Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ λίγο κάτι, αυτή εδώ είναι η τελευταία επίσημη Ινδική Rom Κ50a40_s121_150813_ROW.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ λίγο κάτι, αυτή εδώ είναι η τελευταία επίσημη Ινδική Rom Κ50a40_s121_150813_ROW.

Nαι δυστυχώς την έχει εγκαταλείψει την Ινδική η lenovo από τον Αύγουστο έχει να την αναβαθμίσει και πολύ κρίμα γιατί θα μπορούσε να ήταν η καλύτερη ρομ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Nαι δυστυχώς την έχει εγκαταλείψει την Ινδική η lenovo από τον Αύγουστο έχει να την αναβαθμίσει και πολύ κρίμα γιατί θα μπορούσε να ήταν η καλύτερη ρομ

 

Λέτε να πάει απευθείας σε 6.0, ή υπάρχει κάτι σε αναβάθμιση στο μέλλον.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να πάει απευθείας σε 6.0, ή υπάρχει κάτι σε αναβάθμιση στο μέλλον.

 

Διάβασα ότι σε 6.0 θα αναβαθμιστεί τον Σεπτέμβριο του 2016 το τηλέφωνο μας.....!!!!

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πριν από περίπου ένα μήνα αγόρασα το Lenovo K3 και είχε πάνω την VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50-T5.

Σήμερα κατέβασα από το needrom την 2.8_1540 αλλά δεν κατάφερα να την περάσω. Ούτε και το Lollipop 5.1 κατάφερα να περάσω. Βασικά αν και στο root checker φαίνεται ότι το τηλέφωνο είναι ρουταρισμένο όταν προσπαθώ να μπω πατώντας τα volume up/down και το on/off μου βγάζει επιλογή κινέζικα ή english και επιλέγοντας αγγλικά έχει reboot, power off, update from zip file from scard και ένα ακόμα που κάνει reset ότι έχεις εγκαταστήσει. Έκανα reset και όταν πήγα να κάνω update μου βγάζει X. Επειδή είμαι άσχετος μήπως γνωρίζει κανείς τι κάνω λάθος ή μήπως έχει να προτείνει άλλη rom?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και sorry για το σεντόνι που έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πριν από περίπου ένα μήνα αγόρασα το Lenovo K3 και είχε πάνω την VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50-T5.

Σήμερα κατέβασα από το needrom την 2.8_1540 αλλά δεν κατάφερα να την περάσω. Ούτε και το Lollipop 5.1 κατάφερα να περάσω. Βασικά αν και στο root checker φαίνεται ότι το τηλέφωνο είναι ρουταρισμένο όταν προσπαθώ να μπω πατώντας τα volume up/down και το on/off μου βγάζει επιλογή κινέζικα ή english και επιλέγοντας αγγλικά έχει reboot, power off, update from zip file from scard και ένα ακόμα που κάνει reset ότι έχεις εγκαταστήσει. Έκανα reset και όταν πήγα να κάνω update μου βγάζει X. Επειδή είμαι άσχετος μήπως γνωρίζει κανείς τι κάνω λάθος ή μήπως έχει να προτείνει άλλη rom?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και sorry για το σεντόνι που έγραψα.

Πριν κάνεις οτιδήποτε διάβασε τους οδηγούς της πρώτης σελίδας και κατανόησέ τους.Μην ξεκινάς αν έχεις αμφιβολίες.Στο recovery που πας να μπεις είναι της lenovo και στην ουσία δε μπορείς να κάνεις τίποτα με αυτό.

Πρέπει να περάσεις για recovery ή το cwm ή το twrp και στη συνέχεια να κάνεις εκκαθάριση και εγκατάσταση όποια Ρομ θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

OK, κάπου φαίνεται πως τα μπέρδεψα εγώ. :P Ζητώ συγνώμη.

Με τί recovery κάνεις wipes και install και τί έκδοση είναι; Ρωτάω γιατί ο δημιουργός προτείνει TWRP 2.8.7.0. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

 

Καλημερα φιλε Octabitus,δεν πειραζει,κοιτα,εμενα με twrp δεν φλασαρει roms,απο τις 4 που εχω δοκιμασει τη μια καταφερε να περασει,βγαζει συνεχεια faild,δεν ξερω γιατι.Με cwm πανε ολα σφαιρα,αλλα δε νομιζω να εξαρταται απο αυτο,γιατι σου λεω με phoenix rom ειναι πολυ δυνατο το ακουστικο.Οταν το βαλω τερμα με τη miui,ακουγεται νορμαλ,αλλα δεν ειναι λυση το τερμα,γιατι αν βρεθεις σε θορυβο δεν θα ακους τιποτα.Πιστευω ειναι θεμα ρυθμισης απο τη rom.Ακομα και η ινδικη που ειχε οταν ειρθε,δεν ειχε καμια σχεση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω το Κ3 Note με περασμένη την VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5.

