Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Molis allaksa apo aoristou xronou 384 - 41,41 E to mina se

6 mini 512 me 22 to mina pou tha anavathmistei apo oti mou eipan se 1024...

 

ande na doume... padws rwtisa gia to 2mbit kit alla mou eipe oti einai prosfora me eksoplismo kai eprepe na to propliroso... alla afou egw exo eksoplismo kai den ithela na kano kapoia propliromi, nomizo oti ekana kali kinisi e ????

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχω κι εγω την ιδια απορια... έχω μία αορίστου 384 που έγινε πρόσφατα αορίστου 768 :)

 

και βέβαια πληρώνω χωριστά την γραμμή και τη σύνδεση στην otenet...

 

τον ιούλιο με είχαν πάρει από τον οτέ και με είχαν ρωτήσει αν θέλω να κάνω 6μηνη και να πληρώνω λιγότερα λεφτά, χωρίς πρακτικά να αλλάξει κάτι...

 

τότε δεν το έκανα, γιατί φοβήθηκα μήπως με μια τέτοια δέσμευση δεν μπω στις αναβαθμίσεις...

 

τώρα οι αναβαθμίσεις έγιναν (τελικά σε όλους) οπότε δεν υπάρχει τέτοιο θέμα και εμείς με τις αορίστου βρισκόμαστε να πληρώνουμε παραπάνω χωρίς πρακτικά λόγο, τη στιγμή που στην ουσία είμαστε παλιοί πλέον και σταθεροί συνδρομητές...

 

τι να κάνω? (δε θέλω να διακόψω τη γραμμή μου και να κάνω νέα αίτηση με πακέτο και να μείνω 2 μήνες χωρίς dsl εννοείται)...

 

μπορώ να πάρω τηλ στον οτέ και να ρωτήσω αν μπορώ να μπω απευθείας σε κανένα 6μηνο π.χ. πακέτο με προσφορά χρεώσεων?

 

με συμφέρει?

Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 134 ή πήγαινε στον οτε και πες τους να σου αλλάξουν από αορίστου χρόνου σε κάποια προσφορά 6μηνη... Το θέμα είναι ότι εμείς με αορίστου πληρώνουμε πολύ περισσότερα από κάποιον που βάζει ένα από τα προπληρωμένα πακέτα και έχει και τον εξοπλισμό μες την τιμή, τη στιγμή που εγώ πριν 2 χρόνια είχα κάτι 400αρες στον οτε λόγω πληρωμης ενεργοποίησης γραμμής dsl και εξοπλισμού... Εγώ συγκεκριμένα πληρώνω 124 Ε το 2μηνο για να έχω 384 σπίτι μου(βασικο παγιο οτε+παγιο adsl γραμμής+συνδρομή 384 οτενετ)

 

Οταν θα θελήσω να πάρω κωδικούς από άλλη εταιρεία (Fortnet) θα συνεχίσω να πληρώνω το Παγιο της ADSl ?

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι ειναι χαζομάρα (συγνώμη για την έκφραση) να μένεις ως αορίστου πλέον.

Εγώ έκανα ετήσια δέσμευση με OnDSL στα 2048 και πληρωνω 26 ευρώ τον μηνα ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ (και με ΦΠΑ μεσα)

Η λογικη εχει ως εξης. Ειμαι ευχαριστημενος με την ΟΤΕνετ, δεν προκειται να γυρισω σε PSTN ΠΟΤΕ των ΠΟΤΩΝ, ADSL θα εχω και μετα την ετήσια δέσμευση... οποτε... ποιος ο λογος να μην το κανεις;

Φυσικα οποιαδήποτε αναβάθμιση επιθυμεις μπορεις να την κανεις! Εγω ξεκινησα με 384 2+2 και εκανα διαδοχικα αναβαθησεις σε 512, σε 1024 η οποια τελευταια διπλασιαστηκε.

Ειναι αδιανοητο να πληρωνεις 42 εωρω και να εχει 768... μονο και μονο για να εχεις αοριστου!!!:X

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αδιανοητο να πληρωνεις 42 εωρω και να εχει 768... μονο και μονο για να εχεις αοριστου!!!:X

 

Παραπάνω από αδιανόητο.:)

 

Μ' αρέσει που οι φίλοι πιο πάνω ρωτούν τι να κάνουν. Αν έκαναν σωστά ή όχι που παρέμειναν στην σύνδεση που έχουν:)

