Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια αν γραψει ο knoxx μπορω με offcial rom με odin να εχω ota updates κανονικα?

 

.........................ΝΑΙ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

.........................ΝΑΙ

 

ετσι νομιζω και εγω ,μ αυτα που διαβασα...βαζω δηλαδη με odin pda απο τη χωρα που θελω και ολα οκ με τα updates?

nougat -mm? πια να βαλω? φοβηθηκα με οτι διαβαζω για nougat

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε και σε εμενα η αναβαθμιση, εχω διαβασει κ τα αρνητικα που εχουν αναφερθει..αλλα τελικα οι περισσοτεροι ειστε με nougat?
Link to comment
Share on other sites

θα το καλοκαιριάσουμε εμείς οι "Ισπανοί"... :mad:

θέλω ΟΤΑ και την θέλω ΤΩΡΑ! :rolleyes:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

θα το καλοκαιριάσουμε εμείς οι "Ισπανοί"... :mad:

θέλω ΟΤΑ και την θέλω ΤΩΡΑ! :rolleyes:

 

Είδαμε κι εμείς με btu..

Πάντως με αυτά που διαβάζω, το μόνο σίγουρο είναι πως θα γίνει fresh install του update.. θα πέσει σύννεφο το reset.. :rolleyes:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Είδαμε κι εμείς με btu..

Πάντως με αυτά που διαβάζω, το μόνο σίγουρο είναι πως θα γίνει fresh install του update.. θα πέσει σύννεφο το reset.. :rolleyes:

 

Ετσι λέω και εγώ... update και μετά ένα reset factory για να έρθει στα ίσα του :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες εκανα το εξής. Οταν ηρθε εκανα hard reset - αναβάθμηση - hard reset - στήσιμο.

 

Στην αρχη ξενέρωσα με τη γρήγορη φορτιση που έφτασε απο 1.18 σε 1.34 λεπτα πλήρη φορτιση και απο την αργό άνοιγμα σε κάποιες εφαρμογές όπως ρυθμίσεις, τα αρχεια μου και το play store(όταν ανοίγω το κινητο για να ανοιξω τα αρχεια μου πχ. Κανει 1 με 1,5 sec πράγμα που με ενοχλει και περιμένω καμιά αναβάθμισή αν το διορθώσει- οταν το ανοιξει μια φορα για καποια ωρα οταν το ξαναπατας το ανοιγει σφαιρα αλλα αν περασει ωρα το κανει ξανα αργα,,,με την 6 η πρωτη φορα ηταν πιο αργη και οταν περναγε αρκετη ωρα παλι τις ανοθγε γρηγορα,, μονο οταν περναγε πολυ ωρα τις κοιμιζε,,, τωρα τις κοιμιζει πιο γρηγορα και στην πρωτη φορα αργεθ το διπλασιο,,

 

Τωρα οταν ειναι ξυπνιο το κοινητο παεθ σφαιρα. Στο Facebook που παντα ειχα θεμα με λαγκ μετα απο αναβάθμισή του ή αλλης εφαρμογής τωρα παει σωστά ότι αναβάθμιση και να κάνω.. το ιδιο και το instagram που λιγες φορες ειχε θεμα.. και ανοιγουν πιο γρηγορα..

 

Απο μπαταρια τα ιδια βλεπω..

 

Γενικά με χαλασε στην αρχή και λίγο κατα τη διάρκεια.. εχει χαλάσει καποια πραγματα αλλα εχει φτιαξει αλλα.. ελπίζω σε αναβάθμιση να φτιαξει χρονο φορτισης και κοιμισμα καποιων εφαρμογων οπως ειπα πιο πανω.. παιζει και να μην το φτιάξουν ποτε ομως..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

.........................ΝΑΙ

 

φυσικά και ΟΧΙ...αν γράψει ο knox, ξεχνάς τα OTA updates

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε βρε παιδιά !!!!!!!

Ο φίλος αναφέρει.....

παιδια αν γραψει ο knoxx μπορω με offcial rom με odin να εχω ota updates κανονικα?