Προσπάθησα να περάσω την Official Rom (ΜΤ6752) με Flash tool αλλά δεν τα κατάφερα.

Το κινητό δεν ανοίγει απλά βιμπράρει στην αρχή αλλά δεν ξεκινάει.

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε..

το αντιμετωπισα κι εγω κι εκανα τα παρακατω που ειχα δει απο φιλο απο εδω μεσα

πηγαινε ρυθμισεις-App manager-και βρες τις εφαρμογες Google playstore-Google και Υπηρεσιεσ Google Play...μπες σε καθε μια χωριστα και κανε clear data..αν δεν βλεπεις αυτο το κουμπακι(clear data) θα δεις manage space πατα το και κατεβα κατω και θα δεις διαγραφη δεδομενων..κανε το αντιστοιχα και στις 3 εφαρμογες

Μπες μετα στο Recovery και κανε wipe-advance wipe-clear cashe(τικαρε μονο το κουτακι cashe) και κανε μετα reboot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

'Εχω τη ROM του Ιταλού 1540D. Αρκετές φορές μου βγάζει μήνυμα: "Η εφαρμογή google play έχει σταματήσει". Τι μπορεί να είναι αυτό;

 

Καλημερα φιλε..

το αντιμετωπισα κι εγω κι εκανα τα παρακατω που ειχα δει απο φιλο απο εδω μεσα

πηγαινε ρυθμισεις-App manager-και βρες τις εφαρμογες Google playstore-Google και Υπηρεσιεσ Google Play...μπες σε καθε μια χωριστα και κανε clear data..αν δεν βλεπεις αυτο το κουμπακι(clear data) θα δεις manage space πατα το και κατεβα κατω και θα δεις διαγραφη δεδομενων..κανε το αντιστοιχα και στις 3 εφαρμογες

Μπες μετα στο Recovery και κανε wipe-advance wipe-clear cashe(τικαρε μονο το κουτακι cashe) και κανε μετα reboot.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για όσους έχουν αναφέρει πρόβλημα συγχρονισμού φλας και φωτο-μηχανής ή σκοτεινή φωτο. Αυτό που παρατήρησα έχοντας μια θήκη που αγόρασα μαζί με το τηλέφωνο από το vickmall, το πλαστικό διάφανο τμήμα γύρω από το φλας αντανακλά έντονα το φως του με αποτέλεσμα λάθος φωτομέτρηση. Μπορείτε εύκολα να το τεστάρετε φωτογραφίζοντας με φλας σε δωμάτιο, με και χωρίς θήκη. Επόμενο βήμα, αγορά νέας θήκης. Προτάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε Octabitus,δεν πειραζει,κοιτα,εμενα με twrp δεν φλασαρει roms,απο τις 4 που εχω δοκιμασει τη μια καταφερε να περασει,βγαζει συνεχεια faild,δεν ξερω γιατι.Με cwm πανε ολα σφαιρα,αλλα δε νομιζω να εξαρταται απο αυτο,γιατι σου λεω με phoenix rom ειναι πολυ δυνατο το ακουστικο.Οταν το βαλω τερμα με τη miui,ακουγεται νορμαλ,αλλα δεν ειναι λυση το τερμα,γιατι αν βρεθεις σε θορυβο δεν θα ακους τιποτα.Πιστευω ειναι θεμα ρυθμισης απο τη rom.Ακομα και η ινδικη που ειχε οταν ειρθε,δεν ειχε καμια σχεση

 

Καλημέρα και πάλι. Κρίμα που δεν έχεις βρει λύση στο πρόβλημά σου.

Στη θέση σου θα προσπαθούσα να περάσω πρώτα σωστά TWRP Recovery και στην συνέχεια θα πέρναγα MIUI. Ίσως να φλασαρίστηκε μεν η TWRP όταν το έκανες αλλά να μην ακολουθήθηκε κάποια διαδικασία και να μην "πάτησε" σωστά. Δεν ξέρω άλλον που δεν κατάφερε να περάσει roms με TWRP.

