Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξαρτάται τι θες να κάνεις. Κάποιες εφαρμογές απαιτούν root όπως το Adaway που βγάζει τις διαφημίσεις και το titanium back up που κάνεις παπάδες, παγώνεις ή αφαιρείς κινεζικές εφαρμογές, κανείς back up κλπ. Αν δεν έχεις ανάγκη μένεις με την εργοστασιακη rom ή των κινεζομαγαζων. Το cwm και το twrp είναι απαραίτητα για εγκατάσταση άλλης rom, custom συνήθως σαν του Ιταλού ή την sensation ή την limoncelo καθώς και για back up όλης της rom. Τόσο απλά.

 

 

Δεν διαφωνώ με αυτά που λες. Εδώ και 5 χρόνια έχω σαν χόμπι να φτιάχνω δικούς μου kernels, recoveries, κλπ, και να παραμετροποιώ οποιαδήποτε εγκατάσταση Android πέσει στα χέρια μου, αυστηρά για προσωπική χρήση, άντε το πολύ για κανένα φίλο. Η ένστασή μου αφορά την πολυπλοκότητα κάποιων βημάτων που προτείνονται. Επίσης, πάντα προτιμούσα να κάνω τα πάντα χειρωνακτικά, αρχής γενομένης από την χειρωνακτική εγκατάσταση του γενικού Google USB Driver για χρήση adb ή fastboot οποιασδήποτε συσκευής, και όχι τους drivers της κάθε μιας εταιρείας χωριστά. Τέλος, προτού καν δημιουργηθεί το DroidWall - Android Firewall, έφτιαχνα τα δικά μου iptables, συνδυασμένα με την κατάλληλη υποστήριξη από τον kernel, και εμπόδιζα κάθε δικτυακή επικοινωνία και επομένως και κάθε ενοχλητική διαφήμιση από όλα τα δωρεάν προγράμματα, τα οποία πλέον λειτουργούσαν όπως ακριβώς οι επί πληρωμή εκδόσεις τους.

 

 

Όσον αφορά την CWM recovery:

 

Ως αυτονόητα γνωστόν, κάθε αρχείο εγκατάστασης recovery.zip περιέχει μεταξύ των άλλων (δηλαδή των οδηγιών εγκατάστασης και κάποιων βοηθητικών αρχείων) και ένα recovery.img. Αυτό το recovery.img είναι ένα ακριβές ψηφιακό αντίγραφο της recovery προς εγκατάσταση, και είναι προφανές ότι μπορεί να εξαχθεί από το recovery.zip με απλή αποσυμπίεση και στη συνέχεια να εγκατασταθεί στο κινητό μέσω fastboot ή SP Flash Tool. Άρα αφού τελικά πρόκειται να εγκατασταθεί η TWRP recovery, για ποιο λόγο σε όλες τις οδηγίες προτείνεται να εγκατασταθεί αρχικά η CWM recovery, και μετά μέσω της CWM recovery η TWRP recovery;

 

 

Όσον αφορά το rooting της ROM:

 

Οι custom recoveries διαθέτουν συνήθως πλήρες adb mode, και μάλιστα με πρόσβαση root (id=0), οπότε εάν δεν σε ενδιαφέρει το rooting του συστήματος για κάποια συγκεκριμένη χρήση, μπορείς απλώς να διαγράψεις τις ανεπιθύμητες εφαρμογές (όπως είναι τα πιθανά προεγκατεστημένα spyware ή οι αμιγώς κινέζικες εφαρμογές) μέσω του adb της recovery, αφήνοντας το λειτουργικό χωρίς root, ιδίως στην περίπτωση που η απουσία root απαιτείται από κάποιες εφαρμογές για λόγους "ασφαλείας". Ο μόνος λόγος rooting της αρχικής ROM είναι η χρήση της εφαρμογής Mobileuncle MTK Tools, που όμως δεν χρειάζεται υπό φυσιολογικές συνθήκες.

