Jump to content

Αγορα κινητου μεχρι - συμβουλες;


Snoozesion
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρετε ,

 

Είμαι σε αναζήτηση κινητού τηλεφώνου , βασικά το χρειάζομαι κυρίως για ίντερνετ να είναι γρήγορο, να μην κολλάνε βίντεο και γενικά το ιντερνέτ , για e-mail , και άλλες ιντερνετικες εφαρμογές , με καλή κάμερα και για μουσική.

 

Μην είναι καμιά μπακατέλα παιδιά ! :D

 

Δεν έχω πρόβλημα με το ποσό που θα διαθέσω αρκεί να είναι καλό στα παραπάνω ! Γράψτε τις συμβουλές σας

Link to comment
Share on other sites

διαθέτεις συγκεκριμένο budget? ΓΙατί έτσι είναι πάρα πολλές οι επιλογές όπως τα έχεις γράψει. Θες android, ios, WP η δεν σε νοιάζει. Λίγο πιο συγκεκριμένα για να σε βοηθήσουμε :)
Link to comment
Share on other sites

διαθέτεις συγκεκριμένο budget? ΓΙατί έτσι είναι πάρα πολλές οι επιλογές όπως τα έχεις γράψει. Θες android, ios, WP η δεν σε νοιάζει. Λίγο πιο συγκεκριμένα για να σε βοηθήσουμε :)

 

Οτι να ναι αρκεί να είναι κάτι κάλο και ασφαλές

 

Σε νορμάλ τιμές για την εποχή

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ζητάς κάτι πολύ συγκεκριμένο(τιμή λογική...)ας βοηθήσουμε.

Πας στο skroutz ---> Τεχνολογία---->Κινητά τηλέφωνα.

Τιμές από 12,63 έως 906 έουρος......... :wacko::cry:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ζητάς κάτι πολύ συγκεκριμένο(τιμή λογική...)ας βοηθήσουμε.

Πας στο skroutz ---> Τεχνολογία---->Κινητά τηλέφωνα.

Τιμές από 12,63 έως 906 έουρος......... :wacko::cry:

 

:lol: :lol: :rotfl: :clap: :up: :bow: :respect: :yahoo: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε μέχρι 400€ παιδια

 

LG G3 32GB ~ 420

 

Note 3 ~ 430

 

Xperia Z2 ~ 320

 

Nokia Lumia 930 ~ 370

 

Xperia Z3 ~ 430

 

HTC m8 ~ 410

 

Δεν είναι σε σειρά προτίμησης. Χωρίς να ξέρουμε περαιτέρω απαιτήσεις σου και προτιμήσεις, όλα αυτά τα κινητά είναι μια χαρά και θα σε καλύψουν πιστεύω. Αν μας δώσεις πιο συγκεκριμένες απαιτήσεις θα το συγκεκριμενοποιήσουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω το moto x 2nd gen. Η τιμή του ειναι πλέον στα 355 ευρώ . Πιο καινούριο απο ολα, εξαιρετική ποιότητα , και εξαιρετικά χαρακτηριστικά.

+ υποτυπώδης υποστήριξη σε updates ;)

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

LG G3 32GB ~ 420

 

Note 3 ~ 430

 

Xperia Z2 ~ 320

 

Nokia Lumia 930 ~ 370

 

Xperia Z3 ~ 430

 

HTC m8 ~ 410

 

Δεν είναι σε σειρά προτίμησης. Χωρίς να ξέρουμε περαιτέρω απαιτήσεις σου και προτιμήσεις, όλα αυτά τα κινητά είναι μια χαρά και θα σε καλύψουν πιστεύω. Αν μας δώσεις πιο συγκεκριμένες απαιτήσεις θα το συγκεκριμενοποιήσουμε :)

 

Έγραψα

βασικά το χρειάζομαι κυρίως για ίντερνετ να είναι γρήγορο, να μην κολλάνε βίντεο και γενικά το ιντερνέτ , για e-mail , και άλλες ιντερνετικες εφαρμογές , με καλή κάμερα και για μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα

βασικά το χρειάζομαι κυρίως για ίντερνετ να είναι γρήγορο, να μην κολλάνε βίντεο και γενικά το ιντερνέτ , για e-mail , και άλλες ιντερνετικες εφαρμογές , με καλή κάμερα και για μουσική.

 

Ναι όλα αυτά σε καλύπτουν για αυτά που έγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα αυτά σε καλύπτουν για αυτά που έγραψες.

 

Ποιο κατά την γνώμη σου είναι το καλύτερο από αυτά που έγραψες;

Link to comment
Share on other sites

HTC M8 το πιο συνολικα ολοκληρωμενο κινητο σαν λυση. Μετα Ζ3 και 930 αν θες windows phone. Εγω εχω το G3 και ειμαι κατευχαριστημενος. Θα επαιρνα το m8 αλλα ηθελα μεγαλυτερη οθονη.
Link to comment
Share on other sites

HTC M8 το πιο συνολικα ολοκληρωμενο κινητο σαν λυση. Μετα Ζ3 και 930 αν θες windows phone. Εγω εχω το G3 και ειμαι κατευχαριστημενος. Θα επαιρνα το m8 αλλα ηθελα μεγαλυτερη οθονη.

