Jump to content

[Επίσημο] Motorola V980 (3G)


bergyr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε gmmour έχεις απόλυτο δίκιο οτι σε όλα αυτα(στα περισσότερα) φταίει το δίκτυο.επίσης να αναφέρω οτι κάμποσες φορες πέφτει η κλήση και παρατηρώ οτι αυτό συμβαίνει οταν γινεται αλλαγή 3g και απλό.

p.s. πήγα το κινητό μου σήμερα στην μοτορολα διοτι ζεσταινόταν αρκετα η μπαταρια και καναδυο φορές μου εκανε στην κλήση εναν πολύ εντονο ήχο σαν γρατζούνισμα και δεν μπορουσα να μιλήσω.μου το κράτησαν για αναβάθμιση.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενώ ήμουν σίγουρος ως τώρα για την αγορά του , με γεμίσατε αμφιβολίες ρε γαμώτο. Κι αυτο κυρίως γιατί δεν έχει bluetooth...Μεγάλη βλακεία η αδυναμία μεταφοράς δεδομένων, έστω και με υπέρυθρες. Κρίμα....

--------

Πάντως μόλις είδα οτι έχει υπέρυθρες (από 9volto).Ξέρει κανείς κάτι επ'αυτού?

http://www.9volto.gr/catalog/product_info.php?products_id=767

 

Προφανώς κάνουνε λάθος!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Vre paidia, mipos gnorizei kanis pias alis siskevis ta paixnidia kanoun gia tin V980?!!! (Sorry gia ta greenglish alla den mporo na grapso sta ellhnika apo ton ipologisti pou eimai :O )
Link to comment
Share on other sites

Αν γνωριζει καποιος ας μου πει.

1. Οταν εχω μολις φορμαρει την Τ-flash στο V980 και ριξω αρχεια μεσα βαζοντας την στο PC, επαναφεροντας την παλι στο κινητο, δεν τα βλεπει. Αν εχω πρωτα αποθηκευσει μια φωτο απο το κινητο και κανω μετα φορτωμα της καρτας στο PC βλεπει βεβαια τα καινουργια αρχεια αλλα βγαζει corrupted αυτα που δημιουργήθηκαν απο το κινητο.

2. Αρχεια (φωτο-βιντεο) που τραβηχτηκαν απο το κινητό δεν μπορω να τα μεταφέρω στο PC. Οταν παω να ανοιξω τον φακελο mobile στο PC, που δημιουργειται εξ'ορισμου απο το V980 μεσα στο T-flash μου λεει οτι ειναι αδυνατη η προσβαση στον φακελο/κατεστραμενος...(το κλειδωμα της καρτουλας ειναι ανοιχτο-το εχω checkαρει).

3. Τα windows δεν ολοκληρωνουν το format της μνημης και μετα η καρτα δεν αναγνωριζεται καν απο το v980, συν το οτι βγαζει ενδειξη "μυνηματα πληρης" χωρις να εχω ουτε ενα εισερχομενο.(τελικα καταφερα να την φορμαρω μεσα σε CANON-DVcam :lol: για να την αναγνωρισει το v980)

 

Εχει αντιμετωπισει κανεις προβληματα παρομοια σε card reader με το v980, εχει βρει λυσεις??? Καθυστερησα λιγο την αγορα USBcable για να μην πεταξω λεφτα(το κινητο το χω απο Δεκεμβρη-χωρις αλλα προβληματα) σε λαθος καλωδια. Αν και τωρα που ξεκαθαρισε το τοπιο νομιζω πως για εκει παω.

 

Οποιαδηποτε απαντηση ευπροσδεκτη. :wacko: :lol:

Motorola M3588>Motorola T191>Sonyericsson T610>Siemens CV65>Motorola V980
Link to comment
Share on other sites

Αν γνωριζει καποιος ας μου πει.

