Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας. Θα ηθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το lenovo K3 Note.

Επειδή έχω ένα ίδιο με πρόβλημα στην οθόνη, θα ήθελα να βρω ένα χαλασμένο για ανταλλακτικά σε λογική τιμή. Αν έχει κάποιος ας μου στείλει μήνυμα.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Γιάννης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετά από χρήση 1 χρόνο και 2 μήνες το τηλέφωνο άρχισε να βγάζει προβλήματα. πρώτα χάλασε η θύρα usb (30€ αντικατάσταση) και τις τελευταίες μέρες δεν ανταποκρίνεται το κουμπί που ανοίγει και κλείνει το τηλέφωνο. είμαι ο μόνος ή συμβαίνει συχνά;
Link to comment
Share on other sites

μετά από χρήση 1 χρόνο και 2 μήνες το τηλέφωνο άρχισε να βγάζει προβλήματα. πρώτα χάλασε η θύρα usb (30€ αντικατάσταση) και τις τελευταίες μέρες δεν ανταποκρίνεται το κουμπί που ανοίγει και κλείνει το τηλέφωνο. είμαι ο μόνος ή συμβαίνει συχνά;

εγω το εχω εναμισυ χρονο και δεν εχει βγαλει προβλημα πουθενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετά από χρήση 1 χρόνο και 2 μήνες το τηλέφωνο άρχισε να βγάζει προβλήματα. πρώτα χάλασε η θύρα usb (30€ αντικατάσταση) και τις τελευταίες μέρες δεν ανταποκρίνεται το κουμπί που ανοίγει και κλείνει το τηλέφωνο. είμαι ο μόνος ή συμβαίνει συχνά;

 

έμενα στον χρόνο έβγαλε θύρα usb. πέρα από αυτό δεν έπαθε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση σε android 6 τρώει κολλήματα σε άσχετο χρόνο και δεν μπορεί να ξεκλειδώσει η αρχική οθόνη.

Δοκίμασα να απεγκαταστησω εφαρμογές για να ελευθερώσει μνήμη αλλά τίποτα.

Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα οθόνης αφής ? την άλλαξα πρόσφατα αλλά δεν μου γέμισε το μάτι ούτε ο μάστορας που έκανε την αλλαγή ούτε η ποιότητα της.

Αναγκάζομαι να βγάζω συνέχεια την μπαταρία για επανεκκίνηση.

Καμμιά ιδέα?

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB2-X30F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και μένα το κάνει. Βέβαια αν το αφήσεις κανα 10λεπτο ανοιχτό θα επανέλθει μόνο του χωρίς να βγάλεις την μπαταρία. Εγώ είμαι με την VIBEUI_V3.5_1605_LEMONADE εδώ και πολύυυυ καιρό και δυστυχώς λόγο δουλειάς δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ ώστε να βάλω Rom. Αμα βρω χρόνο θα περάσω και γω αυτή εδώ να δω http://www.needrom.com/download/androium-vui-k3n/#

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Είμαι καινούργιος τόσο στο σάιτ όσο και με τη συσκευή. Θέλω να ρωτήσω εάν αντιμετώπισε κανείς ποτέ πρόβλημα με το σήμα.. Έψαξα λιγάκι τα ποστ και δεν βρήκα κάτι. Έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές ρομ με τελευταία αυτήν του "ιταλού"

Το πρόβλημα είναι πως το σήμα έρχεται και χάνεται συνέχεια. Έχω 2 σιμ και καμία δν έχει μόνιμα κ σταθερά σήμα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Είμαι καινούργιος τόσο στο σάιτ όσο και με τη συσκευή. Θέλω να ρωτήσω εάν αντιμετώπισε κανείς ποτέ πρόβλημα με το σήμα.. Έψαξα λιγάκι τα ποστ και δεν βρήκα κάτι. Έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές ρομ με τελευταία αυτήν του "ιταλού"

Το πρόβλημα είναι πως το σήμα έρχεται και χάνεται συνέχεια. Έχω 2 σιμ και καμία δν έχει μόνιμα κ σταθερά σήμα. Ευχαριστώ!

Καλώς ήρθες!

