Jump to content

[Windows Tablets] Νέα και γενική συζήτηση!


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστό

Υπόψη ότι το tablet αναβαθμιζεται σε SSD και πιθανώς και άλλα components, ενώ μόλις κυκλοφόρησε η συγκεκριμένη έκδοση, που εχει full active stylus support, με τη γραφιδα στο πακέτο. Αλεξ, καλα βλέπω η το cyberport έχει Cash on delivery?

Δεν ξέρω Βαγγελη πάντως απαράδεκτοι ειναι.

Σε όλες τις χώρες βάζουν 15-20 ευρω μεταφορικά και Ελλαδα,Ρουμανία βάζουν 55-60 ευρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ειναι ασχημη η τιμη,απλα στα 965€ το Miix,λογικα το thinkpad που επισης ερχεται με keyboard&stylus,το βλεπω στην καλυτερη να ξεκινα στα 1200€ με τον M3!

Αναφερω οτι και το thinkpad x1 tablet,εχει μερικη αναβαθμησιμοτητα στο hardware και ενα πλας που ανακαλυψα χθες,ειναι οτι το projector modular εχει και hdmi in support ,για να προβαλει εικονα και απο αλλες συσκευες,οπως το XB1 ή PS4.

 

Η αληθεια το καλοκαιρι θα το χρειαστω,γιατι θα πρεπει να εχω ενα 8ρι για σειμιωσεις,αλλα αν και ειναι πληρες το πακετο,το 500ρικο ως αρχικη τιμη που θα εχει εδω στη Ευρωπη,ειναι λιγο to much.

Αν κυκλοφορουσε τωρα η συσκευη στην Ευρωπη,λογικα μεχρι το καλοκαιρι να επεφτε η τιμη του ή να επαιζαν και καποιες προσφορες.Αλλα οπως το βλεπω,μαλλον το καλοκαιρι θα το δουμε στην Ευρωπη,οποταν το 500ρικο δε το γλυτωνουμε.

Ναι το Thinkpad X1 σε τιμολόγηση θα ειναι στα επιπεδα του Pro 4 m3 το αντίστοιχο configuration στανταρ.

850 δολάρια Αμερική αρα εδω το 1000αρικο σκέτο tablet δεν το γλιτώνουμε.

Μαζί με στύλο-πληκτρολόγιο αλλα 200 σίγουρα.

Ελπίζω η γραφιδα στο πακέτο να ειναι τουλαχιστον με το tablet.

 

Ακριβό το Dell αλλα εφόσον δεν εχει ανταγωνιστική πρόταση μιας και οι υπόλοιποι OEM σφυρίζουν αδιάφορα σε αυτήν την κατηγορία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαλιστα το projector εχει και δικιά του μπαταρια ενα 2ωρο αυτονομια.

Και εδω θετικό.

Οχι μονο το productivity mode που εχει extra 5 ώρες μπαταρια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 583
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το Thinkpad X1 σε τιμολόγηση θα ειναι στα επιπεδα του Pro 4 m3 το αντίστοιχο configuration στανταρ.

850 δολάρια Αμερική αρα εδω το 1000αρικο σκέτο tablet δεν το γλιτώνουμε.

Μαζί με στύλο-πληκτρολόγιο αλλα 200 σίγουρα.

Ελπίζω η γραφιδα στο πακέτο να ειναι τουλαχιστον με το tablet.

Νομιζω οτι και η γραφιδα και το πληκτρολογιο,θα ειναι μαζι πακετο και γι'αυτο το υπολογιζω,για ευρωπη κοντα στα 1200€.

 

Ακριβό το Dell αλλα εφόσον δεν εχει ανταγωνιστική πρόταση μιας και οι υπόλοιποι OEM σφυρίζουν αδιάφορα σε αυτήν την κατηγορία..

Δυστυχως,αυτα της HP,εχουν αποσπασει πολυ κακες κριτικες,τοσο για την ποιοτητα,αλλα ιδιως για την οθονη,που ξερουμε τουλαχιστον η Dell,προσεχει αρκετα αυτο το κομματι στα tablet της.

