Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν έχεις συνδέσει το καλώδιο της κεραίας. είναι και το μοναδικό καλώδιο που χει η συσκευή μέσα

 

Με συγχωρείς αλλά ποιο είναι αυτό που ανέφερεσαι... Έχεις φότο?Γτ θα σκάσω με αυτό το κινητό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με συγχωρείς αλλά ποιο είναι αυτό που ανέφερεσαι... Έχεις φότο?Γτ θα σκάσω με αυτό το κινητό

Ένα μαύρο καλώδιο με χρυσά βύσματα που κουμπώνει στην κεντρικη πλακετα απο κατω κ καταλήγει σε σχήμα Γ στην κάτω δεξιά πλακετούλα

Link to comment
Share on other sites

Ένα μαύρο καλώδιο με χρυσά βύσματα που κουμπώνει στην κεντρικη πλακετα απο κατω κ καταλήγει σε σχήμα Γ στην κάτω δεξιά πλακετούλα

 

Είδα όντως μία ψιλό παραμορφώση στο καλώδιο αλλά ήταν βαλμενο σωστά.αφου κουμπώνει .Το κουλό πιο είναι...Ότι στην αναζήτηση δικτύων μού πιάνει cosmote 4g μόνο... Ενώ εγώ έχω voda... Αυτό πως το εξηγείς???Θα χαζεψω...

Link to comment
Share on other sites

Είδα όντως μία ψιλό παραμορφώση στο καλώδιο αλλά ήταν βαλμενο σωστά.αφου κουμπώνει .Το κουλό πιο είναι...Ότι στην αναζήτηση δικτύων μού πιάνει cosmote 4g μόνο... Ενώ εγώ έχω voda... Αυτό πως το εξηγείς???Θα χαζεψω...

Κάτι έχεις πειράξει και πιάνει πολύ χαμηλό σήμα μ αποτέλεσμα να πιάνει προφανώς μόνο αυτό που ναι το πιο κοντινό σου. Σου στέλνω πμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα χρειαστώ τη βοηθεία σας εάν ξέρετε. Φόρτωσα καινουργια ρομ στο k50-t5 που εχω και μετα το reboot δεν ανοιγεί και δεν μπαινει μεσα στο λειτουργικό. Το κινητό ξεκινα με το σημα της lenovo, μένει ανοιχτό λίγη ώρα και κανει επανεκκίνηση. Αυτό επαναλαμβάνεται συνεχώς. Δοκίμασα να μπω πατώντας τα πλαινά πλήτρα αλλα δεν με βάζει πουθενα. Με πατημενο το κουμπί της εκκίνηση και του ηχου μου βγαζει to μηνυμα have been in factory mode, long press the power button and the normal boot. Παταω αυτά που λέει αλλα δεν κάνει τίποτα. Όταν το έχω συνδεδεμενο με τον υπολογιστη δεν φαίνεται πουθενα το κινητό. Έχετε κάτι να προτείνετε ή να το πάω για επισκευή? Edited by NIKOSD30
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα χρειαστώ τη βοηθεία σας εάν ξέρετε. Φόρτωσα καινουργια ρομ στο k50-t5 που εχω και μετα το reboot δεν ανοιγεί και δεν μπαινει μεσα στο λειτουργικό. Το κινητό ξεκινα με το σημα της lenovo, μένει ανοιχτό λίγη ώρα και κανει επανεκκίνηση. Αυτό επαναλαμβάνεται συνεχώς. Δοκίμασα να μπω πατώντας τα πλαινά πλήτρα αλλα δεν με βάζει πουθενα. Με πατημενο το κουμπί της εκκίνηση και του ηχου μου βγαζει to μηνυμα have been in factory mode, long press the power button and the normal boot. Παταω αυτά που λέει αλλα δεν κάνει τίποτα. Όταν το έχω συνδεδεμενο με τον υπολογιστη δεν φαίνεται πουθενα το κινητό. Έχετε κάτι να προτείνετε ή να το πάω για επισκευή?

 

Φίλε μου από την λίγη εμπειρία που έχω έχεις κάνει brick το κινητό...εμένα με βοήθησε το βίντεο αυτό...https://www.youtube.com/watch?v=TySRc_DkcFk...τώρα εάν κάποιος φίλος ξέρει κατι περισσότερο...μακάρι να σε βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Ακολούθησα αυτά που έδειχνε το βίντεο και το επανέφερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι έχεις πειράξει και πιάνει πολύ χαμηλό σήμα μ αποτέλεσμα να πιάνει προφανώς μόνο αυτό που ναι το πιο κοντινό σου. Σου στέλνω πμ

 

Φίλε μου από την λίγη εμπειρία που έχω έχεις κάνει brick το κινητό...εμένα με βοήθησε το βίντεο αυτό...https://www.youtube.com/watch?v=TySRc_DkcFk...τώρα εάν κάποιος φίλος ξέρει κατι περισσότερο...μακάρι να σε βοήθησα...