1. Οταν εχω μολις φορμαρει την Τ-flash στο V980 και ριξω αρχεια μεσα βαζοντας την στο PC, επαναφεροντας την παλι στο κινητο, δεν τα βλεπει. Αν εχω πρωτα αποθηκευσει μια φωτο απο το κινητο και κανω μετα φορτωμα της καρτας στο PC βλεπει βεβαια τα καινουργια αρχεια αλλα βγαζει corrupted αυτα που δημιουργήθηκαν απο το κινητο.

2. Αρχεια (φωτο-βιντεο) που τραβηχτηκαν απο το κινητό δεν μπορω να τα μεταφέρω στο PC. Οταν παω να ανοιξω τον φακελο mobile στο PC, που δημιουργειται εξ'ορισμου απο το V980 μεσα στο T-flash μου λεει οτι ειναι αδυνατη η προσβαση στον φακελο/κατεστραμενος...(το κλειδωμα της καρτουλας ειναι ανοιχτο-το εχω checkαρει).

3. Τα windows δεν ολοκληρωνουν το format της μνημης και μετα η καρτα δεν αναγνωριζεται καν απο το v980, συν το οτι βγαζει ενδειξη "μυνηματα πληρης" χωρις να εχω ουτε ενα εισερχομενο.(τελικα καταφερα να την φορμαρω μεσα σε CANON-DVcam :lol: για να την αναγνωρισει το v980)

 

Εχει αντιμετωπισει κανεις προβληματα παρομοια σε card reader με το v980, εχει βρει λυσεις??? Καθυστερησα λιγο την αγορα USBcable για να μην πεταξω λεφτα(το κινητο το χω απο Δεκεμβρη-χωρις αλλα προβληματα) σε λαθος καλωδια. Αν και τωρα που ξεκαθαρισε το τοπιο νομιζω πως για εκει παω.

 

Οποιαδηποτε απαντηση ευπροσδεκτη. :wacko: :lol:

 

 

Φίλε Motoroller το ίδιο (σχεδόν) πρόβλημα είχα και εγώ όταν αγόρασα την 128 trans-flash που έχω στο κινητό.

Δεν μπόρεσα να κάνω και πολλά :O ...απλά την γύρισα πίσω και μου την αντικαταστήσανε!!! ;)

 

(edit: ) Βρε παιδιά,ξέρει κανένας να μου απαντήσει στην προηγούμενη ερώτησή μου...please :w00t: please :w00t: please...έχω βρεί πως να περάσω παιχνίδια στο κινητό (είναι λίγο κούραση μεν αλλά δουλεύει) και δεν μπορώ να βρώ συμβατά παιχνίδια!!!! HELLLLPPPPP!!!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

φιλε fostirop μιας και ανακάλυψες πώς να βάζεις τα παιχνίδια δεν μου λές και μένα???

εγώ έχω java games απο το nokia 6600 αλλα δεν έχω βρεί τον τρόπο να τα βάζω για να δώ αν παίζουν.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

φιλε fostirop μιας και ανακάλυψες πώς να βάζεις τα παιχνίδια δεν μου λές και μένα???

εγώ έχω java games απο το nokia 6600 αλλα δεν έχω βρεί τον τρόπο να τα βάζω για να δώ αν παίζουν.

 

Lipon, iparxei mia web/wap selida i opia epitrepei na kaneis upload ena opiodipote arxio apo ton ipologisti sou kai meta na mpeis meso wap kai na to katevaseis apefthias sto kinito...to ksero akoygete ligo maniki alla aksizei ton kopo giati afonos doulevei kai afeterou den xreonese...dorean ploigisi mexri 31/05 ;)

H selida einai h auti edo :)

Pas stin epilogi "wap upload directory" kaneis upload to paixnidi stin antistixi katigoria uploads pou sou dinei kai apo moni tis i selida meta sou dinei to wap site pou prepei na pas!!!! ;) :)

 

Please dokimase kai pes mou an paizoun ta paixnidia, ego me K700i kai V525 pou dokimasa katafera na ta peraso alla den paizoun sosta h den antapokrinontai to koumpia epilogon (menu paixnidiou) :cry:

Link to comment
Share on other sites

οκ ,απλα τώρα είναι down το 3g και θα πρεπει να περιμενουμε μεχρι να επανέλθει για να το τσεκάρω.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

οκ ,απλα τώρα είναι down το 3g και θα πρεπει να περιμενουμε μεχρι να επανέλθει για να το τσεκάρω.