Το τελευταίο που σκέφτομαι είναι να υπάρχει κάποιο ελαττωματικό τμήμα του hardware σου και να προκαλεί πρόβλημα στο θέμα φλασαρίσματος TWRP. Άλλες προτάσεις δεν σου έχω, ξέμεινα από ιδέες :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω το Κ3 Note με περασμένη την VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5.

Προσπάθησα να περάσω την Official Rom (ΜΤ6752) με Flash tool αλλά δεν τα κατάφερα.

Το κινητό δεν ανοίγει απλά βιμπράρει στην αρχή αλλά δεν ξεκινάει.

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πες μας ποια ρομ πήγες να περάσεις; με το flashtool ολοκληρώθηκε η διαδικασία ή σταμάτησε στη μέση; κατέβασε το recovery από εδώ

https://mega.nz/#!a5gwjCTL!F7clGZJiELx6_4CR2QckPvpj2mafqmgWi4mmhBtRDUA

Κατέβασε τη ρομ από εδώ http://www.needrom.com/download/lenovo_k3_lollipop_5-1_r1540d_row_v15-40_cuoco92/

Και πέρασέ την στην κάρτα sd. Φλασάρισέ το recovery με το flashtool. Μετά άνοιξε το κινητό και μπες στο recovery (πατώντας ταυτόχρονα και τα δύο κουμπια της έντασης για περίπου 10δεύτερα) . Επέλεξε wipe data / factory reset , μετά wipe cache και μετά μπες στο advance και πάτα wipe dalvik cache. Αφού τα κάνεις αυτά πας πισω και επιλέγεις install zip from sd και επιλέγεις το αρχείο της ρομ που έβαλες στην κάρτα sd

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα (ROM τελευταία του Ιταλού 1540D νομίζω). Η πυξίδα, ενώ λειτουργεί σωστά στα compass apps (πχ σε αυτό που έχει από τη μαμά και στο GPS Status) έχει πρόβλημα στο Google Maps, Citymapper και Here maps. Το πρόβλημα είναι ότι η κατεύθυνση της κουκκίδας συνεχώς αλλάζει μπρος πίσω και δε δείχνει τη σωστή κατεύθυνση να αλλάζει σταδιακά, π.χ. όταν στρίβεις, οπότε δε μπορείς και να προσανατολιστείς. Υπάρχει κάποιο fix για αυτό ή κάποια άλλη ROM που μπορώ να δοκιμάσω;
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε. Το έκανα σύμφωνα με τις οδηγίες σου. Αναμένω αποτελέσματα. Και πάλι ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα φιλε..

το αντιμετωπισα κι εγω κι εκανα τα παρακατω που ειχα δει απο φιλο απο εδω μεσα

πηγαινε ρυθμισεις-App manager-και βρες τις εφαρμογες Google playstore-Google και Υπηρεσιεσ Google Play...μπες σε καθε μια χωριστα και κανε clear data..αν δεν βλεπεις αυτο το κουμπακι(clear data) θα δεις manage space πατα το και κατεβα κατω και θα δεις διαγραφη δεδομενων..κανε το αντιστοιχα και στις 3 εφαρμογες

Μπες μετα στο Recovery και κανε wipe-advance wipe-clear cashe(τικαρε μονο το κουτακι cashe) και κανε μετα reboot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλημερα φιλε..

το αντιμετωπισα κι εγω κι εκανα τα παρακατω που ειχα δει απο φιλο απο εδω μεσα

πηγαινε ρυθμισεις-App manager-και βρες τις εφαρμογες Google playstore-Google και Υπηρεσιεσ Google Play...μπες σε καθε μια χωριστα και κανε clear data..αν δεν βλεπεις αυτο το κουμπακι(clear data) θα δεις manage space πατα το και κατεβα κατω και θα δεις διαγραφη δεδομενων..κανε το αντιστοιχα και στις 3 εφαρμογες

Μπες μετα στο Recovery και κανε wipe-advance wipe-clear cashe(τικαρε μονο το κουτακι cashe) και κανε μετα reboot.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε. Το έκανα σύμφωνα με τις οδηγίες σου. Αναμένω αποτελέσματα. Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

http://club.lenovo.com.cn/thread-1167628-1-1.html

Contacts

Added - Support for more emoji expression

Repair - resolved to change the system font, the probabilistic problem stopped running

Repair - solves click "contact" or "SMS" icon, the probability of problems to stop running

Repair - can not solve the problem of balance inquiry

Repair - solve all the call records show that the problem of incomplete

Notification Center

Repair - to solve the Clock icon on the notification bar color display incorrect questions

