Jump to content

myADSL απο τη Sparknet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει αναμφιβολα το πιο σωστο ονομα :p

 

Η εικονα δειχενι τις τιμες της Sparkenet (25/09/03)....

 

Για σχολια σχετικα με τη ποιοτητα και τις υπηρεσιες της εταιριας προτιμηστεα υτο το thread :)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Δλδ στο πακέτο 384/128 Myadsl@HOME απότι βλέπω δεν σου δίνουν χώρο για φιλοξενία προσωπικής ιστοσελίδος!

Εδώ ακόμα και σε απλή 56Κ σύνδεση δίνουν! Έλεος...

Link to comment
Share on other sites

H Myadsl Lite ή όπως αλλιώς λέγεται, είναι πλέον διαθέσιμη.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Με όριο όμως στο downloading.

 

Αυτό που με χαλάει σ'αυτή την εταιρία, είναι η υποχρεωτική τιμολόγηση 2 μηνών.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

enas filos evale Sparknet@home prin liges meres...

sernetai...

se dsl report sites kai apo ena meso oro sta downloading vgazei maximum 15 kb/sec!!!!

kati parapanw apo ISDN128 dhladh!!

hmarton

 

tou eipa na tous plhrwsei to dimhno na kopsei amesa th syndesh kai na valei Tellas h OTE h kati allo sthn telikh

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουν για την ενεργοποιηση της καινουριας γραμμης που θα ανεβασει το διαθεσιμο bandwidth, το ποτε ειναι ομως το ζητημα...

Host

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση γιατι εβαλα απο τους πρωτους και το νομιμο διαστημα εχει περασει προπολου πριν αρχισει να χαλαει οπως και πολλοι αλλοι που ξερω. Απλα οι αιτησεις ηταν πολυ περισσοτερες απο οσο αντεχει το δικτυο (το ιδιο προβλημα εχει αρχισει να εχει ο πΟΤΕ σε ορισμενες περιοχες με τα DSLAM).

Host

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μια χαρά είναι... τώρα :: 370.4 Kbps (46.3 KBps) :)

 

χθες ήρθε και σχετική επιστολή ::

Αγαπητοί Συνεργάτες,

 

Οι προγραμματισμένες εργασίες Αναβάθμισης στο δίκτυο της Sparknet, έχουν επιτυχώς ολοκλήρωθεί.

 

Από την Δευτέρα 13/10/2003, έχει αναβαθμιστεί στα 34Mbits τo διεθνές μας bandwidth, ενώ από σήμερα 22/10/2003 έχει αναβαθμιστεί η απευθείας διασύνδεσή μας με τον ΟΤΕ, για τις ανάγκες των ADSL χρηστών μας, επίσης στα 34Mbits.

 

Ως εκ τούτου λοιπόν, με την ολοκλήρωση της αναβάθμισης αυτής, λύνονται αυτόματα τα τυχόν προβλήματα που υπήρχαν το προηγούμενο διάστημα στην ταχύτητα σύνδεσης των ADSL χρηστών μας.

 

Η υπηρεσία ADSL στη Sparknet λοιπόν από σήμερα μπαίνει στη δεύτερη φάση της, με ικανοποιητικούς χρόνους σύνδεσης και σταθερότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά .. πληρώνεις καμιά 200άρα ευρώ να στο βάλουν; σαν πολλά μου ακούγονται!.. εδώ πλήρωσα 90 ευρώ με μόντεμ και εγκατάσταση και 60 ευρώ το μήνα.. με απεριόριστο χρόνο [always online].. ATHK =p
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Έχει κανείς σήμερα Sparknet;

Πώς πάει από ταχύτητες;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

αγόρασα σημερα μια 3μηνη συνδεση adsl 384/128 sparknet 86,14 €

και μεσα στο πακέτο ειχε δωρο επιταγή 30 €

για αγορές απο το πλαίσιο

 

 

μέχρι στιγμής χρησιμοποιούσα το in a box της forthnet αλλα οπως ολλα τα

ωραια στη ζωή έλειξε και τωρα πρέπει να περιμένω να μου κόψουν την γραμμή

 

και να πάω στον οτε να ξανακάνω αναβάθμιση της γραμμής σε adsl

αορίστου χρόνου για να ησυχάσω :secret: :tease: μια και καλή

 

edit

το crypto του in a box δεν πιστευω να εχει κανενα κλειδωμα μονο για forthnet

και γελάσω!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kasei/30397/427144/0/kasei01.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα sparknet 384 μεσω πλαισίου, (165 ευρώ το εξάμηνο μείον 60 ευρώ που είναι η δωροεπιταγή) και βλέπω ακριβώς ίδιες ταχύτητες με αυτές του forthnet και otenet στην περιοχή μου (Γλυφάδα). Κατεβάζω ένα μεγάλο αρχείο από το tucows του κάθε provider, και βλέπω το rate μετά το πρώτο Mbyte. Νωρίς το πρωί βλέπω 43 kbytes/sec αλλά το βράδυ πέφτουν (όλα) στα 30 kbytes/sec.

Άρα, λαμβάνοντας υπόψη ότι με 15 ευρώ το μήνα (+ΦΠΑ) παίρνεις υπηρεσίες 384, συμφέρει κάργα!! Το forthnet δίνει 256 με 17,90 +ΦΠΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Eβαλα sparknet 384 και ειναι τραγικες οι επιδοσεις απο 10- μεχρι 28 στα ντουζενια της και με φοβερη ασταθεια(μεχρι και 5 αρια κανει) γενικα ειναι χαλια

 

και το τραγικοτερο ειναι πως πηρα το 12μηνο και λογικα δεν θα μπορεσω να την κοψω-ο λογαρισμος ερχεται ανα 2 μηνες

 

παρτε forthnet-otenet και μακρια απο spark

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και γω κάπως έτσι είμαι με τη Sparknet. Αλλά δεν είναι τόσο τραγική σε επιδόσεις.

 

Βασικά έχω το εξής πρόβλημα: Θέλω να κάνω port forwarding για να πιάνω καλές ταχύτητες σε κάτι emule, torrents και τα σχετικά. Για να το κάνω αυτό όμως πρέπει να μπω στο bios του router (Crypto F320). Έχει όμως κάποιο πρόβλημα (γιατί κάτι είχα πειράξει) και τώρα δεν μπορώ να μπω. Οπότε σκέφτομαι να πατήσω reset, αλλά θα χρειαστώ τις ρυθμίσεις της sparknet μετά και θα αναγκαστώ να τους τηλεφωνήσω και μου είπαν πως υπάρχει χρέωση αν το κάνω αυτό.

Οπότε θέλω κάποιο καλό παιδί που ξέρει να μου πει τι ρυθμίσεις να βάλω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...