 

 

Όσον αφορά το SP Flash Tool:

 

Η χρήση του SP Flash Tool μπορεί να αποφευχθεί με απλή χρήση της εντολής "fastboot flash recovery recovery.img" που προφανώς πρέπει να δοθεί σε fastboot mode. Άρα, παίρνουμε ένα stock κινητό, μπαίνουμε σε fastboot mode και εγκαθιστούμε την TWRP recovery, μπαίνουμε στη recovery και μέσω adb περνάμε το αρχείο update.zip της επιθυμητής ROM στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης, επιλέγουμε Install zip, και τελειώσαμε.

 

Από ό,τι καταλαβαίνεις, δεν διαφωνούμε επί της ουσίας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακολουθείς αυτον εδω τον οδηγό---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5718435#post5718435 και κατεβάζεις όλα τα αρχεία εκτος απο το a806 twrp k το sp flash tool,θα κατεβάσεις νεότερη έκδοση και το cwm για το lenovo k3 note εδώ

spflashtools ---> SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1520.00.000 http://www.needrom.com/download/sp-flash-tool-v5-1424-00/

CWM recovery Lenovo k3 note. ---> https://mega.co.nz/#!a5gwjCTL!F7clGZJiELx6_4CR2QckPvpj2mafqmgWi4mmhBtRDUA

 

Αντι για το αρχείο που λέει στον οδηγό θα ξεζιπάρεις το αρχείο cwm ,θα το βάλεις σε ένα φάκελο στην επιφάνεια εργασίας και θα το διαλέξεις μέσω spflashtool http://prntscr.com/7qpwpo

 

Υστερα είναι πολύ πιο ευκολα τα πράγματα.Μέσω του cwm βάζεις το twrp του ιταλού ---> https://www.dropbox.com/s/j683o3tr513q5b5/TWRP_2.8.7.0_K3_cuoco92.zip?dl=0 το οποίο το περνάς απ[ευθείας στην κάρτα sd του κινητού όπως είναι και κάνεις install zip απο το cwm . Εχεις κατεβάσει και την rom του Ιταλού απο εδώ https://mega.nz/#!utRhgKzB!LC7n18LqEcJIfs9rUqsabFkU_2ivJNqQT8CyP_GXEXc και η οποία θα την πετάξεiς χύμα στην κάρτα sd και ακολουθείς την διαδικασία wipe cache partition dalvik cache που έχει το twrp ,λέει wipe factory reset και κάνει και τα 3 μαζί. Περνάς την rom και είσαι οκ.Οποιαδήποτε άλλη custom rom οπως limoncelo k sensation περνάει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο κάνοντας τα 3 wipes πρωτα .

Darth Revan ξεκιναω την διαδικασια...Ερωτηση: Αφου βαλω τo CWM και πριν βαλω την limonchelo που θελω, για να περασω τo TWRP πρεπει να κανω μεσα στο cwm να κανω τα 3 wipes oπως θα εκανα για να περασω την ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Darth Revan ξεκιναω την διαδικασια...Ερωτηση: Αφου βαλω τo CWM και πριν βαλω την limonchelo που θελω, για να περασω τo TWRP πρεπει να κανω μεσα στο cwm να κανω τα 3 wipes oπως θα εκανα για να περασω την ρομ?

 

Όχι φίλε μου δεν χρειάζεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν διαφωνώ με αυτά που λες. Εδώ και 5 χρόνια έχω σαν χόμπι να φτιάχνω δικούς μου kernels, recoveries, κλπ, και να παραμετροποιώ οποιαδήποτε εγκατάσταση Android πέσει στα χέρια μου, αυστηρά για προσωπική χρήση, άντε το πολύ για κανένα φίλο. Η ένστασή μου αφορά την πολυπλοκότητα κάποιων βημάτων που προτείνονται. Επίσης, πάντα προτιμούσα να κάνω τα πάντα χειρωνακτικά, αρχής γενομένης από την χειρωνακτική εγκατάσταση του γενικού Google USB Driver για χρήση adb ή fastboot οποιασδήποτε συσκευής, και όχι τους drivers της κάθε μιας εταιρείας χωριστά. Τέλος, προτού καν δημιουργηθεί το DroidWall - Android Firewall, έφτιαχνα τα δικά μου iptables, συνδυασμένα με την κατάλληλη υποστήριξη από τον kernel, και εμπόδιζα κάθε δικτυακή επικοινωνία και επομένως και κάθε ενοχλητική διαφήμιση από όλα τα δωρεάν προγράμματα, τα οποία πλέον λειτουργούσαν όπως ακριβώς οι επί πληρωμή εκδόσεις τους.

