Jump to content

HTC ONE M8 vs LG G3 32GB


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ενδιαφέρει κυριως η αυτονομια μπαταριας, το browsing , η φωτογραφια( ειναι τοσο χειροτερη του htc?) και gps. Επισης αν εχει παρατηρηθει σε καποια απο τις συσκευες προβλημα στην ευρεση σηματος. Τελος αν εχετε καμια ιδεα σε τι τιμη περιπου θα κυκλοφορησει το s6 edge στα σκρουτζομαγαζα (δεν θελω να ξεφυγω απο budget 400-450€).Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρέσεις την αυτονομία της μπαταρίας, θεωρώ ότι στα υπόλοιπα που ζητάς υπερέχει το LG G3, λόγω μεγαλύτερης οθόνης θα σε βολέψει καλύτερα για browsing και φωτογραφία. Και GPS και τα 2 νομίζω δεν έχουν κανένα πρόβλημα από όσο ξέρω. Όποτε και αν κυκλοφορήσει το S6 θα αργήσει πολύ να φτάσει στα 400-450 που θες.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω, και εγω νομιζω ειναι πιο κοντα σε αυτα που ζηταω το g3. Mε προβληματιζει η μπαταρια του μονο και λιγο η οθονη του που μου φαινεται λιγο ξεθωριασμενη (δε νομιζω να εχει θεματα κατω απο τον ηλιο?) αν και αυτο λογικα συνηθιζεται. Α επισης επειδη σκοπευω να το κρατησω κανα 2 χρονια φοβαμαι μην αρχισει να λαγκαρει επικινδυνα σε σχεση με το htc που διαβαζω οτι δεν κολλαει πουθενα...
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω, και εγω νομιζω ειναι πιο κοντα σε αυτα που ζηταω το g3. Mε προβληματιζει η μπαταρια του μονο και λιγο η οθονη του που μου φαινεται λιγο ξεθωριασμενη (δε νομιζω να εχει θεματα κατω απο τον ηλιο?) αν και αυτο λογικα συνηθιζεται. Α επισης επειδη σκοπευω να το κρατησω κανα 2 χρονια φοβαμαι μην αρχισει να λαγκαρει επικινδυνα σε σχεση με το htc που διαβαζω οτι δεν κολλαει πουθενα...

 

Λύθηκαν τα περισσοτερα θέματα με τα lags εδώ και αρκετό καιρό με το G3, δε νομίζω οτι θα έχεις πρόβλημα εκεί. ;)

TQi™ 2.4GHz Transmitter and 5-Channel Receiver

Extended chassis, heavy-duty chassis braces, and transmission skid plate

Link to comment
Share on other sites

m8 χωρίς δεύτερη σκέψη, το g3 ήταν η χειρότερη ναυαρχίδα του 2014, καμία σχέση με το σχεδόν άριστο g2
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει κυριως η αυτονομια μπαταριας, το browsing , η φωτογραφια( ειναι τοσο χειροτερη του htc?) και gps. Επισης αν εχει παρατηρηθει σε καποια απο τις συσκευες προβλημα στην ευρεση σηματος. Τελος αν εχετε καμια ιδεα σε τι τιμη περιπου θα κυκλοφορησει το s6 edge στα σκρουτζομαγαζα (δεν θελω να ξεφυγω απο budget 400-450€).Ευχαριστω!

Κοίτα και το z3 που θα σε καλύψει περισσότερο από τα αλλά 2 συνολικά σε αυτά που ζητάς.

http://www.skroutz.gr/s/5292680/Sony-Xperia-Z3-16GB.html

Τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω.

Αλλιώς αν θες αποκλειστικά μεταξύ των 2 m8 από εμένα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καταρχην εχεις παει να τα δεις και τα 2 απο κοντα? Πραγματικα το Μ8 ειναι καλυτερη συσκευη με μονο μειον την καμερα (σε οτι αφορα την αναλυση). Η σολομωντεια λυση μεταξυ των 2 ειναι το Ζ3. Αλλιως Μ8 ξεκαθαρα (απροβληματιστη κατασκευη εσωτερικα-εξωτερικα)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Δώστε του ανθρώπου το link με το 1+1 να γλυτώσει,τουλάχιστον, καμμιά 100ρα και να μη παιδεύεται.......

