Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα που ρώτησα έναν φίλο μου, μου είπε ότι πρέπει να βάλω μέχρι 32 gb γιατί θα έχει πρόβλημα.... Έτσι μου είπε.

Διαβάζει 64άρα αρκεί να είναι σε format fat32.

Link to comment
Share on other sites

Λαθος σου ειπε. Με 64αρα ειμαι και δουλευει άψογα. Το μονο, αν θυμαμαι καλα, ειναι οτι την ειδε οταν τη φορμαρα εγω και οχι οπως την εβαλα απο το κουτι της.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Oops. Δεν ειχα αλλαξει σελιδα και απάντησα. Αυτο που λεει ο gerstavros.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζει 64άρα αρκεί να είναι σε format fat32.

Οπότε αν κάνω την κάρτα μνήμης 64 gb σε fat32, θα είναι μια χαρά στο K3 Note μου.....

Ρωτάω για 2 λόγους.

1ον γιατί δεν ξέρω και 2ον γιατί έχω σκοπό να αγοράσω κάρτα μνήμης. Δεν έχω καθόλου και έλεγα να την πάρω σε μεγαλύτερη χωρητικότητα αλλά χωρίς να δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν κάνω την κάρτα μνήμης 64 gb σε fat32, θα είναι μια χαρά στο K3 Note μου.....

Ρωτάω για 2 λόγους.

1ον γιατί δεν ξέρω και 2ον γιατί έχω σκοπό να αγοράσω κάρτα μνήμης. Δεν έχω καθόλου και έλεγα να την πάρω σε μεγαλύτερη χωρητικότητα αλλά χωρίς να δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα....

Ναι κι εγώ 64άρα έχω samsung evo εδώ και 1,5χρόνο λειτουργεί άψογα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ την pixel rom του superevil. Είμαι ευχαριστημένος αλλά κατά την άποψή σας ποια είναι η καλύτερη ρομ που μπορώ να φλασαρω από άποψη ποιότητας της κάμερας;
Link to comment
Share on other sites

γεια στην παρεα.

Χρειαζομαι λιγη βοηθεια.

θελω να βαλω την CUCO s433. Απο s433 ROW

Ερωτηση 1.

Εχει ενσωματομενη την TWRP recovery? η χρειαζεται να περαστει πρωτα?

Ερωτηση 2

Απο το σκριν που παραθετω απο τα SP flashtools τι κανουμε τικ;

Εκει που λεει recovery μπορω να φλασαρω μονο το recovery? ειναι το TWRP?

Σημειωση

Δεν κανω αναβαθμηση αλλα απο 433 --- σε 433 .CUCO

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Χωρίς να έχει δεχθεί κάποια φυσική παραβίαση και χωρίς να έχει γίνει ρουτ η συσκευή, έχει άρχισει να πατιέται από μόνη της μια συγκεκριμένη περιοχή της οθόνης (αριστερά και προς τα κάτω) με αποτέλεσμα ξαφνικά να γυρίζει μόνη η οθόνη ή να ενεργοποιεί μόνο του εικονίδιο εφαρμογής.

Εχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει και αν μπορώ να κάνω κάτι ; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Χωρίς να έχει δεχθεί κάποια φυσική παραβίαση και χωρίς να έχει γίνει ρουτ η συσκευή, έχει άρχισει να πατιέται από μόνη της μια συγκεκριμένη περιοχή της οθόνης (αριστερά και προς τα κάτω) με αποτέλεσμα ξαφνικά να γυρίζει μόνη η οθόνη ή να ενεργοποιεί μόνο του εικονίδιο εφαρμογής.

Εχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει και αν μπορώ να κάνω κάτι ; ευχαριστώ.

Συνηθισμένο πρόβλημα, θες νέα οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχω βάλει την CUOCO92 S433 V66 και έχω πρόβλημα με την κάρτα sd ενώ στο pc την βλέπω κανονικά και την έχω κάνει format το κινητό δεν την βλέπει μου λέει ότι ειναι κατεστραμμένη πάω να την κάνω format αλλά βγάζει error. Μήπως εχεται κάποια ιδέα??

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. δεν έχω δοκιμάσει άλλη κάρτα στο κινητό ούτε αυτήν την κάρτα σε άλλο για να δω αν την βλέπει.

Υ.Γ.2 επίσης όταν συνδέω το κινητό στο pc δεν μου το αναγνωρίζει(εννοείτε πως έχω βάλει τους drivers ''LenovoUsbDriver_v1.1.33'').

Edited by lucky13
Link to comment
Share on other sites

την βοηθεια σας παρακαλω.

 

στην προσπαθεια μου να εγκαταστησω νεα recovery , μπρικαρε και πλεον δεν ανοιγει καν. ουτε σε recovery ουτε τιποτε.....