 

 

Όσον αφορά την CWM recovery:

 

Ως αυτονόητα γνωστόν, κάθε αρχείο εγκατάστασης recovery.zip περιέχει μεταξύ των άλλων (δηλαδή των οδηγιών εγκατάστασης και κάποιων βοηθητικών αρχείων) και ένα recovery.img. Αυτό το recovery.img είναι ένα ακριβές ψηφιακό αντίγραφο της recovery προς εγκατάσταση, και είναι προφανές ότι μπορεί να εξαχθεί από το recovery.zip με απλή αποσυμπίεση και στη συνέχεια να εγκατασταθεί στο κινητό μέσω fastboot ή SP Flash Tool. Άρα αφού τελικά πρόκειται να εγκατασταθεί η TWRP recovery, για ποιο λόγο σε όλες τις οδηγίες προτείνεται να εγκατασταθεί αρχικά η CWM recovery, και μετά μέσω της CWM recovery η TWRP recovery;

 

 

Όσον αφορά το rooting της ROM:

 

Οι custom recoveries διαθέτουν συνήθως πλήρες adb mode, και μάλιστα με πρόσβαση root (id=0), οπότε εάν δεν σε ενδιαφέρει το rooting του συστήματος για κάποια συγκεκριμένη χρήση, μπορείς απλώς να διαγράψεις τις ανεπιθύμητες εφαρμογές (όπως είναι τα πιθανά προεγκατεστημένα spyware ή οι αμιγώς κινέζικες εφαρμογές) μέσω του adb της recovery, αφήνοντας το λειτουργικό χωρίς root, ιδίως στην περίπτωση που η απουσία root απαιτείται από κάποιες εφαρμογές για λόγους "ασφαλείας". Ο μόνος λόγος rooting της αρχικής ROM είναι η χρήση της εφαρμογής Mobileuncle MTK Tools, που όμως δεν χρειάζεται υπό φυσιολογικές συνθήκες.

 

 

Όσον αφορά το SP Flash Tool:

 

Η χρήση του SP Flash Tool μπορεί να αποφευχθεί με απλή χρήση της εντολής "fastboot flash recovery recovery.img" που προφανώς πρέπει να δοθεί σε fastboot mode. Άρα, παίρνουμε ένα stock κινητό, μπαίνουμε σε fastboot mode και εγκαθιστούμε την TWRP recovery, μπαίνουμε στη recovery και μέσω adb περνάμε το αρχείο update.zip της επιθυμητής ROM στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης, επιλέγουμε Install zip, και τελειώσαμε.

 

Από ό,τι καταλαβαίνεις, δεν διαφωνούμε επί της ουσίας.

 

 

Γιατί πολύ απλά η rom του Ιταλού για να παίρνει τα updates ota θέλει την twrp. Επίσης η cwm δεν δουλεύει σωστά 100% στο Lenovo. Επιπλέον είναι πιο εύκολο να το κάνεις μέσω του cwm . Καλά όλα αυτά που λες αλλά είναι πιο δύσκολο για κάποιον αρχαριο μέσω adb. Είναι για άτομα που είναι περισσότερο εξοικοιωμενα με Linux .

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με τη limonchello και θελω να περάσω νεα ρομ ...συνδεω το κινητο με usb αλλα δεν το βλέπει το pc. Για΄τι ?? Π΄ρεπει να ενεργοποιήσω κάτι ?

 

Edit. Ok το έκανα.

Μπορείς να εξηγήσεις πώς το έκανες γιατί έχω σκάσει;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πατησα το download sto flash tools, συνδεσα το κντ χωρις μπαταρια με το pc αλλα δεν συμβαινει τπτ εδω και 5 λεπτα...ειναι ασφαλες να πατησω stop και να κανω καμια επανεκινηση το pc?
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πατησα το download sto flash tools, συνδεσα το κντ χωρις μπαταρια με το pc αλλα δεν συμβαινει τπτ εδω και 5 λεπτα...ειναι ασφαλες να πατησω stop και να κανω καμια επανεκινηση το pc?