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Ακολούθησα αυτά που έδειχνε το βίντεο και το επανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς στο κινητό μας δύο SIM από την ίδια εταιρία;

Ναι. Voda. κανένα πρόβλημα. Εναλλαγή data από τη μία στην άλλη. Τηλεφωνα και sms κανονικά και από τις δύο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω και εγω προβλημα με το σημα. Εχω καρτα wind και με το σημα δεν ειναι και το καλυτερο, τελικα το πουλησα σε ενα φιλο

το κινητο και του εβαλε vodafone, αντι για καλυτερα τωρα το κινητο ανταποκρίνεται πολυ χειροτερα με το σημα και αντιδρα παραξενα.

π.χ. με το ζορι να πιασει σημα 3 παυλες σε εξω χορο και το κραταει για λιγο και μετα καθολου σημα μετα μετα απο λιγο παλι πιανει και μετα παλι δεν εχει, η το κραταει 0 με 1 παυλα. Eχω βαλη την original S433 ROW, δοκιμασα και αλλαξα modem εβαλα και το Universal 3G 4G Fix

αλλα καμια τυχη. Το κακο πλεον ειναι οτι και με την δικια μου την wind κανει τα ιδια.

Υπαρχει περιπτωση να χαλασε η κεραία?

Καποια γνωμη τι μπορει να συμβαινει?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Voda. κανένα πρόβλημα. Εναλλαγή data από τη μία στην άλλη. Τηλεφωνα και sms κανονικά και από τις δύο.

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!

Όταν έχω δύο κάρτες απο Three (UK), δεν παίζει η μία!

Σε οποιοδήποτε άλλο σενάριο όλα δουλεύουν κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει καποιος κανενα κινητο για ανταλλακτικα, θελω την καιρεα και το καλοδιο της καιρεας να δοκιμασω μηπως και ειναι αυτο.

Δεν μπορω να καταλαβω τι το επιασε και δεν εχει σημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα εβγαλα την μπαταρια την ξαναεβαλα και κολαεςι στο πρασινο logo lenovo τι κανω???

εκανα τα παντα recovery ολα τπτ δεν γινεται

Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ το έφτιαξα με εναν οδηγώ που βρήκα αλλα τωρα είναι αρκετά άσχημο δεν ηταν οπως πριν παω στα θέματα χάλια και κατι που μου αρεζε ηταν οτι καθε φορα που άνοιγα το κινητό το lock screen φώτο άλλαζε
Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

εχω ενα θεματακι με το κ3 μου πηγα να του αλαξω ρομ και κατι εκανα λαθος flash tool και νεκρωσε οταν παταω το κουμπι να ανοιξει κανει την χαρακτιρηστικη δονηση αλλα τιποτα δεν ανοιγει καμια βοηθεια,????? υπαρχει περιπτωση να επανελθει η θα το κλαψω?

 

 

ΟΚ ανοιξε

Edited by gpan72
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Άλλαξα ρομ στο κινητό έβαλα Android 6 και όλα καλά. Το μόνο που μου κάνει είναι το εξής. Ανά διαστήματα που βλέπω το κινητό έχει μπει από μόνο του στην κατάσταση "μην ενοχλείται" και σε αθόρυβη λειτουργία. Το απενεργοποιώ και ξανά πάλι τα ίδια μετά από λίγη ώρα. Προσπαθώ από τις ρυθμίσεις να το φτιάξω αλλά δεν βγάζω άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Άλλαξα ρομ στο κινητό έβαλα Android 6 και όλα καλά. Το μόνο που μου κάνει είναι το εξής. Ανά διαστήματα που βλέπω το κινητό έχει μπει από μόνο του στην κατάσταση "μην ενοχλείται" και σε αθόρυβη λειτουργία. Το απενεργοποιώ και ξανά πάλι τα ίδια μετά από λίγη ώρα. Προσπαθώ από τις ρυθμίσεις να το φτιάξω αλλά δεν βγάζω άκρη.
Μήπως στις ρυθμίσεις του "μην ενοχλείται" έχει μπει να ενεργοποιείται συγκεκριμένη ώρα κάθε μέρα? Είναι σαν να έχεις βάλει επαναλαμβανόμενο ξυπνητήρι. Χτυπάει, το απενεργοποιείς αλλά την άλλη μέρα ενεργοποιείται και ο μόνος τρόπος να σταματήσει εντελώς είναι να απενεργοποιήσεις την επαναλαμβανόμενη λειτουργία από τις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

εχω ενα θεματακι με το κ3 μου πηγα να του αλαξω ρομ και κατι εκανα λαθος flash tool και νεκρωσε οταν παταω το κουμπι να ανοιξει κανει την χαρακτιρηστικη δονηση αλλα τιποτα δεν ανοιγει καμια βοηθεια,????? υπαρχει περιπτωση να επανελθει η θα το κλαψω?

