Jump to content

Nubia Z9 Mini


Smartdigi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια το περιμενω και εγω. Μαλλον θα μου το στειλου με custom multi rom αλλα εγω θελω να το παω σε official v1.19 και ας εχει μονο Αγγλικα. Ειναι ευκολος ο τροπος?Το εχει κανει καποιος?

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζουμε πότε θα έρθει Ευρώπη (αν έρθει);

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε πότε θα έρθει Ευρώπη (αν έρθει);

 

Εγω που πηγα σε καταστημα wind να αλλαξω την σιμ μου σε νανο που περνει το συγκεκριμενο κινητο

ο υπαλληλος το κοιτουσε ειπε πολυ καλα λογια και ειχε πληρη αγνοια και για το μοντελο και για το αν ερθει ποτε προς τα μερη μας ;)

Και οπως εχω ξαναπει οπου το κυκλοφορεις κλεβει τα βλεματα και ολοι θελουν να το περιεργαστουν το κινητο αξιζει απ'ολες τις αποψεις και ουσια και εντυπωσεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.nubia.cn/service.php?sid=5

 

Z9 mini SD card Brush Pack V3.10 version

Μολις χτες βγηκε!!!

 

12, increase the multinational system language

 

Λετε να εχει και Ελληνικα?

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

http://www.nubia.cn/service.php?sid=5

 

Z9 mini SD card Brush Pack V3.10 version

Μολις χτες βγηκε!!!

 

12, increase the multinational system language

 

Λετε να εχει και Ελληνικα?

 

την περασα εγω...δεν εχει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, απο δω αξίζει λέτε να αγοράσω? http://www.aliexpress.com/store/product/ZTE-Nubia-Z9-Mini-4G-FDD-LTE-Smart-Phone-Snapdragon-615-Octa-Core-CPU-5-1920x1080/103919_32313640243.html

Θέλω να συγκρίνω με το meizu mx4 που έχω.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, απο δω αξίζει λέτε να αγοράσω? http://www.aliexpress.com/store/product/ZTE-Nubia-Z9-Mini-4G-FDD-LTE-Smart-Phone-Snapdragon-615-Octa-Core-CPU-5-1920x1080/103919_32313640243.html

Θέλω να συγκρίνω με το meizu mx4 που έχω.

 

Το mx4 είναι ναυαρχίδα ποιότητας σε σχέση με το z9. Ούτε λόγος, βρες άλλο μοντέλο να τεστάρεις...:cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν επιμένεις πάντως σου αγοράζω εγώ το z9 και δώσε μου το mx4 :)

Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα κάμερας θέλω να τεστάρω και επειδή βαρέθηκα να κουβαλάω δυο κινητά. Θέλω ενα με δυο κάρτες και πολύ καλή κάμερα ισάξια του mx4.

Έχεις το Z9? Βαριέμε να περιμένω 20 μέρες, γι αυτο το mx4 το πείρα απο Γερμανό.

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα κάμερας θέλω να τεστάρω και επειδή βαρέθηκα να κουβαλάω δυο κινητά. Θέλω ενα με δυο κάρτες και πολύ καλή κάμερα ισάξια του mx4.

Έχεις το Z9? Βαριέμε να περιμένω 20 μέρες, γι αυτο το mx4 το πείρα απο Γερμανό.

 

Με το που το πήρα την δεύτερη μέρα το πούλησα. Έχω το z7 mini . To z9 με απογοήτευσε από επιδόσεις (επαγγελματικό τηλ. mails , google apps , κτλπ) δεν πήγαινε πόντο.

 

Με την κάμερα το z7 είμαι οκ. anyway δικό σου το μαχαίρι δικό σου και το πεπόνι...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν υπάρχει κάποιος που το δίνει ευπρόσδεκτος σε pm
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα κάμερας θέλω να τεστάρω και επειδή βαρέθηκα να κουβαλάω δυο κινητά. Θέλω ενα με δυο κάρτες και πολύ καλή κάμερα ισάξια του mx4.

Έχεις το Z9? Βαριέμε να περιμένω 20 μέρες, γι αυτο το mx4 το πείρα απο Γερμανό.

 

Στην θεωρία ο ΙΜΧ234 το Ζ9 είναι καλύτερος από τον ΙΜΧ220 του Meizu.

Από εκεί και πέρα όμως παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα, όπως το module της κάμερας, η επεξεργασία της εικόνας μετά την λήψη κλπ.

