Jump to content

asus zenfone 5 / lenovo K3 lemon / Xiaomi Redmi 2


estiakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

 

Εχω καταλήξει σε αυτά τα 3 για δωρο στην αδερφή μου με budget < 120 ευρω.

 

Ποιο προτείνετε από αυτά..με μια πρώτη ματιά, αν και παλαιότερο η αδερφή μου τείνει προς το Asus, για το οποίο με έχουν μπερδεψει οι εκδόσεις του (ακουω για Ζ2580 και Ζ2560....καθώς και για 2gb ή 1gb RAM..), ωστόσο μου έδωσε το ελευθερο να παρω αυτο που κρίνω ότι ειναι καλυτερο..Δίνει ψιλοβαση σε καμερα και ηχειο..

 

Επίσης, από ποιο καταστημα με συμβουλευετε να παραγγειλω??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τα 1 ή 2g ram βοηθούν στο εάν θα χρησιμοποιει αρκέτες εφαρμογες στο παρασκήνιο ώστε να μην λαγκάρει. Με πολύ νορμάλ χρήση θεωρώ οτι και me το 1g δεν θα έχει πρόβλημα. Φίλοι μου με κινέζικα με 1g ram μέχρι στιγμής είναι ευχαριστημένοι διότι τα χρησιμοποιούν κυρίως ως τηλέφωνα. Εγώ βέβαια πάντα θα πρότεινα συσκευές με 2g ram ώστε να υπάρχει σχετική άνεση σε οτι θέλει να κάνει. Κοίτα και το Cubot x9, υπάρχει και hands-on. Αυτό παρήγγειλα για την σύζυγο και το περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι το Χ9 ηταν στις αρχικές επιλογές μου, ωστόσο το S200 μου εβγαλε θέματα στο ηχείο, οπότε φοβαμαι να ρισκαρω και να εκτεθω στην αδερφη μου..Προτιμω να παω σε πιο επωνυμες και δοκιμασμενες επιλογές..Αν ξερει καποιος να με σπρώξει σε ενα απο τα 3..
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απο τα 3 θα ελεγα κανενα.Ειδικα τα 2 με το 1GB ram τα θεωρω ακριβα οταν με 140$ παιρνεις το Coolpad F1 και το ΖΤΕ V5 με 2GB ram.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λιγο ξεπερασμενα επεξεργαστικά αυτα τα 2 βρε Αρη όμως?? Άσε που εχω την εντυπωση (ισως κανω λαθος, δεν μπηκα να δω) ότι δεν υποστηριζουν το Androind 4,4...
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 φορανε KitKat ενω για το F1 ειναι σιγουρη η Lollipop (και το V5 θα παρει,αν και νομιζω οτι υπαρχει C12 ηδη).Πιο πολυ μ αρεσει το F1.Κορυφαιας ποιοτητας κατασκευη (το καπακι βγαινει με αιτηση μονο,μηδεν τριγμοι),η καμερα προστατευεται,δεν προεξεχει ενω ο 8πυρηνος επεξεργαστης ειναι δυναμη.

Πλεον εχουν βγει οι 64bit επεξεργαστες που υποστηριζουν και 4G.Προσωπικα το 4G το θεωρω αχρηστο (με το υπαρχον δικτυο και τιμοκαταλογο).Οτι κινητο και να παρεις,στο χρονο πανω εχει παλιωσει.

Παντως τα 2GB ram θα παιξουν μεγαλυτερο ρολο στο να κυλαει ανετα χωρις κολληματα στο μελλον,απ οτι ο επεξεργαστης.

Καλη vfm προταση ειναι και το Elephone P6000 στα 140$ στο Gearbest με κουπονι,με νεo 64bit 4πυρηνο επεξεργαστη με 4G,2GB ram,16GB rom και υποσχεση για Android 5 συντομα.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Και εγω προτείνω το Zenphone. Εχει την εκδοση με τον Intel και τα 2GB RAM ενας φιλος μου πανω απο 6 μηνες και δεν εχει βγάλει κανένα προβλημα. Προτεινω την εκδοση Α500KL, με τον Snapdragon και τα 2GB RAM. Ειναι και η μοναδικη που εχει 4G.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ολους για τις προτάσεις σας..Αν ηταν για μενα ισως πηγαινα προς το Coolpad, όμως επειδή προκειται για την αδερφη μου θα παω στο πιο επωνυμο και ευηχο στα αυτια της, το Zenfone στο 1GB ram ..
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ολους για τις προτάσεις σας..Αν ηταν για μενα ισως πηγαινα προς το Coolpad, όμως επειδή προκειται για την αδερφη μου θα παω στο πιο επωνυμο και ευηχο στα αυτια της, το Zenfone στο 1GB ram ..

 

Αν ειναι να παρεις με 1GB ram, παρε καλυτερα κινητο απο ελλαδα, το Huawei G620s δεν υστερει σε κατι σε σχεση με την εκδοση του Asus με το 1GB. Υπαρχει και το Ascend P7 mini που ειναι πληρες και ομορφοτερο. Τα 2GB ram ειναι ο μεγαλυτερος λογος να παρεις κινεζικο, αν τα απορριπτεις η συσκευη δεν ειναι δυνατοτερη απο μια ομοτιμη ελληνικη.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι αυτές οι συσκευες και δεν τις βρίσκω στο net? Εχεις link από Κίνα??

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..

Edited by estiakos
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...