Jump to content

[Επίσημο] Motorola V980 (3G)


bergyr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όσο για την εναλλαγή 2G/3G το έχω δει κι εγώ το πρόβλημα... Αυτό που κάνω είναι ότι ρυθμίζω τη συσκευή μόνο για 2G και όταν θέλω 3G το αλλάζω χειροκίνητα. Όταν επεκταθεί η κάλυψη 3ης γενιάς αρκετά, θα αλλάξω μόνιμα αντιστοίχως τη ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alejandro (19 Δεκ. 2004 , 14:57)

 

όσο για την εναλλαγή 2G/3G το έχω δει κι εγώ το πρόβλημα... Αυτό που κάνω είναι ότι ρυθμίζω τη συσκευή μόνο για 2G και όταν θέλω 3G το αλλάζω χειροκίνητα. Όταν επεκταθεί η κάλυψη 3ης γενιάς αρκετά, θα αλλάξω μόνιμα αντιστοίχως τη ρύθμιση.

 

 

Πως αλλάζεις χειροκίνητα το δίκτυο απο 3G σε 2G και αντίστροφα;

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα κ γω 349 ευρω απο τον γερμανο :D εκανα ενα χριστουγεννιατικο δωρο στον εαυτο μου.. τωρα περιμενω και την καρτα να ενεργοποιηθει σε 2 μερες να παιξω κ γω λιγακι με το 3G :p

μια απορια μονο.. το sms χτυπαει συνεχεια μεχρι να το δεις ? :cry:

Link to comment
Share on other sites

και τα SMS και οι αναπάντητες... πολύ χρήσιμο αλλά αν θες το απενεργοποιείς.

 

Κάνε μου μια χάρη PowerZ.. έβαλα ένα δικό μου ringtone, mp3, και χτυπάει, αλλά όχι πάντα!!! σε ορισμένες εισερχόμενες κλήσεις βγάζει ένα απαίσιο ντριν. Αν καταλάβεις τι παίζει πες μου κι εμένα να μάθω

 

καλή διασκέδαση (εμένα πήρε 1 βδομάδα να καταφέρει η Vodafone να μου ενεργοποιήσει τις 3G υπηρεσίες)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dtsolakis (21 Δεκ. 2004 , 14:20)

 

Πως αλλάζεις χειροκίνητα το δίκτυο απο 3G σε 2G και αντίστροφα;

 

 

Πας στις ρυθμίσεις δικτύου και λες "επιλογή δικτύου - μη αυτόματη" και "τύπος δικτύου" ή Ευρώπη/Ασία (υποπτεύουμαι ότι αυτό είναι τα 900MHz) είτε Ευρώπη (μάλλον τα 1800MHz).

 

Νομίζω ότι σε 2G δίκτυο έχει και πολύ μικρότερη κατανάλωση ενέργειας

Link to comment
Share on other sites

To kinito den exei bluetooth.

Oso afora tin enalagi sta diktya emena to kanei mia xara to uema eiani oti me tin xrisi poy kanw :) i mpataria krataei 1/2 mera :( kai twra to exw gyrisei 2G monima kai slow anazitisi krataei perisotero , allios to bazw slow anazitisi kai 2G & 3G diktyo mias kai sto spiti moy pianei oriaka to 3g opote ekane polles enalages kai moy etrwge tin mpataria.

Emena pantws moy aresei poly to kinitaki tin exw brei...ligo parapano bataria na kratage ua imoyna arxontas!

Link to comment
Share on other sites

super το κινητάκι μάγκες!

πολύ καλό σε ότι κάνει, χτύπησα και μία sandisk transflash 128mb (μόλις 30€ από φωτοαγορα) και το τίγκαρα βιντεάκια και mp3, στο κουτάκι δίνει μέχρι και τον adaptor transflash->sd οπότε και μπαίνει σε οποιοδήποτε stick reader...

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

κλασσική vga, μέσα έξω! κοίτα φίλε μου εγώ έχω και το p800 το οποίο 3 αναβαθμίσεις software του έκανα και η ποιότητα των φώτο του παραμένει πέρα για πέρα τραγική...

 

το κινητάκι μετράει!

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

signomi file moy alla to P800 den eixe kan Quickshare.

Kai ego exo to p800 kai ksero oti den exei kali kamera.

apla epidi mporei kapoioi na min kanoyn agora tora kai na perimenoyn p.x. to e1000 an exei logiki timi (ekso to dinoyn 400 eyro me kleidoma sto diktio)

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cyberbop (23 Δεκ. 2004 , 15:37)

 

ego bre paidia kolao (eimai etoimos na to paro) mono kai mono giati diabasa oti exei problhma sthn enallagh diktyoy.... isxyei ayto telika ;h oxi?...

 

το κινητο ειναι οντος πολυ καλο και εχει πολυ καλη καμερα παρολα τα 65.000 χρωματα!! εγω ο μονος λογος που το πουλαω ειναι οτι ειναι αρκετα μεγαλο για τα δικα μου χερια θελω ενα πιο μικρο κινητο :)
Link to comment
Share on other sites

Gia sas paidia.