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera paidia... tha ithela na rothso kati... loipon.. to dslkit 2048 kanei 104euros.. auto einai gia 4 mhnes kai meta to mono pou plhrwneis einai 26euros to mhna dhladh 52euros to dumhno pou erxetai kai o logariasmos tou OTE.. me desmeush 12 mhnwn.. kai rwtw pera apo tous 12 mhnes to pagio auksanetai?? tha prepei na deinw 142euros kathe 3 mhne gia syndromh?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...να κανω μια ερωτηση γιατι μεσω τηλεφωνου με εχουν τρελανει οι τηλεφωνητες της οτενετ και του οτε!εχω την 6μηνιαια προσφορα του connx με συνδεση οτενετ.η γραμμη ηταν 384 εγινε 768.τωρα θελω να μετακομισω απο κεντρο αθηνας στον πειραια.υποψιν η 6μηνη προσφορα ληγει αρχες γεναρη.τι με συμφερει να κανω?να αφησω την συνδρομη να τρεχει και απο το νουμερο του πειραια να κανω καινουργια?πχ της οτενετ το κιτ στα 25 ευρω/μηνα στα 2048.γενικα τι συμφερει να παρω την νεα συνδεση απο οτε η οτενετ?ποια κανει καλυτερες προσφορες?νομιζω η οτενετ?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...να κανω μια ερωτηση γιατι μεσω τηλεφωνου με εχουν τρελανει οι τηλεφωνητες της οτενετ και του οτε!εχω την 6μηνιαια προσφορα του connx με συνδεση οτενετ.η γραμμη ηταν 384 εγινε 768.τωρα θελω να μετακομισω απο κεντρο αθηνας στον πειραια.υποψιν η 6μηνη προσφορα ληγει αρχες γεναρη.τι με συμφερει να κανω?να αφησω την συνδρομη να τρεχει και απο το νουμερο του πειραια να κανω καινουργια?πχ της οτενετ το κιτ στα 25 ευρω/μηνα στα 2048.γενικα τι συμφερει να παρω την νεα συνδεση απο οτε η οτενετ?ποια κανει καλυτερες προσφορες?νομιζω η οτενετ?ευχαριστω

Όχι, δεν κάνει καλύτερες προσφορές η ΟΤΕnet.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera paidia... tha ithela na rothso kati... loipon.. to dslkit 2048 kanei 104euros.. auto einai gia 4 mhnes kai meta to mono pou plhrwneis einai 26euros to mhna dhladh 52euros to dumhno pou erxetai kai o logariasmos tou OTE.. me desmeush 12 mhnwn.. kai rwtw pera apo tous 12 mhnes to pagio auksanetai?? tha prepei na deinw 142euros kathe 3 mhne gia syndromh?
πηρα εγω και ρωτησα και μου ειπαν οτι λογικα-τωρα δεν εχουν ενημερωση-η τιμη αοριστου μηνιαως θα αυξηθει πολυ αλλα τοτε και χωρις καμμια διακοπη θα αλλαξουμε προς της τοτε προσφορα με χαμηλη τιμη οπως και τωρα
Link to comment
Share on other sites

πηρα εγω και ρωτησα και μου ειπαν οτι λογικα-τωρα δεν εχουν ενημερωση-η τιμη αοριστου μηνιαως θα αυξηθει πολυ αλλα τοτε και χωρις καμμια διακοπη θα αλλαξουμε προς της τοτε προσφορα με χαμηλη τιμη οπως και τωρα

 

vasika den poly katalava ti mou eipes:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

τελικά πήγα στον ΟΤΕ κι έκανα μία 6μηνη στα 512 που θα αναβαθμιστεί στο 1Mbps... :)

 

...και από 40 και που έδινα στην αορίστου 384, θα δίνω τώρα 22.5 για 512... :)

 

όσο γι' αυτούς που ρώτάνε τι θα γίνει μετά τη λήξη της προσφοράς στο εξάμηνο, να μην ανησυχούν... απλά, ανάλογα με τις προσφορές που θα ισχύουν τότε, θα πάρουν μία άλλη ανάλογα και καθώς θα έχουν περάσει και μήνες, ενδεχομένως και πιο συμφέρουσα :D

