Jump to content

Ο έρωτας μας είναι μακριά!


crazy_4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας έχει τύχει ποτέ ο μεγάλος έρωτας της ζωής σας να βρίσκεται μακρια?Σε άλλη πόλη ή χώρα εννοώ και όχι στην απέναντι πολυκατοικία!!

Να σας λείπει πάρα πολύ και να θέλετε να τον/την έχετε δίπλα σας, στην αγκαλιά σας...

νιώσατε ποτέ ότι δεν μπορείτε μέσα από το τηλέφωνο να του/της δείξετε το πραγματικό μέγεθος της αγάπης σας....και νιώθετε άσχημα με το γεγονός ότι η άλλη/ο άλλος θα σας αφήσει και πέφτετε σε κατάθλιψη ή ότι μπορεί να σας λέει ψέματα και να είναι με άλλη "παρέα" καλύτερη και να σας παρατήσει γι αυτό το λόγο?

Όσοι έχουν περάσει από αυτό το στάδιο ας ποστάρουν...

προτίνεται τρόπους να νιώσετε καλύτερα σε τέτοιες καταστάσεις...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα...Εγω Ιταλια(Παρμα),αυτη Ελλαδα (Ναυπλιον)... :cry: :o

Οσον αφορα μονο το οτι μου λειπει. ;)

Μεσα απο το τηλεφωνο σιγουρα δεν μπορεις να του\της δειξεις αυτο που αισθανεσαι και με πολυ "αμεσο" τροπο,ομως παλι καλα που υπαρχουν και αυτα και που οι τηλεπικοινωνιες συνεχως ανπτυσονται,και οσο να κανει "μειωνουν" λιγο τις αποστασεις.(Μεταφορικα παντα)

Ποτε(και το εννοω) δεν φοβηθηκα οτι μπορει να με αφησει,ή να βρει καποιον αλλο,ή οτιδηποτε... :)

Ξερω πως υπαρχει και το ρητο που λεει "ποτε μην λες ποτε",ομως προσωπικα τουλαχιστον δεν εχω τετοιο "φοβο".

Ειανι ενα ατομο το οποιο εχει πληρως την εμπιστοσυνη μου. ;)

'Η μαλλον εχει κερδισει την εμπιστοσυνη μου! ;)

Αυτο που με "μελαγχολει",ειναι που μερικες φορες πραγματικα την χρειαζομαι,ειτε σαν ερωτικο συντροφο,ειτε σαν "φιλο" για να μιλησω,ειτε για να "ξεσπασω"(να βγαλω μερικα πραγματα απο μεσα μου δηλαδη),ειτε για 1002 αλλους λογους,και δεν ειναι κοντα μου.Και ξερω πως το ιδιο ισχυει και για εκεινη.

Η "αποσταση" και ο χρονος που περναει ενα ζευγαρι με αυτην την αποσταση αναμεσα τους,ειναι πολυ μεγαλη δοκιμασια. :(

Τοσο για τον εναν,οσο και για τον αλλον.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mario_fit (19 Νοέ. 2004 , 17:29)

 

Αυτο που με "μελαγχολει",ειναι που μερικες φορες πραγματικα την χρειαζομαι,ειτε σαν ερωτικο συντροφο,ειτε σαν "φιλο" για να μιλησω,ειτε για να "ξεσπασω"(να βγαλω μερικα πραγματα απο μεσα μου δηλαδη),ειτε για 1002 αλλους λογους,και δεν ειναι κοντα μου.Και ξερω πως το ιδιο ισχυει και για εκεινη.

Η "αποσταση" και ο χρονος που περναει ενα ζευγαρι με αυτην την αποσταση αναμεσα τους,ειναι πολυ μεγαλη δοκιμασια. :(

Τοσο για τον εναν,οσο και για τον αλλον.

 

πως το "πολεμάς"αυτό? είναι πολύ βασανιστικό!!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμισες... Την πιο χάλια εποχή στη ζωή εμένα και του άντρα μου. Εγώ Αθήνα, αυτός Σάμο. Είχα κάνει Αθήνα - Σάμο Κολιάτσου - Παγκράτι. Κάθε λίγο έπαιρνα το αεροπλάνο και βουρρρ για Πυθαγόρειο. Και άντε μετά να μπορεί να παίρνει διανυκτέρευση (γιατί εκεί ήτανε λόγω στρατού, φαντάρος ο κακομοίρης) και να είμαστε και μέσα στο άγχος. Πολύ δύσκολη εποχή. Μέχρι που (κρυφά απ' όλους) παντρευτήκαμε, οπότε έβγαινε και πιο συχνά, νοίκιασε και εκεί σπίτι, εξασφαλίσαμε τις διανυκτερεύσεις.