 

Μαλιστα το projector εχει και δικιά του μπαταρια ενα 2ωρο αυτονομια.

Και εδω θετικό.

Οχι μονο το productivity mode που εχει extra 5 ώρες μπαταρια.

Ειμαι σιγουρος,αν τα modulars ειναι ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ οταν θα κυκλοφορισει και το tablet,πιστευω οτι θα τραβειξει αρκετο κοσμο,μονο γι'αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Αλεξ, είναι απαράδεκτοι οι τύποι με την χρέωση των μεταφορικών. Αναμενω καμιά άλλη σωστή τιμολόγηση κι ίσως το τιμήσω...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για εμένα φαβορί το Thinkpad x1 αυτο με εχει συγκινήσει απο όλα τα υπολοιπα.

Και αουτσάιντερ το Elite x2 που επίσης φαινεται εξαιρετικό.

 

Τα αλλα δεν με συγκινούν.

 

Και υπόψη το Samsung αρχες Μαρτίου θα βγει με αμφιλεγόμενη γραφιδα,χωρις backlit στο πληκτρολόγιο το οποιο ειναι αρκετα χειρότερο σε υλοποίηση σε σχέση με το type cover 4,χωρις micro sd,μονο μια USB C.

 

Μου φαινεται η Sammy έκανε πολλές εκπτώσεις.

 

Δηλαδη ενα iPad pro με Windows αλλα με χειρότερη μπαταρια και γραφιδα :X

 

Ξεφτέρια οι Κορεάτες.

Θέλουν πολυ δουλεια θα ελεγα.

 

Κατώτερη των προσδοκιών η πρόταση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

3:2 ειναι στανταρ.

Λάθος τα specs του cyberport.

Ίδια ανάλυση/aspect με το Pro 3

 

http://shop.lenovo.com/gb/en/tablets/lenovo/miix-series/miix-700/

 

Στο site της Lenovo το ειδα.

Βασικά ούτε εμένα μου φαίνεται για 16:9

Link to comment
Share on other sites

Αντί να βάλουν μια εξελιγμένη μορφή του Wacom που είδαμε με τα Ativ Pro που ήταν εξαιρετικα κάνουν πειράματα με νεα αμφιλεγόμενη ποιότητα γραφιδα.

 

Τωρα για την μπαταρια ας κυκλοφορήσει πρώτα αν η Amoled ειναι σε υψηλα επιπεδα battery efficient ισως να εχει ικανοποιητικη μπαταρια 5-6 ώρες μιας και ουτε οι υπόλοιπες προτάσεις εχουν να επιδείξουν κατι καλυτερο στην αυτονομια.

 

Μονο το Thinkpad x1 αλλα με το extra productivity modular.

 

Μονο με μια μπαταρια στο tablet δεν αρκεί για σοβαρή αυτονομια 7-8 ωρών.

 

Ειτε θα βάζουν στο dock keyboard ειτε οπως η υλοποίηση της Lenovo.

 

Δεν υπαρχουν αλλοι μαγικοί τρόποι.

 

Η MS κάκιστα δεν βγάζει ενα power cover με το Pro 4 να δωσει δηλαδη επιλογές στον κόσμο.

 

 

http://shop.lenovo.com/gb/en/tablets/lenovo/miix-series/miix-700/

 

Στο site της Lenovo το ειδα.

Βασικά ούτε εμένα μου φαίνεται για 16:9

 

Και αυτοί λάθος κάνουν.

