Jump to content

[Επίσημο] Motorola V980 (3G)


bergyr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πονεμένη ιστορία!αστο...

 

μία φίλη με β980 εχει λάβει ενα μυνημα απο την αδερφή της απο το εξωτερικο και μπαινοντας να το διαβασει σβηνει το κινητο χανονται τα γράμματα & κανει σαν ρεσταρτ.τι λετε??

 

to kanei sinexeia? an nai as dokimasei mia oliki epanafora . an den strwsei na to paei gia service :X

Ποτέ μην διαπληκτίζεσαι με εναν χαζό , θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, μίλησα σήμερα με το 13830 για τα προβλήαματα που αντιμετωπίζω με το δίκτυο τρίτης γενιάς στο οποίο ακόμα και αν έχω φουλ σήμα δεν μπορώ να κάνω κλήσεις (call failed) και όταν με καλούν ακούγεται "ο συνδρομητής που καλέσατε έχει πιθανόν το τηλέφωνό του απενεργοποιημένο"!

 

Από την vodafone με παρέπεμψαν στη Motorola, από όπου και μου είπαν να πάω το τηλέφωνο για αναβάθμιση λογισμικού.

 

Έχω την έκδοση 01Ρ, η αναβάθμιση θα βοηθήσει πράγματι ή είναι πρόβλημα του δικτύου της vodafone και απλά ρίχνουν το βάρος στη Motorola;

 

Επίσης με την αναβάθμιση θα σβηστούν από το κινητό φωτογραφίες, τραγούδια και παιχνίδια;

Και τέλος, θα φτιαχτεί επιτέλους αυτό το bug με το ξυπνητήρι που δεν λειτουργέι όταν το κινητό είναι κλειστό και δεν φορτίζει;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με την αναβάθμιση θα σβηστούν από το κινητό φωτογραφίες, τραγούδια και παιχνίδια?

 

άμα δέν τα αποθηκεύσης στήν κάρτα,ναί

Link to comment
Share on other sites

Είχα:

 

SE6026AXXXG5006

R24_U_80.2E.27.O1P

40420000

 

Έκανα αναβάθμιση στις αρχές του σε :

 

SE6026AXXG510B

R24_U_80.2F.63.00.03P

40490000

 

Το πρόβλημα που αναφέρεις υπήρχε (και συνεχίζει να υπάρχει) αλλά μετα την αναβάθμιση μου συνέβει μόνο μια φορά! :) κατι ειναι και αυτό!

 

Δες παραπάνω post με bugs!

"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

πάντως κρίμα ρε μάκγες μια χαρά κινητάκι, με ένα σωρό καλούδια να την πατάει από την έλλειψη συνδεσιμότητας και αηδίες τύπου "ξυπνητήρι"...

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μίλησα σήμερα με το 13830 για τα προβλήαματα που αντιμετωπίζω με το δίκτυο τρίτης γενιάς στο οποίο ακόμα και αν έχω φουλ σήμα δεν μπορώ να κάνω κλήσεις (call failed) και όταν με καλούν ακούγεται "ο συνδρομητής που καλέσατε έχει πιθανόν το τηλέφωνό του απενεργοποιημένο"!

 

Από την vodafone με παρέπεμψαν στη Motorola, από όπου και μου είπαν να πάω το τηλέφωνο για αναβάθμιση λογισμικού.

 

Έχω την έκδοση 01Ρ, η αναβάθμιση θα βοηθήσει πράγματι ή είναι πρόβλημα του δικτύου της vodafone και απλά ρίχνουν το βάρος στη Motorola;

 

Επίσης με την αναβάθμιση θα σβηστούν από το κινητό φωτογραφίες, τραγούδια και παιχνίδια;

Και τέλος, θα φτιαχτεί επιτέλους αυτό το bug με το ξυπνητήρι που δεν λειτουργέι όταν το κινητό είναι κλειστό και δεν φορτίζει;

oti den einai apothikeymeno stin karta tha sbhstei.

to oti i 03p beltiwnei kapws ta problimata isxyei . To na xeis full sima kai na min kanei klisi einai periergo ..

telos to oti den fortizei den einai bug , einai blabh! steilto gia service kai anefere ola ta problimata pou exeis.

Ποτέ μην διαπληκτίζεσαι με εναν χαζό , θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας..
Link to comment
Share on other sites

εχουμε και λεμε. μολις χθες πηρα και εγω το v980 αλλα ηθελα να παιξω παιχνιδακι. μετα απο ψαξιμο καταφερα και εβαλα τα πρωτα παιχνιδα(κατα ******** του ιντερνετ αν βρειτε τιποτα βαλτε κανα λινκ).

 

η διαδικασια ειναι η εξης.καταρχας το εκανα με καρτ ριντερ(βαριεμια να γραφω στα αγγλικα)

 

1.βαζουμε την καρτουλα στον ριντερ.

2.στον -Ο υπολογιστης μου- γραφουμε πανω χ:/mobile/kjava (οπου χ το γραμμα του ωταηβερ που ειναι η καρτα)και τοτε θα μπουμε σε ενα "κρυφο" φακελο

3.εκει τοπεθετουμε τα παιχνιδια και βγαζουμε την καρτα

4.ανοιγουμε το κινητο παμε παιχνιδια και παταμε την επιλογη νεα εγκατασταση.

 

πιστευω να ημουνα σαφης

 

καλο παιχνιδι και αν βρειτε κανα καλο στειλτε το ρε παιδια

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

Symfono apolyta, ligo kalytero software kai einai super kinhtantza!!!

(a! e! o!! kai mia IR)

"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

:O To παραπάνω post πάει σε αυτο που έγραψε ο xenbast :

 

"Πάντως κρίμα ρε μάκγες μια χαρά κινητάκι, με ένα σωρό καλούδια να την πατάει από την έλλειψη συνδεσιμότητας και αηδίες τύπου "ξυπνητήρι"..."

