Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα τελικά αυτήν που είπε ο φίλος nikpap. Πολύ καλή μου φαίνεται μέχρι τώρα,θα δούμε. Ξέρει κανείς πως ενεργοποιω το double tap to sleep? Που λέει ότι υποστηρίζει η Vibesavon που είπε ο nikpap?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το βρεις πεστο μου και μενα. Και σε μια μονιμη που εχω lollipop του ιταλου παλι δεν το εχω βρει. Απλα σε αυτη πατας πανω πανω δεξια στο ρολογακι και κλεινει. Αρα δεν χρειαζεται καθολου το κουμπι στο ανοιξε κλεισε.

Αυτη που ανεφερα δεν κλεινει με πατημα στο ρολογακι.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50-t5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε οσες vibe εχω βαλει δεν το εχω βρει το dts. Μονο dtw.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50-t5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε οσες vibe εχω βαλει δεν το εχω βρει το dts. Μονο dtw.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50-t5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Tι να πω...μπορει να μην το υποστιριζει ο kernel.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους!

Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος:

Με μια Ελληνική και μια Βελγική sim, το κινητό δεν συνδέεται στο Internet χρησιμοποιώντας τη Βελγική sim (η οποία, κατά τα άλλα, λειτουργεί κανονικά). Δοκιμάστηκε και αλλαγή στο APN, όπως προτείνει ο πάροχος κινητής (btw, SFR), τράμπα στις 2 sim κλπ. Τίποτα δεν λειτούργησε.

Οπότε, σκέφτομαι να δοκιμάσω την τελευταία λύση πριν την αγορά νέου κινητού: πέρασμα νέας ROM. Αυτή τη στιγμή, είναι με την original, όπως ήρθε από TinyDeal.

Το θέμα είναι πως είμαι απολύτως αρχάριος. Δεν ξέρω ποιά ROM να χρησιμοποιήσω, ποιά αρχεία να κατεβάσω και πώς να την εγκαταστήσω.

Βλέπω να μιλούν για αυτή: https://forum.xda-developers.com/k3-note/development/rom-hackerone-ui-v3-based-vibe-ui-1631-t3503086

Μα ακόμα κι εκεί, δεν ξέρω πώς να προχωρήσω...

Θα μπορούσα να έχω κάποια βοήθεια (γιατί, όπως καταλαβαίνετε, είναι λιγάαααααακι δύσκολο να διαβάσω τις σχεδόν 700 σελίδες του thread...);

Και κάτι ακόμα: Πώς μπορώ να σώσω το ημερολόγιο, ώστε να το ξαναπεράσω όταν περαστεί η νέα ROM;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις θέση στις SIM σου! Εγώ έχω μια Ελβετική και μια Αγγλική και δεν έχω πρόβλημα, αλλά ίσως η rom σου να μην υποστηρίζει 4G στη δεύτερη κάρτα!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις θέση στις SIM σου! Εγώ έχω μια Ελβετική και μια Αγγλική και δεν έχω πρόβλημα, αλλά ίσως η rom σου να μην υποστηρίζει 4G στη δεύτερη κάρτα!

Το έκανα... Κανένα αποτέλεσμα.

Δεν είναι ότι δεν έχω 4G. Είναι ότι δεν έχω καθόλου σύνδεση μέσω δεδομένων...

Κι επειδή κάναμε την ίδια σκέψη σχετικά με τη ROM, γι'αυτό χρειάζομαι οδηγίες για το πώς θα περάσω μια άλλη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Εντελώς ξαφνικά το κινητό μου κάνει Restarts μόνο του συνέχεια. Εχω περάσει την Androium VUI 1 . Ολα ήταν άψογα την έχω εδώ και κανα 8μηνο και σήμερα μου έκανε για πρώτη φορά νερά. Εχει συμβεί σε κάποιον;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να συμβαινει λογο μπαταρίας ή καποιας εφαρμογής ή ακομη και hardware problem.

Για αρχή, θα προτεινα απεγκατασταση των τελευταίων εφαρμογών/updates.

Αν δε στρώσει, κανεις επαναφορα ρυθμισεων.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα να κάνω μια ερώτηση έχω το κινητό 2 χρόνια αγορά από Κίνα, είχε θεματάκια από τον πρώτο χρόνο με το you tube. Κάποια στιγμή μου έβγαζε ότι είναι επιβλαβής εφαρμογή για το κινητό δεν έκανα κάτι και χθες το βράδυ έκλεισε από μπαταρία και όταν πήγα να το ανοίξω δεν μπορούσα γιατί βγάζει το μήνυμα "η εφαρμογή you tube έχει σταματήσει" και από κάτω βγάζει ο.κ ή try to solve πατάω είτε το ένα είτε το άλλο αλλά δυστυχώς δεν ανταποκρινεται καθόλου δεν μπορώ ούτε το pin μου να βάλω και δεν ξέρω τι να κάνω. Καμιά ιδέα? Τι μπορώ να κάνω? φτιάχνεται ή το πετάω και πάω για άλλο? Edited by melitsa
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και στο eBay και στο AliExpress αλλά δεν έχει τίποτα.