Τα έκαναν μαντάρα:lol:

Το είχα δει και εγω αλλα δεν παιζει.:p

 

Ίδια ανάλυση και το Thinkpad που το βγάζουν 3:2 aspect

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6510989#post6510989

 

Πάντως πλέον όλοι σχεδόν παίζουν στο 3:2 και αυτο θετικό ειναι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Alex το thinkpad x1 είναι οντως ο,τι καλυτερο, αλλα η τιμολογηση δεν φαινεται ότι θα είναι λογικη, θα είναι απαγορευτικη. Μετα παμε σε surface book, που είναι η επιτομη της τεχνολογιας... :lol:

 

YΓ Η σαμμυ τα εχει κανει μανταρα. Η σειρα ativ με ειχε συγκινησει και περιμενα αυτά τα χρονια αξιο διαδοχο, αλλα δεν είμαι καθολου σιγουρος ότι αυτό που εδωσε είναι...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Alex το thinkpad x1 είναι οντως ο,τι καλυτερο, αλλα η τιμολογηση δεν φαινεται ότι θα είναι λογικη, θα είναι απαγορευτικη. Μετα παμε σε surface book, που είναι η επιτομη της τεχνολογιας... :lol:

 

YΓ Η σαμμυ τα εχει κανει μανταρα. Η σειρα ativ με ειχε συγκινησει και περιμενα αυτά τα χρονια αξιο διαδοχο, αλλα δεν είμαι καθολου σιγουρος ότι αυτό που εδωσε είναι...

Δεν παίζει να κυμανθεί στα επίπεδα του Bock με την καμία ρε συ με τους Core M.

Θα την πάρουν με τις κλοτσιές και θα γελάνε και τα τσιμέντα :lol:

Σαν να αυτοκτονεί αν το κάνει αυτό.

 

Στα επίπεδα του m3/i5 Pro 4 θα κυμανθεί μαζί με πληκτρολόγιο και γραφίδα για m3/m5

Τα modular extra όπως είναι φυσικό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να κυμανθεί στα επίπεδα του Bock με την καμία ρε συ με τους Core M.

Θα την πάρουν με τις κλοτσιές και θα γελάνε και τα τσιμέντα :lol:

Σαν να αυτοκτονεί αν το κάνει αυτό.

 

Στα επίπεδα του m3/i5 Pro 4 θα κυμανθεί μαζί με πληκτρολόγιο και γραφίδα για m3/m5

Τα modular extra όπως είναι φυσικό.

 

Μακαρι, αλλα για να δουμε λογικη τιμη σε ευρωπαϊκη κυκλοφορια (αμαζον κλπ) βλεπω να καλοκαιριάζουμε, οποτε ετσι δεν κανουμε δουλεια... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι, αλλα για να δουμε λογικη τιμη σε ευρωπαϊκη κυκλοφορια (αμαζον κλπ) βλεπω να καλοκαιριάζουμε, οποτε ετσι δεν κανουμε δουλεια... ;)

Πολυ απαισιόδοξος είσαι Βαγγελη.

Μην ξεχνάς οτι Helix σειρα τέλος αρα το Thinkpad x1 ειναι ο φυσικός διάδοχος του και ο άμεσος ανταγωνιστής του Pro 4 αρα δεν θα αργησει να υπάρξει παγκόσμια κυκλοφορια και διαθεσιμότητα μέσα στο επόμενο δίμηνο.;)

 

Εγω πάντως δεν βιάζομαι απο την στιγμή που το Pro 4 τέλος για εμένα και το μικρό θα καλύψει επάξια το κενο:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απαισιόδοξος είσαι Βαγγελη.

Μην ξεχνάς οτι Helix σειρα τέλος αρα το Thinkpad x1 ειναι ο φυσικός διάδοχος του και ο άμεσος ανταγωνιστής του Pro 4 αρα δεν θα αργησει να υπάρξει παγκόσμια κυκλοφορια και διαθεσιμότητα μέσα στο επόμενο δίμηνο.;)

 

Εγω πάντως δεν βιάζομαι απο την στιγμή που το Pro 4 τέλος για εμένα και το μικρό θα καλύψει επάξια το κενο:p

 

Καλά κι εγώ δε βιάζομαι, αλλα δε βλέπω καλές τιμολογήσεις από τον ανταγωνισμό ρε Άλεξ . Πχ να καταλάβεις το ThinkPad helix 2 το ειχα πάρει προ πολλών μηνών στα 1180 (σε προσφορα) το 4/180/lte κι έκτοτε δεν το είδα ποτε να πέφτει κάτω από τα 1300. Δηλαδή έμεινε τιμολογημενο σε όλη τη διάρκεια της εμπορικής του ζωής υψηλότερα από το pro 3, θα περίμενα να πέσει στο χιλιάρικα κάποια στιγμή, αλλα αυτό ποτε δεν έγινε.

