Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδία ξέρει κανεις γιατι στο πλακιδιο των φωτο που έχω στην επιφάνεια μου δεν μου δείχνει τις νεωτερες φωτο που τραβάω,αλλα μου δείχνει ότι φωτο του κατεβει?

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και δες τι είναι τικαρισμένο να δείχνει, Αν είναι τικαρισμένο να δείχνει πρόσφατες, και συνεχίζει να δείχνει ότι να ναι τότε κάνε ένα soft reset ή σβήσε το πλακίδιο και καρφίτσωσέ το ξανά ή άλλαξε από τις ρυθμίσεις τι να δείχνει μήπως και στρώσει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και δες τι είναι τικαρισμένο να δείχνει, Αν είναι τικαρισμένο να δείχνει πρόσφατες, και συνεχίζει να δείχνει ότι να ναι τότε κάνε ένα soft reset ή σβήσε το πλακίδιο και καρφίτσωσέ το ξανά ή άλλαξε από τις ρυθμίσεις τι να δείχνει μήπως και στρώσει.

 

τα κανα και τα τρια αυτα,αλλα τιποτα. ακομα δειχνει οτι φωτο θελει το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

στις πρόσφατες,δεν είναι μόνο αυτές που έχεις τραβήξει,αλλά και αυτές που έχεις αποθηκεύσει.

Δες μήπως παίζει κάτι τέτοιο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

στις πρόσφατες,δεν είναι μόνο αυτές που έχεις τραβήξει,αλλά και αυτές που έχεις αποθηκεύσει.

Δες μήπως παίζει κάτι τέτοιο.

 

βασικα δειχνει οτι ναναι απο αυτες που εχω τραβηξει μεχρι αυτες που εχω αποθηκευσει.

αλλα το θεμα ειναι οτι αλλαζει μονο 5 εικονες κυκλικα και δεν δειχνει παραπανω.

ενω στα windows 8.1 ειχε την επιλογη να δειχνει ολες τις φωτο κατι που εχει αφαιρεθει απο τα 10αρια.

αλλα περα απο αυτο κατι παιζει και δεν τις δειχνει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά, αν το αγοράσω αύριο θα πάρει αμέσως την αναβάθμιση σε win10; Ή θα είναι με τα 8ρια και θα πρέπει κάτι να κάνω εγώ με την αναβάθμιση;

Σε Nexus που έχω παίρνει μόνο του την κάθε αναβάθμιση ΟΤΑ.

Ελπίζω να μην απογοητευτω από την μετάβαση σε win10.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά, αν το αγοράσω αύριο θα πάρει αμέσως την αναβάθμιση σε win10; Ή θα είναι με τα 8ρια και θα πρέπει κάτι να κάνω εγώ με την αναβάθμιση;

Σε Nexus που έχω παίρνει μόνο του την κάθε αναβάθμιση ΟΤΑ.

Ελπίζω να μην απογοητευτω από την μετάβαση σε win10.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αμέσως θα την πάρει, αφού περάσεις από το store το upgrade advisor.

Αν δεν είσαι απαιτητικός με τις εφαρμογές, και σε ενδιαφέρει ένα τηλέφωνο χωρίς lag και πολύ smooth τότε δεν θα απογοητευτείς. Προσωπικά πιστεύω πως είναι μια πολύ καλή αγορά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποια κάμερα είναι καλύτερα να βάλω την Lumia ητην Microsoft? Στα w10

 

Windows ήθελα να πω. Η Lumia camera?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Windows ήθελα να πω. Η Lumia camera?

 

Μια θα υποστηρίζεται πλέον η κάμερα των windows. Άρα αυτή είναι καλύτερα να χρησιμοποιείς.

 

Τελικά κατέληξα να το πάρω κι εγώ, αφού το έψαξα αρκετά κατέληξα στο 640 XL για την μπαταρία του για την οθόνη του και για την κάμερα του... Και άφησα πίσω το 650.

Θα το έχω μεθαύριο και πραγματικά ανυπομονώ να παίξω μαζί του.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μια θα υποστηρίζεται πλέον η κάμερα των windows. Άρα αυτή είναι καλύτερα να χρησιμοποιείς.

 

Τελικά κατέληξα να το πάρω κι εγώ, αφού το έψαξα αρκετά κατέληξα στο 640 XL για την μπαταρία του για την οθόνη του και για την κάμερα του... Και άφησα πίσω το 650.

Θα το έχω μεθαύριο και πραγματικά ανυπομονώ να παίξω μαζί του.

 

Αν δεν είσαι απο αυτούς που θέλουν και εφαρμογή για το πότε θα πάνε τουαλέτα θα το ευχαριστηθείς!:)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι απο αυτούς που θέλουν και εφαρμογή για το πότε θα πάνε τουαλέτα θα το ευχαριστηθείς!:)

 

Μπα καμία σχέση, έχω κολλήσει με τα WP και άπλα ήθελα κάτι λίγο μεγαλύτερο και με μεγαλύτερη αυτονομία. Το 550 δεν με ικανοποιεί πλέον.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπα καμία σχέση, έχω κολλήσει με τα WP και άπλα ήθελα κάτι λίγο μεγαλύτερο και με μεγαλύτερη αυτονομία. Το 550 δεν με ικανοποιεί πλέον.