 

Δηλαδή με γραμμένο Knox αν περάσεις official rom me odin δεν θα έχεις update. ;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Kαι με γραμμένο knox μια χαρά μπορεί να πάρει κάποιος OTA updates. Εννοείται πως θα έχει stock recovery και rom για να πάρει OTA.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα παιδια την τελευτεα γερμανικη νουγκατ. stock recovery. με odin. δηλαδη κανονικα updates θα εχω με αυτη την ρομ ετσι? γιατι μπερδευτηκα λιγο!

οπως ειπα ο knoxx εχει γραψει

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

εβαλα παιδια την τελευτεα γερμανικη νουγκατ. stock recovery. με odin. δηλαδη κανονικα updates θα εχω με αυτη την ρομ ετσι? γιατι μπερδευτηκα λιγο!

οπως ειπα ο knoxx εχει γραψει

 

Αν περασεις offisial rom μεσω odin και κανεις hard reset , το κινητο γυρνα σε εργοστασιακη κατασταση λογισμικου.

Οποτε ΝΑΙ θα εχεις κανονικα ota update.

Ο knox ειναι ασχετος με αυτο

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς εξαιρετικά αργό το play store έπειτα από τον πρόσφατο ανανεωμένο σχεδιασμό του; στην καρτέλα με τις ενημερώσεις.

ΥΠάρχουν περιπτώσεις που κολλάει όλο το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα.. :wacko:

 

 

http://i.imgur.com/9ksQfc6.png

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση nougat στο κινητό εχθές βράδυ. Πρώτη εντύπωση από την μπαταρία θετική, καθώς όλο το βράδυ με Data wifi bluetooth και gps ανοικτά μόνο 2% κατανάλωση σε αναμονή. Τις επόμενες μέρες θα έχω πιο αναλυτικά αποτελέσματα. Σε ταχύτητα πάνω κάτω τα ίδια. Δεν έκανα Hard reset απλά αναβάθμιση ΟΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς εξαιρετικά αργό το play store έπειτα από τον πρόσφατο ανανεωμένο σχεδιασμό του; στην καρτέλα με τις ενημερώσεις. ΥΠάρχουν περιπτώσεις που κολλάει όλο το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα.. :wacko:

 

Όχι κανένα κόλλημα. Μ έχω.

 

Εγκατάσταση nougat στο κινητό εχθές βράδυ. Πρώτη εντύπωση από την μπαταρία θετική, καθώς όλο το βράδυ με Data wifi bluetooth και gps ανοικτά μόνο 2% κατανάλωση σε αναμονή. Τις επόμενες μέρες θα έχω πιο αναλυτικά αποτελέσματα. Σε ταχύτητα πάνω κάτω τα ίδια. Δεν έκανα Hard reset απλά αναβάθμιση ΟΤΑ.

 

Έλεγξε και την ταχύτητα φόρτισης. Λογικά θα φορτίζεις 23% πιο αργά πλέον. Πχ στην πλήρη φόρτιση θα χρειάζεσαι 95 αντί για 78 λεπτά ή αν για το 80 χρειαζόσουν 50 λεπτά , τώρα θα χρειάζεσαι 62 και πάει λέγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς εξαιρετικά αργό το play store έπειτα από τον πρόσφατο ανανεωμένο σχεδιασμό του; στην καρτέλα με τις ενημερώσεις.

ΥΠάρχουν περιπτώσεις που κολλάει όλο το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα.. :wacko:

 

 

θα συμφωνησω, στην καρτελα των ενημερωσεων, οχι να κολλαει κ ολο το κινητο ομως

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς εξαιρετικά αργό το play store έπειτα από τον πρόσφατο ανανεωμένο σχεδιασμό του; στην καρτέλα με τις ενημερώσεις.

ΥΠάρχουν περιπτώσεις που κολλάει όλο το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα.. :wacko:

 

Δεν μου κολλάει καθόλου... Με M είμαι...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς εξαιρετικά αργό το play store έπειτα από τον πρόσφατο ανανεωμένο σχεδιασμό του; στην καρτέλα με τις ενημερώσεις.

ΥΠάρχουν περιπτώσεις που κολλάει όλο το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα.. :wacko:

 

Εγώ με ΜΜ απλά αργεί να φορτώσει λίγο τις εφαρμογές και κάνει κάτι μικρά freeze στο scroll αφού τα φορτώσει κομπλε όχι κάτι το πολύ ενοχλητικό όμως!!! Μετά από 2-3 δευτερόλεπτα πάει κομπλέ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν ηλθε ακομη στο S6 με ελληνικη unbranded...στο Alpha και στο xcover 3 που εχω ηλθε αλλα αλλα δεν βλεπω καμμια αλλαγη στην συμπεριφορα τους δουλευουν κανονικα οπως πριν.