Το x1 που συζητάμε, δε βλέπω για κανα χρόνο να το βρίσκουμε κάτω από 1300, να μου το θυμηθείς (πρόβλεψη μου)...

Link to comment
Share on other sites

Καλά κι εγώ δε βιάζομαι, αλλα δε βλέπω καλές τιμολογήσεις από τον ανταγωνισμό ρε Άλεξ . Πχ να καταλάβεις το ThinkPad helix 2 το ειχα πάρει προ πολλών μηνών στα 1180 (σε προσφορα) το 4/180/lte κι έκτοτε δεν το είδα ποτε να πέφτει κάτω από τα 1300. Δηλαδή έμεινε τιμολογημενο σε όλη τη διάρκεια της εμπορικής του ζωής υψηλότερα από το pro 3, θα περίμενα να πέσει στο χιλιάρικα κάποια στιγμή, αλλα αυτό ποτε δεν έγινε.

Το x1 που συζητάμε, δε βλέπω για κανα χρόνο να το βρίσκουμε κάτω από 1300, να μου το θυμηθείς (πρόβλεψη μου)...

Μην νομιζεις και το Pro 4 1250 κάνει το i5 με πληκτρολόγιο.

Άντε με καμία προσφορά να πέσει 100 κάτω.

 

Από την άλλη ξέρεις καλά ότι για το κάτοχο είναι θετικο να μην πέφτει έτσι ώστε όταν είναι να το δώσει να μην χασει μεγάλη αξια των χρημάτων του.

Στην αντίθετα όχθη ο υποψήφιος αγοραστής θέλει να βλέπει να πέφτουν οι τιμές για να το αγοράσει πιο οικονομικά.

 

Έτσι πάνε τα πράγματα Βαγγέλη.;)

 

Ανάλογα σε ποιο στρατόπεδο υπάρχουν αντικρουόμενο συμφέρον.

 

Λογική Samsung να αγοράζουμε 700 και να το δίνουμε 300 στο εξάμηνο δεν μας συμφέρει.

 

Εδώ το Pro 3 i5/4/128 ουδέποτε επεσε επίσημα κάτω από 850 απο οποιονδήποτε καινούργιο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μην νομιζεις και το Pro 4 1250 κάνει το i5 με πληκτρολόγιο.

Άντε με καμία προσφορά να πέσει 100 κάτω.

 

Από την άλλη ξέρεις καλά ότι για το κάτοχο είναι θετικο να μην πέφτει έτσι ώστε όταν είναι να το δώσει να μην χασει μεγάλη αξια των χρημάτων του.

Στην αντίθετα όχθη ο υποψήφιος αγοραστής θέλει να βλέπει να πέφτουν οι τιμές για να το αγοράσει πιο οικονομικά.

 

Έτσι πάνε τα πράγματα Βαγγέλη.;)

 

Ανάλογα σε ποιο στρατόπεδο υπάρχουν αντικρουόμενο συμφέρον.

 

Λογική Samsung να αγοράζουμε 700 και να το δίνουμε 300 στο εξάμηνο δεν μας συμφέρει.

 

Εδώ το Pro 3 i5/4/128 ουδέποτε επεσε επίσημα κάτω από 850 απο οποιονδήποτε καινούργιο.