Και εγω γουστάρω WP. Eμενα και οι 5 ιντσεσ του 640 moy, απλο 3g 2sim, μου φαινονται μεγαλες.

Λογω μεγεθους εχω παροπλισει το 640XL

Γιατι θελεις μεγαλυτερο?

1. εχεις μεγαλα χερια

2. αδυναμη οραση

3. κανεις χρηση σας mini tabletaki?

4. Τεχνικα χαρακτηριστικα καμερας

 

Ρωταω μηπως θα επρεπε να δωσω μια 2η ευκαιρια στο XL μου.

Eπισης πες μου συνοπτικα που σε κρεμασε το 550 διοτι για μενα εχει ιδανικο μέγεθος (4.7")..εκτος αν εννοεις 650 καπου μπερδευτηκα τι εχεις τωρα.

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

Θα πω σφίνα αν δεν σας πειράζει...

εγώ που έχω μεγάλα δάχτυλα θα προτιμούσα το XL και ίσως το τσιμπήσω μετά τις γιορτές.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα πω σφίνα αν δεν σας πειράζει...

εγώ που έχω μεγάλα δάχτυλα θα προτιμούσα το XL και ίσως το τσιμπήσω μετά τις γιορτές.

 

Θα σωθείς...εγώ με 2.02 υψος τα χέρια μου είναι σαν προπέλες, σώθηκα!:p

Link to comment
Share on other sites

Και εγω γουστάρω WP. Eμενα και οι 5 ιντσεσ του 640 moy, απλο 3g 2sim, μου φαινονται μεγαλες.

Λογω μεγεθους εχω παροπλισει το 640XL

Γιατι θελεις μεγαλυτερο?

1. εχεις μεγαλα χερια

2. αδυναμη οραση

3. κανεις χρηση σας mini tabletaki?

4. Τεχνικα χαρακτηριστικα καμερας

 

Ρωταω μηπως θα επρεπε να δωσω μια 2η ευκαιρια στο XL μου.

Eπισης πες μου συνοπτικα που σε κρεμασε το 550 διοτι για μενα εχει ιδανικο μέγεθος (4.7")..εκτος αν εννοεις 650 καπου μπερδευτηκα τι εχεις τωρα.

 

Λοιπόν το παίρνω μόνο και μόνο γιατί θέλω την αυτονομία του, και για την πολύ καλύτερη κάμερα του, και γιατί απογοητεύθηκα από το 550. Μου φαίνεται πολύ αργό, ακόμη και το 532 πάει πιο γρήγορα σε όλα. Για την Όραση όσο να'ναι όντας και 43 κατιτίς το έχω. Το είχα σταμπάρει εδώ και καιρό το 640 XL, και ήθελα να τα συγκρίνω με το 650 πριν αποφασίσω, τελικά είναι πολύ καλύτερο πιστεύω το 640 XL σε όλα και για αυτό το επέλεξα. Μπορεί να είναι πιο όμορφο το 650 αλλά σε όλα τα άλλα υστερεί.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα σωθείς...εγώ με 2.02 υψος τα χέρια μου είναι σαν προπέλες, σώθηκα!:p

 

καλά εγώ 1.70 είμαι απλά έχω χοντρά δάχτυλα.

Παλιά με τ μικρά κινητά δεινοπαθούσα. :lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι και εγώ την αγορά του 640xl θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να προσέξω. Εννοώ υπάρχουν παρτίδες νεότερες που πρέπει να προτιμήσω;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι και εγώ την αγορά του 640xl θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να προσέξω. Εννοώ υπάρχουν παρτίδες νεότερες που πρέπει να προτιμήσω;

 

το μόνο που έχεις να προσέξεις είναι το μέγεθος να σε βολεύει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Eγώ βλέπω κάτι 5ιντσα κινητά πλέον και μου φαίνονται πολύ μικρά,αν συνηθίσεις μεγάλο κινητό δεν υπάρχει γυρισμός νομίζω..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά έχω πρόβλημα με το viper το έχω εγκαταστήσει κανονικά αλλά δεν χτυπάει όταν με καλούν ή όταν μου στέλνουν μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά έχω πρόβλημα με το viper το έχω εγκαταστήσει κανονικά αλλά δεν χτυπάει όταν με καλούν ή όταν μου στέλνουν μηνύματα

 

Καλημέρα,πιστεύω ότι εννοείς την εφαρμογή Viber.

Αν ναι πήγαινε στις ρυθμισεις/ειδοποιήσεις και ενέργειες και κάτω στην σελίδα με τα προγράμματα δες αν δίπλα στην εφαρμογή Viber ειναι το κουτάκι τσεκαρισμένο στο ενεργό.