"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

μάγκες ο φωτοαγορά (αρχες στουρναρα, απέναντι απο γραμμη υπολογιστες), εφερε 256μβ τρανσφλας με 39ευρω!!!!!!!

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

ναι μολις το προσεξα αυτο. αυτο και τα Multirama(40Ε μαζι με τη ΦαΠΑ) εχουνε καλες τιμες. στο γερμανος φονιαδες 36Ε η 128mb

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, όλα καλά με το κινητό, τίποτα δεν μου έχει παρουσιάσει, άλλα όταν το αποφασίζει με πετάει έξω από το δίκτυο, ενώ δείχνει φουλ σήμα. Έχω αλλάξει όλους τους συνδυασμούς στις ρυθμίσεις δικτύου και τίποτα. Πρέπει να καταλάβω ότι είμαι εκτός, να το σβήσω (κάθε φορά που είναι εκτός κολλάει στο σβήσιμο και μένει στο goodbye) και να το ξανανάψω, οπότε μπαίνει κανονικά. Διάβασα το forum, αλλού γράφει ότι φταίει ο provider, αλλού το κινητό. Τελικά μήπως να αποφασίσω ότι πρέπει να το ελέγχω κάθε λίγο για το αν είναι στο δίκτυο, ή υπάρχει λύση; αρχίζει και γίνεται λίγο εκνευριστικό.

Φοβάμαι λίγο και την αναβάθμιση γιατί τα υπόλοιπα δουλεύουν μιά χαρά.

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι να το ρυθμίσεις να παραμένει μόνιμα σε δίκτυο δεύτερης γενιάς (900/1800) σε αυτή τη ρύθμιση δεν εμφανίζει κανένα απολύτως πρόβλημα! Όλα τα προβλήματα τα βγάζει όταν το έχεις ρυθμίσει να επιλέγει αυτόματα τον τύπο δικτύου...
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι να το ρυθμίσεις να παραμένει μόνιμα σε δίκτυο δεύτερης γενιάς (900/1800) σε αυτή τη ρύθμιση δεν εμφανίζει κανένα απολύτως πρόβλημα! Όλα τα προβλήματα τα βγάζει όταν το έχεις ρυθμίσει να επιλέγει αυτόματα τον τύπο δικτύου...
kai pos to kanis auto??kai ego exo to paromio provlima.
Link to comment
Share on other sites

μάγκες ο φωτοαγορά (αρχες στουρναρα, απέναντι απο γραμμη υπολογιστες), εφερε 256μβ τρανσφλας με 39ευρω!!!!!!!

 

prosoxi! prin agorasete 256.. bebaiwtheite oti kai to 980 ipostirizei ews 256.. giati an kai den eimai sigouros nomizw ipostirizei ews 128.. !

Ποτέ μην διαπληκτίζεσαι με εναν χαζό , θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας..
Link to comment
Share on other sites

kai pos to kanis auto??kai ego exo to paromio provlima.

 

stir rithmiseis - diktyo -.. an baleis zwni "eyrwpi-asia" leitourgei mono se 2.5G .. enw me aytomath ,an brei, leitourgei san 3g... tin taxythta synistw na exete "mesaia" wste na min roufaei poli mpataria!

Ποτέ μην διαπληκτίζεσαι με εναν χαζό , θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας..
Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν το είχα Ευρώπη-Ασία - Μη αυτόματο - Μεσαία ταχύτητα έβγαζε συνεχώς προβλήματα. Από Δράμα είμαι και δεν νομίζω να καταφέρει και ποτέ να βρει 3G. Μήπως φταίει που είχα και τον τύπο στο Μη αυτόματο; Τώρα το γύρισα σε αυτόματο τύπο με Ζώνη Ευρώπη Ασία κι αν μου το ξαναβγάλει πάμε για αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

2 πραματάκια

 

το 980υποστηρίζει 256 στικάκι γιατί έχω ήδη!!!!!!!!!

ευρώπη-ασία-μη αυτόματο-αργή πάει σφαίρα, χωρίς προβλήματα και λίγη σχετικά κατανάλωση μπαταρίας

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Εκανά και εγώ τις ρυθμήσεις αυτές για να δούμε... :w00t:
"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω την καρτουλα 256 απο μουλτιραμα.με τα παιχνιδακια εχει βρει κανεις τιποτα? γιατι κατι καλο δεν βρηκα :cry:

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε σούπερ η 256! πετάω καμιά 200αριά wma και ακούω μουσικούλα...και άσε τους άλλους να έχουν 1 κινητό, ενα ipod και ενα ραδιοφωνάκι στις τσέπες τους....

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση οταν βαζω το κινητο να φορτισει ακουγεται ενας περιεργος ηχος πολυ αμιδρα.ακουγεται και σε εσας αν και νομιζω οτι φταει που ειναι μετασχηματιστης ;)

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

prosoxi! prin agorasete 256.. bebaiwtheite oti kai to 980 ipostirizei ews 256.. giati an kai den eimai sigouros nomizw ipostirizei ews 128.. !

 

 

ego pantos milisa me motorola kai moy eipan oti episima ypostirizei mexri 256 kai exoyn dokimasei kai 512 poy paizei men alla anepisima

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση οταν βαζω το κινητο να φορτισει ακουγεται ενας περιεργος ηχος πολυ αμιδρα.ακουγεται και σε εσας αν και νομιζω οτι φταει που ειναι μετασχηματιστης ;)

 

egw pantws den akouw tipota ..

Ποτέ μην διαπληκτίζεσαι με εναν χαζό , θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...