 

 

Πέρασες τους drivers πρώτα; Συνδεσες το κινητό να περάσει και αυτό drivers? Έκανες ακριβώς τα βήματα του οδηγού; Μήπως παρέλειψες κάτι; Κάτι δεν έχει περαστεί γιατί η διαδικασία του recovery διαρκεί λίγα δευτερόλεπτα. Δεν βλέπει σωστά το PC το κινητό. Βγάλτο και ξαναπερνα τους drivers. Συνδεσε το χωρίς να ανοίξεις το splash tool. Και κλειστό. Ποία windows έχεις;

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Πέρασες τους drivers πρώτα; Συνδεσες το κινητό να περάσει και αυτό drivers? Έκανες ακριβώς τα βήματα του οδηγού; Μήπως παρέλειψες κάτι; Κάτι δεν έχει περαστεί γιατί η διαδικασία του recovery διαρκεί λίγα δευτερόλεπτα. Δεν βλέπει σωστά το PC το κινητό. Βγάλτο και ξαναπερνα τους drivers. Συνδεσε το χωρίς να ανοίξεις το splash tool. Και κλειστό. Ποία windows έχεις;

 

Εχω τα 7, μπηκα και σε meta mode οπως λεει ο οδηγος στην πρωτη σελιδα και περασε τους drivers εκτος απο ενα που εβγαλε x

Μηπως πρεπει να το συνδεσωμε την μπαταρια στο flash tools? Η μηπως δεν κανει ο driver στο λινκ για τ οa806 που μου εδωσες; Γιατι βλεπω στο θρεντ το δικο μας μια λιγο πιοκαινουργια εκδοση. Για να την βαλω την πιο καινουργια πρεπει να απεγκαταστησω την παλια στο pc?

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα 7, μπηκα και σε meta mode οπως λεει ο οδηγος στην πρωτη σελιδα και περασε τους drivers εκτος απο ενα που εβγαλε x

Μηπως πρεπει να το συνδεσωμε την μπαταρια στο flash tools? Η μηπως δεν κανει ο driver στο λινκ για τ οa806 που μου εδωσες; Γιατι βλεπω στο θρεντ το δικο μας μια λιγο πιοκαινουργια εκδοση. Για να την βαλω την πιο καινουργια πρεπει να απεγκαταστησω την παλια στο pc?

 

Ναι Υπάρχει πιο καινούργιο. Δοκίμασε να συνδέσεις το κινητό όπως σου είπα. Και κλειστό και ανοιχτό. Να περάσει όλους τους drivers. Δοκίμασε και τους πιο καινούργιους αν δεν περάσει.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πατησα το download sto flash tools, συνδεσα το κντ χωρις μπαταρια με το pc αλλα δεν συμβαινει τπτ εδω και 5 λεπτα...ειναι ασφαλες να πατησω stop και να κανω καμια επανεκινηση το pc?

 

Η προσωπική μου άποψη.

Αποσύνδεσε το κινητό από τον υπολογιστή.

Τρέξε το SP Flash Tool, load scatter, και πάτα download.

Βγάλε τη μπαταρία από το κινητό και σύνδεσέ το στον υπολογιστή.

Στη συνέχεια βάλε τη μπαταρία στο κινητό και αμέσως θα αρχίσει το download.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω τη sensation μέσω twrp2860 του ιταλού. Έχει κολλήσει όμως στο installing system files εδώ και 10 λεπτά. Πόσο πρέπει να περιμένω ακόμη; Ακολούθησα το βίντεο του κινέζου!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω τη sensation μέσω twrp2860 του ιταλού. Έχει κολλήσει όμως στο installing system files εδώ και 10 λεπτά. Πόσο πρέπει να περιμένω ακόμη; Ακολούθησα το βίντεο του κινέζου!

 

Άστο. Θέλει το χρόνο του. Του Ιταλού θέλει 15 λεπτά εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Άστο. Θέλει το χρόνο του. Του Ιταλού θέλει 15 λεπτά εγκατάσταση.

 

Του Ιταλού την 1.4 είχα πριν, αλλά διάβασα καλά λόγια στο φόρουμ και είπα να τη δοκιμάσω. Τι το ˊθελα νυχτιάτικα!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν μου εμφανίζει τίποτα όταν πατάω στο view blocked hosts names.