 

Γιατί κανείς δεν προτείνει S5;

Link to comment
Share on other sites

Το m8 ειναι ανωτερο του s5 σε ολα. Samsung ειναι full στο bloatware. Αμα σαρεσει ομως και αυτο θα σε καλυψει για αυτα που ζητας και ειναι στα λεφτα που θες. Εγω θα σου προτεινα το m8 παντως..
Link to comment
Share on other sites

Το m8 ειναι ανωτερο του s5 σε ολα. Samsung ειναι full στο bloatware. Αμα σαρεσει ομως και αυτο θα σε καλυψει για αυτα που ζητας και ειναι στα λεφτα που θες. Εγω θα σου προτεινα το m8 παντως..

 

Ανώτερο σε κατασκευή και ομορφιά ναι είναι..Σε smoothnes πάλι είναι.Στην κάμερα πχ το s5 είναι πολύ ανώτερο. Σταματήστε επιτέλους με αυτό το bloatware. Με το s5 και το note 4 η samsung βελτίωσε το TW της,έχει γίνει ελαφρύ (καμία σχέση με του s4)..όσο για το bloatware κάνεις απλά απενεργοποιηση την εφαρμογή και τελειώνει το θέμα.

Ανάμεσα σε S5 vs M8 θα διάλεγα Μ8 μιας και πρώτα κοιτάω κατασκευή, smoothnes και μετά την κάμερα. Οπότε όποιος έχει κριτήριο καλή κάμερα το s5 είναι άριστη επιλογή αλλά θα κάνει υποχώρηση σε smoothnes η υλικά κατασκευής και ομορφιά. Απλά για μένα είναι άσχημο το s5

Link to comment
Share on other sites

Ανώτερο σε κατασκευή και ομορφιά ναι είναι..Σε smoothnes πάλι είναι.Στην κάμερα πχ το s5 είναι πολύ ανώτερο. Σταματήστε επιτέλους με αυτό το bloatware. Με το s5 και το note 4 η samsung βελτίωσε το TW της,έχει γίνει ελαφρύ (καμία σχέση με του s4)..όσο για το bloatware κάνεις απλά απενεργοποιηση την εφαρμογή και τελειώνει το θέμα.

Ανάμεσα σε S5 vs M8 θα διάλεγα Μ8 μιας και πρώτα κοιτάω κατασκευή, smoothnes και μετά την κάμερα. Οπότε όποιος έχει κριτήριο καλή κάμερα το s5 είναι άριστη επιλογή αλλά θα κάνει υποχώρηση σε smoothnes η υλικά κατασκευής και ομορφιά. Απλά για μένα είναι άσχημο το s5

 

Ναι αλλά η απενεργοποιημένη εφαρμογή σου τρώει τον χώρο από τη μνήμη που τον έχεις πληρώσει. Bloatware είναι κάθε τι που σου κόβει μνήμη χωρίς να το θέλεις και να το χρειάζεσαι. Μην λέτε ότι σας βολεύει, επειδή σας θίξανε το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ανώτερο σε κατασκευή και ομορφιά ναι είναι..Σε smoothnes πάλι είναι.Στην κάμερα πχ το s5 είναι πολύ ανώτερο. Σταματήστε επιτέλους με αυτό το bloatware. Με το s5 και το note 4 η samsung βελτίωσε το TW της,έχει γίνει ελαφρύ (καμία σχέση με του s4)..όσο για το bloatware κάνεις απλά απενεργοποιηση την εφαρμογή και τελειώνει το θέμα.

Ανάμεσα σε S5 vs M8 θα διάλεγα Μ8 μιας και πρώτα κοιτάω κατασκευή, smoothnes και μετά την κάμερα. Οπότε όποιος έχει κριτήριο καλή κάμερα το s5 είναι άριστη επιλογή αλλά θα κάνει υποχώρηση σε smoothnes η υλικά κατασκευής και ομορφιά. Απλά για μένα είναι άσχημο το s5

 

Δεν διαφωνώ σε κάμερα είναι καλύτερο το S5, σε όλα τα υπόλοιπα υπερτερεί το m8. Αλλά επαναλαμβάνω, από αυτά που ζητάει το παιδί, νομίζω όλες οι επιλογές θα τον καλύψουν. Ας διαλέξει όποιο του κάνει κλικ από όλα αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγώ μόνο στην κάμερα λέω ότι είναι καλύτερο το s5 από το Μ8. ..Εννοείται η επιλογή είναι δική του . Εμείς λέμε την γνώμη και άποψη μας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...