Άκυρον....το βρήκα! https://oneplus.net/gr/one

Link to comment
Share on other sites

για οθονη θα πας σε g3..τρομερη οθονη και φωτο θα ελεγα..αλλα η μπαταρια στραγγιζει πολυ ομως..ςιχα δυο g3 16 gb kai 32 gb..τα εδωσα..τωρα ειμαι με ενα s5 g906s prime και εχω βρει την ησυχια μου...τωρα το m8 ειναι μια ολοκληρωμενη συσκευη..m8 θα ελεγα και εγω..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

για οθονη θα πας σε g3..τρομερη οθονη και φωτο θα ελεγα..αλλα η μπαταρια στραγγιζει πολυ ομως..ςιχα δυο g3 16 gb kai 32 gb..τα εδωσα..τωρα ειμαι με ενα s5 g906s prime και εχω βρει την ησυχια μου...τωρα το m8 ειναι μια ολοκληρωμενη συσκευη..m8 θα ελεγα και εγω..

τρομερή οθονη................ αν της βοηθάς με φακό να φωτίζεται........ :X

Link to comment
Share on other sites

τρομερή οθονη................ αν της βοηθάς με φακό να φωτίζεται........ :X

 

Είσαι λίγο υπερβολικός αλλά σε γενικές γραμμές, ναι, η οθόνη του G3 ποτέ δεν ήταν και η πιο φωτεινή της αγοράς. :shifty:

TQi™ 2.4GHz Transmitter and 5-Channel Receiver

Extended chassis, heavy-duty chassis braces, and transmission skid plate

Link to comment
Share on other sites

Είσαι λίγο υπερβολικός αλλά σε γενικές γραμμές, ναι, η οθόνη του G3 ποτέ δεν ήταν και η πιο φωτεινή της αγοράς. :shifty:

 

την είχα την συσκευη ενα 3 μηνο.... στην αρχή παιδεύτηκα με software (restarts κλπ κλπ) δεν άντεξα πέρασα cm έστρωσε το τοπίο (αν και αργότερα βγήκαν καποια update που το στρώνουν)

 

μετά μπαταρία........ καθώς προέρχομαι απο το g2 συνήθισα να βγάζω 7 ώρες οθονη με 3g........ ετσι 4 ώρες του g3 μου φάνηκαν πάρα πολύ λίγες (3 ώρες αν το σήμα δεν είναι καμπάνα)

 

μετά οθονη......... για αρχή αρκετά ποιο χαμηλός φωτισμός από το g2 και δεύτερον...... δεν ξέρω αν λόγο φωτισμού η κάτι άλλο χρώματα σε σχέση με το g2 φαίνονται χλομά.......

 

 

μου άρεσε πολύ όμως η camera του!! που είναι αρκετά καλή.........

 

μετά από όλα αυτά έκανα αλλαγή στο mate 7 dual (32storage/3gb ram version) αν και τα έσκασα χοντρά...... ευτυχώς έμεινα ικανοπιιμενος (και ευτυχώς camera στα ίδια επίπεδα)

Link to comment
Share on other sites

για οθονη θα πας σε g3..τρομερη οθονη και φωτο θα ελεγα..αλλα η μπαταρια στραγγιζει πολυ ομως..ςιχα δυο g3 16 gb kai 32 gb..τα εδωσα..τωρα ειμαι με ενα s5 g906s prime και εχω βρει την ησυχια μου...τωρα το m8 ειναι μια ολοκληρωμενη συσκευη..m8 θα ελεγα και εγω..

 

Μην το παρεις στραβα..αλλα αν λες τρομερη οθονη του G3... του S5 που εχεις τωρα τι την λες? ;) Νομιζω πως εχει την χειροτερη οθονη απ'ολες τις ναυαρχιδες.. (S5 - M8 - Z3 - Note 4)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

την είχα την συσκευη ενα 3 μηνο.... στην αρχή παιδεύτηκα με software (restarts κλπ κλπ) δεν άντεξα πέρασα cm έστρωσε το τοπίο (αν και αργότερα βγήκαν καποια update που το στρώνουν)

 

μετά μπαταρία........ καθώς προέρχομαι απο το g2 συνήθισα να βγάζω 7 ώρες οθονη με 3g........ ετσι 4 ώρες του g3 μου φάνηκαν πάρα πολύ λίγες (3 ώρες αν το σήμα δεν είναι καμπάνα)

 

μετά οθονη......... για αρχή αρκετά ποιο χαμηλός φωτισμός από το g2 και δεύτερον...... δεν ξέρω αν λόγο φωτισμού η κάτι άλλο χρώματα σε σχέση με το g2 φαίνονται χλομά.......

 

 

μου άρεσε πολύ όμως η camera του!! που είναι αρκετά καλή.........