 

 

ΟΚ ανοιξε

η μονη περιπτωση να ξαναλειτουργησει η συσκευη,ειναι να βρεις την αρχικη εργοστασιακη rom που εβαλαν στο κινητο.να την βαλεις μεσα στην sd και να βγαλεις και να ξαναβαλεις την μπαταρια,και να πατησεις το power να ξεκινησει.τοτε θα δει αυτη την ειδικη rom και θα στην φλασαρει.

το εχω κανει σε αλλο κινητο και δουλεψε.ψαξε στο xda και στο google για initial lenovo k3 note και μπορει να την βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά καλησπέρα ,θέλω την βοήθεια σας .

Κατέβασα με ευκολία και φλάσαρα μία official rom στο συγκεκριμένο κινητό και μόλις άνοιξα το κινητό και πήγα να περάσω το email του κατόχου του(στην 1η εκκίνηση ) ,μου ζήτησε στην επαλήθευση το τηλέφωνο του και δεν θυμαται o ίδιος τίποτα για να το επαληθεύσει ,ούτε το νούμερο που είχε τότε έχει πια ,ούτε το email ανάκτησης ,ούτε θυμάται πότε το έφτιαξε ούτε τίποτα !!!

Μόνο στις ερωτήσεις ,τον καλύτερο του φίλο θυμάται !!!!

Υπάρχει τρόπος να προχωρήσω ; Τι να κάνω ;;;

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Βρες μια ρομ παλιά,5αρα απο το needrom,πέρασε την.βαζεις αλλα στοιχεία λογαριασμού,που θα τα θυμάσαι,και μετα αν θες κανεις αναβάθμιση με τον ίδιο τροπο σε οτι θες

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό.

Έχω την 1610_3.40.1_ROW_CUOCO92.

Στη sim1 έχω μια Wind και στη sim2 μια what's up.

Με τη sim1 έχω σύνδεση δεδομένων ενώ τη δεύτερη δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω καθόλου. Πατάω για δεδομένα την δεύτερη και τίποτα, ούτε στο μενού της διαχείρισης, πουθενά.

Γνωρίζει κάποιος πως θα αντιμετωπιστεί το πρόβλημα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω με την Αγγλοκινέζικη ROM (έχω εγκαταστήσει Google Play) και θέλω να του περάσω μία με Ελληνικά, μιάς και αυτός που θα το πάρει δεν γνωρίζει ξένες γλώσσες.

 

Κάποια πρόταση; Πως μπορώ να του περάσω την «Ελληνική» έτσι όπως είναι τώρα το τηλέφωνο;

 

* Οι οδηγίες του φίλου Darth_Revan που υπάρχουν στην αρχή δεν μoυ έφεραν τύχη καθώς στο flash tools όταν πήγα να φορτώσω το scatter.txt της 1522 stable μου έβγαλε μήνυμα λάθους...

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω με την Αγγλοκινέζικη ROM (έχω εγκαταστήσει Google Play) και θέλω να του περάσω μία με Ελληνικά, μιάς και αυτός που θα το πάρει δεν γνωρίζει ξένες γλώσσες.

 

Κάποια πρόταση; Πως μπορώ να του περάσω την «Ελληνική» έτσι όπως είναι τώρα το τηλέφωνο;

 

* Οι οδηγίες του φίλου Darth_Revan που υπάρχουν στην αρχή δεν μoυ έφεραν τύχη καθώς στο flash tools όταν πήγα να φορτώσω το scatter.txt της 1522 stable μου έβγαλε μήνυμα λάθους...

 

 

Δοκίμασε την τελευταία row ή ινδικη . Μπαίνει και με twrp και με sp flash tool . http://www.needrom.com/download/cuoco92-s433/

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση. Το K3 Note υποστηρίζει μέχρι 32 gb εξωτερική μνήμη. Αν βάλω 64 gb κάρτα, πιο θα είναι το πρόβλημα? Δεν γνωρίζω καθόλου για αυτό το θέμα και θα ήθελα όποιος ξέρει να μου πει. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση. Το K3 Note υποστηρίζει μέχρι 32 gb εξωτερική μνήμη. Αν βάλω 64 gb κάρτα, πιο θα είναι το πρόβλημα? Δεν γνωρίζω καθόλου για αυτό το θέμα και θα ήθελα όποιος ξέρει να μου πει. Ευχαριστώ πολύ.

Μια χαρά θα διαβάσει και 64άρα, πιθανόν και 128άρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...