προσωπικά και στα 2 k3 note μου δεν είχα τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, σε ευχαριστώ! Θα περάσω μια και από την vodafone να δω μήπως παίζει κάποιο θέμα με τις ρυθμίσεις του δικτύου! Εάν τυχόν έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία θα εκτιμούσα κάποια βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση επειδή έχω να περάσω ROM μήνες... Θυμήστε μου πως γίνεται να αποθηκεύσω με κάποιο τρόπο όλες τις επαφές μου ώστε να μην τις χάσω και να τις έχω μετά στην νέα ROM που θα περάσω; για τον κατάλογο έχω μια εφαρμογή που λέγεται True phone..

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση επειδή έχω να περάσω ROM μήνες... Θυμήστε μου πως γίνεται να αποθηκεύσω με κάποιο τρόπο όλες τις επαφές μου ώστε να μην τις χάσω και να τις έχω μετά στην νέα ROM που θα περάσω; για τον κατάλογο έχω μια εφαρμογή που λέγεται True phone..

 

Ευχαριστώ.

Να τις συγχρονίσεις με το google account.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Πέρασα στο δικό μου κινητό άλλη ROM και πετάει. Το θέμα μου είναι άλλο τώρα..Το ίδιο κινητό το έχει και ο αδερφός μου στο οποίο το Rootαρα και πέρασα την ίδια ROM με την δική μου. Οταν ομως το ανοίγω και το σετάρω με την νέα ROM θέλει υποχρεωτικά το Email του αδερφού μου και δεν με αφήνει να συνεχίσω. Λέει ''Εχει γίνει επαναφορά της συσκευής. Για να συνεχίσετε,συνδεθείτε με κάποιο λογαριασμό google ο οποίος έχει συγχρονιστεί στο παρελθόν με αυτήν την συσκευή''

 

ΥΓ: Μέχρι και Format έχω κάνει στο τηλέφωνο και όλα τα Wipes...

 

Τελικά έτοιμο. Ξαναέκανα format τα πάντα περασα άλλη ρομ και έστρωσε.

Edited by Hacked
Link to comment
Share on other sites

Προφανως χρηαιμοποιουσες ρομ απο backup και οχι install zip. Εχει αναφερθει και στο παρελθον για καποια backup.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ποια από τις custom rom που έχετε δοκιμάσει θεωρείται πως είναι η καλύτερη;(γενικά σε καθημερινή over all εμπειρία)

ευχαριστώ!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Λογω ευκολίας και Ελληνικών σε global πανε οι περισσοτεροι με την s433 του cuocco του Ιταλού και βλεπω οτι εχει βγαλει custom και hackerone v2 αλλα δεν την εχω δοκιμασει. Θα σου πρότεινα να δοκιμασεις και τη hackerone v3 fastest. Είναι απο αγγλοκινεζικη 1631. Εχει μονο Αγγλικα ουσιαστικα αλλα με morelocal δουλευουν τα παντα ελληνικα εκτος απο τις ρυθμίσεις φυσικα. Μου είχε φανεί πολυ σταθερη γρηγορη και.... οικονομικη. Απο εκεί και περα ειχα δοκιμασει την resurrection remix την παλαιοτερη σε lollipop και ειχα μεινει ικανοποιημένος απο τις επιλογές της + overclocking που εμενα δεν με ενδιέφερε. Ολες οι αλλες πλην μιας ακομα παλιάς 1604 του Ιταλού που εχω σαν μονιμη, δεν με ικανοποίησαν. Δεν ξερω καθολου απο miui ομως. Δεν δοκίμασα ποτε. Ολες ειναι στο needrom.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Είμαι καινούργιος τόσο στο σάιτ όσο και με τη συσκευή. Θέλω να ρωτήσω εάν αντιμετώπισε κανείς ποτέ πρόβλημα με το σήμα.. Έψαξα λιγάκι τα ποστ και δεν βρήκα κάτι. Έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές ρομ με τελευταία αυτήν του "ιταλού"

Το πρόβλημα είναι πως το σήμα έρχεται και χάνεται συνέχεια. Έχω 2 σιμ και καμία δν έχει μόνιμα κ σταθερά σήμα. Ευχαριστώ!