ΥΓ. ο ipred εχει απολυτο δικιο που επιστρεφει ολες τις συσκευες του στο αρχικο τους λογισμικο. καραψαγμενο μεχρι εκει που δεν παει αλλο.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες μέρες , αφού έκανα την εγκατάσταση της nougat 28.4.2017, οι εντυπώσεις είναι ανάμεικτες. Χάθηκαν αρχικά πράγματα από το MyKnox, έπρεπε να στηθούν οι εφαρμογές απο την αρχή. Το interface ωραίο και πιο καθαρό - ευδιάκριτο. Η μπαταρία φορτίζει πιο αργά ,αλλά αυτό προσωπικά δεν θα ενοχλούσε, εαν δεν αυξανόταν η κατανάλωση.Συνήθως πριν την αναβάθμιση και με όσα είχα διαβάσει στο forum είχα καταφέρει να βγάζω την ημέρα μου και το βράδυ με ένα 10 - 15% να το βάζω για φόρτιση. Με την ίδια χρήση πλέον το απόγευμα πρέπει να έχω το νου μου μήπως ξεμείνω.Υπολόγιζω ότι πρέπει να αυξήθηκε η κατανάλωση 15%. Το ξεκλείδωμα με το δακτυλικό αποτύπωμα νομίζω ότι έχει βελτιωθεί καθώς νιώθω οτι ξεκλειδώνει λιγο πιο γρήγορα.Όσο για την μπαταρία θα το δουλέψω και σε safe mode μπας και κάποια εφαρμογή δεν κάθεται σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες μέρες , αφού έκανα την εγκατάσταση της nougat 28.4.2017, οι εντυπώσεις είναι ανάμεικτες. Χάθηκαν αρχικά πράγματα από το MyKnox, έπρεπε να στηθούν οι εφαρμογές απο την αρχή. Το interface ωραίο και πιο καθαρό - ευδιάκριτο. Η μπαταρία φορτίζει πιο αργά ,αλλά αυτό προσωπικά δεν θα ενοχλούσε, εαν δεν αυξανόταν η κατανάλωση.Συνήθως πριν την αναβάθμιση και με όσα είχα διαβάσει στο forum είχα καταφέρει να βγάζω την ημέρα μου και το βράδυ με ένα 10 - 15% να το βάζω για φόρτιση. Με την ίδια χρήση πλέον το απόγευμα πρέπει να έχω το νου μου μήπως ξεμείνω.Υπολόγιζω ότι πρέπει να αυξήθηκε η κατανάλωση 15%. Το ξεκλείδωμα με το δακτυλικό αποτύπωμα νομίζω ότι έχει βελτιωθεί καθώς νιώθω οτι ξεκλειδώνει λιγο πιο γρήγορα.Όσο για την μπαταρία θα το δουλέψω και σε safe mode μπας και κάποια εφαρμογή δεν κάθεται σωστά.

 

Καλησπερα υπαρχει κατι να κλεινει τις εφαρμογες ωσται να μειωθει το ντραιην της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και στο δικο μου η Nougat αλλα δεν βλεπω να την εγκαθιστω μ αυτα που ακούω

 

Δώστην σε μένα που την περιμένω πως και πως! :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δώστην σε μένα που την περιμένω πως και πως! :lol:

 

Για να σου τελειωνει η μπαταρία μεχρι να πεις κιμινο; :p

Link to comment
Share on other sites

Για να σου τελειωνει η μπαταρία μεχρι να πεις κιμινο; :p

 

τα πάντα είναι σχετικά αγαπητή Αναστασία...

Δεν δουλεύω ταχεία φόρτιση, η μπαταρία μου κρατάει 2 μέρες, μου αρέσει το καινούργιο interface, λέγεται ότι είναι και πιο smooth..

Τώρα αν η μπαταρία αρχίσει να κρατάει 1,5 μέρα ή 1... θα φορτίζω κάθε βράδυ, so what? :)

Ανάλογα πως την βλέπει κανείς ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...