 

Lipon, vrika 2 paixnidia, to PoP Sands of Times kai to Splinter Cell 2 pou paizoun arketa ikanopoihtika stin siskevi...perisotera sto briefcase mou!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις έπιασα στα χέρια μου το καινούριο μου V980, αν και ήμουν οπαδός των NOKIA. Μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις, αλλά μου γέννησε και την πρώτη μου απορία. Ενώ στις επιλογές βίντεο έχω εγγραφή ήχου:Ναι, στην αναπαραγωγή δεν ακούγεται τίποτα. Είναι φυσιολογικό; Μόνο στο PC θα ακούγεται; Και λιγότερο σημαντικο: Ο ήχος κλείστρου αλλάζει;;; THANX εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις έπιασα στα χέρια μου το καινούριο μου V980, αν και ήμουν οπαδός των NOKIA. Μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις, αλλά μου γέννησε και την πρώτη μου απορία. Ενώ στις επιλογές βίντεο έχω εγγραφή ήχου:Ναι, στην αναπαραγωγή δεν ακούγεται τίποτα. Είναι φυσιολογικό; Μόνο στο PC θα ακούγεται; Και λιγότερο σημαντικο: Ο ήχος κλείστρου αλλάζει;;; THANX εκ των προτέρων...

 

Όχι, κανονικά πρέπει να ακούγεται και στην αναπαραγωγή απο το κινητό, μήπος το έχεις στο αθόρυβο απο το προφίλ ήχου;! :worry:

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό ήταν.Χαζομάρα μου και τρόμαξα τσάμπα!!!Ευχαριστώ πολύ.Πάντως είναι πολύ μουράτο το κινητό!!! Έχει ώρες ψάξιμο και θα το απολαύσω!!
Link to comment
Share on other sites

μάγκες έχει πάει κανείς το μπλιμπλίκι του για αναβάθμιση; αν ναι έχει δει καμιά διαφορα; έχω έκδοση flex se6026axxg5006, έκδοση λογισμικού r24_u_80.2e.27.01p, dsp 40420000

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

γιατί το δίνουν τόσο φτηνά κιόλας αυτό το κινητό ;;;

 

με διακόκια βρίσκετε πλέον.....πολύ περίεργο ! έχει πρόβλημα ;

δέν παίρνει κάρτα ; μειονεκτήματα please !

brandfree firmware υπάρχει ;;;

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Εχω το V980 εδω και ενα μηνα πριν ειχα Nokia6600 και παλι εκει θα γυρισω αλλα θελω να ρωτησω κατι ειναι δυνατον να μην εχει αναφορα παραδοσης για τη μηνυματα? δεν εχω μπορεσει να παρω αναφορα με κανενα τροπο απο αυτο το κινητο!!... δεν κανω καλα κατι?... Θα ελεγα οτι γενικα εχ4ει πολυ λιγεσ λειτουργιες α! και κατι ακομα απαραδεκτο, αν βαλεις αφυπνιση και κλεισει το κινητο ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ!!!!!... καποιος που ξερει κατι για αυτα τα δυο προβληματα! (?)
"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

Εχω το V980 εδω και ενα μηνα πριν ειχα Nokia6600 και παλι εκει θα γυρισω αλλα θελω να ρωτησω κατι ειναι δυνατον να μην εχει αναφορα παραδοσης για τη μηνυματα? δεν εχω μπορεσει να παρω αναφορα με κανενα τροπο απο αυτο το κινητο!!... δεν κανω καλα κατι?... Θα ελεγα οτι γενικα εχ4ει πολυ λιγεσ λειτουργιες α! και κατι ακομα απαραδεκτο, αν βαλεις αφυπνιση και κλεισει το κινητο ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ!!!!!... καποιος που ξερει κατι για αυτα τα δυο προβληματα! (?)

