Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανως εσυ φιλε μου οταν οδηγεις το αμαξι σου κλεινεις τη μουσική και το κινητο σου.... Αλλα ειπαμε, καλο ειναι να σκεφτομαστε τι γραφουμε... Οταν οδηγω και ακούω μουσική, δεν αλλαζω λωρίδα χωρίς να κοιταξω.. Αν το κανω ακομα και αν δεν ακουω δεν θα φταιει η μουσικη αλλα το λαθος στην οδήγηση μου...

 

Ξέρεις, πως υπερασπίζεσαι κάτι που φυσικά είναι λάθος, και ας γίνεται από όλους μας. Η μηχανή είναι ακόμη πιο επιρρεπής σε ατυχήματα. Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι κανείς πάντα προσεκτικός (για να μην στο προσοποιήσω) όταν οδηγά (και μάλιστα σε υψηλές ταχύτητες) και μιλάει στο κινητό...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρεις, πως υπερασπίζεσαι κάτι που φυσικά είναι λάθος, και ας γίνεται από όλους μας. Η μηχανή είναι ακόμη πιο επιρρεπής σε ατυχήματα. Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι κανείς πάντα προσεκτικός (για να μην στο προσοποιήσω) όταν οδηγά (και μάλιστα σε υψηλές ταχύτητες) και μιλάει στο κινητό...

αν βρεις φιλε μου το ποστ που εγραψα οτι σε υψηλες ταχυτητες μιλαω στο κινητο ,τοτε θα σου πω μπραβο!!! εγω εγραψα οτι με ταχυτητα 100 οταν ακουω ραδιο κλεινει!!! οταν χτυπησει το κινητο μου σταματαω δεξια και μιλαω!!!

Link to comment
Share on other sites

αν βρεις φιλε μου το ποστ που εγραψα οτι σε υψηλες ταχυτητες μιλαω στο κινητο ,τοτε θα σου πω μπραβο!!! εγω εγραψα οτι με ταχυτητα 100 οταν ακουω ραδιο κλεινει!!! οταν χτυπησει το κινητο μου σταματαω δεξια και μιλαω!!!

 

 

Μακάρι για σένα και για όλους να σταματάς

Offtopic ends here.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

παιδια για προστατευτικο γυαλι τι προτεινετε;;για πηρα ενα INOS και σε μια βδομαδα αρχισε να ξεκολαει στις γωνιες
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το inos,κανένα απολύτως πρόβλημα σε μένα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μετα απο μόλις δυο μερες λειτουργίας κατάλαβα οτι η καμερα του δεν θα με καλύψει οποτε το πουλησα και πήρα ένα sony z3.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μετα απο μόλις δυο μερες λειτουργίας κατάλαβα οτι η καμερα του δεν θα με καλύψει οποτε το πουλησα και πήρα ένα sony z3.

Σε auto καταστάσεις δεν είναι καλύτερη η κάμερα του z3. Εκτός και αν έχεις την υπομονή για manual ρυθμίσεις.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας που χωρις καν να το εχει πιασει στα χερια του εβγαλε την καμερα αχρηστη.ρε μεγαλε αν δεν σου αρεσε η καμ του μ9 θα επερνες s6 και οχι z3.τα ιδια καθε χρονο...στο τελος της χρονιας να ξερετε οτι παλι το μ9 θα βγει το καλυτερο κινητο για το 15!
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση καλύτερη η κάμερα του z3 από του m9

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση καλύτερη η κάμερα του z3 από του m9

Συν ότι διαθέτει πολύ καλές manual ρυθμίσεις οι οποίες βοηθούν πολύ αν ασχοληθεί κάποιος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας που χωρις καν να το εχει πιασει στα χερια του εβγαλε την καμερα αχρηστη.ρε μεγαλε αν δεν σου αρεσε η καμ του μ9 θα επερνες s6 και οχι z3.τα ιδια καθε χρονο...στο τελος της χρονιας να ξερετε οτι παλι το μ9 θα βγει το καλυτερο κινητο για το 15!

 

Πέρυσι πράγματι το μ8 ήταν σαφώς ανώτερο από το s5. Φέτος σε καμία περίπτωση το μ9 δεν είναι ανώτερο από το s6...

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας που χωρις καν να το εχει πιασει στα χερια του εβγαλε την καμερα αχρηστη.ρε μεγαλε αν δεν σου αρεσε η καμ του μ9 θα επερνες s6 και οχι z3.τα ιδια καθε χρονο...στο τελος της χρονιας να ξερετε οτι παλι το μ9 θα βγει το καλυτερο κινητο για το 15!

 

και δεν μου λες ρε μεγαλε (για να σου απαντησω στο ιδιο υφος με σενα) , δερβεναγα στην τσεπη μου και στις επιλογες μου σε εβαλα;;; και δεν το ξερω;; προσωπικα η καμερα του δεν με καλυψε και θεωρω οτι του ζ3 ειναι πιο καλη. και για αυτο εκανα την αγορα. συν οτι το σ6 δεν με καλυπτε σε αλλα που ηθελα (να παιρνει καρτα επεκτασης, να παιζει ραδιο που ειναι βασικα για εμενα). σε καλυψα ή να το δωσω να παρω οτι μου πεις;;; ρε τι παθαμε...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μετα απο μόλις δυο μερες λειτουργίας κατάλαβα οτι η καμερα του δεν θα με καλύψει οποτε το πουλησα και πήρα ένα sony z3.

 

Δεν ξερω για την καμερα του m9 αλλα η καμερα του Ζ3 ειδικα στο auto ειναι για τα μπαζα. Οποτε αν αλλαξες το m9 για το Ζ3 μονο και μονο για την καμερα, εκανες λαθος επιλογη!