Η απόσταση.... Ασ τα να πάνε. Χάλια. Χάλια σας λέω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mario_fit (19 Νοέ. 2004 , 15:29)

 

Καθε μερα...Εγω Ιταλια(Παρμα),αυτη Ελλαδα (Ναυπλιον)... :cry: :o

Οσον αφορα μονο το οτι μου λειπει. ;)

Μεσα απο το τηλεφωνο σιγουρα δεν μπορεις να του\της δειξεις αυτο που αισθανεσαι και με πολυ "αμεσο" τροπο,ομως παλι καλα που υπαρχουν και αυτα και που οι τηλεπικοινωνιες συνεχως ανπτυσονται,και οσο να κανει "μειωνουν" λιγο τις αποστασεις.(Μεταφορικα παντα)

Ποτε(και το εννοω) δεν φοβηθηκα οτι μπορει να με αφησει,ή να βρει καποιον αλλο,ή οτιδηποτε... :)

Ξερω πως υπαρχει και το ρητο που λεει "ποτε μην λες ποτε",ομως προσωπικα τουλαχιστον δεν εχω τετοιο "φοβο".

Ειανι ενα ατομο το οποιο εχει πληρως την εμπιστοσυνη μου. ;)

'Η μαλλον εχει κερδισει την εμπιστοσυνη μου! ;)

Αυτο που με "μελαγχολει",ειναι που μερικες φορες πραγματικα την χρειαζομαι,ειτε σαν ερωτικο συντροφο,ειτε σαν "φιλο" για να μιλησω,ειτε για να "ξεσπασω"(να βγαλω μερικα πραγματα απο μεσα μου δηλαδη),ειτε για 1002 αλλους λογους,και δεν ειναι κοντα μου.Και ξερω πως το ιδιο ισχυει και για εκεινη.

Η "αποσταση" και ο χρονος που περναει ενα ζευγαρι με αυτην την αποσταση αναμεσα τους,ειναι πολυ μεγαλη δοκιμασια. :(

Τοσο για τον εναν,οσο και για τον αλλον.

 

sumfono apolyta...mia tetoia katastash biono ki ego...ego sofia kai o antras moy serres...

ypomonh paidakia..

h apostash dynamonei ta megala ais8hmata kai faneronei ta mikra:)

 

keep in mind we are under the same sky.... :o

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

einai diskolo na to antumetopiseis auto ! an den exeis ton anthropo dipla sou na ton deis sta matia na ton filhseis den einai to idio !

to mono pou mporeis na kaneis einai na kanonizeis sunantiseis ! tha prepei na exeis kati na perimeneis kai na ksexniese ! dhladh na les oti ntaksei se 5 meres tha thn dw ! kati tetoio! autes oi sxeseis pantos oi enwnoun tous anthrwpous poli h tous dialuei entelos!

prepei na breis kati na ksexniese ! poli diskolo na ksexasteis aderfe omws an thn agapas pragamatika !

ti to exeis gotzam 7610 steile kana videaki ! inernet web cam kai tetoia bohthane !

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

TI NA TO KANEIS TO VIDEO...ETSI MPOREIS NA DEIS KAI THN SKLEVARIKOVA(APO THN TV) AYTO SHMAINEI POS MPOREIS NA DIATHRHSEIS THN PSEYDAIS8HSH OTI EINAI MAZI SOU?

ego prosopika eimai eyxaristhmenh apo th sxesh moy...kai as einai me apostash...h apostash apo kapoio shmeio kai epeita payei na yfistatai..ego ton antra moy den ton eniosa pote makria...ki as mas xorizan tosa xiliometra

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

exw zhsei erwta eks apostasews,,,

 

den aksizei! gia emena kalytera na mhn exw katholou sxesh para na travaw tetoio zori! einai martyrio.

 

allos to antexei....

kai allos opws emena oute thelei na to skeftete... kai mhn mou peite pws den agapousa... o megalyteros erwtas ths zwhs mou htan mexri tote.

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Ki egw Amerikh-A8hna....ka8e 4 mines thn eblepa (gia 2 mines) epi 1.5 xrono. De 8elw na 3anakanw tetoia sxesh! De blepw to logo! Idika an arxizei h sxesh me apostash! An den uparxei idi gerh bash sth sxesh (5-6 minwn kai panw) einai ili8io kata th gnwmh mou!