 

Exei anafora paradosis alla to spastiko tis ipotheseis einai oti prepei kathe fora na to zitas esi!! :ooch:

 

Sigekrimena, kai eno eisai mesa sto sms pou grafeis pas:

 

Pliktro menou - Epiloges minimatos - Anafora paradosis - Nai

 

Apla, prepei na to kaneis auto kathe fora pou thes na stileis minima :cry:

 

@ pateras:

 

Vasika mionektimata (gia mena):

 

1.Den exei bluetooth kai iperithres (pernei karta mnimis transflash)

2.H kamera tou den einai megapixel an kai travaei arketa kales foto (oxi gia ektiposi omos)

3. Anafora paradosis sms-mms (vlepe pano!)

4.Sxetika mikri othoni (esoteriki) gia to megethos toy!

Link to comment
Share on other sites

Symfono me ta meionektimata pou anafereis! Tha prostheso kai thn aparadekth mpataria! emena mou krataei 1 - 1,5 hmera!!!! poly ligo!!!! Thx gfia thn anafora tha tro dokimaso!
"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

Symfono me ta meionektimata pou anafereis! Tha prostheso kai thn aparadekth mpataria! emena mou krataei 1 - 1,5 hmera!!!! poly ligo!!!! Thx gfia thn anafora tha tro dokimaso!

 

Ontos h mpataria einai psilopikra, idios an to exeis se 3G (se 2,5 krataei perisotero, min fantasteis omos kai poli :O )

Link to comment
Share on other sites

Ontos h mpataria einai psilopikra, idios an to exeis se 3G (se 2,5 krataei perisotero, min fantasteis omos kai poli :O )

 

γενικά το κινητό είναι ψιλο πίκρα αλλα ενταξει όπως εχει μάθει κανείς.αμα εχεις μαθει σε 6600 δεν το συζηταμε...

φίλε fostirop δοκίμασα τον τροπο που μου προτεινες να βάλω παιχνίδια στο v980 αλλα εκτός του ότι έκανα 8 ώρες να γράψω την διεύθυνση wap και εκνευρίστηκα ,δεν εμπαινε,μετα άλλες 8 ώρες ξαναπροσπάθησα να γράψω την διεύθυνση αλλά πάλι τίποτε.δεν έμπαινε καν για να kατεβάσω τα παιχνίδια που είχα κάνει upload.αυτα για το παρών.

:rolleyes:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

η τιμη του στις (03/03/05) στη Vodafone ήταν 261€
"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

μάγκες έχει πάει κανείς το μπλιμπλίκι του για αναβάθμιση; αν ναι έχει δει καμιά διαφορα; έχω έκδοση flex se6026axxg5006, έκδοση λογισμικού r24_u_80.2e.27.01p, dsp 40420000

 

ας απαντήσω λοιπόν στην πάρτη μου και να σας πω ότι πήγα για αναβάθμιση (τσάμπε) με την πρόφαση ότι κλείνει μόνο του κλπ

 

ε λοιπόν μετά την αναβάθμιση, πήγε στα

SE6026AXXG5108

R24_U_80.2F.63I

40460000

 

σε σχέση με τα παλιά που τα γράφω παραπάνω και

  • δεν έχει ξανακάνει κάνει restart
  • δεν έχει ξαναπαγώσει
  • το ξυπνητήρι χτυπά πάντα όταν πρέπει
  • έχει 2 νέα παιχνίδια
  • έχει βιντεάκι τους απίθανους αντί το κονσταντιν
  • παίζει βιντεάκια που είχα τραβήξει και πριν μου έλεγε σφάλμα συστήματος

 

σαφής βελτίωση σε όλους τους τομείς!

 

πιστεύω να σας βοήθησα...

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...