Jump to content

MLaiS M52 Hongmi Note


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από λίγες μέρες χρήσης, μπορω να πω ότι είναι πολύ ικανοποιημένη η σύζυγος από το κινητό.....κανένα ουσιαστικό πρόβλημα, δουλεύει ρολόι (φτου φτου).....

 

Επίσης, για την μπαταρία, από πλήρη φόρτιση και με χρήση 10' τηλέφωνα + σερφάρισμα στο Internet, με 4ω 40' οθόνη ανοιχτή, έφτασε στο 15% και έβγαλε ειδοποίηση για φόρτιση.

 

Να επισημάνω επίσης, ότι φορτίζει πάρα πολύ γρήγορα, σε λιγότερο από 30' πήγε από το 14% στο 63% !!

 

Αυτά προς το παρόν......α, επίσης, δεν έχει βγάλει κανένα ΟΤΑ update για Lolipop.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 347
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ειστε ικανοποιημενοι με την καμερα? δεν ειναι ψιλοχαλια? με το ζορι τη λες μετρια... και ειναι απιστευτα γρηγορο ρε γ*μωτοοοοο !!!! εχω παρατηρησει πως οταν βγαζω μια φωτο, χωρις φλας, ενω δειχνει μια χαρα εικονα, την ωρα που παταω το κουμπι, πεταει στη φωτο ενα μοβ layer , δηλαδη την κανει λιγο πιο μωβ κ τη χαλαει. τοχετε παρατηρησει η να παω σε οφθαλμιατρο?
Link to comment
Share on other sites

Χτες το πήρα και εγώ,πολύ καλό κινητό για τα λεφτά του!!! Εχω ενα λίγο περίεργο προβληματάκι ,δεν μπορώ να στείλω και να λάβω sms ,μου βγάζει μήνυμα " Η εφαρμογή Μηνύματα έχει σταματήσει" ,καμια ιδέα? :O
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα της κάμεράς του,είναι ότι είναι αργή,αλλιώς για κινητό,των 130€ κιόλας,είναι πολύ καλή.Για καλή κάμερα σε κινέζικο ειδικά πρέπει να δώσεις αρκετά περισσότερα.Σοβαρά όμως,έχετε δει πολύ καλύτερες σε κινητά,αυτής της κατηγορίας ειδικά;Εγώ όχι.

Σήμερα μου ήρθε και ΟΤΑ update για το android,έκδοση 20150526.Την έκανε κανονικότατα,βέβαια διαφόρα δε ξέρω αν έχει,μόνο το wallpaper που είχα μου χάλασε.Aλλά τουλάχιστον είδα ότι δουλεύουν κανονικά τα update.

Link to comment
Share on other sites

Ota update εφτασεεεεεεε!!!! Καντε ελεγχο για ενημερωσεις συστηματος. Προσοχη!! Οσοι εχετε την ρωσικη ρομ δεν θα κανει ενημερωση και θα σας κρασαρει Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

Χτες το πήρα και εγώ,πολύ καλό κινητό για τα λεφτά του!!! Εχω ενα λίγο περίεργο προβληματάκι ,δεν μπορώ να στείλω και να λάβω sms ,μου βγάζει μήνυμα " Η εφαρμογή Μηνύματα έχει σταματήσει" ,καμια ιδέα? :O

 

 

Δοκίμασα με καποια προγραμματακια απο το play για μηνύματα ,δεν γίνοτανε τπτ! :wacko:

Τελικά εγκατέστησα απο την σελιδα service της mlais το τελευταίο rom για android 5 ( Mlais_M52_20150430) και όλα καλά! Με παιδεύεσαι λίγο αλλά τα κατάφερα :up:

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει την έκδοση 20150327 και δεν βγάζει να πάρει κανένα ΟΤΑ update...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ update

The changelog from Apr 30 to May 26:

1.Camera update parameter

2.repair flicker screen phenomenon

3.Alarm clock can’t ring in mute/silence mode

4.optimize phone charge and battery curve

5.Camera can’t save setting

6.Add screen lock user-defined function

7.UI narrow 15%

Edited by ktsiaras
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει την έκδοση 20150327 και δεν βγάζει να πάρει κανένα ΟΤΑ update...

για την εκδοσή σου που ειχα και εγώ την ιδια πηρα mail με την απαντηση αυτη σε ερώτηση στην Mlais .

Hi,

I'm sorry, upgrading your phone must be connected through the computer

upgrade, please visit our website.

http://www.mlais.com/html/201504/content_180.html

With this upgrade, since it can OTA.

Best Regards

Mlais

Θα πρέπει να κάνεις το ίδιο.

και θα την παρεις την αναβάθμιση!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έκανα πριν λιγες ωρες και μου εβγαλε μετα και την τελευταία αναβάθμιση 20150526 μέσω κινητού .κατεβάστε τα με τη σειρά όλα τα downlads και ακολουθήστε πιστά τις οδηγίες απο το illustration!!
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα της κάμεράς του,είναι ότι είναι αργή,αλλιώς για κινητό,των 130€ κιόλας,είναι πολύ καλή.Για καλή κάμερα σε κινέζικο ειδικά πρέπει να δώσεις αρκετά περισσότερα.Σοβαρά όμως,έχετε δει πολύ καλύτερες σε κινητά,αυτής της κατηγορίας ειδικά;Εγώ όχι.