Πατα και πάνω στο εικονίδιο μετά εκεί στην ίδια σελίδα να δεις μήπως ειναι απενεργοποιημένα και εκεί τα μπανερ,μηνυματα,δόνηση,ήχοι και αν ναι επέλεξε να τα ενεργοποιήσεις.

Καλές γιορτές.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Πριν τα χριστουγεννα ειπα να αναβαθμιστω σε 640 XL (απο το απροβληματιστο 520). Περιμενα τα 10ρια... τα περιμενα... ως που μπηκα στο προγραμμα insider... μαθαινοντας οτι επιτελους βγηκαν, βγαινω απο το προγραμμα.. 2 εβδομαδες μετα και αφου ηθελα να καθαρισω λιγο τα πραγματα απο κατι ανοητα θεματα που ειχα.. μισοσβησμενα διπλαεικονιδια παιχνιδιων.. και κατι ενημερωσεις που ποτε δε γινοτανε... ειπα HARD RESET.. οπερ και εγινε.. Τι να πρωτοπω μετα απο αυτο... Προβληματα στο reset.. μια δεν εβλεπε wifi... μια κολουσε με τις ωρες.. μετα απο 4-5 προσπαθεις τα περασα.. το σεταρω κανονικα.. τρωω μια μερα.. και νασου οι @#$@$% error F30 στα δεδομενα.. με πετουσε ο edge.. με περνανε τηλ και φαινομουν κλειστος.. το τηλεφωνο αναβοσβηνε μονο του... ΚΑΙ αντε παλι τα ιδια.. HARD RESET.. τα ιδια προβληματα... μου ερχοντουσαν αναφορες για πρωινες κλησεις βραδιατικα... να λεω φταιει η sd... τπτ .. γενικα ειμαι να σκασω.. :mad: Το γελιο του πραγματος ειναι οτι αν το παω στο service,,, θ αμε περασουν για κανεναν ασχετο.. θα κανουν reset.. θα μου πουν οτι ΟΛΑ ΟΚ.. και σε μια δυο μερες θα ξαναπαω... .. αυτο θα επαναλφθει καμια 2-3 φορες ως που να καταλαβουν οτι ειναι θεμα hardware:rtfm: .. και δες εχω το χρονο να το πηγαινοφερνω..

κανεις αλλος με τα ιδια θεματα...?

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να δοκιμάσεις να το φλασάρεις με το Windows Device Recovery Tool για να κάνεις καθαρή εγκατάσταση και μετά απο την αρχή να το στήσεις όπως θες, δεν είναι βέβαια φυσιολογικά αυτά που περιγράφεις, εκτός αν είναι θέμα H/W που πάλι δεν νομίζω.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Πριν τα χριστουγεννα ειπα να αναβαθμιστω σε 640 XL (απο το απροβληματιστο 520). Περιμενα τα 10ρια... τα περιμενα... ως που μπηκα στο προγραμμα insider... μαθαινοντας οτι επιτελους βγηκαν, βγαινω απο το προγραμμα.. 2 εβδομαδες μετα και αφου ηθελα να καθαρισω λιγο τα πραγματα απο κατι ανοητα θεματα που ειχα.. μισοσβησμενα διπλαεικονιδια παιχνιδιων.. και κατι ενημερωσεις που ποτε δε γινοτανε... ειπα HARD RESET.. οπερ και εγινε.. Τι να πρωτοπω μετα απο αυτο... Προβληματα στο reset.. μια δεν εβλεπε wifi... μια κολουσε με τις ωρες.. μετα απο 4-5 προσπαθεις τα περασα.. το σεταρω κανονικα.. τρωω μια μερα.. και νασου οι @#$@$% error F30 στα δεδομενα.. με πετουσε ο edge.. με περνανε τηλ και φαινομουν κλειστος.. το τηλεφωνο αναβοσβηνε μονο του... ΚΑΙ αντε παλι τα ιδια.. HARD RESET.. τα ιδια προβληματα... μου ερχοντουσαν αναφορες για πρωινες κλησεις βραδιατικα... να λεω φταιει η sd... τπτ .. γενικα ειμαι να σκασω.. :mad: Το γελιο του πραγματος ειναι οτι αν το παω στο service,,, θ αμε περασουν για κανεναν ασχετο.. θα κανουν reset.. θα μου πουν οτι ΟΛΑ ΟΚ.. και σε μια δυο μερες θα ξαναπαω... .. αυτο θα επαναλφθει καμια 2-3 φορες ως που να καταλαβουν οτι ειναι θεμα hardware:rtfm: .. και δες εχω το χρονο να το πηγαινοφερνω..

κανεις αλλος με τα ιδια θεματα...?

Από αυτά που περιγράφεις πάντως δε φαίνεται πουθενά να είναι θέμα Hardware...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

απενερηοποιηση του insider... Ζητάς διαγραφή από το μενού...και με το Windows Device Recovery Tool πρέπει να κάνεις επαναφορά για να κατεβάσεις την κανονική έκδοση των 10
skorpio
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...