 

Ναι εννοείται αυτό Άλεξ . Το ξέρω καλά από τη χασούρα στα pro 1, 2 (σχεδόν χαμένη η μιση αξια του μηχανήματος), αυτό μόνο θετικο είναι, αλλα θα περιμενε κανεις για εταιρίες όπως η Lenovo να ρίχνουν κατακόρυφα τις τιμές μετά από κάποιο διάστημα, ιδιαιτερα όταν αντιπαλο τους έχουν τον πιο δημοφιλή (MS) στην κατηγορία. Για να δούμε, όμως, πως θα πάνε φέτος οι τιμολογήσεις. Θα έχει ενδιαφέρον αν μη τι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται αυτό Άλεξ . Το ξέρω καλά από τη χασούρα στα pro 1, 2 (σχεδόν χαμένη η μιση αξια του μηχανήματος), αυτό μόνο θετικο είναι, αλλα θα περιμενε κανεις για εταιρίες όπως η Lenovo να ρίχνουν κατακόρυφα τις τιμές μετά από κάποιο διάστημα, ιδιαιτερα όταν αντιπαλο τους έχουν τον πιο δημοφιλή (MS) στην κατηγορία. Για να δούμε, όμως, πως θα πάνε φέτος οι τιμολογήσεις. Θα έχει ενδιαφέρον αν μη τι άλλο...

 

Πάντως η ThinkPad σειρά είναι η πλέον premium της Lenovo και αντίστοιχα πάει η τιμολόγηση ειδικά στην high end προϊόντα.

Και ειδικά όταν δέχεται upgradability σε components είναι επιπλέον λόγος που θα διατηρούνται οι τιμές συνεχόμενα σε υψηλά επίπεδα.

Βάλε και τα 3 έτη εγγύηση που θα δίνει εγγύηση η Lenovo.

 

Ας έχει το προνόμιο τα surface σαν πιο αναγνωρίσιμο brand στα υβριδικά δεν σημαίνει ότι οι άλλοι θα τα δίνουν αρκετά φθηνότερα διότι έχουν αρκετά πλεονεκτήματα που δεν έχουν τα surface.

 

Όπως αντίστοιχα η σειρα Elite της HP η Latitude της Dell που είναι η αντίστοιχα των ThinkPad.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ThinkPad σειρά είναι η πλέον premium της Lenovo και αντίστοιχα πάει η τιμολόγηση ειδικά στην high end προϊόντα.

Και ειδικά όταν δέχεται upgradability σε components είναι επιπλέον λόγος που θα διατηρούνται οι τιμές συνεχόμενα σε υψηλά επίπεδα.

Βάλε και τα 3 έτη εγγύηση που θα δίνει εγγύηση η Lenovo.

 

Ας έχει το προνόμιο τα surface σαν πιο αναγνωρίσιμο brand στα υβριδικά δεν σημαίνει ότι οι άλλοι θα τα δίνουν αρκετά φθηνότερα διότι έχουν αρκετά πλεονεκτήματα που δεν έχουν τα surface.

 

Όπως αντίστοιχα η σειρα Elite της HP η Latitude της Dell που είναι η αντίστοιχα των ThinkPad.

 

Πραγματι, ετσι είναι, αλλα μην ξεχνας ότι αυτά πανε αλυσιδα:

- Υψηλες τιμες, αρα χαμηλες πωλήσεις (ολοι πανε στο "γνωστο" brand, ητοι MS)

- Χαμηλες πωλήσεις, συνεπάγονται μετρια υποστηριξη (λογικο, αφου τα εσοδα και το ενδιαφερον είναι μειωμενο)

- Τα bugs σορταρονται πιο αργα και πιθανως το ιδιο ισχυει και με την υποστηριξη, ενώ και τα αξεσουάρ είναι πολύ λιγοτερα αναλογικα

- Η μεταπωληση γινεται πιο δυσκολη για ολους τους παραπανω λογους

Όπως και να εχει, προσωπικα λιγη σημασια δινω σε αυτά, αρκει να μπορούμε να αγοράσουμε από σοβαρο κατάστημα (αμαζον κλπ) , με πληρη εγγυηση και τοτε δε θελουμε κατι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, ετσι είναι, αλλα μην ξεχνας ότι αυτά πανε αλυσιδα:

- Υψηλες τιμες, αρα χαμηλες πωλήσεις (ολοι πανε στο "γνωστο" brand, ητοι MS)

- Χαμηλες πωλήσεις, συνεπάγονται μετρια υποστηριξη (λογικο, αφου τα εσοδα και το ενδιαφερον είναι μειωμενο)

- Τα bugs σορταρονται πιο αργα και πιθανως το ιδιο ισχυει και με την υποστηριξη, ενώ και τα αξεσουάρ είναι πολύ λιγοτερα αναλογικα

- Η μεταπωληση γινεται πιο δυσκολη για ολους τους παραπανω λογους

Όπως και να εχει, προσωπικα λιγη σημασια δινω σε αυτά, αρκει να μπορούμε να αγοράσουμε από σοβαρο κατάστημα (αμαζον κλπ) , με πληρη εγγυηση και τοτε δε θελουμε κατι άλλο.