 

Apo thn allh omos de mpaneis pote sth routina pou einai kalo...alla etsi de gnwrizeis kai pote pragmatika to/thn allo/h afou de eisai mazi tou/ths ka8hmerina.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (19 Νοέ. 2004 , 16:53)

 

h apostash dynamonei ta megala ais8hmata kai faneronei ta mikra:)

 

keep in mind we are under the same sky.... :o

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE

h apostash apo kapoio shmeio kai epeita payei na yfistatai..ego ton antra moy den ton eniosa pote makria...ki as mas xorizan tosa xiliometra

 

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο! ;) (Ενταξει εκτος απο εκει που γραφεις "αντρα μου" :p )

 

 

@kinhtomania-Φυσικα και το γεγονος οτι καποιος δεν αντεχει την αποσταση,δεν σημιανει πως δεν αγαπαει κι ολας!

Αντιθετα μπορει να αγαπαει τοσο πολυ τον αλλον που να τον τρωει τοσο πολυ μεσα του ετσι ωστε να "αναγκαζεται" να χωρισει.Ειναι καθαρα θεμα "ιδιοσυγκρασιας" και καθολου επικρισημο(οχι οτι σε εκρινε καποιος) κατα την γνωμη μου. ;)

 

Kαι γραφω:Γνωμη μου ειναι η εξελιξη στον τομεα των τηλεπικοινωνιων-οπως ειπα και πιο πανω-ναι μεν σε καμια περιπτωση δεν "αντικαθιστα" τον αλλο,ομως εστω και εικονικα "μειωνει" τις αποστασεις.

Οι σχεσεις μπορει να ειναι "βασανιστκες","ψυχοφθορες" και 1002 αλλα πραγματα,ομως για μερικους(ενας απο αυτους ειμαι εγω),δεν σκεφτονται τιποτα και δεν τους νοιαζει τιποτα.Πρεπει να εχεις πολυυυυυυ υπομονη,"εγκρατια"(ετσι γραφεται; :confused: ),κτλ κτλ...

Θα συμφωνησω και με τον nhp πως αν υπαρχουν και καποια "θαμελια" ειανι ενα βασικο (+).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Θεσσαλονίκη...Αυτός Πειραιά...Πιάνεται?

Όντως αυτές οι σχέσεις είναι σκέτο βάσανο αλλά αν πραγματικά υπάρχει έρως μεγάλος τότε θεωρώ ότι δεν υπάρχει πρόβλημα...Θεωρίες..Μια ζωή θεωρίες..Θα με πιάσει το παράπονο τώρα..Με το παιδί χωρίσαμε αλλά υπάρχει επαφή...Δεν ήταν η απόσταση η αιτία...Υπάρχει και το απόφθευγμα: Μάτια που δεν βλέπονται εύκολα λησμονιούνται..Συμφωνώ σε αυτό όταν η σχέση δεν είναι και τόσο σοβαρή..Συμφωνώ με freak..:Η απόσταση δυναμώνει τα μεγάλα πάθη...Αλλά επίσης συμφωνώ να μη γίνονται σχέσεις στις οποίες υπάρχει απόσταση γιατί όσο να ναι τον άλλον τον θες δίπλα σου να τον αγκαλιάσεις να τον φιλήσεις και μπλα μπλα...Κι η απόσταση δεν επιτρέπει κάτι τέτοιο...Και εκεί είναι που λες: δεν πάει άλλο...

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Ο πραγματικά ερωτευμένος δεν πτοείται από αποστάσεις... Μιλάω τώρα για ένα συναίσθημα που να σημαίνει κάτι, όχι την... ξεπέτα! Ο έρωτας είναι εν μέρει και πόλεμος απένατντι στις δυσκολίες που εμφανίζονται. Τώρα άλλος τα θέλει όλα στο πιάτο του, άλλος πολεμάει γι'αυτό που θέλει... εγώ προσωπικά αν θέλω κάποια, δεν με σταματάει ούτε απόσταση, ούτε κούραση... γιατί το ίδιο ζητάω και από την σύντροφό μου!
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