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Απο σήμερα κι εγώ βρίσκομαι online μέσω της OteNet με ταχύτητα 384. Περιμένω πως και πως τον διπλασιασμό της στη περιοχή της Ηγουμενίτσας! Ρωτώντας τον υπάλληλο της Otenet, μου απάντησε πως είναι θέμα του πΟΤΕ..:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

paidia sos mporei kaneis na mou stileis tis ri8miseis gia na sinde8o (aytes pou prepei na peraso sto modem )? einai sindemeno me erthenet. i me prv i na tis postarei i na mou dosei kapoia selida (pou 8a tis brw)plzzzzz kaigome :P:X (o gamo ote dn tis stelnei oute kan tis exei se selida (prepei na pareis til kai apo to til pou pira dn ebgala akri 5 fores mou ta ipane kai tis 5 dn katalaba gri)(i egw eimai xazos i o ote exei ipalilous ntoubaria) (:PPP)

tosa lefta gia kagkela

tosa kagkela gia ta lefta

Link to comment
Share on other sites

paidia sos mporei kaneis na mou stileis tis ri8miseis gia na sinde8o (aytes pou prepei na peraso sto modem )? einai sindemeno me erthenet. i me prv i na tis postarei i na mou dosei kapoia selida (pou 8a tis brw)plzzzzz kaigome :P:X (o gamo ote dn tis stelnei oute kan tis exei se selida (prepei na pareis til kai apo to til pou pira dn ebgala akri 5 fores mou ta ipane kai tis 5 dn katalaba gri)(i egw eimai xazos i o ote exei ipalilous ntoubaria) (:PPP)
Αν θυμάμαι καλά εγώ είχα μπεί με username:otenet@otenet.gr και password:otenet. Για δοκίμασε το..και το το site που μπαίνεις μετά είναι το http://my.otenet.gr με επιφύλαξη
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε 15 μέρες λήγει η σύνδεσή μου και θέλω να αλλάξω σε OnDSL 1024 Wireless. Αυτό που με προβληματίζει είναι το αν θα έχω προβλήματα στην ασύρματη δικτύωση. Το PC μου βρίσκεται περίπου 8 μέτρα σε ευθεία από την πρίζα του τηλεφώνου. Παρεμβάλλονται 3 τοίχοι μεταξύ τους. Λέτε να έχω πρόβλημα στην ασύρματη επικοινωνία λόγω των εμποδίων (τοίχων);
Link to comment
Share on other sites

τελικά πήγα στον ΟΤΕ κι έκανα μία 6μηνη στα 512 που θα αναβαθμιστεί στο 1Mbps... :)

 

...και από 40 και που έδινα στην αορίστου 384, θα δίνω τώρα 22.5 για 512... :)

 

όσο γι' αυτούς που ρώτάνε τι θα γίνει μετά τη λήξη της προσφοράς στο εξάμηνο, να μην ανησυχούν... απλά, ανάλογα με τις προσφορές που θα ισχύουν τότε, θα πάρουν μία άλλη ανάλογα και καθώς θα έχουν περάσει και μήνες, ενδεχομένως και πιο συμφέρουσα :D

 

Na upotheso oti i grammi den xanetai mexri na pareis tin 512. ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε ο λογαριασμός για τη μηνιαια συνδρομη μου στο ondsl kit και διαπιστωσα πως απο 20,5 μειωθηκε στα 10,5. Η συνδεση μου ειναι στα 384. Εχει συμβει και σε κανεναν αλλο;:what:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε ο λογαριασμός για τη μηνιαια συνδρομη μου στο ondsl kit και διαπιστωσα πως απο 20,5 μειωθηκε στα 10,5. Η συνδεση μου ειναι στα 384. Εχει συμβει και σε κανεναν αλλο;:what:

 

Ναι και σε 'μενα το ίδιο.

Ξέρει κανείς τι έγινε ;

Μήπως θα έρχεται ο λογαριασμός κάθε 15νθημερο ;

Link to comment
Share on other sites

Δείτε πάνω στον λογαριασμό απο πότε μεχρι πότε πληρώνετε.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε πάνω στον λογαριασμό απο πότε μεχρι πότε πληρώνετε.

 

Εμένα γράφει από 01-08-2006 έως 31-08-2006. ;)

 

Πρώτη φορά μου έρχεται να πληρώσω από την πρώτη του μηνός,συνήθως αυτά ξεκινάνε από την ημερομηνία της ενεργοποιήσης.

Υ.Γ. Είμαι συνδρομητής από τον Φεβρουάριο του 2006

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γράφει από 01-08-2006 έως 31-08-2006. ;)

 

Πρώτη φορά μου έρχεται να πληρώσω από την πρώτη του μηνός,συνήθως αυτά ξεκινάνε από την ημερομηνία της ενεργοποιήσης.

Υ.Γ. Είμαι συνδρομητής από τον Φεβρουάριο του 2006

Ενας μήνας είναι.

Κανονικά 2μηνο δεν πρέπει να ναι?

Τα έκαναν ανα μήνα τωρα?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ενας μήνας είναι.

Κανονικά 2μηνο δεν πρέπει να ναι?

Τα έκαναν ανα μήνα τωρα?

 

Πάντα ανά μήνα ήταν , αφού πλήρωνα 21 ευρώ το μήνα .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...