Εγώ ως κάτοχος του Ζ9 mini είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος απο το τηλ και συγκεκριμένα στο θέμα της κάμερας μιας και είναι (η κάμερα) για μένα, ένα από τα βασικά κριτήρια αγοράς κινητού.

Σε προηγούμενα ποστ έχω ανεβάσει και κάποια δείγματα που μπορείς να δεις.

Από τη άλλη ο smartdigi έχει άλλα βασικά κριτήρια για το τηλέφωνό του, που μέσα σε αυτά δεν είναι η κάμερα αλλά η επεξεργαστική ισχύς του.

Εγώ ως fun της φωτογραφίας έψαχνα καιρό ένα δίκαρτο με καλή κάμερα και πιστεύω ότι βρήκα αυτό που ήθελα (τουλάχιστον για τους επόμενους 6-10 μήνες :) ). Το αν είναι καλύτερη η κάμερά του όμως από του MX4 μόνο μια side by side δοκιμή θα βγάλει αποτέλεσμα. Σίγουρα οι διαφορές θα είναι μικρές και κανένα από τα δύο δεν θα σε απογοητεύσει.

Το άλλο σημαντικό είναι και η φωτεινότητα του φλας με αυτήν του Ζ9 να είναι από τις πιο δυνατές που έχω συναντήσει.

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nik, ένα τελευταίο που θέλω να ρωτήσω είναι σαν κινητό σήμα ακουστικό και συνομιλία λάθος και Wi-Fi πως τα πάει;
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nik, ένα τελευταίο που θέλω να ρωτήσω είναι σαν κινητό σήμα ακουστικό και συνομιλία λάθος και Wi-Fi πως τα πάει;

 

Όλα πάρα ποκλύ καλά, δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό και το wifi του σίγουρα αρκετά καλό. Σε σύγκριση με laptop χάνει στο νήμα.

Και πιο συγκεκριμένα σε αυλή το laptop έχει σήμα περίπου 2 μέτρα μόνο πιο μακρια από το Ζ9:)

Link to comment
Share on other sites

Στην θεωρία ο ΙΜΧ234 το Ζ9 είναι καλύτερος από τον ΙΜΧ220 του Meizu.

Από εκεί και πέρα όμως παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα, όπως το module της κάμερας, η επεξεργασία της εικόνας μετά την λήψη κλπ.

Εγώ ως κάτοχος του Ζ9 mini είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος απο το τηλ και συγκεκριμένα στο θέμα της κάμερας μιας και είναι (η κάμερα) για μένα, ένα από τα βασικά κριτήρια αγοράς κινητού.

Σε προηγούμενα ποστ έχω ανεβάσει και κάποια δείγματα που μπορείς να δεις.

Από τη άλλη ο smartdigi έχει άλλα βασικά κριτήρια για το τηλέφωνό του, που μέσα σε αυτά δεν είναι η κάμερα αλλά η επεξεργαστική ισχύς του.

Εγώ ως fun της φωτογραφίας έψαχνα καιρό ένα δίκαρτο με καλή κάμερα και πιστεύω ότι βρήκα αυτό που ήθελα (τουλάχιστον για τους επόμενους 6-10 μήνες :) ). Το αν είναι καλύτερη η κάμερά του όμως από του MX4 μόνο μια side by side δοκιμή θα βγάλει αποτέλεσμα. Σίγουρα οι διαφορές θα είναι μικρές και κανένα από τα δύο δεν θα σε απογοητεύσει.

Το άλλο σημαντικό είναι και η φωτεινότητα του φλας με αυτήν του Ζ9 να είναι από τις πιο δυνατές που έχω συναντήσει.

 

+++++++ Μπραβο σου και εγω μαζι σου και δεν ειναι αναγκη να απογοητευουμε υποψηφιους νεους αγοραστες...

Εν αντιθεση με καποιους που επιμενουν να πολεμανε κατι σε σημειο υποπτο θα ελεγα...

Μια φορα λες την αποψη σου και σιγουρα ο αλλος μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του...

Οχι σε καθε σελιδα τα ιδια αρνητικα....

 

Και για εμενα αξιζει την αγορα του και νομιζω οποιος το παρει θα μεινει απολυτα ευχαριστημενος και απο την καμερα και απο το σημα και απο την ομιλια, και απο το wifi και ειδικα για τα χρηματα του και σε συγκριση με τα Ελληνικα δεδομενα...