 

Nομίζω ότι τελικά το καπάκι με το κεραμεικό ηχείο δε κυκλοφόρησε ποτέ. Εγώ τουλάχιστον 2 χρόνια που είχα το κινητο δε βρήκα πουθενά να πουλάνε, μόνο κάτι καπάκια αλλά έγραφαν ότι δε περιλαμβάνει και το ηχείο μέσα οπότε άχρηστα ήταν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα να κάνω μια ερώτηση έχω το κινητό 2 χρόνια αγορά από Κίνα, είχε θεματάκια από τον πρώτο χρόνο με το you tube. Κάποια στιγμή μου έβγαζε ότι είναι επιβλαβής εφαρμογή για το κινητό δεν έκανα κάτι και χθες το βράδυ έκλεισε από μπαταρία και όταν πήγα να το ανοίξω δεν μπορούσα γιατί βγάζει το μήνυμα "η εφαρμογή you tube έχει σταματήσει" και από κάτω βγάζει ο.κ ή try to solve πατάω είτε το ένα είτε το άλλο αλλά δυστυχώς δεν ανταποκρινεται καθόλου δεν μπορώ ούτε το pin μου να βάλω και δεν ξέρω τι να κάνω. Καμιά ιδέα? Τι μπορώ να κάνω? φτιάχνεται ή το πετάω και πάω για άλλο?

 

ακριβός το ίδιο έκανε και το δικό μου με την εφαρμογή youtube (δεν είχα θέματα πριν) και το μόνο που μπόρεσα να κάνω ήταν από το recovery "vol up + power" που ήταν στα κινεζικά ( το δικό μου αγορασμένο από online μαγαζί στην θεσσαλονικη ) να κάνω διαγραφή eMMC ΑΛΛΑ τώρα βγάζει "bad imei".

κάνεις που να γνώριζεi πως το διορθώνω?

μπορώ να το στιλο οπού θέλετε εντός Ελλάδας.

 

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nομίζω ότι τελικά το καπάκι με το κεραμεικό ηχείο δε κυκλοφόρησε ποτέ. Εγώ τουλάχιστον 2 χρόνια που είχα το κινητο δε βρήκα πουθενά να πουλάνε, μόνο κάτι καπάκια αλλά έγραφαν ότι δε περιλαμβάνει και το ηχείο μέσα οπότε άχρηστα ήταν

 

το ψάχνω συνεχεία από την ήμερα που βγήκε. καπάκια θα βρεις πολλά , ηχείο όμως όχι. μόνο δικιά σου πατέντα εκτός και αν είσαι τυχερός και βρεις κατεστραμμένο κινητό για ανταλακτικα

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παίδες, προορίζω το συγκεκριμένο τηλέφωνο για τον πατέρα μου που δεν είναι και πολύ σχετικός με το άθλημα. Με ποια ρομ θα μου προτείνατε να του το παραδώσω? Το μόνο που με νοιάζει είναι να μην του βγάζει προβλήματα για τα οποία θα ενοχλεί εμένα. Ούτε η ταχύτερη ούτε η πιο πλήρης χρειάζεται να είναι, απλά να είναι σταθερή ..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link που να λειτουργεί για την 1522 multilanguage γιατί αυτό στην αρχική σελίδα δεν λειτουργεί?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παίδες, προορίζω το συγκεκριμένο τηλέφωνο για τον πατέρα μου που δεν είναι και πολύ σχετικός με το άθλημα. Με ποια ρομ θα μου προτείνατε να του το παραδώσω? Το μόνο που με νοιάζει είναι να μην του βγάζει προβλήματα για τα οποία θα ενοχλεί εμένα. Ούτε η ταχύτερη ούτε η πιο πλήρης χρειάζεται να είναι, απλά να είναι σταθερή ..
Βάλτου την επίσημη row. Θα χάσει root κλπ αλλά θα έχει επίσημη international rom. Δεν νομίζω να υπαρχει κάποια πιο αξιόπιστη από την επίσημη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μηπως μπορεί να με βοηθήσει καποιος πως να ρουτάρω το κινητο με 7.1.1? Ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50-T5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακριβός το ίδιο έκανε και το δικό μου με την εφαρμογή youtube (δεν είχα θέματα πριν) και το μόνο που μπόρεσα να κάνω ήταν από το recovery "vol up + power" που ήταν στα κινεζικά ( το δικό μου αγορασμένο από online μαγαζί στην θεσσαλονικη ) να κάνω διαγραφή eMMC ΑΛΛΑ τώρα βγάζει "bad imei".

κάνεις που να γνώριζεi πως το διορθώνω?

μπορώ να το στύλο οπού θέλετε εντός Ελλάδας.

 

Ευχαριστώ.

 

Κανείς?

Link to comment
Share on other sites

ακριβός το ίδιο έκανε και το δικό μου με την εφαρμογή youtube (δεν είχα θέματα πριν) και το μόνο που μπόρεσα να κάνω ήταν από το recovery "vol up + power" που ήταν στα κινεζικά ( το δικό μου αγορασμένο από online μαγαζί στην θεσσαλονικη ) να κάνω διαγραφή eMMC ΑΛΛΑ τώρα βγάζει "bad imei".

κάνεις που να γνώριζεi πως το διορθώνω?

μπορώ να το στύλο οπού θέλετε εντός Ελλάδας.

 

Ευχαριστώ.

 

Κανείς?

Δοκιμασες να κανεις flash απο pc μεσω sp flsah tool?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...