εψαξα στο youtube αλλα καποιο σχετικο βιντεο δεν βρηκα πουθενα. Η οποια προσπαθεια εγινε με το SP_Flash_Tool_v5.1552

οταν φλασαρω μου βγαζει το παρακατω μήνυμα

 

http://i610.photobucket.com/albums/tt187/spirosleon/Screenshot_1_zps62ryxpug.jpg

μια βοηθεια παρακαλω...

Edited by spirosteam
Link to comment
Share on other sites

σε οποια nugat android 7.X και αν εγκατεστησα, δεν δουλευει η sim καρτα. εχει δοκιμασει κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

σε οποια nugat android 7.X και αν εγκατεστησα, δεν δουλευει η sim καρτα. εχει δοκιμασει κανεις αλλος?

 

Είμαι εδώ κ 3 εβδομάδες με την RR 5.5.2 και μόνο η διάρκεια της μπαταρίας είναι θέμα.

Με τι recovery έκανες εγκατάσταση?

TWRP 3.0.2-7 συνιστούν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που παρατήρησα είναι ότι σχεδόν όλες οι 7.1 έχουν θέμα με τον αισθητήρα εγγύτητας στις κλήσεις. Βέβαια δεν έχω ψαξει ακόμα για κάποιο διορθωτικό fix, αλλά δε παλεύετε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που παρατήρησα είναι ότι σχεδόν όλες οι 7.1 έχουν θέμα με τον αισθητήρα εγγύτητας στις κλήσεις. Βέβαια δεν έχω ψαξει ακόμα για κάποιο διορθωτικό fix, αλλά δε παλεύετε.

 

proximity sensor reset/repair έτσι λέγεται η εφαρμογή που υπάρχει κ στο play store.

Δεν την εχω χρησιμοποιήσει γιατι στην RR 5.8.2 που χρησιμοποιώ δεν χρειάστηκε.

Ακόμα κ στον ήλιο κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ κ 3 εβδομάδες με την RR 5.5.2 και μόνο η διάρκεια της μπαταρίας είναι θέμα.

Με τι recovery έκανες εγκατάσταση?

TWRP 3.0.2-7 συνιστούν.

 

ναι με αυτο το recovery. το προβλημα μου ειναι το imei, δεν μπαινει με την καμια....εχω δοκιμασει εφαρμογες, μτκ engineer αλλα και απλι τιποτε. και με android 6.0 , παλι τα ιδια. ψαχνω να βρω την stock rom μηπως και βρω ακρη απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

proximity sensor reset/repair έτσι λέγεται η εφαρμογή που υπάρχει κ στο play store.

Δεν την εχω χρησιμοποιήσει γιατι στην RR 5.8.2 που χρησιμοποιώ δεν χρειάστηκε.

Ακόμα κ στον ήλιο κανένα πρόβλημα.

 

Δοκίμασα σήμερα 2-3 εφαρμογές από το store. Καμία διαφορά. Απλά δεν λειτουργεί στον ήλιο. Θα δοκιμάσω και την RR μήπως αλλάξει κατι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.....μετα απο αγωνα μιαμιση μερα καταφερα και εκανα unbrick τη συσκευη.....ειμαι ομως με android 5.....μηπως υπαρχει καποιος οδηγος για να περασω android 6??

Σας ευχαριστω!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50-T5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καμιά rom που να έχει γρήγορη απόκριση στην κάμερα (στο capture)υπάρχει? Ή το όλο θέμα είναι θέμα αισθητήρα κάμερας? Είναι μάπα ο omnivision ov13850? Εδώ πάντως λέει ότι μπορεί να τραβήξει μέχρι και 4k στα 30fps...Εγώ πάντως δεν βλέπω τέτοια επιλογή στις επιλογές της κάμερας στο SNAPit.

http://www.phonearena.com/news/New-13-megapixel-4K-capable-image-sensor-announced-by-OmniVision_id49314

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αυτη σε ενα δευτερο τηλεφωνο που το δανεισα σε ενα φιλο για ενα μηνα και δεν ειχε κανενα παραπονο.

http://www.needrom.com/download/vibesavon_v3-6/

Ειχα δοκιμασει και αυτη που λες αλλα κατέληξα σε αυτη. Δεν θυμαμαι λεπτομεριες για τους λογους.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50-t5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αυτη σε ενα δευτερο τηλεφωνο που το δανεισα σε ενα φιλο για ενα μηνα και δεν ειχε κανενα παραπονο.

http://www.needrom.com/download/vibesavon_v3-6/

Ειχα δοκιμασει και αυτη που λες αλλα κατέληξα σε αυτη. Δεν θυμαμαι λεπτομεριες για τους λογους.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50-t5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραιος φιλε.Θα την δοκιμασω αυτην που εβαλες στο link.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς αυτήν την rom:https://forum.xda-developers.com/k3-note/development/rom-hackerone-ui-v3-based-vibe-ui-1631-t3503086

Προσωπικά για εμένα ειναι η καλύτερη ρομ, η πιο γρήγορη (με διαφορά από όλες) και χωρίς προβλήματα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι είναι μόνο στα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...