An eisai se sigkekrimenes katastaseis 8a alla3eis gnwmh oti tipota de se ptwei! Egw ton megalhtero mou erwta (kai monh sxesh pou htan parapanw apo "ksepeta") htan gia 1.5 xrono...apo thn arxh e3apostasews! Eixame ki duo trela sunais8hmata meta3u mas! Alla...hr8ane asxhma ta pragmata kai eixe polla terastia problhmata sto spiti kai xreiazotan kapoion ekei mazi ths! Egw den hmoun ekei kai apofasisame na xwrisoume giati htan xeirotera na prospa8w na thn boh8isw/parigoriso apo to thlefono! Thn afisa mhn tixon kai brei allo kalo paidi pou na einai ekei na thn stiri3ei (diladi den xwrisame gia na mporei na pidiete apo dw ki apo kei), kai an ola pigainan kala, otan gurnousa apo to e3oteriko isws 3anaprospa8ousame na arxisoume pali kati. Ta problhmata pou eixe thn epireazan para polu kai xtipagan kai th sxesh mas, giati 3afnika htan polu neurikh, kai de pisteue oti pragmatika niazomoun gia auth, kai egw den hmoun ekei na apodei3w to anti8eto. Me pisteue sta logia alla h8ele kai pra3eis....kai gia pra3eis 8a eprepe na perimenei allous 3 mines wste na thn apodei3w poso thn agapousa kai thn noiazomouna! Dustixws omos mexri tote 8a pernaga apo kolasi, kai den antexa, kai apofasisame na xwrisoume.

 

Apo tote exoume bre8ei arketes fores, stelnoume kana minima, kana thlefono pou kai pou. H sxesh mas einai akoma polu kalh kai 8a eimai panta ekei ama me xreiastei, opos kai auth (to panta ekei den einai "geografiko" afou den eimai ontos ekei)

 

Thn agapisa tromera (kai thn agapw akoma polu). Mou diamorfwse to xarakthra sto atomo pou eimai twra. Htan terastia epirroh panw mou. Alla otan uparxoun e3wterika problhmata pou epireazoun thn sxesh, kai den bleposaste epi 4 mines...oso kai na prospa8eis, einai mataio...alla kai askopo!

Link to comment
Share on other sites

na sas po ti egine na sas pesoun ta mallia?emena konetyoun an mou pesoun ta matia ka8os edo kai mish ora klaio...

 

eixa na do ton antra moy 3 mhnes...hr8e thn tetarth to brady..

8a efeyge thn allh bdomada...8a ka8otan 9 meres...xtes eixa gene8lia..mou ekane doro mia vera :)

shmera to proi phgainame bolta...mas phre h mama toy thlefono kai mas eipe pos pe8ane h 8eia toy..meta 2 ores o filos moy eixe fygei...apo ekeinh thn ora klaio ka8os de ksero poios me gantemiase kai ola mou pane anapoda...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

gia senas thn hlikia sou isos na mhn exei nohma...an omso breis ton an8ropo ths zohs sou kai einai makria sou ti kaneis?

 

 

ps.apanthsh:o,ti ki ego :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (21 Νοέ. 2004 , 11:11)

 

an omoς breis ton an8ropo ths zohs sou kai einai makria sou ti kaneis?

 

 

 

τις περισσοτερες φορες

 

http://home.rochester.rr.com/highland/horns.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυο φορές αναγκάστικα να μεινω μακρυα της.Την μία ως φαντάρος που ηταν πακέτο και για τους δυο μας και αλλή μια φορά οταν επρεπε να πάω Σάμο.Ευτυχώς μετα απο λίγους μηνες ήρθε να μεινει μαζί μου.Ο ερωτας απο μακρυα δεν αντέχεται με τίποτα :( :(

(το κακο ειναι οτι δεν ειμαστε πλέον μαζι για άλλους λόγους βέβαια :( )

200km/h in the wrong lane...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έμεινα μακριά από τον άντρα μου κατά τη διάρκεια όλου του στρατιωτικού του - τελικά μεγάλη πληγή για ένα ζευγάρι το φανταριλίκι, απ' ό,τι διαβάζω και παραπάνω... - και για χάρη του έκανα τρελά ταξίδια. Μιλάμε να ταξιδεύω με το τρένο 14ωρα, μόνη μου, χωρίς παρέα κτλ. Και το χειρότερο για μένα, προκειμένου να πηγαίνω Αλεξανδρούπολη που ήταν, ξεπέρναγα τον τρελό φόβο που έχω για τα αεροπλάνα και πήγα 10 ολόκληρες φορές για να τον δω. Χώρια τα τρελά έξοδα.... Αχ ο έρωτας τι κάνει!
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...