 

Καλα να περνατε ολοι και με περισσοτερα χρωματα στη ζωη μας !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

:clap::clap:

........και δεν ειναι αναγκη να απογοητευουμε υποψηφιους νεους αγοραστες...

Εν αντιθεση με καποιους που επιμενουν να πολεμανε κατι σε σημειο υποπτο θα ελεγα...

Μια φορα λες την αποψη σου και σιγουρα ο αλλος μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του...

Οχι σε καθε σελιδα τα ιδια αρνητικα....

:clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

+++++++ Μπραβο σου και εγω μαζι σου και δεν ειναι αναγκη να απογοητευουμε υποψηφιους νεους αγοραστες...

Εν αντιθεση με καποιους που επιμενουν να πολεμανε κατι σε σημειο υποπτο θα ελεγα...

Μια φορα λες την αποψη σου και σιγουρα ο αλλος μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του...

Οχι σε καθε σελιδα τα ιδια αρνητικα....

 

Και για εμενα αξιζει την αγορα του και νομιζω οποιος το παρει θα μεινει απολυτα ευχαριστημενος και απο την καμερα και απο το σημα και απο την ομιλια, και απο το wifi και ειδικα για τα χρηματα του και σε συγκριση με τα Ελληνικα δεδομενα...

 

Καλα να περνατε ολοι και με περισσοτερα χρωματα στη ζωη μας !!! ;)

 

XAXAXAXAXAXAX

 

NAI NAI η ομάδα Smartdigi είναι ιδιοκτήτες εργοστασίου κινητών τηλεφώνων και πολεμάνε το Ζ9

μας κατάλαβες και μας ξετρίπωσες....

Τώρα δεν θα μπορούμε να λέμε τι γνώμη μας για το Ζ9... κρίμα :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αλλα λεει η Γιαγια μου...

Αλλα ακουνε τ'αυτια μου...

Δυστυχως οτι και να πεις οτι θελει ο καθενας καταλαβαινει...

Παιζει ρολο βεβαια και η "συναισθηματικη" μαλλον νοημοσυνη του καθενος μας...

Δεν πεφτω στο ιδιο επιπεδο απλα θελω να ξεκαθαρισω και να δικαιολογησω, την θεση, την σταση και την αποψη μου...

 

Εγω πηγα να επηρεαστω αρνητικα οταν πρωτοδιαβασα το νημα...

Ειδα μια επαναληψη αρνητικων απο συγκεκριμενο μελος και απλα προσπερασα τα λεγομενα του

γιατι πλεον η επιμονη και εμμονη καποιων εμενα προσωπικα στη ζωη με ξενερωνουν...

 

Και ετσι παραγγειλα το συγκεκριμενο κινητο και διαπιστωσα για τα δικα μου δεδομενα μια πολυ καλη επιλογη και οποιος διαβασει πιο πισω θα δει οτι αναφερα τα 4 αρνητικα για εμενα και οχι τα πλεονεκτηματα του, λεγοντας οτι στα υπολοιπα ειναι ΑΨΟΓΟ...

Το ιδιο πιστευω και σημερα και το εχω συστησει σε γνωστους...

 

Αν απλα επηρεαζομουν θα ειχα προσπερασει την εμπειρια αυτη και σιγουρα δεν θα ειχα γραψει τιποτα σε αυτο το νημα και ισως για καποιους να ηταν καλο...

 

Προσωπικα λοιπον ξαναλεω 4 αρνητικα για εμενα υπηρχαν...

Δεν ηταν ολα στα Ελληνικα (δεν ξερω Αγγλικα)

Ζεσταινοταν σχετικα γρηγορα

Νανο καρτες

καποια ξεβαμμενα χρωματα

 

ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΡΙΣΤΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ

 

Και μαλιστα αν δεν βγει κατι καλυτερο κοιταζω και το Lenovo Vibe Shot Z90-7

μολις θα μπορουν ολα να ειναι στα Ελληνικα Ναι θα το ξαναπαρω

 

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μιλάνε όσοι έχουν να πουν κάτι για το τηλέφωνο και όχι όσοι θέλουν να τρολάρουν.