Πηγα και γω να το δοκιμασω αυτο, οταν ειπες οτι μπλοκαρεις σελιδες με το αλλο προγραμμα, αλλα δεν εβγαλα ακρη και το αφησα οπως ειναι αφου μπλοκαρει κανονικα τις διαφημισεις.

Link to comment
Share on other sites

Το απλό το lenovo εχει μεγαλη διαφορα στο ηχειο απο το αλλο με το κεραμικο ηχειο?
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα, το εκανε, μου εβγαλε το οκ οτι εγινε κ τωρα το τηλ ειναι νεκρο, δεν μπαινει ουτε σε recovery, ουτε ανοιγει!

 

Μην πανικοβάλλεσαι. Βγάλε την μπαταρία και ξαναβαλτην. Και μετά πάτα ταυτόχρονα και τα 2 κουμπια της έντασης του ηχου και το power button ταυτόχρονα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το απλό το lenovo εχει μεγαλη διαφορα στο ηχειο απο το αλλο με το κεραμικο ηχειο?

 

Όση και αν είναι η διαφορά γίνεται αλλάζοντας το καπάκι της κανονικής έκδοσης και βάζοντας το καπάκι της teana. Ακόμη δεν υπαρχει για πώληση σκέτο αλλά θα βγει σύντομα προς πώληση, πιστεύω κάνα 20ρικο

Link to comment
Share on other sites

Μην πανικοβάλλεσαι. Βγάλε την μπαταρία και ξαναβαλτην. Και μετά πάτα ταυτόχρονα και τα 2 κουμπια της έντασης του ηχου και το power button ταυτόχρονα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όση και αν είναι η διαφορά γίνεται αλλάζοντας το καπάκι της κανονικής έκδοσης και βάζοντας το καπάκι της teana. Ακόμη δεν υπαρχει για πώληση σκέτο αλλά θα βγει σύντομα προς πώληση, πιστεύω κάνα 20ρικο

 

Μπορω να πω οτι ιδρωσα....δεν κανει τπτ, ναι μεν κανει την δονηση αλλα απο εκει κ περα τπτ, το pc δεν βλεπει καν την sd...παντως οταν κανακανω την διαδικασια στο φλας τουλς δεν ξεκιναει αλλα μολις του βαλω την μπαταρια την εκτελει κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω οτι ιδρωσα....δεν κανει τπτ, ναι μεν κανει την δονηση αλλα απο εκει κ περα τπτ, το pc δεν βλεπει καν την sd...παντως οταν κανακανω την διαδικασια στο φλας τουλς δεν ξεκιναει αλλα μολις του βαλω την μπαταρια την εκτελει κανονικα!

 

Πήγαινε στον οδηγό της πρώτης σελίδας και κάνε την διαδικασία εγκατάστασης του οδηγού μου σταθερής rom. Μην πατήσεις για κανένα λόγο format all. Firmware upgrade θα βάλεις. Σου στέλνω την τελευταία stable της Lenovo.

 

http://bbs.lenovo.com/forum.php?mod=viewthread&fid=921&tid=557109

 

Την 1524 stable θα κατεβάσεις. Μην αγχώνεσαι θα δουλέψει το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ!

Αφου το κντ εστω κ αν δεν το εβλεπε το pc μπορουσε να κανει flash το cwm ξανα κ ξανα οταν εβαζα την μπαταρια δοκιμασα να ξανακανω την διαδικασια με τις επιλογες στο options da d all with checksum και βουαλα, μπηκε σε cwm!! Περασα λοιπον και το twrp και περασα κ την limonchelo πολυ γρηγορα μπορω να πω, πιο γρηγορα απο το βιντεοτου κινεζου. Το θεμα ειναι οτι μου εχει γραψει install successful και εχει επιλογη reboot system αλλα δεν λειτουργει! Τι κανω, το κλεινω;

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ!