 

μετά από όλα αυτά έκανα αλλαγή στο mate 7 dual (32storage/3gb ram version) αν και τα έσκασα χοντρά...... ευτυχώς έμεινα ικανοπιιμενος (και ευτυχώς camera στα ίδια επίπεδα)

 

 

το G3 το είχες πάρει και εσύ ή φίλος σου?

Γενικά η φωτεινότητα το G3 είναι καλή πάντως έγω προσωπικά την έχω στο auto τέρμα ανοιχτό και μου φαίνεται οκ. Μήπως αυτά που έχεις χρησιμοποιήσει ήταν αρχικές παρτίδες με το οτι συνεπάγεται αυτό? Σε σύγκριση με το G2 που έχει η γυναίκα μου δεν μου φαίνεται τραγική η διαφορά , οκ είνια παραπάνω φωτεινό το G2 αλλά πχ. το 100% του G3 είναι το 85% του G2... δεν είναι τρελή η διαφορά.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το G3 το είχες πάρει και εσύ ή φίλος σου?

Γενικά η φωτεινότητα το G3 είναι καλή πάντως έγω προσωπικά την έχω στο auto τέρμα ανοιχτό και μου φαίνεται οκ. Μήπως αυτά που έχεις χρησιμοποιήσει ήταν αρχικές παρτίδες με το οτι συνεπάγεται αυτό? Σε σύγκριση με το G2 που έχει η γυναίκα μου δεν μου φαίνεται τραγική η διαφορά , οκ είνια παραπάνω φωτεινό το G2 αλλά πχ. το 100% του G3 είναι το 85% του G2... δεν είναι τρελή η διαφορά.

 

στην αρχή αυτός.... μετά μου το σκότωσε (από θέμα χρημάτων 200) και είχα εγώ 3 μήνες και μετά το στειλα.......

 

δεν ηταν πρώτες παρτίδες.... αλλα ουτε και τελευταία (του τώρα)

 

στο g2 ειχα αλλα θέματα... είχε πάει δυο φορές για αλλαγή λόγο gps (μια φορά είχε πάρα πολύ αδύναμο σήμα την αλλη έχανε...... και δύο φορές για αλλαγή μικροφώνου (που δεν έκαναν τπτ και ανανγαστικα να παρω μόνος μου από ebay να το αλλάξω ευτυχώς ήταν φτηνό 10 ευρώ έδωσα)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

στην αρχή αυτός.... μετά μου το σκότωσε (από θέμα χρημάτων 200) και είχα εγώ 3 μήνες και μετά το στειλα.......

 

δεν ηταν πρώτες παρτίδες.... αλλα ουτε και τελευταία (του τώρα)

 

στο g2 ειχα αλλα θέματα... είχε πάει δυο φορές για αλλαγή λόγο gps (μια φορά είχε πάρα πολύ αδύναμο σήμα την αλλη έχανε...... και δύο φορές για αλλαγή μικροφώνου (που δεν έκαναν τπτ και ανανγαστικα να παρω μόνος μου από ebay να το αλλάξω ευτυχώς ήταν φτηνό 10 ευρώ έδωσα)

Δεν σε έχει πάει και πολύ καλά η lg μου φαίνεται...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε έχει πάει και πολύ καλά η lg μου φαίνεται...

 

αστα να πανε....... αν και το g2 μου αρεσε πολυ (περα απο τα προβλήματα ειδικά αυτό με το μικρόφωνο μου έβγαλε την ψυχή στο service.......)

Link to comment
Share on other sites

Αντε να βγάλει άκρη ο άνθρωπος...!!:lol:

 

Χαχα δεν πειραζει διαβαζω με ενδιαφερον τις αποψεις ετσι και αλλιως δεν πολυβιαζομαι.

Το θεμα μου ειναι οτι δεν βρισκω μια σουπερουαου συσκευη να με καλυπτει απολυτα και ας δωσω κατιτις παραπανω (οπως καποτε οταν πηρα το s2).Το Ζ3 πχ που προτεινανε μερικοι αν και με καλυπτει περισσοτερο δεν μου αρεσει καθολου εμφανισιακα...

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει κυριως η αυτονομια μπαταριας, το browsing , η φωτογραφια( ειναι τοσο χειροτερη του htc?) και gps. Επισης αν εχει παρατηρηθει σε καποια απο τις συσκευες προβλημα στην ευρεση σηματος. Τελος αν εχετε καμια ιδεα σε τι τιμη περιπου θα κυκλοφορησει το s6 edge στα σκρουτζομαγαζα (δεν θελω να ξεφυγω απο budget 400-450€).Ευχαριστω!

 

http://tokinito.gr/page/default.asp?id=64&la=1&prID=791

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...