 

Ego exo ena gd87 kai sindoma tha paro to X700 tis Pana.

Xtes epeza me ton V980 enos sigeni mou, kai sinexos bgazi provlimata.

 

To kinito kani PARA POLA restarts, fantazome oti xriazete kapio kainourio firmware.

 

Kseri kanis pos kai pou to elenxoume auto? ti prepi na patisoume gia na do pio version exi? kai pio einai to teleftaio pou kiklofori auti tin stigmi?

 

Pantos san kinito mou arese arketa, idika to video pou skizi.

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paides,

edw k 1 bdomada eimai k egw katoxos v980.Poly euxaristhmenos an kai exw kapoies apories.Opoios mporei na boh8hsei euprosdektos :o .

1)Exei leiturghsei kaneis to Webviewer h to Umsg?Den mporei na synde8ei sto net kai na kanei syndesh.Xreiazetai kapoies alles ry8miseis pera apo tou Vodafone Live?

2)Kserei kaneis pws na egatastei progs k games ta opoia ta exeis perasei me reader sthn karta?

3)Ti ginetai me thn enallagh apo 2g se 3g??Ta xei dh ola h vodafone h einai bug tou kinhtou?

Elpizw se kapoia apanthsh.

Euxaristw poly kai Xronia Polla se olous!

:cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα με την εναλλαγή δόξα τω θεώ δεν έχω αντιμετωπίσει, νέο κόσμο και κόμβο κατεχάκη που κινούμαι έχει γαμάτο 3g σήμα...

 

restarts κάνει το κινητάκι, και κάπου άκουσα ότι η μοτορόλα θα βγάλει το 975 το οποίο δεν θα είναι voda live και φυσικά θα είναι το ίδιο κινητάκι...

 

είδομεν

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά . Νέος κάτοχος και εγώ του 980. Μια απορία μόνον έχω. Ποια η μέγιστη χωριτικότητα κάρτας μνήμης που μπορεί να δεχτεί; 256 δέχεται; Υπάρχει στην αγορά; Τιμούλα στο περίπου;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

256 δέχεται , δεν υπάρχει στην αγορά, ο κλέφτης Γερμανός δίνει με 43ε την 128 που μπορείς να πάρεις με 30ε απο το φωτοαγορά στουρναρα

 

το 980 έχει bluetooth αλλά δεν είναι ενεργοποιημένο, το 975 όμως που δεν είναι voda live το έχει φανερό!

 

γι αυτό περιμένω το 975!, να πετάξουμε το voda live και να ανάψουμε το μπλέδόντι!

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alejandro (22 Δεκ. 2004 , 22:14)

 

Πας στις ρυθμίσεις δικτύου και λες "επιλογή δικτύου - μη αυτόματη" και "τύπος δικτύου" ή Ευρώπη/Ασία (υποπτεύουμαι ότι αυτό είναι τα 900MHz) είτε Ευρώπη (μάλλον τα 1800MHz).

 

Νομίζω ότι σε 2G δίκτυο έχει και πολύ μικρότερη κατανάλωση ενέργειας

 

 

Αν βάλεις αγγλικό μενού ξεκαθαρίζουν όλα, το Αμερική είναι 1900 Ευρώπη 900/1800 και Ευρωπαϊκές 900/1800/WCDMA2100

 

Γενικά το αγγλικό μενού είναι πολύ καλύτερο καθώς η ελληνική μετάφραση έχει προβλήματα (π.χ. τo "buffering 15%" στα ελληνικά είναι "προσωρινή απ..." και άντε να βγάλεις άκρη...)

 

Εγώ πήρα το καλώδιο που δίνει μαζί η vodafone (το ίδιο usb που είναι και για το V600/500/525) αλλά ούτε στο CD ούτε στο mobileaction.com υπάρχει το handset manager του v980...

Η Vodafone λέει ότι μάλλον θα ανεβεί τις επόμενες ημέρες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmmour (29 Δεκ. 2004 , 19:09)

 

Δεν μπορούμε να βρούμε τρόπο να ξυπνήσουμε το μπλε δόντι που κρύβεται μέσα στο 980 μας;!;

 

 

ναι βρε παιδια καποιος τροπος θα υπαρχει?........

LG G4
Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικά περιμένουμε να κυκλοφορήσει το 975, να πλημμυρίσουν τα φόρουμ έξω με flash / flex files, να τολμήσουν μερικοί να φλασάρουν τα 980 τους και όλα θα πάρουν το δρόμο τους...

 

πάντως, ψώνισα ένα καλωδιάκι μούρλια από ένα τελειωμένο μαγαζί στην οδό Πατούσα (χαχαχα) τέλος Σολωμού απέναντι από το ΙΚΑ με 20ε, ούτε το κωλοsoftware mobileaction ούτε τίποτα...

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...