Καλά δεν έχεις πολύ άδικο αλλά η προϊστορία έχει δείξει ότι τέτοιες προτάσεις εταιριών δεν συναγωνίζονται στην τιμολόγηση αλλά στα ανταγωνιστικά feature και έτσι να προσελκύσουν καταναλωτές όχι μόνο στο retail κομμάτι αλλά και στο corporate.

 

Και ειδικά η business focus προτάσεις τους έχουν πάντα υψηλή υποστήριξη και προσήλωση σε μέγιστη ικανοποίηση των πελατών τους.

 

Και βέβαια αυτό που υπογραμμίζω είναι το σημαντικότερο να είμαστε εξασφαλισμένοι

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Microsoft Surface 4 In Testing Says Rumor

Posted on January 17, 2016 10:52 AM

 

Pau Thurrott claims that the Microsoft Surface 4 is now undergoing testing. The current Surface 3 was launched in March last year, and as good as it is, it can still be upgraded to maintain the leadership in its class.

 

No specs have leaked for the rumored Surface 4 yet though. But we can kind of assume what kind of upgrade and options upgrade the Surface 4 will get, based on the specs of the Surface 3, which includes a 10.8-inch screen with digitizer support and 1920 x 1280 resolution, a top of the range Intel Atom x7-Z8700 processor, options of 2GB or 4GB DDR3 RAM (1600 MHz), and 64GB or 128GB storage options.

 

And let’s not forget the other specs, such as complete Wi-Fi cover, a 3.5MP front camera, and 8MP rear camera, Dolby audio, USB 3.0, Mini DisplayPort, and Office 365 Personal included. All of this is supported by a choice of accessories and keyboards, and of course the Surface Pen digitizer.

 

So we might expect some new technology such as USB Type-C, a new processor, even more RAM and RAM options, perhaps higher resolution on the display, probably a slimming down in weight and thickness even though the Surface 3 is already light, and we should expect some new features and attention to details on the successor too.

 

ΠΗΓΗ: http://tabletmonkeys.com/microsoft-surface-4-in-testing-says-rumor/

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα.

Υψηλότερη ανάλυση οθόνης, πιο λεπτό και ελαφρύ προμηνύεται μείωση χωρητικότητα μπαταρίας και πιθανός χειρότερη αυτονομία.

Και άμα βγάλει το Windows button έδεσε το γλυκό.

 

Μόνο η USB C θα είναι προοδος και στην φόρτιση εξίσου που θα μειωθεί στο μισό σήμερα.

SSD δεν προβλέπεται άρα θα ακολουθήσει την πεπατημένη eMMC flash store ίσως μια πιο βελτιωμένη έκδοση του για μια αύξηση επιδόσεων.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, αν έβαζε core m επεξεργαστη θα ήταν το ιδανικο για εμένα.

Τουλάχιστον ελπίζω να βγάλουν και κανένα καινούριο type cover και να ειναι συμβατό και με το 3. Όπως έγινε με τη σειρά pro

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, αν έβαζε core m επεξεργαστη θα ήταν το ιδανικο για εμένα.

Τουλάχιστον ελπίζω να βγάλουν και κανένα καινούριο type cover και να ειναι συμβατό και με το 3. Όπως έγινε με τη σειρά pro

 

Πάντως με Core M θα πήγαινε περίπατο η αυτονομια.

Βασικά θελει ο αποθηκευτικός χώρος να ειναι μορφής NVMe PCIe υλοποίηση οπως στα τελευταία iPhone η το iPad Pro η τύπου UFS flash storage που παρέχει η Sammy στα τελευταία μοντέλα της.