Αφου το κντ εστω κ αν δεν το εβλεπε το pc μπορουσε να κανει flash το cwm ξανα κ ξανα οταν εβαζα την μπαταρια δοκιμασα να ξανακανω την διαδικασια με τις επιλογες στο options da d all with checksum και βουαλα, μπηκε σε cwm!! Περασα λοιπον και το twrp και περασα κ την limonchelo πολυ γρηγορα μπορω να πω, πιο γρηγορα απο το βιντεοτου κινεζου. Το θεμα ειναι οτι μου εχει γραψει install successful και εχει επιλογη reboot system αλλα δεν λειτουργει! Τι κανω, το κλεινω;

βγαλε την μπαταρια για λιγα λεπτα και μετα ξαναβαλτην και δοκιμασε με το power να ξεκινησεις το κινητο.

αν κολλησει παλι στο recovery ,σημαινει οτι κατι δεν πηγε καλα με το φλασαρισμα.

κανε παλι απο recovery το reset και τα wipes και δοκιμασε να την φλασαρεις ξανα,

αν ξανακανει τα ιδια,φταιει το zip αρχειο της rom.πρεπει να την ξανακατεβασεις .

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι αερολογίες που λες ποιες είναι ακριβώς ; Το πρόγραμμα δεν είναι σταθερό ακόμη . Μέχρι πρόσφατα δεν μπορούσες να το κάνεις ούτε uninstall .

 

Το Xposed αυτή τη στιγμή είναι αρκετά σταθερό σε ότι συσκευή το έχω δοκιμάσει , τα σοβαρά προβλήματα είναι με Samsung roms

Στην συγκεκριμένη συσκευή δουλεύει χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα αυτή τη στιγμή

Κ με Nandroid Backup τεστάρουμε κ αν κάτσει στραβή επαναφορά κ feedback στο δημιουργό για να λυθεί το πρόβλημα (κάποια στιγμή)

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ!

Αφου το κντ εστω κ αν δεν το εβλεπε το pc μπορουσε να κανει flash το cwm ξανα κ ξανα οταν εβαζα την μπαταρια δοκιμασα να ξανακανω την διαδικασια με τις επιλογες στο options da d all with checksum και βουαλα, μπηκε σε cwm!! Περασα λοιπον και το twrp και περασα κ την limonchelo πολυ γρηγορα μπορω να πω, πιο γρηγορα απο το βιντεοτου κινεζου. Το θεμα ειναι οτι μου εχει γραψει install successful και εχει επιλογη reboot system αλλα δεν λειτουργει! Τι κανω, το κλεινω;

 

Όταν δοκίμασα (εγκατάσταση μέσω fastboot) την TWRP 2.8.7.0, δεν λειτουργούσε καμία επιλογή του μενού Reboot, ενώ στην TWRP 2.8.6.0 οι αντίστοιχες επιλογές λειτουργούν κανονικά, οπότε η έκδοση 2.8.7.0 ίσως έχει κάποια δυσλειτουργία στο συγκεκριμένο μενού.

Link to comment
Share on other sites

Άστο. Θέλει το χρόνο του. Του Ιταλού θέλει 15 λεπτά εγκατάσταση.

 

Όλη τη νύχτα περίμενα και τίπτα. Κολλημένο στο installing system files...

Μήπως έχει πρόβλημα η sd? Τη φορμάρω και ξαναδοκιμάζω!

Edited by Nikoump
Link to comment
Share on other sites

βγαλε την μπαταρια για λιγα λεπτα και μετα ξαναβαλτην και δοκιμασε με το power να ξεκινησεις το κινητο.

αν κολλησει παλι στο recovery ,σημαινει οτι κατι δεν πηγε καλα με το φλασαρισμα.

κανε παλι απο recovery το reset και τα wipes και δοκιμασε να την φλασαρεις ξανα,

αν ξανακανει τα ιδια,φταιει το zip αρχειο της rom.πρεπει να την ξανακατεβασεις .

Ενταξει ολα, το twrp ποτε δεν εκανε reboot, το εκλεισα μονος μου και ανοιξε κανονικα το τηλ σε limonchelo. Ολα good λοιπον και σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια. Μου φαινεται περιεργο παντως γιατι δεν γινοταν στο δικο μου δουλεια στο flash tools χωρις την μπαταρια.

Η limonchelo μου φαινεται λιγο λιτη οποτε τωρα που πηρα το κολαι, θα δοκιμασω κ τις αλλες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...