Repair - to solve the third-party notification bar icon colors wrong questions

Security center

Repair - solves click "privacy mode" - "contacts" option, the probability of the emergence flash back problems system

Repair - solves the "Settings" - "More Wireless Settings" - "VPN", add the VPN when the probability can not connect to a network problem

Repair - to solve the "calendar" probabilistic stop running issue in a particular case

Repair - to solve the actual screen standby time and set the time does not match the problem

Repair - solves the "album" When you delete pictures, Caton unusual problems

Repair - to solve the cleared "Desktop Music" data, click on the desktop weather prompted, music Desktop probabilistic problem stopped running

Repair - to solve the "Calendar" widget on your desktop, showing the date was wrong problem

Repair - to solve the "browser" Tap Home navigation URL unresponsive issue

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

 

Μπόρεσες να την κατεβάσεις;

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Μπόρεσες να την κατεβάσεις;

Τώρα μόλις προσπαθώ να την εγκαταστήσω.

Απλά έφαγα μία πίκρα με την TWRP 2.8.7.2 VDT που έχει θέματα.

Εβαλα την TWRP_2.8.7.0_AtlonX2_Material και ξαναπροσπαθώ.

Την κράτησα 15 λεπτά και γειά σας.

Αναισθησία η οθόνη, πολλές κινεζιές..

Δοκιμή τώρα την Androium 6

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις προσπαθώ να την εγκαταστήσω.

Απλά έφαγα μία πίκρα με την TWRP 2.8.7.2 VDT που έχει θέματα.

Εβαλα την TWRP_2.8.7.0_AtlonX2_Material και ξαναπροσπαθώ.

Εγώ δεν μπορω να την κατεβασω

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, σκέφτομαι να πάρω και εγώ τη συσκευή αυτή. Επειδή δεν έχω πρόθεση να το πειράξω και πολύ και επίσης δεν έχω πρόβλημα να είναι στα αγγλικά, έχω δύο βασικές απορίες:

 

1) Αν ζητήσω να μου βάλουν την Αγγλική έκδοση θα μου βάλουν την Official και όλα θα δουλεύουν ρολόι; Δηλαδή δεν θα υπάρχουν κινέζικες εφαρμογές και η αναγνώσιση αριθμού (επαφής) θα δουλεύει κανονικά;

2) Διάβασα ότι ακόμη και σε κάποιες αγγλικές εκδόσεις υπάρχει πρόβλημα με το sync των google contacts... τελικά τί ισχύει με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος και δεν μπορώ να ρουτατω και να περάσω recovery στο κινητό

Έχω windows 10 και έχω βάλει όλους τους drivers στο λαπτοπ μου

Δοκίμασα αυτή την διαδικασία

αλλά ούτε με το kingroot ούτε με το iroot που προτείνει εναλλακτικά έκανα τίποτα

Μετά δοκίμασα αυτό

και ενώ δείχνει στο flash tool ότι το TWRP Recovery εγκαταστάθηκε με επιτυχία όταν πάω να μπω στο Recovery για να φλασαρω το SuperSU μου βγαίνει το Recovery της LENOVO

Αλλά και με αυτό τίποτα

όταν ανοίγω το cmd και δίνω την εντολή << adb devices>> μου βγάζει unauthorized αντί για devices σαν να μην έχουν μπει οι drivers

Που κάνω το λάθος ρε παιδιά?????

Υ.Γ Το τηλ. Το πηρά από το vickmall και του έκανα ήδη 2 αναβαθμίσεις και τώρα φοραει την Κ50a40_s121_150813_ROW

 

Κόλλησε ήδη 3 φόρες.Τις 2 δεν μπορούσα να βγω από το gps και την 3 όταν έβαλα αφύπνιση. Και στις 3 αναγκάστηκα να βγάλω μπαταριά

Πρέπει οπωσδήποτε να βρω λύση να το ρουτάρω και να περάσω recovery.:help:

Link to comment
Share on other sites

Κόλλησε ήδη 3 φόρες.Τις 2 δεν μπορούσα να βγω από το gps και την 3 όταν έβαλα αφύπνιση. Και στις 3 αναγκάστηκα να βγάλω μπαταριά

Πρέπει οπωσδήποτε να βρω λύση να το ρουτάρω και να περάσω recovery.:help:

 

Δοκίμασες αυτή τη λύση ?

http://forum.xda-developers.com/k3-note/general/tool-lenovo-k3-note-manager-t3261285

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...