 

Σίγουρα η επόμενη γενια Atom θα δωσει περαιτερω boost αλλα αμα δεν φύγει ο EMMC απο την μέση δεν γίνεται δουλεια.

 

Πρεπει Intel/MS στη δουλεια να στρωθούν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και το πρώτο review απο τις νέες προτάσεις στην CES 2016

Lenovo ThinkPad X1 Yoga Review: the X1 Carbon Goes Yoga

 

Και μια σύγκρουση Γιγάντων με το Surface Book!

Lenovo ThinkPad X1 Yoga vs Microsoft Surface Book Comparison Smackdown

 

Και έρχεται το χτύπημα απο Κίνα μεριά :p

Xiaomi Mi Pad 2 With Windows 10 Will Be Available For Order On Jan 26th For 1200 Yuan

http://microsoft-news.com/45170-2/

 

Xiaom’s Mi Pad 2 with Windows 10 is now going on sale on Jan 26th. For those wondering, the Mi Pad 2 is thinner than its predecessor (8.5mm) with a thickness of 6.96mm. The device weighs in at only 322 grams, which is 38 grams lighter than the original Mid Pad. The device packs a 7.9-inch IPS display with a resolution of 2048×1635 pixels and 326ppi. Under the hoods, there is a 2.24GHz Intel Atom x5-Z8500 quad-core chipset and 2GB LPDDR3 RAM. For the camera, Xiaomi is delivering an 8-megapixel f/2.0 rear camera and a 5MP front camera. The device also comes with a 6190mAh battery, which, according to Xiaomi, offers about 12 hours of battery life.

 

Xiaomi Mi Pad 2

 

Xiaomi is selling the 64GB variant for only 1299 Yuan(approx $185). The device comes in Dark Grey, as well as Champagne Gold

 

http://s29.postimg.org/xv7qwfpav/image.jpg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Windows 10-powered Xiaomi Mi Pad 2 starts shipping January 26

 

http://pocketnow.com/wp-content/uploads/2016/01/Xiaomi-Mi-Pad-2.jpg

 

 

Ακυρο,τωρα ειδα οτι με εχει κανει σκονη ο Alextrela!!!:lol:

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Τις νέες της δημιουργίες αποκάλυψε η Vaio στο χωρο του mobile computing.

Hands-on with the new Vaio Z that's flipping different

The new Vaio Z Flip 2-in-1 takes direct aim at the MacBook, offering features Apple's laptops can't touch.

http://www.pcworld.com/article/3026441/laptop-computers/hands-on-with-the-new-vaio-z-thats-flipping-different.html

 

Εδω και πρώτο review του νέου Vaio Flip.

 

http://s29.postimg.org/wldp3i9gn/image.jpg

 

http://s29.postimg.org/qzvvd6y5j/image.jpg

 

Άντε να δούμε και εναν διάδοχο του Vaio Tap 11 :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και πρώτο αναλυτικό review για το Lenovo Miix 700 μια πολυ καλή ανταγωνιστική πρόταση απέναντι στο Surface Pro 4 m3 και σε πιο προσιτή τιμή με το πληκτρολόγιο στον βασικό εξοπλισμο μαζί με την γραφιδα.

http://www.notebookcheck.net/Lenovo-IdeaPad-Miix-700-Convertible-Review.158501.0.html

 

Pro

 

+ bright, high-contrast IPS screen

+ noiseless operation

+ SSD in M.2 format

+ keyboard dock

+ ActivePen

+ very good battery life

 

Cons

 

- multi-thread throttling

- GPU throttling

- casing could be stiffer

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται. Στα θετικά είναι η τιμή που περιλαμβάνει και keyboard και pen, αλλα και η διάρκεια στη μπαταρία του.

Αλλα πολύ αντιγραφή από το surface ( χωρίς να σημαίνει ότι αυτό είναι κακο:wink:).

Μέχρι και τη θέση της microsd ίδια την εκαναν:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...