Σήμερα μου ήρθε και ΟΤΑ update για το android,έκδοση 20150526.Την έκανε κανονικότατα,βέβαια διαφόρα δε ξέρω αν έχει,μόνο το wallpaper που είχα μου χάλασε.Aλλά τουλάχιστον είδα ότι δουλεύουν κανονικά τα update.

 

επειδη φαινεται πως δεν εχεις μεγαλη εμπειρια και δεν εχεις πιασει πολλα κινητα στα χερια σου, μη λες μεγαλες κουβεντες. Δε στη λεω, απλα αυτο που λες δεν ισχυει. Με τα κινεζικα αλλο ειναι το θεμα... οτι παντα απο καπου θα "κοψουν" για να "βγουνε" κι αυτοι, και να αγορασει κιο κοσμος. αναλογα λοιπον τις αναγκες του καθενος, υπαρχει κ το αντιστοιχο κινητο. οσο για την καμερα που ξεκινησε το θεμα... ενα πολυ απλο παραδειγμα.. με 130ευρω βγηκε πριν εναμισι με δυο χρονια περιπου το inew v3. Απτις καλυτερες καμερες που παιζουν μεχρι και τα 150ευρω. ακομα κιαπτο gionee e7 που το διαφημιζαν σαν κινητο-καμερα, υπερεχει. απτην αλλη, η μπαταρια του v3.. ειναι κ η ταφοπλακα του. Το coolpad 7320 στα 105ευρω εχει αξιοπρεπη καμερα, καλυτερη απτο mlais. για μενα θαπρεπε να εχουν αρκετα καλυτερη καμερα σαυτη την κινηταρα(mlais). γενικα λοιπον ολα ειναι σχετικα και εξαρταται παντα με το τι απαιτησεις - χρηση - συμβιβασμους μπορει να κανει ο καθενας

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οποιος εχει χρονο ασχολειται , εγω θα την τεσταρω βραδι σιγουρα !!!! ελπιδοφορο μηνυμα για την καμερα που βγαζει το ροζακι..

- Something that you'll appreciate, Lenovo's camera and galery

Big camera improvement, no Pink photos on complete dark scenario

 

http://www.needrom.com/download/pol_rom_m52/

 

δυο ωρες εχει βγει απτο φουρνο , φρεσκια λεμε !

 

Changelog v2.1

Sony Bravia added libraries

Samsung added libraries to improve the clarity of the pictures

You added apks as explorer and MDS

Fixed front camera on pp lenovo

Added new player compatible video gallery

SMS apk replaced by Textra (better and more modern although nobody used)

Changed default wallpaper

Added Zedge application so you can put ringtones and wallpapers you please thousands

Edited by galaxy_singer
Link to comment
Share on other sites

άντε καλά,αφού φαίνεται κιόλας ότι δε ξέρω...Εγώ ξαναλέω το απλό,όποιος τα θέλει όλα,ας σκάσει και τα ανάλογα,πολλά χρήματα.Το να πέφτει κανείς από τα σύννεφα που με 130€ δε πήρε διαστημόπλοιο,εμένα μόνο αστείο μου φαίνεται και εκτός πραγματικότητας.
Link to comment
Share on other sites

άντε καλά,αφού φαίνεται κιόλας ότι δε ξέρω...Εγώ ξαναλέω το απλό,όποιος τα θέλει όλα,ας σκάσει και τα ανάλογα,πολλά χρήματα.Το να πέφτει κανείς από τα σύννεφα που με 130€ δε πήρε διαστημόπλοιο,εμένα μόνο αστείο μου φαίνεται και εκτός πραγματικότητας.

 

ακομα δεν καταλαβες... γραφεις ... "το πρόβλημα της κάμεράς του,είναι ότι είναι αργή,αλλιώς για κινητό,των 130€ κιόλας,είναι πολύ καλή". και σου λεω πως με 130 ηταν και το inew v3 που η καμερα του γ@μει κ δερνει. οποτε δε στεκει πως ειναι πολυ καλη για τα λεφτα του . σαν συνολικα specs και τιμη, ναι καλο ειναι , αλλα οχι η καμερα, η οποια ειναι μετριοτατη. κοψαν απο εκει τα κινεζακια. το οτι σου φαινεται εσενα πολυ καλη η καμερα (εστω για τα λεφτα του) ειναι αλλο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν καταλαβες... γραφεις ... "το πρόβλημα της κάμεράς του,είναι ότι είναι αργή,αλλιώς για κινητό,των 130€ κιόλας,είναι πολύ καλή". και σου λεω πως με 130 ηταν και το inew v3 που η καμερα του γ@μει κ δερνει. οποτε δε στεκει πως ειναι πολυ καλη για τα λεφτα του . σαν συνολικα specs και τιμη, ναι καλο ειναι , αλλα οχι η καμερα, η οποια ειναι μετριοτατη. κοψαν απο εκει τα κινεζακια. το οτι σου φαινεται εσενα πολυ καλη η καμερα (εστω για τα λεφτα του) ειναι αλλο θεμα...