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν άλλαζα με την καμία το μ9 για το ζ3, αλλά αυτά είναι Γούστα ρε παιδιά, αφήστε τον άνθρωπο να χαρει το νέο του απόκτημα...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι το έχουν, υπερθερμενεται αρκετά τώρα ειδικά το καλοκαίρι? Ψηνομουν να δώσω το nexus 6 για να πάρω αυτό, αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι το έχουν, υπερθερμενεται αρκετά τώρα ειδικά το καλοκαίρι? Ψηνομουν να δώσω το nexus 6 για να πάρω αυτό, αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

 

Φιλέ μου τίποτα δεν υπερθερμενεται φυσιολογικη είναι η θερμοκρασία του και σε βίντεο και σε απλή χρήση.. Είναι μέταλλο γιαυτό έχουν την εντύπωση οτι θερμενεται αρκετά. Εγώ που το τσεκαρω μέχρι 42 βαθμούς έχει παει αλλά με βαρειά χρήση..αυτα τα έλεγε και καλά η Samsung με πρόσχημα οτι έχει υπερθέρμανση ο snapdragon 810 ,για να βάλει τόν δικο της.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν άλλαζα με την καμία το μ9 για το ζ3, αλλά αυτά είναι Γούστα ρε παιδιά, αφήστε τον άνθρωπο να χαρει το νέο του απόκτημα...

Εγω το αντίθετο θα έλεγα.

Ο καθε ένας εχει διαφορετικά κριτήρια και που σταθμίζει η δίνει παραπάνω βάρος σε μια συσκευη.

Σαφώς παίζει τον ρόλο του και η τιμολόγηση.

Χίλιες φορές καλύτερα να επέλεγα το m8 και μένουν μπόλικα λεφτά στη τσέπη και καλύτερη αυτονομια και οθονη εχω απο το m9.

Εχει βελτιωθεί η κάμερα του m9 αλλα πάλι υστερεί απο Κορεατες,Κινέζους και Αμερικανούς.

 

Συν ότι διαθέτει πολύ καλές manual ρυθμίσεις οι οποίες βοηθούν πολύ αν ασχοληθεί κάποιος.

Manual ρυθμίσεις εχει και το z3 αν ασχοληθείς βγάζεις εξαιρετικά αποτελέσματα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα dot view και πραγματικά είναι πανεμορφη και αρκετά λεπτη Edited by johnnyf95
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χάλια η μπαταρία του.. τα σπάει...ρόδα πάει και από μπαταρία και από ποιότητα και από εμπειρία scrolling..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τι πράγμα είναι αυτό ρε παιδιά. Πήγα εχθές public τσιμισκη να δω την συσκευή. Την έχουν βέβαια αλλά δεν ανοίγει. Μάλλον δεν την φορτίζουν.

Απέναντι έχουν S6 ενα μπλε ενα άσπρο ενα σε wireless φορτιστή ενα edge 2ο edge. Μήπως παίζει μίζα από την Samsung?

Έχουν ολόκληρο κομμάτι μόνο Samsung με ότι υπάρχει από ρολόγια τηλέφωνα ταμπλέτες ότι θέλεις. Htc για να βρεις ψάχνεις όλο το μαγαζί.

Έχουν τα Sony πρώτη μούρη αλλά με έχουν κάτι χαζά έβαλαν το Z1 compact παράδειγμα.

Τι να πω απογοήτευση πήγα για το M9 αλλά μόνο εμφάνιση είδα. Ασημί χρυσό το έχουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι πράγμα είναι αυτό ρε παιδιά. Πήγα εχθές public τσιμισκη να δω την συσκευή. Την έχουν βέβαια αλλά δεν ανοίγει. Μάλλον δεν την φορτίζουν.

Απέναντι έχουν S6 ενα μπλε ενα άσπρο ενα σε wireless φορτιστή ενα edge 2ο edge. Μήπως παίζει μίζα από την Samsung?

Έχουν ολόκληρο κομμάτι μόνο Samsung με ότι υπάρχει από ρολόγια τηλέφωνα ταμπλέτες ότι θέλεις. Htc για να βρεις ψάχνεις όλο το μαγαζί.

Έχουν τα Sony πρώτη μούρη αλλά με έχουν κάτι χαζά έβαλαν το Z1 compact παράδειγμα.

Τι να πω απογοήτευση πήγα για το M9 αλλά μόνο εμφάνιση είδα. Ασημί χρυσό το έχουν

 

Είναι καθαρά θέμα κακού marketing από την πλευρά της HTC. Όλες οι εταιρείες συνάπτουν συμφωνίες με τα καταστήματα για το ποιες συσκευές θα είναι που, αν θα είναι απλά dummy ή θα δουλεύουν κιόλας. Η microsoft και η samsung είναι οι πιο δυνατές σ' αυτό το κομμάτι και φαίνεται και από το πόσο πολύ βλέπουμε τις συσκευές τους όπου και να πάμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση καλύτερη η κάμερα του z3 από του m9

 

Πάντως το DxOMark την κάμερα του M9 τη βγάζει χειρότερη όχι μόνο από το Ζ3 αλλά και απ'όλα τα υπόλοιπα, κερδίζει όμως τον προκατοχό του Μ8 :rolleyes:

 

HTC One M9 Review: M8's successor on DxOMark

http://www.dxomark.com/Mobiles/HTC-One-M9-Review-M8-s-successor-on-DxOMark/HTC-One-M9-ranking

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...