 

@smartdigi

Μας είπες την άποψή σου, δεκτή, αλλά όσοι το έχουν πάρει (το τηλέφωνο) διαφωνούν μαζί σου. Δέξου λοιπόν και εσύ την άποψή μας και ας είναι ηλίθια για σένα, αλλά αυτή όμως είναι γνώμη μας μετά από εβδομάδες με το κινητό και όχι μετά από μερικές ώρες που πέρασες μαζί του (έτσι τουλάχιστον μας είπες).

Έχω αναλύσει πολλάκις εδώ για τα κρητήρια που έχει ο καθένας μας για το κινητό που θα επιλέξει να αγοράσει. Για μένα λοιπόν το Ζ7 mini είναι πεταμένα λεφτά, αλλά δεν βγαίνω δεξιά και αριστερά να το θάβω όπως κάνεις εσύ.

"Ο κασμάς είναι από τα πιο χρήσιμα εργαλεία στον χώρο του αλλά δεν κάνει για σκάλισμα"

Δέξου λοιπόν ότι δεν δεν είμαστε όλοι ίδιοι και ο καθένας μας έχει διαφορετικές προτερεότητες.

Η ειρωνεία που δείχνεις φανερώνει ένα μόνο πράγμα....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να το αγοράσω όμως δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι γίνεται με 2-3 πραγματάκια κι ελπίζω κάποιος που το έχει ήδη αγοράσει να με βοηθήσει...

Με τα ελληνικά τι γίνεται?

Δεν τα υποστηρίζει καθόλου ή απλά δεν είναι το menu στα ελληνικά?

Η εμφάνιση και η ταξινόμηση των ονομάτων στις επαφές πως είναι?!

Στα μνμ υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες (ας μην ρωτήσω για Τ9)?!

Τι γίνεται με τον συγχρονισμό στους λογαριασμούς (Google, Facebook, κλπ)? Από ότι έχω δει δεν υπάρχει Google Play αλλά μπορείς να το κατεβάσεις. Μετά τι?! Κανείς sync με contacts, calendar, email, κλπ...?!

Υποστηρίζει 4g Vodafone?

Ελπίζω να μην σας κούρασα και να μπει κάποιος στον κόπο να με φωτίσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μου ηρθε το κινητο σημερα. Πετασαν την τελευταια official και εχω ενα θεματακι. Οταν παω να παρω τηλ μια επαφη δεν μου βγαζει επολογη απο ποια σιμ να παρω οπως κανουν τα κλασικα dual. Βεβαια μου εχει διπλα απο την επαφη τις 2 καρτες και αν πατησω πανω σε οποια θελω καλει αππ αυτη αλλα αν παυησω πανω στον αριθμο δεν με αφηνει να επιλεξω σιμ και καλει με οποια ειναι ηδη πατημένο. Υπαρχει καποια επιλογη?

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μου ηρθε το κινητο σημερα. Πετασαν την τελευταια official και εχω ενα θεματακι. Οταν παω να παρω τηλ μια επαφη δεν μου βγαζει επολογη απο ποια σιμ να παρω οπως κανουν τα κλασικα dual. Βεβαια μου εχει διπλα απο την επαφη τις 2 καρτες και αν πατησω πανω σε οποια θελω καλει αππ αυτη αλλα αν παυησω πανω στον αριθμο δεν με αφηνει να επιλεξω σιμ και καλει με οποια ειναι ηδη πατημένο. Υπαρχει καποια επιλογη?

 

Εγώ επειδή δεν μου αρέσει να ψάχνω στις επαφές για κάποιο τηλέφωνο, δουλεύω με dialers που υποστηρίζουν Ελληνικό Τ9 στο ψάξιμο επαφής. Αυτόν που χρησιμοποιώ τώρα ενίαι ο True Dialer που αφού βρεις την επαφή και επιλέξεις την κλήση, σε ρωτάει με ποια κάρτα να πραγματοποιήσει την κλήση και με αποθήκευση της επιλογής αν θες.

 

Επίσης μπορείς μέσα από τις ρυθμίσεις των σιμ να συνδέσεις κάθε επαφή με μια συγκεκριμένη κάρτα για κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του έχει ois?

Το z9 το max έχει ... Το mini δυστυχώς δεν έχει ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Και αντε δεν εχει ois ( λογικο θα πεις σε αυτα τα χρήματα ) λες να πας στο μεγαλύτερο του αδερφάκι που εχει ( το classic για να μην σου βγει ο κούκος αηδόνι) και ω την δυστυχία ανακαλύπτεις πως δεν παίρνει sd.

Ελα τωρα...

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...