 

εχω και εγω προβλημα με το σημα εδω και 6 μηνες περιπου και οσο πάει χειροτερεύει . έχω αλλάξει πάνω από 15 ρομ και όλο καποιο πρόβλημα θα εβγαζε, το σημα τραγικο , νομιζω από τοτε που πηγα στην marshmellow , βλέπω να του΄ρίχνω σουτ σε κάνα δίμηνο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ξερει καποιος καποιο καταστημα στη ΕΛΛΑΔΑ για να παραγγειλω οθονη?εσπασε μονο το τζαμι το εξω η οθονη φενετε να μην εχει παθει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

χιλιοειπωμένο αυτό που θα ρωτήσω αλλά εκτός από back up τα αρχεία και τις επαφές μου,πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να περάσω άλλη ρομ στο τηλέφωνο; κάποια εφαρμογή που πρέπει να έχω; έχω κατεβάσει αυτή τη ρομ (Official Full S433 ROW) μήπως υπάρχει κανένας οδηγός με εικόνες που να μας δείχνει πώς γίνεται η όλη φάση; ευχαριστώ πολύ.:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ξερει καποιος καποιο καταστημα στη ΕΛΛΑΔΑ για να παραγγειλω οθονη?εσπασε μονο το τζαμι το εξω η οθονη φενετε να μην εχει παθει τιποτα

 

πιστεύω πως ειναι πιο σημαντικό να βρεις κάποιον "τεχνικό" που να αναλάβει την ευθύνη να κάνει τη δουλειά σωστά και ύστερα να ψάξεις για τζαμι.

αποψή μου είναι να πάρεις κομπλε οθόνη από έξω, που θα έχει την μισή τιμή απ'ότι εδώ, μικρότερο βαθμο δυσκολίας άρα και πιο φθηνά εργατικά.

Στην ερώτηση σου για κάποιο κατάστημα: Όχι δεν ξέρω κάποιο

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω πως ειναι πιο σημαντικό να βρεις κάποιον "τεχνικό" που να αναλάβει την ευθύνη να κάνει τη δουλειά σωστά και ύστερα να ψάξεις για τζαμι.

αποψή μου είναι να πάρεις κομπλε οθόνη από έξω, που θα έχει την μισή τιμή απ'ότι εδώ, μικρότερο βαθμο δυσκολίας άρα και πιο φθηνά εργατικά.

Στην ερώτηση σου για κάποιο κατάστημα: Όχι δεν ξέρω κάποιο

ψαξε λιγο για σερβις δικαρτο andreas1954

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα.ξερει καποιος καποιο καταστημα στη ΕΛΛΑΔΑ για να παραγγειλω οθονη?εσπασε μονο το τζαμι το εξω η οθονη φενετε να μην εχει παθει τιποτα

φιλε μου ψαξε δικαρτο σερβις

Link to comment
Share on other sites

μου την εστειλε ενας φιλος εδω απο το forum [δεν ξερω αν θελει να πω ποιος ειναι] τεχνικος και σε πολη καλη τιμη.την εβαλα μονος μου με βοηθεια βιντεακια απο το you tube και ολλα ΟΚ!!!
Link to comment
Share on other sites

στην προσπάθεια μου να κάνω αναβαθμίση το root menu είναι κινεζικό. κάνεις καμιά ιδέα πως αλλιώς να το κάνω?

 

http://thumbnails117.imagebam.com/53160/140169531596185.jpg

Link to comment
Share on other sites

στην προσπάθεια μου να κάνω αναβαθμίση το root menu είναι κινεζικό. κάνεις καμιά ιδέα πως αλλιώς να το κάνω?

 

http://thumbnails117.imagebam.com/53160/140169531596185.jpg

Αυτό είναι το factory menu, για να μπεις στο recovery πατάς και τα 2 πλήκτρα ήχου ταυτόχρονα με το power.

Link to comment
Share on other sites

παιδες θελω λιγο τα φωτα σας απο τεχνικης πλευρας. εβαλα μονος μου μια lcd οθονη στο κ3 δουλευει κανονικα...αλλα τι θεμα εχω τωρα...χμ,,,δεν εχω σημα.δλδ ενω βλεπει την σιμ και μ ζηταει το πιν δεν πιανει δικτυο και το 2ο..δεν εχω ηχο....θελω βοηθεια δυνατη...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...