Άντε καλά.Τζάμπα το συζητάμε.Θα λέω ότι είναι μάπα επειδή το λέτε,μη χαλάω και το κλίμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας ότι μετά το τελευταίο OTA update δεν παίζει σωστά το διπλό tap στις φωτογραφίες για να κάνεις full zoom;

Αυτό έπαιζε σίγουρα πριν γιατί το χρησιμοποιώ συνέχεια και το είχα δοκιμάσει.

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου πει;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλά.Τζάμπα το συζητάμε.Θα λέω ότι είναι μάπα επειδή το λέτε,μη χαλάω και το κλίμα.

 

+1

 

τεσπα, το θεμα ειναι αλλο. δοκιμασε κανεις την "καινουρια" ρομ που ποσταρα? θα το κανω τωρα εγω παντως. ελπιζω η καμερα να ειναι καλυτερη και να ειναι θεμα s/w..

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας ότι μετά το τελευταίο OTA update δεν παίζει σωστά το διπλό tap στις φωτογραφίες για να κάνεις full zoom;

Αυτό έπαιζε σίγουρα πριν γιατί το χρησιμοποιώ συνέχεια και το είχα δοκιμάσει.

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου πει;

 

Ευχαριστώ.

 

κανονικά δουλεύει...δεν είδα διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας ότι μετά το τελευταίο OTA update δεν παίζει σωστά το διπλό tap στις φωτογραφίες για να κάνεις full zoom;

Αυτό έπαιζε σίγουρα πριν γιατί το χρησιμοποιώ συνέχεια και το είχα δοκιμάσει.

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου πει;

 

Ευχαριστώ.

 

Βρήκα ποιο είναι το πρόβλημα, ήταν ανοιχτό το Magnification gestures που στο τριπλό tap σου κάνει αυτόματα zoom σε όποια φάση και να είσαι όχι μόνο στις φωτογραφίες.

Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει πρόβλημα αλλά κάποιο bug είναι γιατί μου δημιουργούσε γενικά μια μικρή καθυστέρηση στο πρώτο πάτημα ακόμα και στα παιχνίδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανονικά δουλεύει...δεν είδα διαφορά

 

Ευχαριστώ για την δοκιμή.

 

Και κάτι ακόμα, το Double tap στα Off-Screen Gestures σου δουλεύει πάντα;

Εμένα όποτε το θυμάται :p

Link to comment
Share on other sites

για την εκδοσή σου που ειχα και εγώ την ιδια πηρα mail με την απαντηση αυτη σε ερώτηση στην Mlais .

Hi,

I'm sorry, upgrading your phone must be connected through the computer

upgrade, please visit our website.

http://www.mlais.com/html/201504/content_180.html

With this upgrade, since it can OTA.

Best Regards

Mlais

Θα πρέπει να κάνεις το ίδιο.

και θα την παρεις την αναβάθμιση!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση για το θέμα.....

 

Με την αναβάθμιση αυτή με τον υπολογιστή, χάνει τις ρυθμίσεις ή τις εφαρμογές και θέλει ξανά τα πάντα από την αρχή;;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, το Double tap στα Off-Screen Gestures σου δουλεύει πάντα;

Εμένα όποτε το θυμάται :p

 

δουλευει παντα αλλα θελει λιιιιγο πιο αργη συχνοτητα. δηλαδη χτυπα λιγο πιο αργα. κιεγω στην αρχη νομιζα πως δεν πιανει παντα. δοκιμασε

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εβαλα την πολ ρομ http://www.needrom.com/download/pol_rom_m52/ μια χαρα φαινεται . το app της καμερας πολυ ομορφο αλλα δε νομιζω να αλλαξε κατι στην ποιοτητα(κιας νομιζω πως ειναι λιγο καλυτερες).

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια βελτιωθηκε σιγουρα με το ota update. Επισης οι εφαρμογες δεν σβηνονται απο την αρχικη οθονη οταν τις μεταφερεις σε sd η αποθηκευτικο χωρο. Γενικα "τρεχει" ομαλοτερα
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι το μεγάλο μείον είναι η μπαταρία. Με λίγη χρήση από τη γυναίκα μου κρατάει ούτε μια μέρα.

Καμιά γνώμη για να καλυτερεύσει η διάρκειά της έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση για το θέμα.....

 

Με την αναβάθμιση αυτή με τον υπολογιστή, χάνει τις ρυθμίσεις ή τις εφαρμογές και θέλει ξανά τα πάντα από την αρχή;;

 

Ναι τα χάνει, και πάλι από την αρχή,αλλά μετά την αναβάθμιση σε 20150430 και update σε ΟΤΑ όλα οκ δεν χάνεις τιποτε !

Edited by ktsiaras
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα χάνει και πάλι από την αρχή,αλλά μετά την αναβάθμιση ΟΤΑ όλα οκ!

Ευχαριστώ.... Αυτό με χαλάει λίγο....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...