναλαβει τετοιου ειδους εργασια.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορεί να μου δώσει κάποιος λινκ για την ρομ VIBEUI_V3.1_1622_5.440.1_ST_K50-T5_MultiL ; Έχω κατεβάσει μια ρομ η οποία περνάει μέσω CWM και μία μέσω Flash tool. Καμία από τις δύο δεν περνάει. Στην πρώτη, μου βγάζει σε κάποια στιγμή της εγκατάστασης, σφάλμα, ενώ στη δεύτερη, όταν επιλέγω το αρχείο Scatter μου βγάζει επίσης σφάλμα και δεν μπορώ να συνεχίσω την διαδικασία. :cry:

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...